הגדרת IP קבוע באלחוטי לכל מחשב לפי MAC - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת IP קבוע באלחוטי לכל מחשב לפי MAC

GNR

Recommended Posts

היי יש לי ראוטר חדש יחסית של LINKSYS מדגם WRT54GL , זה נורא מציק העניין של פתיחת פורטים בראוטר כי לא מצאתי דרך לגרום לכך שהראוטר "ישמור" כתובת איפי לכל מחשב..

ברגע ש2 מחשבים נכבים אז מי שנדלק ראשון לוקח את הכתובת של השני , או אם הראוטר כבה אז מי שמתחבר ראשון לראוטר מקבל כתובת ראשון..

בראוטר הקודם שלי , של SWEEX שלדעתי היה הרבה יותר נחות מזה של LINKSYS , היה אפשר להגדיר לכל מחשב כתובת IP משלו בטווח המוגדר (נניח מ100 ל-150) לפי כתובת הMAC שלו, ככה שהIP הקבוע נשמר לכל מחשב.

אפשר לעשות משהו דומה גם לראוטר WRT54GL ?

תודה ולילה טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ה GL שלך הוא בגרסה 1.1 אז אפשר להתקין עליו קושחות צד שלישי כמו tomato או dd-wrt

הנתב הזה נחשב לכ"כ מומלץ בדיוק בגלל האפשרות להתקין עליו קושחות שכאלה שהוכיחו את עצמן כמצויינות עם השנים.

איך לדעת איזו גרסת נתב יש לך? אם ה serial number של הנתב מתחיל ב CL7B או ב CL7C אז זו גרסא 1.1.

יש לך מדריך קצר כאן להגדרת IP סטטי לפי MAC ב dd-wrt:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=211569.0

אני לא יודע אם ניתן לעשות זאת בקושחה המקורית של לינקסיס, אבל אדע בקרוב

(בדיוק הזמנתי לעצמי לינקסיס אתמול לקראת מעבר לדירה שבה אני זקוק לנתב סוף סוף...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז בדקתי והראוטר הוא אכן בגרסה 1.1 ,

לפי חיפוש קצר הבנתי שיש או היו בעיות עם חיבור הL2TP בקושחה של dd-wrt זה עדיין קיים ? כי החיבור שלי הוא של כבלים (סמייל אם זה משנה :-\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה פשוט לא להגדיר IP קבוע בחלונות לכל מחשב ? הרי המחשב מושך IP משירות ה-DHCP בראוטר ואם תקבע לחלונות למשוך IP מסויים אז כך ההגדרות תישמרנה. כך הרוב עובדים עם ראוטר שלא מאפשר לשייך IP לפי .

מחשב א': 192.168.1.1

מחשב ב': 192.168.1.2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה סתם מעצבן למלא לכל מחשב איפי משלו וDNS קבוע , כי נניח בא חבר/מחשב אחר ורוצה להשתמש בWIFI בבית , חייב להגדיר גם לו איפי אחרת הוא לא יצליח להתחבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה סתם מעצבן למלא לכל מחשב איפי משלו וDNS קבוע , כי נניח בא חבר/מחשב אחר ורוצה להשתמש בWIFI בבית , חייב להגדיר גם לו איפי אחרת הוא לא יצליח להתחבר

להתחבר לאן ? כל מחשב שתביא הבייתה יתחבר לרשת על ידי-DHCP ויקבל IP דינמי(משתנה) מלבד שני המחשבים שלך שיתחברו עם IP קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה תודה כבר התקנתי קושחה של dd-wrt , הכל פתחתי פורטים והכל עובד..

הורדתי גירסא מיני של הקושחה אם זה משנה , וגם יש מיליון אפשרויות בקושחה הזו (יותר מדי אפילו)

אפשר לשפר אולי את הקליטה של הWIFI ומהירות העברה דרך שינוי בהגדרות שם ? ראיתי שיש אפשרות לשנות את עוצמת השידור ועוד כמה דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...