בזב"ל מציבה מכסת תעבורה חודשית לחבילות ה Private-NGN?... הייתכן?! - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזב"ל מציבה מכסת תעבורה חודשית לחבילות ה Private-NGN?... הייתכן?!

ALÞHA

Recommended Posts

זה טוב כי צריך להעניש את המורידים הכבדים שטוחנים רוחב פס, מה שמאלץ את הספקים לבצע חסימות, מה שדופק את כולם.

בקודה הזו אני לא מסכים איתך כלל וכלל

רכשתי שירות - צריך לידע אותי מראש על המגבלות של השירות ובמלואם (כולל TRAFFIC SHAPING הגבלות ושאר ירקות)

כך אני , בתור צרכן, אוכל לקבל החלטה מושכלת.

אישית - אני חושב שהספקים צריכים קצת יותר להשקיע בתשתיות ובחיבורים שלהם ע"מ שלא לבצע טריקים ושטיקים - זה שהם מנסים למקסם את הרווח שלהם

לא בעיה שלי

ובכלל - רב ההכנסה של הספקיות הינה מלקוחות עיסקיים ולא מלקוחות פרטיים - תציץ פעם באיזה דוח חשבונאי של ספק ותראה למה אני מתכוון.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה טוב מכמה סיבות אחת מהן מה שרשם גבריאל. השנייה אם התעבורה שלי היא כמו שרשמתי למלע אז אני רוצה לשלם את ה 29 שקל שלי ולקבל רוחב פס מלא במשך כל היום ולא רק כשאין עומס על השרתים. לעומת זאת אם התעבורה שלי היא גדולה יותר אז או שאני קונה חבילה יותר יקרה באותו רוחב פס כדי לקבל את כל הרוחב פס שלי במשך 24 שעות או שהספק יתחיל להגביל אותי בהתאם לעומס שלו אך רק אחרי שעברתי את ההגבלה שלי (שנקובה בברור בחוזה). לדעתי זה עדיף מאשר לתת לי לקנות חבילה של 10 מגה שחסומה כל היום חוץ מאיזה 3 שעות מסכנות במהלך הלילה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשתי שירות - צריך לידע אותי מראש על המגבלות של השירות ובמלואם (כולל TRAFFIC SHAPING הגבלות ושאר ירקות)

כך אני , בתור צרכן, אוכל לקבל החלטה מושכלת.

פה אני מסכים איתך לחלוטין, אבל אלה שני דברים שונים לחלוטין.

אישית - אני חושב שהספקים צריכים קצת יותר להשקיע בתשתיות ובחיבורים שלהם ע"מ שלא לבצע טריקים ושטיקים - זה שהם מנסים למקסם את הרווח שלהם

לא בעיה שלי

כולם אוהבים להגיד "לא בעיה שלי". התשתיות שאתה מדבר עליהן הן יקרות מאוד, במיוחד כשמדובר במדינה קטנה שרוחב הפס שלה לחו"ל מוגבל ביותר ועובר בקווים תת-ימיים יקרים.

אתה היית מוכן לשלם על אותה חבילת שבה אתה גולש עכשיו פי 3 מהמחיר הנוכחי שלה, כדי לכסות את עלויות רכישת רוחב הפס ע"י הספק שלך? (סתם זרקתי מספר, לא יודע כמה זה יעלה באמת. זה יכול להיות פי 2, או פי 5, אבל זו הנקודה). מי שנורא חשוב לו להוריד כל הזמן במלוא המהירות אולי יהיה מוכן לשלם, הרוב - לא.

פתרון טוב יכול להיות תמחור חבילות לא רק לפי מהירות אלא גם לפי נפח תעבורה חודשי, כמו שאגב קיים בלא מעט מדינות עם תשתיות מתקדמות. אבל גם לפתרון כזה הישראלי הקמצן הטיפוסי, שחושב שזה שהוא משלם 19.90 לחודש מעניק לו זכות יסוד לטחון את כל רוחב הפס כל הזמן, כנראה לא יסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טוב כי צריך להעניש את המורידים הכבדים שטוחנים רוחב פס, מה שמאלץ את הספקים לבצע חסימות, מה שדופק את כולם.

