החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

qwerty1987

Recommended Posts

אני בא ממשפחה מסורתית שמאמינה ולא מדליקה אש בשבת

אבל כל יום שעובר ההגיון שלי מתנגש עם הדת ויש לי בעיה שכשאני שומע משהו לא הגיוני ומטומטם זה מכעיס אותי מאוד

וואלה אז יש מסורת אבל בשביל מה אנחנו עושים את המסורת הזאת, מה היא נותנת? חוץ מכאב ראש?

בנאדם... אין לי מה להגיד לך יותר. כמו ש pain_killer12 אמר, אני שמח שאתה לא בעמדה שיכולה להשפיע. מצבך עגום שלא נאמר בקאנטים.

סלאמת.[br]פורסם בתאריך: 2.12.2009 בשעה 23:40:37

למה מי אתה שתקבע מה אני אוכל? אני לא מאמין בחרטא שלך ובא לי לאכול בשר חזיר עם חמאה נמסה מעל! אני העבד שלך?

וואלה! ובצבא זה בדיוק המקום שבו תקבל בשר חזיר עם חמאה מעל! נכון!??!?$!?%? ואל תכניס לי מילים לפה, לא אמרתי שאף אחד העבד שלא ולא רמזתי לזה.

"תסבול" בשקט, אתה לא בהילטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה כל כך חושש אז דווקא שתדע שאם הייתי זה שקובע מי עושה מה לא הייתי מונע מאף אחד לעשות מה שהם רוצים ולהאמין במה שהם רוצים

מה שאני אומר עכשיו זה שכופים על כל השאר לא לעשות דברים בגלל שזה פוגע באלה שמאמינים

לא אמרתי שאני לא מסכים שהם יאמינו, אלא שאם הם רוצים להאמין שישמרו את זה לעצמם, אם הדלקתי אש אז זה בא כנגדי נכון? אז ממה הם נפגעים כל כך?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 2.12.2009 בשעה 23:40:37

וואלה! ובצבא זה בדיוק המקום שבו תקבל בשר חזיר עם חמאה מעל! נכון!??!?$!?%? ואל תכניס לי מילים לפה, לא אמרתי שאף אחד העבד שלא ולא רמזתי לזה.

"תסבול" בשקט, אתה לא בהילטון.

ואני עוד ציפיתי לקבל תגובה חצי נורמלית ממך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם נפגעים מזה כי בנאדם דתי לא יאכל אוכל שבושל בשבת. חצי פלוגה לא תשב ותאכל כשהוא יושב בצד ואוכל לא יודע מה. אתה מבין עברית???

ואני עוד ציפיתי לקבל תגובה חצי נורמלית ממך...

אני חושב שזה תגובה נורמלית מאוד, איך אתה לא? אתה רוצה לאכול בשר חזיר עם חמאה מעל? בכיף, תעשה את זה בחוץ. אתה לא תאכל אוכל לא כשר בצבא, לא תבשל בשבת, תאכל בסכום נפרד, מהסיבה הפשוטה שאתה בצבא עם אנשים שומרי דת ומסורת, ואתה תלמד לקבל את האחר ולכבד את זה, אפילו אם צריך להתגמש קצת. אתה לא מנהל את המדינה הזאת (למזלנו), ומי שכן מנהל אותה החליט שיהיו חוקים ברורים בנושא הזה. מי שמנהל את המדינה הזאת קבע (או קבעו) שכן צריך לשמור על מסורת, בין אם זה "לכפות" עליך לאכול אוכל כשר, ואתה תעשה את זה. לא תעשה את זה? אתה תיענש. אתה תאכל מחבוש. אין מה לעשות, ce la vie. אתה רוצה אוכל לא כשר? תאכל בחוץ, בזמנך הפנוי.

