החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

qwerty1987

Recommended Posts

זהו שהם כתבו בגלל איסור בישול בשבת ולא בגלל שהוא השתמש במשהו שלא קשור לתפקיד שלו

ואני לא מכיר חיילים שבגיל 18-21 לא מודעים לזה שיש להם רגישות ללקטוז, זה כמו שאני יגלה יום אחרי שאני משתחרר שיש לי רגישות לפול

ואם העניין נכון אז לא היה גם קוטג' ולא גבינה לבנה ולא מעדנים, מה משותף לשלושת הדברים האלה? אותם לא צריך לבשל בסיר שעושים איתו קומבינה גם כדי לבשל פרווה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

...

אבל לא רק דתים שומרים כשרות יש גם המון חילונים [ואם לא הרוב]

...

איפה ההיגיון צבא בלי מטבח כשר :lol:

לפחות קצת , לא הרבה . אלה קצת לשמור על מסורת.

...

ההגיון הוא בכך שלחיילים יהיה אוכל טרי ואכיל בשבת. כמו כן, הכשרות שחלק מהחילונים שומרים אינה כוללת הפרדה בכלים, אי בישול בשבת ואפילו אינה דורשת משגיח כשרות. לרוב המוחלט יספיק שלא יהיה חזיר ולא יוגש בשר עם חלב ביחד - זה הכל.

מי שבכל זאת מתעקש על הקפדה יתרה - מוזמן לעשות זאת בביתו, ואם הוא רוצה לעשות כן בצבא - עבורו אלוהים המציא את מנות הקרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני רוצה להבין לדעתך מהי הסיבה שיש לבטל את החוק הזה? אתה רוצה שיהיה אפשרות תמידית לבשל בצבא בשבת ?

ברגע שיש חוק [לא משנה מהו] והחייל עבר עליו -לכן הוא נענש, כנראה הוא עבר על כמה דברים כמו לעשות דבר על דעת עצמו,וגם לבשל לכולם,בשבת. וכו'.

אין כאן איזה פיקוח נפש?

לא בטוח כמה כדאי לאכול אוכל שאלוהים יודע מה עבר לו.

או לגווע מרעב בגלל המשפט הקודם.

אין לזה משקל?

פיקוח נפש זה במקרה שאין לך שום דבר לאכול- אם יש במטבח מה לאכול -זה לא פיקוח נפש

מה זה פיקוח נפש? מה משעמות המילים?שאתה בסכנת חיים . לדוגמא : אם אתה במדבר ואין לך מה לאכול ואפילו יש חשש קל שאתה יכול למות [חס-וחלילה -בכלליות]אתה תוכל לבשל את הגמל שלך - בתאבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שהם כתבו בגלל איסור בישול בשבת ולא בגלל שהוא השתמש במשהו שלא קשור לתפקיד שלו

ואני לא מכיר חיילים שבגיל 18-21 לא מודעים לזה שיש להם רגישות ללקטוז, זה כמו שאני יגלה יום אחרי שאני משתחרר שיש לי רגישות לפול

ואם העניין נכון אז לא היה גם קוטג' ולא גבינה לבנה ולא מעדנים, מה משותף לשלושת הדברים האלה? אותם לא צריך לבשל בסיר שעושים איתו קומבינה גם כדי לבשל פרווה

בכתבה מצוין, שמדובר בחייל שיושב על תקן "לוחם". אני רק יכול לשער, שהדביקו לו במשפט את העניין זה.

בד"כ הבעיה בפרסומים האלה ובכלל אמצעי התקשורת. היא חד-צדדיות והכתבות מוטות לצד מסויים. מתפרסמים חצאי אמת והרבה מידע רלוונטי, נעלם באופן "מפתיע" ובפתאומיות.

אם אני זוכר נכון, במטבח של היחידה שלי היו סירים שהוקצו ויועדו לבישול פרווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, מישהו פעם ראה שמכינים בבסיס שלו עוגות על בסיס חלב? סבבה אז לא לחובה אבל לאירועי קצינים ודברים חשובים, אתם יודעים איזה עוגות הם עושים? על תקן פרווה, כמו עוגת החנק המגעילה הזאת בטכני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשי, דיון כל כך מיותר.

fighter, אני שמח שאדם כמוך שמתכחש למסורת שלו ולעברו (אני לא אומר אפילו דתו)

לא נמצא בעמדה שבה הוא יכול להשפיע על חיי יהודים אחרים. אני מקווה שאתה מתחשב במשפט

שאומר שאדם שאינו מקבל את עברו, אין לו עתיד.

ובכלל, מה אכפת לך שיש סכו"ם חלבי וסכו"ם בשרי?

אפשר לחשוב כשאתה נכנס לחדר אוכל ולוקח סכין ומזלג, משנה לך אם יש בהם חור או לא.

אנחנו מדינה יהודית. זה שאתה חילוני שלא מאמין באף שטות כזאת, לא אומר שחצי מהחיילים

במחלקה שלך גם לא מאמינים. כי הם כן, ובגלל שהמספרים הם ברמה כזאת, צריך למצוא איזון.

והאיזון הוא בדיוק בכשרות המטבח - זה לא מפריע לך, ומאפשר לחיילים הדתיים לאכול כמו שצריך.

Dudu, באיזה פיקוח נפש מדובר? מי ישמע, הרגע כבשו את הגולן והם רעבים.

ובכל אופן, מספיק כבר לקחת את הכתבות של ynet כאילו הן מכסות את כל הסיפור.

כבר יצא לכולנו לא פעם להכיר את הסגנון שלהם, ואת העובדה שהם לא כותבים את כל הסיפור.

וQwerty, מצבך עגום (בתגובה לפוסט הראשון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם ההפרדה שיש בצבא בין בשר לחלב (בכל זאת לא רוצים למנוע מהשומרים את הגאולה...)