אז תסביר לי בשביל מה צריך מהירות 10 מגה או 30 מגה? בשביל מורידים כבדים!

הרי אתה לא מצפה שאנשים שקוראים חדשות ופה ושם ביוטיוב יקחו חיבלה כזו.. 5 מגה זה כבר OVER בשבילם...

להעניש? בשביל מה אני משלם? אני פושע כי אני מוריד הרבה? זה לא משנה איזה תוכן אני מוריד זה לא העיניין, את אותו התוכן אני יכול להוריד ב5 שעות או בשעה

ה"פשע" הוא אותו דבר. אתם מדברים כאילו אני גונב לכם את הרוחב פס כנראה שהחברות באמת משפיעות לכם על המוח חח

אני משלם על שירות אני רוצה לקבל תמורה! ולא במחירי שחיטות וגניבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה היית מוכן לשלם על אותה חבילת שבה אתה גולש עכשיו פי 3 מהמחיר הנוכחי שלה, כדי לכסות את עלויות רכישת רוחב הפס ע"י הספק שלך? (סתם זרקתי מספר, לא יודע כמה זה יעלה באמת. זה יכול להיות פי 2, או פי 5, אבל זו הנקודה). מי שנורא חשוב לו להוריד כל הזמן במלוא המהירות אולי יהיה מוכן לשלם, הרוב - לא.

כדי להשים את הדברי על השולחן - אני מחובר במגה וחצי - ואולי מוריד בסביבות 30 ג"ב לחודש

אבל מרגיז אותי שתנאי מהותי בעסקה מוסתר מהלקוח בעת התחייבותו לשירות - ופה זה הטעיה

אני יכול להבטיח לך שאם הייתי צריך רוחב פס גדול ולא מוגבל הייתי מוכן לשלם גם פי 5

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תסביר לי בשביל מה צריך מהירות 10 מגה או 30 מגה? בשביל מורידים כבדים!

הרי אתה לא מצפה שאנשים שקוראים חדשות ופה ושם ביוטיוב יקחו חיבלה כזו.. 5 מגה זה כבר OVER בשבילם...

לא בדיוק.

אני למשל לא מוריד כבד. ה-EMULE/TORRENT אצלי רוב הזמן סגורים. אני מוריד דברים מידי פעם. אבל כמובן, אני אשמח שאם פתאום מתחשק לי להוריד איזה משהו, אז הוא יירד בחצי שעה ולא בחמש שעות.

גם אנשים שלא מורידים, אבל אוהבים streaming ב-HD (ושירות זה נהיה יותר ויותר נפוץ) יכולים להנות ממהירות גבוהה. מצד שני, הם לא טוחנים את כל רוחב הפס כל הזמן, ולכן הם לא נחשבים ל"מורידים כבדים".

אתם מדברים כאילו אני גונב לכם את הרוחב פס כנראה שהחברות באמת משפיעות לכם על המוח חח

אני משלם על שירות אני רוצה לקבל תמורה! ולא במחירי שחיטות וגניבה.

אתה באמת גונב לנו רוחב פס. בזה שאתה כל הזמן חונק אותו, אתה משאיר פחות ללקוחות האחרים. משמע, צריך "להעניש" אותך, או יותר נכון, לגרום לך לשלם יותר. אתה צורך יותר שירות, הרבה יותר שירות - אתה צריך לשלם יותר. זה הגיוני לגמרי. זה שאתה הוא בדיוק אותו "ישראלי קמצן" שלא רוצה לשלם על מה שהוא צורך, זו כבר בעיה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה בארה"ב זה לא היה קורה. הגיע הזמן שהמערכת החוקתית והמשפטית תרסן את הכוחניות של החברות הגדולות ותפעל לטובת הצרכן.

אני לא אומר שיכתבו על כוס קפה - זהירות רותח - אבל בהחלט שיהיה ניתן לתבוע חברה זו או אחרת בגין הטעיית הלקוח, ולזכות, כלומר החברה תשלם קנס + פיצויים + תיקון הלקוי.