אני חושב שזו תגובה הולמת, אפילו אם זה נכתב בתקיפות משהו. אל תיקח ללב, בבקשה ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה אתה תגיד לי? אתה מקשיב לעצמך? אתה אל תאכל כל השבת. למה מה קרה?? זה ניראה לך פתרון הגיוני?? מה איכפת לי מבני הקהילה העבריים מדימונה? אני רוצה לאכול בשבת כמו בנאדם, בדיוק כמוך, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתטיות ממשיכה... אתה מתעלם לחלוטין מהפואנטה ומגיב באטימות שלא תבייש מקלט

הנקודה היא (ואני אנסה לכתוב את זה בכמה שפחות ציניות בצורה הכי יבשה שאפשר) זה שגוף שלם (במקרה שלנו הצבא) צריך לעשות שמיניות באוויר בשביל שציבור מסויים לא ירוץ לכרית שלו ויבכה

התוצאה זה מצבים אבסורדיים כמו בכתבה שכולם צריכים לרעוב (או לאכול את האוכל של החתולים) כדי לא לגרום לשומרים לבכות...

בעולם האמיתי (כל מקום אחר שהוא לא בצבא) אנשים שאין להם אוכל ביום שבת מכינים אוכל בשבת ואם במקרה קיים שומר מסורת באזור הוא

1.דואג לעצמו (בהנחה שאנחנו באמת במצב שאין אפשרות להכין אוכל לא בשבת, כן?)

2.מבין שאם הוא חושב שהוא ימנע מכולנו אוכל טרי וטעים הוא יכול "לחפש מי ינענע אותו"

אותו דבר צריך לקרות בצבא

קרה מקרה ואין אוכל בשבת שראוי למאכל. נראה לך הגיוני שהחיילים ירעבו רק כדי לא "לעצבן" את השומרים? השומרים יכולים לעשות מה שבראש שלהם... אני ביום שבת (או כל יום אחר לאותו עניין) לא הולך לישון רעב בלי סיבה לגיטימית (וזו לא סיבה לגיטימית)

הצבא נפל על השכל שלא היה לו... בפעם האחרונה שהייתי בבסיס (בהד 11 או 8 או וואטאבר) כאזרח שבא למיון שמנסה לאכול את השניצל בפיתה שלו כמו בנאדם נורמלי בחדר אוכל חוטף צעקה עצבנית מאיזו טבחית שם שעכשיו עושה לי בדיקה גופנית כוללנית לפיתה המסכנה שלי כדי לראות שאין בתוך הפיתה שלי קמצוץ חלב כי "חדר האוכל חייב להיות כשר (אני מזכיר בתוך הפיתה שאני הבאתי מהבית והייתה סגורה בתוך שקית ניילון )

אם לא הייתי כזה המום מהסיטואציה היא הייתה מקבלת את הטיפול הרגיל שמקבלים אנשים שנוגעים לי באוכל ללא רשות (כאפה ליד שמנסה לגעת ופרצוף שלא תרצה לראות בשעות לילה מאוחרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן כמה אתה תגיד לי? אתה מקשיב לעצמך? אתה אל תאכל כל השבת. למה מה קרה?? זה ניראה לך פתרון הגיוני?? מה איכפת לי מבני הקהילה העבריים מדימונה? אני רוצה לאכול בשבת כמו בנאדם, בדיוק כמוך, זה הכל.

אתה סותר את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותאמינו לי שלאכול את החמין של שבת בצבא זה לא לאכול כמו בנאדם, לפחות מה שיהיה לכם בשירותים אחרי כמה שעות לא יהיה כל כך אנושי ואם אתם בשמירה אז (הכנס כאן תמונת OWNED)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא לא צריך לעשות שמיניות באוויר. הצבא לא צריך להתכופף. אני מאוד שמח שגם אתה לא בעמדה שבאמת יכולה להשפיע, אחרת כבר לא הייתה נשארת ולו טיפת מסורת יהודית בארץ הזאת.

אם אתה היית מפקד והיה לך בפלוגה 20 חבר'ה דתיים, והייתה מגיעה שבת, מה הייתה אומר להם? לאכול חרא? לאכול אוכל מחומם מלפני כניסת השבת בעוד שאתה וחבריך אוכלים שניצלים או לא יודע מה שטוגנו בשבת? למה ניראה לך? שזה ייראה כאילו חייל אחד יותר טוב מהאחר? כאילו להיות דתי זה נחות? זין לעין. אין דבר כזה. החיילים לא צריכים לרעוב, הדפ"ר שהשאיר את הדלת פתוחה צריך לשאול את הטבח, שבוודאי יודע שאסור לבשל בשבת, או את המפקד מה לעשות, ולא "להגדיל ראש" לכאורה, אני הייתי קורא לזה יותר "רגשות אשם" או "פחד מזה שכל הפלוגה תפתח לי את התחת כי כולם רעבים", אבל אולי זה רק אני.

