החזרת החטופים- הצד הפוליטי. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החזרת החטופים- הצד הפוליטי.

Pika007

Recommended Posts

יש לי כמה דעות בנושא, ואני ממש לא רוצה לערבב את הת'רד הזה עם הת'רד שנפתח לזכרם של שני החטופים שלכולנו היה ברור כבר לפני שנה שהם פגשו את סופם. יהי זכרם ברוך.

ולנושא-

דבר ראשון, כמה כתבות שמייצגות דעות שונות בנוגע לתהליך קבלת ההחלטות ואופי העסקה-

http://news.walla.co.il/?w=//1314260

http://news.walla.co.il/?w=//1313833

http://news.walla.co.il/?w=//1314208

אז מה היה- הממשלה הסכימה מראש לשחרור רוצח תינוקות מתועב שנחשב "קלף חזק" למיקוח, ועוד כמה מהמחבלים שלהם, תמורת 2 ארונות עם 2 גופות.

הצעד הזה, לדעתי, היה שגוי מהיסוד.

קודם היו צריכים לקבוע את אופי העסקה, ולברר אם הם חיים, ואחרי זה את המחיר.

במידה וחיזבאללה לא היה מוכן לחשוף שהם מתים בשום אופן, היו צריכים להכין מבצע בלימה מראש, אחד שיכלול גם כוחות קרקע גדולים, וברגע שמתברר שהחטופים לא בחיים- לקחת את קונטאר חזרה לכלא, לחסל את השאר, ואת נציגי חיזבאללה באיזור. אם המצב היה מתחמם- אז גם לסיים את מה שהתחלנו ב 2006.

אני יודע שמלחמה זה לא הפתרון המועדף על אף אחד, אבל בשלב מסוים, זה יקרה. לא משנה עד כמה ידחיקו את זה- זה יקרה.

בזמן שאנחנו פה בישראל כואבים על החטופים וזועמים על הביזיון שנקרא "הממשלה שלנו", שכל שר בה וחצי מחברי הכנסת עומדים בפני חקירה ולא יודעים לקבל החלטות חוץ מכאלו שנועדו לכסות על התחת שלהם, בלבנון חוגגים עם דגלי חיזבאללה.

דברים מסוג זה מורידים את המוראל הלאומי לקרשים.

כל הכבוד ממשלת , שוב ביזיתם אותנו.

ולפני שיגידו לי "מה היה אם זה היה אתה?"

אני בחיים לא הייתי מוכן שישחררו רוצחי תינוקות ומשפחות בשביל הגופה שלי. לגופה בתהליכי ריקבון מתקדם אין שום ערך (גם לא לשלי, בבוא הזמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

+1

+2 :s07::bash:

אני לא הייתי מסכים שיחזירו את הגופה שלי או של הילדים שלי תמורת אף טרוריסט חי. בנוסף לכך, הייתי מעדיף להתאבד מאשר שיחזירו אותי חי תמורת עשרות רוצחים. באשר לילדים שלי, אם הם חיים בשבי אז הייתי הופך את העולם ודורש שיחזירו אפילו אלפי טרוריסטים תמורתם. אבל, מצד שני הייתי מצפה שהממשלה תגלה אחריות לאומית ולא תיענה לדרישות שלי.

בכלל, לדעתי עסקת חילופי שבויים עושים רק בין שתי מדינות בסיום מלחמה, ובמהלכה מחזירים את כל השבויים (גם אם לצד אחד יש אלף שבויים ולצד השני יש רק שבוי אחד). אבל, עם ארגוני טרור אסור לעשות שום עסקה (לא מדובר בשבויים, אלא בחטופים מול רוצחים). צריך לחוקק חוק שאוסר שום מו"מ עם ארגון טרור או עם נציג של ארגון טרור, ומי שינהל מו"מ עם טרוריסטים יכנס לכלא ל-20 שנה. הדרך הלגיטימית היחידה לשחרר חטופים היא הפעלת כוח צבאי גדול ולא פרופורציונלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלפחות זה מוכיח כמה שווים חייו של ערבי לעומת חייו של יהודי

וכן אני גזען ואני לא מתבייש בכך אפילו לרגע. (כולנו גזענים רק שחלקנו לא מודה בכך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר לילדים שלי, אם הם חיים בשבי אז הייתי הופך את העולם ודורש שיחזירו אפילו אלפי טרוריסטים תמורתם. אבל, מצד שני הייתי מצפה שהממשלה תגלה אחריות לאומית ולא תיענה לדרישות שלי.

I couldn't agree more.

הדרך הלגיטימית היחידה לשחרר חטופים היא הפעלת כוח צבאי גדול ולא פרופורציונלי.

I couldn't agree more.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלפחות זה מוכיח כמה שווים חייו של מחבל לעומת חייו של יהודי

וכן אני גזען ואני לא מתבייש בכך אפילו לרגע. (כולנו גזענים רק שחלקנו לא מודה בכך)

+1

אחרי כל עסקה שכזאת אני אומר לעצמי את זה

וזה רק מחזק את השנראה שלי כלפם

חיזבאלה ואוהביו הם אנשים רעים אוהבי מלחמה שכל מה שהם יראו זה גהינום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד הייתי בעד להציב צלפים שיורידו את ה"אסירים" שלהם ברגע שהם דורכים בלבנון.

או להרעיל אותם לפני, או לשים עליהם חגורות נפץ...

כל כך הרבה אפשרויות, קשה לבחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלפחות זה מוכיח כמה שווים חייו של ערבי לעומת חייו של יהודי

אני מבקש ממך לא ללכלכך את הת'רד הזה בשטויות, פתחתי אותו בשביל דיון ענייני ולא בשביל פליטות פה שיובילו לנעילתו.

אתה מוזמן להחליף את המילה "ערבי" במילה "מחבל" באותו משפט, ואז הוא יהפוך לנכון- אבל הכללות שכאלו שגויות מהיסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש ממך לא ללכלכך את הת'רד הזה בשטויות, פתחתי אותו בשביל דיון ענייני ולא בשביל פליטות פה שיובילו לנעילתו.

אתה מוזמן להחליף את המילה "ערבי" במילה "מחבל" באותו משפט, ואז הוא יהפוך לנכון- אבל הכללות שכאלו שגויות מהיסוד.

לא , אני לא מחליף -> התכוונתי לערבי

ואני לא חושב שזה שגוי מהיסוד , אפילו לא שגוי בכלל -חלקם לא היו מחבלים אלא חיילים (בארגון טרור).

וכן זה שאני עושה הכללות כאלו הופך אותי לגזען . אז מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...