לגבי אלו שאומרים שצריך להגביל את התעבורה - מבחינתי זה כמו שיחסמו לך את ערוץ 2 מכיוון שצפית בזה כל החודש. אם אני משלם על משהו, אני רוצה לקבל בדיוק אותו. אם יש להם בעיות רוחב פס, אז מצדי שבית המשפט יטיל על כל חברות האינטרנט לפעול מיידית להרחבת התשתית. לא יכולים? תורידו את כל חבילות הגלישה, כך שלא תתבצע חסימה.

אם צריך, מבחינתי שהספקיות יגישו תכנית לממשלה, וזו תעזור במימון הפרוייקט כתשתית לאומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה בארה"ב זה לא היה קורה. הגיע הזמן שהמערכת החוקתית והמשפטית תרסן את הכוחניות של החברות הגדולות ותפעל לטובת הצרכן.

בארה"ב אתה כבר מזמן היית בכלא על כל ההורדות הפירטיות שאתה מבצע. הרבה לפני שהיית מבחין בכלל שמישהו חוסם לך רוחב פס או תעבורה.

לגבי אלו שאומרים שצריך להגביל את התעבורה - מבחינתי זה כמו שיחסמו לך את ערוץ 2 מכיוון שצפית בזה כל החודש.
זה לא אותו דבר, כי אתה לא מבין את האופן שבו הטכנולוגיות האלה פועלות ואת מגבלות המשאבים הקיימות.
אם אני משלם על משהו, אני רוצה לקבל בדיוק אותו.
אף ספק באף חוזה אף פעם לא התחייב לספק לך את מלוא רוחב הפס כל הזמן. תמיד אומרים "עד". כך שאם אתה כבר רוצה להיכניס לדקויות המשפטיות, אין לך קייס.

אם יש להם בעיות רוחב פס, אז מצדי שבית המשפט יטיל על כל חברות האינטרנט לפעול מיידית להרחבת התשתית. לא יכולים? תורידו את כל חבילות הגלישה, כך שלא תתבצע חסימה.

אם צריך, מבחינתי שהספקיות יגישו תכנית לממשלה, וזו תעזור במימון הפרוייקט כתשתית לאומית.

בטח, בטח. "שבית המשפט יחייב, שהממשלה תממן" וכו' וכו', שיתפוצץ העולם, רק שאתה לא תצטרך לשלם על השירות שאתה משתמש בו בפועל. כמו שאמרתי, הישראלי הקמצן המצוי.

אגב, הדבר היחיד שבו אני כן מסכים אתך זה רעיון זה הורדת חבילות הגלישה לגדלים שהתשתית ריאלית מסוגלת לתמוך בהם לכלל הציבור. בדיוק בגלל זה אמרתי מלכתחילה שכל החבילות החדשות של הNGN והUFI זה סתם עבודה בעיניים ויביא הרבה יותר נזק, בדמות שרשורים כאלה, מאשר תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, אתה טועה. זה ממש לא לגיטימי להגביל מישהו כי הוא צרך יותר מידי. זה כמו שמע"צ תגביל אותך למגבלה של ק"מ בחודש בטענה שאתה משתמש כבד ויוצר פקקים. הרי זה מגוכח, אתה שילמת עבור שרות אתה אמור לקבל אותו, במיוחד שעניין המגבלה לא הובהר במעמד ההתחייבות. אם לחברות יש בעיה עם כמות השימוש הם יכולים לתמחר לפי תעבורה, כמובן שהן בחיים לא יעשו את זה, כי זאת תהייה התאבדות. כל המורידים יעברו והם יתקעו עם עשרות אלפי משתמשים שתופסים IP אבל לא מייצרים הכנסה כי הם משתמשים באינטרנט רק למייל וקצת חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, אתה טועה. זה ממש לא לגיטימי להגביל מישהו כי הוא צרך יותר מידי.