אבל אני דיי בטוח שגם הדוסים הכי דוסים שאין להם אוכל ביום שבת מחפשים ברבאק איפה מדליקים את הגז

בחייאת לתת 20 ימי מחבוש לחייל שהגדיל ראש ועשה אוכל (שלא מתפקידו, על כן "מגדיל ראש")?

אם זה לא היה הוא זה היה מישהו אחר... משעשע אותי שעם קצת ספין עוד היה אפשר לעשות על זה קייס נגד הצבא סטייל "הצבא מפקיר את חייליו בשבת" עם וועדת חקירה ומסקנות מהפכניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשי, דיון כל כך מיותר.

fighter, אני שמח שאדם כמוך שמתכחש למסורת שלו ולעברו (אני לא אומר אפילו דתו)

לא נמצא בעמדה שבה הוא יכול להשפיע על חיי יהודים אחרים. אני מקווה שאתה מתחשב במשפט

שאומר שאדם שאינו מקבל את עברו, אין לו עתיד.

ובכלל, מה אכפת לך שיש סכו"ם חלבי וסכו"ם בשרי?

אפשר לחשוב כשאתה נכנס לחדר אוכל ולוקח סכין ומזלג, משנה לך אם יש בהם חור או לא.

אנחנו מדינה יהודית. זה שאתה חילוני שלא מאמין באף שטות כזאת, לא אומר שחצי מהחיילים

במחלקה שלך גם לא מאמינים. כי הם כן, ובגלל שהמספרים הם ברמה כזאת, צריך למצוא איזון.

והאיזון הוא בדיוק בכשרות המטבח - זה לא מפריע לך, ומאפשר לחיילים הדתיים לאכול כמו שצריך.

Dudu, באיזה פיקוח נפש מדובר? מי ישמע, הרגע כבשו את הגולן והם רעבים.

ובכל אופן, מספיק כבר לקחת את הכתבות של ynet כאילו הן מכסות את כל הסיפור.

כבר יצא לכולנו לא פעם להכיר את הסגנון שלהם, ואת העובדה שהם לא כותבים את כל הסיפור.

וQwerty, מצבך עגום (בתגובה לפוסט הראשון).

אני בא ממשפחה מסורתית שמאמינה ולא מדליקה אש בשבת

אבל כל יום שעובר ההגיון שלי מתנגש עם הדת ויש לי בעיה שכשאני שומע משהו לא הגיוני ומטומטם זה מכעיס אותי מאוד

וואלה אז יש מסורת אבל בשביל מה אנחנו עושים את המסורת הזאת, מה היא נותנת? חוץ מכאב ראש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שהחייל לא קיבל מחבוש ארוך יותר, אחרי הכל הוא העליב את החתול כי הוא נגעל מהפה של החתול וזה פגע ברגשותיו

מהחתול נמסר "מיאו מיאו מיאו מיאו"

בתרגום מחתולית: "אני ממש פגוע, בתור חתול צבאי ותיק שמשרת בבסיס הזה בתפקיד החתול המתגנב, אני ממש פגוע שהחייל נגעל ממני רק בגלל שאני חתול!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגיון הוא בכך שלחיילים יהיה אוכל טרי ואכיל בשבת. כמו כן, הכשרות שחלק מהחילונים שומרים אינה כוללת הפרדה בכלים, אי בישול בשבת ואפילו אינה דורשת משגיח כשרות. לרוב המוחלט יספיק שלא יהיה חזיר ולא יוגש בשר עם חלב ביחד - זה הכל.

מי שבכל זאת מתעקש על הקפדה יתרה - מוזמן לעשות זאת בביתו, ואם הוא רוצה לעשות כן בצבא - עבורו אלוהים המציא את מנות הקרב.

אולי זה יישמע קצת בוטה, אבל בכל זאת:

למה מי אתה שתאכל אוכל חם וטוב ואני אוכל מנת קרב מחורבנת? אתה יותר טוב ממני? התשובה היא לא. אי לכך ובהתאם לזאת שומרים כשרות בצבא. גם בגלל המסורת. אז יאללה, אל תהיו לי יפי נפש!

כולם פה משוגעים ופאנטים... זה פשוט מגעיל :x

לא כל -כך עברתי על הדיון.

אבל לא רק דתים שומרים כשרות יש גם המון חילונים [ואם לא הרוב]

לכן יש מטבח כשר בצבא.

איפה ההיגיון צבא בלי מטבח כשר :lol:

לפחות קצת , לא הרבה . אלה קצת לשמור על מסורת.

אבל כמו שצויין יש הרבה ששומרים כשרות [דתים-וחילונים]

כל שאלה לגופה -אם מישהו יפנה בתור שאלה של סקרנות ואכפתיות -בכיף.

ToMuSH :

מה המצב?

אני לא מבין מדוע אתה מתאמץ, לא יצא לך לראות חלק מהחברה האלה בדיונים בכל הקשור לדת?? אין להם תקנה.

חבל על הבריאות שלך.

מת עליך בנאדם. אחלה תגובה, גרמת לי לחייך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה יישמע קצת בוטה, אבל בכל זאת:

למה מי אתה שתאכל אוכל חם וטוב ואני אוכל מנת קרב מחורבנת? אתה יותר טוב ממני? התשובה היא לא. אי לכך ובהתאם לזאת שומרים כשרות בצבא. גם בגלל המסורת. אז יאללה, אל תהיו לי יפי נפש!

כולם פה משוגעים ופאנטים... זה פשוט מגעיל :x

למה מי אתה שתקבע מה אני אוכל? אני לא מאמין בחרטא שלך ובא לי לאכול בשר חזיר עם חמאה נמסה מעל! אני העבד שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...