המלצה למערכת מוזיקה ב-3,000 ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למערכת מוזיקה ב-3,000 ש"ח

avinatbezeq

Recommended Posts

רוצה לשמוע בחדר לא גדול, רוצה מערכת איכותית בעלת עצמה גבוהה למרות שבדרך כלל אני שומע חלש.

מקור רוב המוזיקה הוא מחשב, כך שהגיוני שהמערכת תחובר למחשב ואז אוכל לנצל את זה גם למשחקים.

אפשר לשקול חיבור ממיר של Yes - כרגע אין בחדר, אבל יכול להיות אופציה להוסיף כדי לקלוט רדיו בלי בעיות קליטה.

הייתי קונה z-5500 ב-2800 ש"ח וסוגר עניין אבל א. נראה לי שהם בבעית מלאי פה בארץ (מה קורה, מתעדכנים המחירים? יוצא דגם חדש? מישהו יודע?) ו-ב. מעוניין לשמוע אם יש למישהו רעיון יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רעיון יותר טוב - מערכת סטריאו. ההבדל בין מה שמערכת כזו, אפילו חדשה, מסוגלת לעשות לבין הלוג'יטק הוא שמיים וארץ.

כדאי לך לחפש מגבר או רסיבר סטריאו וזוג רמקולי מדף ביד שנייה. אם אתה מתעקש על חדש, אלו האופציות בארצנו:

מגבר נחמד כדוגמאת http://www.cinema-paradiso.co.il/?CategoryID=163&ArticleID=601 (נדמה לי שזה המחיר הזול בארץ) ורמקולים כדוגמאת http://www.cinema-paradiso.co.il/?CategoryID=221&ArticleID=531 או http://www.cinema-paradiso.co.il/?CategoryID=221&ArticleID=528 אם אתה והמוכר מוכנים להתגמש עם המחיר זה לקראת זה. אם לא, שילוב אותו המגבר עם הרמקולים האלו הצנועים יותר, יכנס לתקציב אך עדיין יספק תוצאה עדיפה עשרות מונים על האלטרנטיבה (היינו, "רמקולי מחשב"): http://www.cinema-paradiso.co.il/?CategoryID=221&ArticleID=510

ובחנות אחרת יש אופציות נהדרות נוספות, למשל:

מגבר חמוד כמו http://www.fuse.co.il/products/93401 יחד עם רמקולים נהדרים כמו http://www.fuse.co.il/products/95329

כפי שאתה רואה, רמת הכניסה למגברים הינה כ-2000 ש"ח ועבור רמקולים 1000, אך בתוספת 500 שקלים לערך, תוכל להנות מהיצע מכובד של רמקולים בקטגוריית ה-1500 ש"ח שרק שניים מהם הובאו כאן בלינקים. למרות שבתקציב הזה לתת להגברה עדיפות אינו הדבר החכם ביותר לעשות, אין ממש ברירה מאחר ואלו מחירי רמות הכניסה להגברות ורמקולים ואם אתה מתעקש על חדש, זו החלוקה היחידה המתאפשרת של עוגת התקציב. יש גם אפשרות לרסיבר סטריאו חדש שיעלה מעט פחות מ-2000 ש"ח, אבל שם יש להיזהר לא ליפול על מוצר שהמוסיקליות היא ממנו והלאה. האונקיו הנ"ל עשוי להיות חביב: http://www.fuse.co.il/products/86689

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על תשובתך - בדיוק הכיוון שחשבתי עליו.

0. סליחה על השאלה המטומטמת, אבל מה זה רסיבר? מה ההבדל בין רסיבר למגבר? מה נותן לי רסיבר שמחגבר לא נותן? אני מבין שמגבר מתחבר בין מקור מוזיקה (המחשב, במקרה שלנו) ורמקולים, ותפקידו לספק אנרגיה. מה עושה הרסיבר? ז"א, יש לי רסיבר בסלון (דנון) שמתחבר אליו ה-YES וה- (ופעם, ,בעידן אחר, גם אנטנת FM עד שהחלטתי שהרעשים מעצבנים אותי) והוא בורר בין קלטים וגם מספק קידוד דולבי למשל, אבל במחשב מקור המוזיקה הוא אחד ואם יש כרטיס אז הוא עושה את הקידודים. אז האם ההבדל הוא שאם יש כרטיס אז הוא הרסיבר? אני לא מבין ???

