קניתי כונן SSD ואני רוצה להעביר תא מחיצת המערכת אליו - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי כונן SSD ואני רוצה להעביר תא מחיצת המערכת אליו

interfan7

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי. בבדיקה שעשיתי SLC אמור להיות פי שניים פי ארבע מהיר מ-MLC, מחזיק מעמד פי עשר ועולה פי שניים פי ארבע.

Windows 7 צריך לקחת בחשבון כ-40G + השטח שתכנות מתעקשות תפוס בכונן מערכת ההפעלה. אם אני רוצה נגיד להריץ במקביל איזה ארבע חמש VMWare (ואפילו אם אני מפריד כ"א לשני דיסקים) אז נראה הגיוני ללכת על כונן של 256GB, אבל פשוט אין! האופציה הכי חזקה זה של 128GB, וזה עולה בארה"ב -$1300.

לא מעט. צריך לחשוב.

אני מבין אתה מרוויח יפה, אחרת אני לא רואה איך לאדם פרטי ישתלם לרכוש גרסאות SLC בכלל. הן יקרות מאוד. אתה יכול בפחות מזה לרכוש 2 HDD איכותיים ולעשות RAID מאזשהו סוג. אתה יכול אפילו לרכוש 2 ולעשות ביניהם RAID.

כמו כן, ה- של אינטל, לטענת ינטל, הוא שריד מאוד. האחריות היא ל-3 שנים, אבל לאינטל לא היתה בעייה להתחייב שעבור תעבורה של למעלה מ-20GB ליום, ה- יהיה תקין לחלוטין גם לאחר 5 שנים.

אנחנו מדברים פה על רקי זמן כל כך ארוכים שלדעתי בגדלים כאלו ממילחא כבר יהיו לא משתלמים ואנשים יקנו אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של כמה אני מרוויח.

זה עניין של איך לגרום למחשב לעבוד ככה שאני לא ארגיש שאני מזדקן בעצבים כשהמכונות הווירטואליות טוחנות את הדיסק.

מה שהבנתי ממך זה ש-SSD לא עובד. ניסתי להבין למה והבנתי שאותו סוג של SSD שבאמת "makes a difference" הוא מאוד יקר.

בוא נסתכל רגע, בנפנוף ידיים, כמה עולה מחשב חדש: נגיד 1,500 ש"ח על מעבד i7-860, עוד 1,500 ש"ח על לוח אם, עוד 800 ש"ח על 8GB זיכרון, 600 ש"ח על דיסק, 1,000 ש"ח על 5770, 500 ש"ח על ספק, 900 ש"ח על מארז, 2,500 על מסך, 600 ש"ח על Windows - אנחנו עומדים על 10,000 ש"ח (ומתעלמים מקירור, וכן מכ-1,000 ש"ח ללוח מקשים ו-trackball כמו גם מעוד נגיד 2,000 ש"ח לעוד שני מסכים שכולם "נשדדים" מהמחשב הישן, ועל UPS שמתי שהוא אני אהיה מספיק אחראי ואקנה).

לזה תוסיף עוד כ-500 ש"ח על VMWare וכ-4000 ש"ח ל-MSDN ואנחנו על 15,000 (בלי להוסיף כ-3,000 ש"ח לשמיעת מוזיקה - זה על הכיס הפרטי).

כלומר, אנחנו מדברים על הוצאה של 15,000 ש"ח שמטרתה להוציא מחשב טוב וסולידי לפיתוח. לא גיימרי אלא מחשב שיעבוד טוב, מהר ויציב.

זו הוצאה כבדה בשבילי. בגלל שזו הוצאה כבדה דחיתי אותה עד עכשיו, ואני עובד עם מחשב די טרנטה.

אז עכשיו השאלה איפה SSD נכנס בהוצאה הזו. הנקודה היא שמה שהבנתי עכשיו זה ש"חצי הריון" לא יעבוד פה. הקופיגורציה שתוארה היא מאוזנת במובן זה שיש פה מעבד מהיר עם 3 רמות של cachiing - בתוך המעבד, הכמות הגדולה של ה-, וה-cache בתוך הדיסק. זאת אומרת ש- שהוא לא ממש מהיר לא יעשה הבדל, אלא רק זה שעולה בחו"ל $1,300 ובארץ בטח יותר.

