קניתי כונן SSD ואני רוצה להעביר תא מחיצת המערכת אליו - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי כונן SSD ואני רוצה להעביר תא מחיצת המערכת אליו

interfan7

Recommended Posts

טוב, השתמשתי ב- EASEUS Disk Copy(אינה דורשת התקנה) והעתקתי את מחיצת המערכת לדיסק הSSD.

וכפי שהיה מאוד מאוד צפוי לדעתי - זה לא עבד. אפילו לא התקרב לכדי לעבוד, כי לא הצלחתי לתפוס את תשומת ליבו של ה-repair utility שבדיסק ההתקנה של חלונות 7. הוא בכלל לא מתייחס לכונן ה- ככונן שקשור איכשהו ל-windows, אפילו כשניתקתי את ה-HDD.

וכן דאגתי שכונן ה- יקבל את האות C, זה גם מה שמנע את עיית המערכת ב-HDD(כי ה-C שם הפך ל-H), אבל זה תוקן בקלות ע"י דיסק ההתקנה של חלונות 7.

מעולם לא הבנתי את ה"זלזול" של חל מהמשתמשים במורכבות המערכת, כאילו אפשר להעתיק וזהו. זה לא עובד ככה.

אולי יהיה לי סיכוי אם איכשהו אצליח להעתיק ל- גם את המחיצה החבויה וגם את מחיצת המערכת, אבל אני לא יודע איך, בטח לא בדרך שבה זה יועתק ממש COPY כמו במקור.

בדיעבד אני מתחרט על שריפת הזמן, כבר היתי מספיק להתקין מאס את רוב המערכת(משהו שיקח לי במקרה הטוב יום וחצי שלמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שכתבת עשיתי כבר(עם תוכנה אחרת, אבלמה זה משנה?).

בחלונות 7 יש מחיצה מוסתרת שהיא מייצרת בהתקנה שלה.

אם תיכנס לאחת מתוכנות ה-partitions, לרבות המובנית בחלונות 7 עצמה, תוכל לראות אותה. היא תופסת 100 או 200 מגה בדיוק. זו גם מחיצת ה-active של הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרתי. זה עובד.

ל מרגיש כלל הבד במהרות עד כה :nixweiss:

מה צריך לעשות?

תפרמטו את ה- שלכם ל-NFS, מחיצה יחידה. בלי זה ה-EASEUS פשוט לא תן לי לבחור את הכונן.

להשתמש ב- EASEUS disk copy. תעשו בוט מהדיסק של EASEUS.

שם צריך לעשות העתקת המחיצה החבויה(!!!) מהדיסק הקשיח ל-. עכשיו ה- שלכם מחולק למחיצה ול-UNALLOCATED.

לאחר מכן, בעודכם ב- EASUS(אין צורך ב-restart) תעשו העתקת מחיצת המערכת ל-, לאזור ה-unallocated.

תכבו את המחשב, תנתקו את ה-HDD המקורי מהמחשב ותדליקו עם דיסק ההתקנה של 7.

תיכנסו שם ל-command prompt, תיכנסו ל-diskpart ומשם קבעו את אות מחיצת המערכת של ה-SSD ל-C.

באותו diskpart הפכו את המחיצה החבויה ב-SSD ל-ACTIVE(חובה!).

מי שחושב שעכשיו הלכ בסדר טועה - זה עדייןלא יעבוד.

תעשו שוב RESTART עם דיסק ההתקנה של 7 ושם כבר תעשו את ה-REPAIR הרגיל. הפעם הוא יזהה סוף סוף את ההתקנה שב-SSD ויתקן את ה-BOOT כפי שצריך.

עכשיו זה כבר יעלה לכם, אז תעלו ליתר ביטחון פעם אחת לפני שאתם מכבים את המחשב ומחברים חזרה את ה-HDD המקורי שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, איך יכולתי לנסות כשמדובר ב-HDD של 1TB ו- של 80GB?

בכל אופן, כשכן ניסיתי להפעיל את האופציה, רק כדי לנסות לראות האם הוא ינסה להעתיק את כל המחיצות עם התוכן שלהן, הוא כתב שכיוון שדיסק המקור גדול מדיסק היעד, הוא יוכל להעתיק רק את המסילות הראשונות שכן נכנסות.

אולי בתאוריה זה כן היה פותר לי את הבעייה בכל זאת, כי 2 המחיצות הראשונות הן החשובות ביותר - המחיצה החבויה ומחיצת המערכת והגודל שלהן במקרה בדיוק נכנס ל-80GB(טוב, לא במקרה, מראש דאגתי לה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני לא מצליח להבין זה למה זה כל כך מסובך שזה לקח ארבעה עמודים לפתור (ואני כמובן לא מעביר ביקורת על איש בקישור פה, ובמיחוד מודה ל-interfan7 שכתב פה איך כן עבד לו, כדי שאני אוכל להשתמש בזה ב- שאני מתכנן למחשב החדש שלי).

הלא לשים את מערכת ההפעלה על ה- זה כל מי שקונה עושה. וקנו כבר הרבה. איך יכול להיות שזה כל כך מסובך?

לא מסתדר לי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא הרבה קנו .

ב. WIN7 היא בת חודש וחצי כך שלא הרבה הספיקו להשתמש בה ובטח שלא:

ג. לעשות לה GHOST מכונן אחד לשני.