אתה צודק שאם זה לא הובהר ולא הוגדר כראוי, זה לא לגיטימי. מעולם לא היה לי ויכוח על זה. אני רק אומר שצריכים לפתח מערכת יותר הגיוניות והוגנת של תמחור וצריכה, ויפה שעה אחת קודם.
זה כמו שמע"צ תגביל אותך למגבלה של ק"מ בחודש בטענה שאתה משתמש כבד ויוצר פקקים.
כן, אתה צודק. זה ממש ממש אותו דבר. :screwy:

אם לחברות יש בעיה עם כמות השימוש הם יכולים לתמחר לפי תעבורה

במצב הנוכחי זה דבר הגיוני ביותר. שים לב שחברות הסלולר עושות כך מהיום הראשון, כי סלולרי מראש נתפס כמצרך יקר. הבעיה באינטרנט הרגיל בארץ (כבלים/DSL) הוא שמודל השימוש, שאולי היה מתאים בראשית ימי האינטרנט, כבר מזמן הפך ללקוי, בשל התפתחות ה-P2P ושיפורי התשתית בתוך הארץ. ועד שלא יהיה פה שינוי תפיסתי של כל החברות, אנחנו נמשיך להידפק.
כמובן שהן בחיים לא יעשו את זה, כי זאת תהייה התאבדות. כל המורידים יעברו והם יתקעו עם עשרות אלפי משתמשים שתופסים IP אבל לא מייצרים הכנסה כי הם משתמשים באינטרנט רק למייל וקצת חדשות.

:lol: לאן ה"מורידים הכבדים" יעברו, אם כל הספקים יעשו זאת בבת אחת? מובן שאף חברה לא תרצה להיות הראשונה שתעשה זאת, אבל זה בדיוק המקום שמתאים להכניס קצת רגולציה ממשלתית שתחייב את כולם ליישר קו. עוד משהו שאפשר לעשות, אפילו ברמת הספק הבודד הוא לתת חבילה "קלה" שתעלה פחות מאשר השירות הרגיל עולה עכשיו, כדי למשוך לקוחות שמבינים שאין להם צורך להוריד עשרות/מאות גיגות כל חודש, חבילה "רגילה" וחבילה "מוגדלת", שתעלה יותר.

ברור שהמורידים הכבדים לא יהיו מרוצים, אבל בסופו של דבר זה יותר הוגן מהמצב העכשווי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה בדיוק אתה מעליל עליי שאני מוריד תוכן לא חוקי? האם תכני HD ביוטיוב אינם חוקיים? האם לא קיימים תכנים חוקיים כבדים שדורשים נפח תעבורה גדול?

בנוסף, איך אני אמור לדעת כמה הולך לבזבז לי איזה תוכנית בצפייה ישירה? או ביוטיוב? או למשל משחקי שמורידים לי בלי הרף מפות חדשות?

ולגבי מה שאמרתי לגבי ערוץ 2, אמנם אין מגבלה טכנולוגית, אבל את הצרכן זה לא מעניין.

כמו ש-B.D.B אמר, אולי באמת לא ייתנו לי לנסוע בכביש שיש בו פקק מכיוון שכבר נסעתי בו מלא כל החודש?

ואם כבר מדברים על חבילות תעבורה, האם אני אקבל מהירות מקסימלית ופינגים נמוכים כל עוד לא ניצלתי את כל החבילה? אני בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה בדיוק אתה מעליל עליי שאני מוריד תוכן לא חוקי? האם תכני HD ביוטיוב אינם חוקיים? האם לא קיימים תכנים חוקיים כבדים שדורשים נפח תעבורה גדול?

כי אני לא תמים ויודע מה אנשים מורידים (רמז, אני גם בן-אדם).

בנוסף, איך אני אמור לדעת כמה הולך לבזבז לי איזה תוכנית בצפייה ישירה? או ביוטיוב? או למשל משחקי שמורידים לי בלי הרף מפות חדשות?