עכשיו האם כדאי להוסיף הוצאה של 5,000 ש"ח מעבר להוצאה של 15,000 ש"ח כדי להפוך מחשב מהיר מאוד למחשב מאוד מאוד מהיר? כנראה שהשכל יגבר על הלב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני משפיע על ההחלטה שלך אני מנסה להיות זהיר.

אני כיום מתגורר באשדוד ואם אתה במקרה אשדודי, אתה בכייף יכול לקפוץ ולהתרשם אם זה מעניין אותך.

ללא קשר בתור מתכנת בעצמי אני סקרן במה אתה עוסק שאתה מתעסק ב-VS וגם ב-VMWARE.

דיסק קשיח של WD עם 1TB, מסדרת CAVIAR BLACK הטובה בהחלט עולה 500 ש"ח, לא 600 ואם יהיה לך SSD שכולל בתוכו את המערכת והתוכנות החשובות(VS, VMWARE וכאלה)

עכשיו לעניין - האדם מוגבל בתחושת המהירות שלו כשמדובר במהירות גבוהה. כלומר, אני, שלא מדדתי את ביצועי העלאת תוכנה בשעון, אלא בהרגשה שלי, לא אבחין בהבדל בין עשירית שנייה לבין חצי שנייה. יהיה גם נכון להגיד שאם אני לא אבחין, גם לך לא אכפת מהבדל כזה.

אתה בוודאי תסכים איתי שה- היא תוכנה קלה מאוד במונחים של מחשבים החזקים של היום. במחשב הקדם שלי לקח לה כמה שניות טובות לעלות. במחשב ה-i7 הנוכחי שלי, לפני ה-, לקח לה 2-3 שניות לעלות, מה שמבחינתי היה מהיר ממילא ולא ביזבז לי טיפה עצבים או סבלנות. עכשיו הכניסה לסקייפ עולה בשנייה אחת!

אתה צריך להבין שאני משתמש במע מאוד תוכונת והמערכת שלי עדיין קלילה. אני משחק ב-PES2010, בהחלטמשחק לא כבד בכלל, אבל עדיין לפני ה- כשלחצתי דאבל-קליק הוא נשאר ב-DESKTOP כ-3 שניות ורק אז היה מסך שחור עוד איזה 2 שניות עד שראיתי משהו שקשור למשחק על המסך שלי.

עכשיו, אני בשנייה אחת, אחת בלבד, כבר רואה את המשהו על המסך שלי.

מצד שני, במשחק COH ששם לוקח לשלבים זמן להיטען, מה שקרה הוא שהשלב עדיין נטען ואני צריך לחכות ו"לבזבז" סבלנות. ההבדל הוא שקודם זה לקח כמה שניות יותר. אני לא מדדתי אבל נניח שעכשיו זה 10 במקום 15+ קודם. זה אתו דברמ בחיתי שאני לוקח לגימה מהמשקה שלי ומאוורר את עצמי לקראת המשחק.

החלונות עולה מהר יותר בכמה וכמה שניות לפחות, אבל אל תשכח שהוא עלה די מהר בסה"כ ג קודם כי המחשב היה חזק.

עכשיו יש לי השערה הגיונית בשבילך - כיוון שהמחשב שלי היה מהיר גם ככה, תוכנות רבות כמו הדפדפן, סקייפ, PDF וכדומה עלו מהר מאוד גם קודם, אז לכן אני פחות מרגיש את השיפור במהירות של התונות הללו מהסיבה הפשוטה שהוא אינו מורגש ליצור אנושי מוגבל שכמוני. לפחות לא ברמת חוויית המשתמש.

אז תראה, אני משוכנע מאוד שאם המערכת שלי היתה טעונה בתוכנות רבות והיתה כבדה, הו-אז היתי חש בהבדל משמעותי יותר, אולי משמעותי בהרבה.

ככל שהמערכת שלך צריכה לקרוא יותר מהדיסק(קריאות רצופות!) וזה לא משהו שלוקח עד כ-2 שניות ב-HDD, אז אתה תרגיש את ההבד במעבר ל-.