אתה יודע שאני צודק. בתוך תוכך אתה יודע. אני לא יודע למה אתה ורבים אחרים מתנגדים וכולם יוצאים נגד הדת. לא באת לצבא בשביל שיהיו לך חיים סוכר, ואולי אכילת אוכל מחומם זה אחד הדברים האלה של הצבא. אחרי הכל אתה לא בבית מלון, אתה משרת את המדינה שלך ותו לא. אף אחד לא חייב לך כלום, להיפך, אתה חייב, ואתה לא תבוא למדינה בטענות.

אני חוזר ואומר שהחיילים לא צריכים לרעוב, אבל צריכים לראות מה עושים בצורה הגיונית ולשאול את האנשים הנכונים ומשם זה כבר ייתפתח, זה הכל. אני אסיים באותו ציטוט של אלברט אינשטיין, ובאמת תחשוב על זה:

"Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction."

אל תבוא נגד, תנסה להבין.

אתה סותר את עצמך.

אני לא. זה שאני רוצה לאכול בשבת כמו בנאדם, לא אומר שאני רוצה לאכול אוכל שהוכן בשבת. אני רוצה לאכול את אותו האוכל שהוא אוכל, לא משהו אחר. למה? ככה. כי זה הדבר הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא. זה שאני רוצה לאכול בשבת כמו בנאדם, לא אומר שאני רוצה לאכול אוכל שהוכן בשבת. אני רוצה לאכול את אותו האוכל שהוא אוכל, לא משהו אחר. למה? ככה. כי זה הדבר הנכון.

אם אתה לא רוצה לאכול אוכל שהוכן בשבת ( אין לי בעייה עם זה, באמת ) למה אתה מכריח אותי ללכת בדרך שלך ?

אני רוצה לאכול אוכל חם, שהוכן כרגע, בשבת מבלי לפגוע באף אחד. אני לא מכריח אותך לאכול.

אדרבא, אתה שומר מסורת וכשרות ?

אין בעייה, בכיף, תהנה או WHATEVER , אתה צריך לדאוג לעצמך ולא לכפות את המסורת שלך על חסר מסורת.

פשוט.

צבא ודת ומסורת צריכים להיות רשות ובחירה אישית, לא כפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק הזה גרוע מאד.דווקא בצבא צריכה להיות הפרדת דת ומדינה.אפילו בטורקיה הצבא הוא שומר החילוניות,ולפי החוקה מותר לו להשתלט בכח על המדינה אם היא הופכת להיות דתית מדי.

אבל אין מה לעשות.אחוז הדתיים בצבא הולך וגדל,(כי שיעור הדתיים במדינה הולך וגדל),ובקרוב הדתיים הלאומיים הפנאטים יהיו הרוב בצבא,

כמו שכבר כתבתי כאן בעבר,ואז יהיה חורבן בית שלישי,ומאותן סיבות שחרבו הראשון והשני.

ושוב למקרה עצמו,חבל שהחייל המדובר לא דרוזי.הדרוזים היו מקימים צעקה,ולהם דווקא היו מקשיבים,ואולי אז היו מבטלים את החוק האומלל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה היית מפקד והיה לך בפלוגה 20 חבר'ה דתיים, והייתה מגיעה שבת, מה הייתה אומר להם? לאכול חרא? לאכול אוכל מחומם מלפני כניסת השבת בעוד שאתה וחבריך אוכלים שניצלים או לא יודע מה שטוגנו בשבת? למה ניראה לך? שזה ייראה כאילו חייל אחד יותר טוב מהאחר? כאילו להיות דתי זה נחות? זין לעין.

למה נראה לי? מסיבה פשוטה אחת: אתם בחרתם לשמור שבת, הם לא. ואם אני צמחוני והמנה הצמחונית לא משהו, אני צריך לדרוש שלא יגישו בשר גם לאף אחד אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...