בגלישה סלולרית, כל עוד אתה מחובר, יש תוכנה שמראה לך בדיוק (או בקירוב) כמה צרכת. אין בעיה לעשות משהו דומה גם בגלישה רגילה, ואז כל אחד יכול לדעת האם הוא מתקרב למכסה שלו. מובן, שיש פה עבודת תשתית שיש לבצע, אבל זה לא משהו בשמיים. כמו שאמרתי, שיטה זו נהוגה במקומות רבים בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא אומר שלא צריך לעבור אולי לשיטת ה-"גלשת - שילמת" על פי כמות צריכת התעבורה. אני רק אומר שזה לא הגיוני שאני אשלם עבור XGb בחודש, ואני עדיין לא אקבל את מלוא המהירות עד לניצול כל החבילה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ללא ספק צודק. "גלשת - שילמת" לכשעצמו לא מהווה עירבון לפתרון מצוקת רוחב הפס והחסימות המאולצות. צריך לעשות זאת נכון ולשלב עם פעולות נוספות.

הדבר היחיד שכן ישתנה (אולי) מעצם הנהגת שיטת חיוב לפי תעבורה הוא שאנשים יחשבו יותר לעומק האם הם רוצים להשאיר את ההורדות פתוחות וטוחנות את כל רוחב הפס 24/7, ואולי יורידו פחות דברים שהם לא צריכים (אני יודע מניסיון אישי ומהיכרות עם כמה וכמה אנשים, שהיד קלה על ההדק, ואנשים מורידים כל זבל שאפשר, רק כי אפשר, וזה לא עולה להם כלום). ואם באמת יהיה שינוי כזה, אז רוחב הפס יהיה פחות תפוס כל הזמן, מה שיאפשר לספקים לרדת מהמגבלות הדרקוניות שלפעמים מופעלות עכשיו, בלי קשר לכמה לקוח ספציפי צורך ולכמה עומס באמת יש בשטח.

התהליך הבריא הוא שמי שצורך יותר - משלם יותר, יותר כסף נכנס לחברות האינטרנט, והן משתמשות בכסף הזה כדי לשפר את התשתית, לרכוש רוחב פס נוסף, מה שיאפשר להם להציע חבילות במהירות גבוהה שהן אשכרה תוכלנה לעמוד בהן.

האם אני מספיק תמים כדי לסמוך על זה שחברות האינטרנט יעשו את זה כמו שצריך? ברור שלא. ואולי גם פה יש מקום להכניס רגולציה ממשלתית. למשל כזו שתאסור על ספק לחבר יותר לקוחות ממה שהוא מסוגל לתמוך בהם (לפי איזושהי שיטת חישוב הגיונית), ותתנה חיבור לקוחות נוספים ברכישת רוחב פס נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק.

אני למשל לא מוריד כבד. ה-EMULE/TORRENT אצלי רוב הזמן סגורים. אני מוריד דברים מידי פעם. אבל כמובן, אני אשמח שאם פתאום מתחשק לי להוריד איזה משהו, אז הוא יירד בחצי שעה ולא בחמש שעות.

גם אנשים שלא מורידים, אבל אוהבים streaming ב-HD (ושירות זה נהיה יותר ויותר נפוץ) יכולים להנות ממהירות גבוהה. מצד שני, הם לא טוחנים את כל רוחב הפס כל הזמן, ולכן הם לא נחשבים ל"מורידים כבדים".

אתה באמת גונב לנו רוחב פס. בזה שאתה כל הזמן חונק אותו, אתה משאיר פחות ללקוחות האחרים. משמע, צריך "להעניש" אותך, או יותר נכון, לגרום לך לשלם יותר. אתה צורך יותר שירות, הרבה יותר שירות - אתה צריך לשלם יותר. זה הגיוני לגמרי. זה שאתה הוא בדיוק אותו "ישראלי קמצן" שלא רוצה לשלם על מה שהוא צורך, זו כבר בעיה אחרת.

אבל אני כן משלם יותר! אם לא הבנת את זה עד עכשיו.. מהירות של 10 מגה ויותר עולות יותר מ1.5 :s07:

ואם הם לא יכולים לתת את השירות שלא יתנו! שיתנו לי מצידי פחות מהירות העיקר לדעת שאני לא מוגבל גם אם אני רוצה להוריד 24\7!

150-200 שקל לאנטרנט זה לא קצת.. אבל כנראה שאתה חי טוב ויש לך כסף אז אתה רואה את השאר קמצנים ונצלנים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...