מלבד זאת עשיתי DEFRAG בטפשותי וזה, לפי המבחן של חלונות 7, הוריד טיפה מהדירוג של ה- שלי, אבל כנראה לא משהו שאני ארגיש.

עכשיו, מה דעתך על הדבר הבא -

אתה תרכוש את גרסאת ה-160GB של X25-M ועליה תשים את מערכת ההפעלה והתוכנות החשובות(לא שירים, ושטויות כאלו שהם מהירים מאוד גם ב-HDD). בעתיד המחירים ירדו ויבוא זמן, נניח בעוד שנה או שנה וחצי, שאתה תרכוש SSD משופר ותעביר אליו את המערכת. ה-SSD הנוכחי שלך(זה שהצעתי לך לרכוש) יהיה עוד כונן במערכת שישמור תוכנות עם חשיבות בנונית לזמני תגובה לפי החלטתך.

אין לי ספק שאתה תרגיש שיפור בביצועים ב-SSD ה"רגיל" לעומתה-HDD, אולי אפילו הבדל עצום כי אצלך המערכת כבדה בהרבה ואז תהיה מרוצה עד השיים והבהלתי אותך לחינם. א"כ אם זה עדיין לא יספיק תרכוש את ה-SSD ה-high-end התורן באותה תקופה ותשדרג עוד יותר את הביצועים(וגם יותרת וכנות ישבו על ה-SSD שלך).

לעומת המחשב הנוכחי שלך ממילא הפער יהיה עצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא קשר בתור מתכנת בעצמי אני סקרן במה אתה עוסק שאתה מתעסק ב-VS וגם ב-VMWARE.

אני משתמש ב-VMWare כדי ליצור סביבות מחשוב יותר יציבות, בכך שאני מקצה אספקטים שונים של פעילות ל"מחשבים" שונים.

יש לי מחשבים שעושים ככה:

BMN4 - המחשב האישי שלי. מריץ אופיס וכולל מסמכים ודוא"ל-ים.

BRZ - מחשב המיועד רק לגלישה (באמצעות chrome).

VS - מחשב המיועד לפיתוח ומריץ Visual Studio 2008 וכלי פיתוח כמו למשל re#.

Express - מחשב המריץ כרגע גרסת איווליואציה של Expression Studio שעוד לא החלטתי עם לרכוש.

Subversion - שרת לבקרת תצורה

iPod - מחשב שאני עובד עליו דרך remote debugger ומשמש לבדיקת אתרים התפורים לעבוד מול .

iTunes - מחשב "כיף"

PRS505 - מחשב המתממשק עם ה-eBook Reader שלי, ומכיל ספריה של ספרים אלקטרוניים.

התוצאה היא שיש במשחק המון מכונות וירטואליות, בד"כ שלש ארבע פתוחות בו זמנית, כ"א תופסת כ-15GB של שטח דיסק, וה"טחינה" רבה. אני עובד עם שני מסכים כך שהרבה פעמים יש לי נגיד את מכונת VS ממוקסמת עם VS בחלון אחד, ובמסך השני יש לי את מכונת BRZ פתוחה על איזה אתר .

אפשר כמובן לטעון שזו חלוקה מפורטת מדי, ושאפשר היה לשים את הכל על מחשב אחד. אני בחרתי בדרך הזו, ומאז שאני הולך בה היציבות של הסביבה שלי מאוד גדולה.

[br]פורסם בתאריך: 21.11.2009 בשעה 23:02:43

ולנושא הדיון פה: אני נוטה כרגע לקחת שני דיסקים של 150GB ולחבר אותם ב-RAID0 ולשים עליהם את מערכת ההפעלה. כמו כן כל מכונה וירטואלית אני אפצל לחלק של ולדיסק של data, ואת ה"דיסקים" הווירטואלים של מערכת ההפעלה אני גם כן אשים על ה-raid. את כל הדאטה שלי ושל המכונות הוירטואליות אני אשים לעומת זו על דיסק של 1.5TB, שלא יסבול מרגישות החומרה של ה-raid.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...