אם הבעיות שINFETERFAN7 תיאר כאן אוביקטיביות, אני מאמין שחברות כמו אקרוניס יוציאו גרסאות מעודכנות לתוכנות שלהן שיתמכו בהעברת

WIN 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך שבה אני עשיתי זאת אינה דורשת שום התקנה(שונא להתקין זבל, אפילו אם מסירים אותו לאחר מכן) ואינה דורשת שימוש בשום תוכנה מסחרית או פיראטית, כלומר הכל חוקי, נקי וחינמי.

אולי תוכנות מסחריות כבר עושות את זה; אני לא ניסיתי כי לא רציתי להתקין משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל עכשיו שמתי לב לזה:

ל מרגיש כלל הבד במהרות עד כה :nixweiss:

אתה רציני? יש לזה משמעות כספית רצינית מבחינתי, כי חשבתי להוציא איזה 4,000 ש"ח על כדי לשים בו את מערכת ההפעלה, vmware וכמה מכונות ווירטואליות.

קראתי עכשיו שיש שני סוגים של -ים - SLC ו-MLC. איזה יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את גרסאת ה-M של אינטל, קרי 25X-M. זה אמור להיות MLC אם אני זוכר נכון.

במערכת שלי היא נקיה יחסית, עם מעט תוכנות מותקנות. כמו כן מדובר במחשב i7 920, עם הלוח של אינטל ו-3GB זיכרון(לא שזה משנה, אלב עם תזמונים מאוד מהירים). המערכת עבדה מהר, מהר מאוד אפילו(תלוי את מי שואלים) גם קודם. אולי זו הסיבה לכך שאני כמעט ולא מרגיש הבדל.

במבחנים ההבדל מוגש היטב. הציון שהיה לי על ה-HDD בחלונות 7 הוא 5.9 ואז ב- זה היה 7.7(אבל לאחר שבטפשותי עשיתי defragentation הוא ירד ל-7.6). גם במבחן של תוכנת HWINFO32 המהירות היתה די מדהימה. ברשת מדווחים על ציון 7., אבל ואלי זה בגלל שעשיתי IMAGE ולא התקנתי את המערכת על ה- מאפס.

בפועל? ההבדל קיים, אבל לא *כזה* גדול. אז מה שהמערכת עולה כמה שניות מהר יותר? אז שסקייפ נפתח עכשיו בפחות משנייה לעומת 2-3 שניות קודם? גם ה-IE בפתיחה ראשונה נפתח עכשיו מיידית וקודם לקח לו עד 1-2 שניות לחשוב.

במשחק המשב COH טעינת השלב, לפי הרגשה שלי(לא מדדתי), רק במעט מהיר יותר.

הכניסה למשחק PES2010 היא מיידית כאילו אתה פותח סקייפ - בקטע הזה באמת התרשמתי.

בקיצור, זה הביא שיפור במהירות, אבל אני אגיד לך משהו. לדעתי רבים מאלו שקיבלו WOW של ממש הם בעלי מחשבים ניידים עם דיסק קשיח 5400 וכנראה גם מערכת מעט יותר כבדה משלי. אז עם ה- הם מקבלים דיסק קשיח שאפילו יותר מהיר ממה שיש להם ב-DESKTOP, אז הפער מורגש הרבה יותר.

בגדול, בעבודה היום-יומית שלי אני לא מרגיש משהו שאני יכול להגיד שהיה שווה את הכסף. לפחות עד כה.

עם זאת, במקרה שלך, עם כמה מערכות הפעלה, מדובר בסיפור אחר לגמרי.

אני גם חושב שהפער במהירות הולך וגדל ככל שהמערכת כבדה יותר. עובדה שכמה תוכנות קטנות נפתחות אצלי מיידית וקודם לקח להם טיפה זמן לחשוב, אז לדעתי בעתיד אנ ארוויח יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, אבל שימו לב שלא תצפו לפער של WOW אם אתם נמצאים במחשב חזק עם דיסק קשיח 7200 איכותי(כמו CAVIAR BLACK של WD).

אם יש לכם 6(בניגוד ל-3 אצלי) ג'יגה זיכרון, אז תיהנו מהביצועים רק בעליות הראשונות(או בטעינת שלבים כבדים במשקים). הרוב יישב לכם לאחר מכן כבר בזיכרון. ה- הוא קטן וסביר להניח שחלק לא מבוטל של משחקים, איפה שאתם צריכים את הביצועים באמת, ישב על ה-HDD שלכם.

ה- לא כזה זול עדין שצריך להקל בזה ראש. בכל זאת ה- יבוא רק בנוסף ל-HDD למעט ניידים שלשם צריך עם 160GB שהוא יקר, כי בניידים רבים אין מקום לעוד כונן. במחשב שולחני שבו ממילא יהיה HDD, לגיימרים עדיף להשקיע בכרטיסמ סך טוב יותר בהרבה מאשר ב-SSD שבו תהיה מחיצת המערכת ועוד איזה 2 משחקים בקושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. בבדיקה שעשיתי SLC אמור להיות פי שניים פי ארבע מהיר מ-MLC, מחזיק מעמד פי עשר ועולה פי שניים פי ארבע.

Windows 7 צריך לקחת בחשבון כ-40G + השטח שתכנות מתעקשות תפוס בכונן מערכת ההפעלה. אם אני רוצה נגיד להריץ במקביל איזה ארבע חמש VMWare (ואפילו אם אני מפריד כ"א לשני דיסקים) אז נראה הגיוני ללכת על כונן של 256GB, אבל פשוט אין! האופציה הכי חזקה זה של 128GB, וזה עולה בארה"ב -$1300.

לא מעט. צריך לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...