1. איך המגברים האלו מתחברים למחשב?

2. האם כדאי לשים כרטיס במחשב או להסתפק במה שבא על לוח האם? אם כן, האם אתה ממליץ על משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רסיבר סטריאו הוא מגבר סטריאו (המינוח המדויק למגבר הוא מגבר משולב) שיש בו טיונר רדיו מובנה.

כאשר כותבים סתם רסיבר, הכוונה בימינו היא לרסיבר קולנוע ביתי: כלומר רסיבר שיודע לטפל ביותר משני ערוצים ולא רק זאת, אלא שהוא גם "בורר בין קלטים וגם מספק קידוד דולבי למשל". אתה מבין כעת שהדנון שברשותך הוא רסיבר קולנוע ביתי.

מאחר ורסיבר קולנוע ביתי מטפל בכמה ערוצים ומעבר לזה "בורר בין קלטים וגם מספק קידוד דולבי למשל", הוא פונקציונליות עודפת שאין לך צורך בה. מכיוון שכך, יכולותיה של יחידה כזו בביצועי סטריאו לרוב נחותה מיחידה שנועדה לטפל רק בשני ערוצים, ללא יכולות מיתוג וללא עיבוד אותות ברמה הספרתית. זהו מגבר הסטריאו, או ליתר דיוק, מגבר משולב. מגבר משולב מתחבר ליציאות האנאלוגיות בכרטיס הקול. במערכת מסדר הגודל שלך ובהינתן התקציב הדוחק ובהנחה שיש לך כרטיס קול מובנה "מודרני" (כלומר, אחת מהאיטרציות האחרונות של Realtek ודומיו), הייתי נשאר עם הכרטיס המובנה ומשתמש בו לעת עתה. לחילופין, אם הוא נחות, ייתכן ורסיבר ביתי עדיף בכל זאת (כי אז תוכל לחברו ליציאה הדיגיטלית בכרטיס הקול ותתן לו לטפל בכל השאר), אלא שבתקציב הלחוץ הזה תתקשה למצוא אחד מוצלח כחדש. הוא עשוי להתגלות ככזה שחטיבת ההגברה בו תהווה את החוליה החלשה במערכת ותביא לתוצאה פחות עדיפה אלו היית משתמש ביציאות האנאלוגיות של כרטיס הקול יחד עם מגבר משולב.

ייתכן וההכרעה כאן פשוטה יותר: אם בעתיד אתה רואה את עצמך "משדרג" לקולנוע ביתי, רסיבר ביתי יספק לך בסיס לכך בעוד שאם אתה מתכוון לשמוע מוסיקה בלבד ואיכות השחזור נמצאת בראש סדר העדיפויות (בתרגום פשוט, להפוך את החדר שלך לקרוב ככל הניתן למקום שבו בוצעה ההקלטה), מגבר משולב יספק את התמורה הטובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה.

אני קונה מחשב חדש לעבודה. היות שאני עובד בחדר עבודה בביתי, אני רוצה לנצל את ההזדמנות וגם לאפשר לעצמי לשמוע מוזיקה. אז אני מניח שכרטיס הקול המובנה הוא מספיק.

אם הבנתי אותך נכון אתה מציע לי:

להסתפק בכרטיס הקול המובנה.

להשתמש ביציאות האנלוגיות שלו.

להתחבר למגבר משולב.

לשים זוג רמקולים אחד ולא 5.1 (או אפילו 2.1).

תודה רבה על ההמלצות.[br]פורסם בתאריך: 16.11.2009 בשעה 15:16:54

בעניין המגבר, האם לדעתך כדאי לחסוך עליו כאלף שקל וללכת עם מגברים כמו פה (טריפטים), שאז אפשר פחות להתקמצן על הרמקולים?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שכתבת נכון. לגבי המגבר, לא יצא לי לשמוע כאלו, אבל אני שמרן יחסית. נסה לשמוע, אולי תופתע. שים לב שהמגבר בלינק שלך מספק רק כניסה למקור אחד. נדמה לי שבפיוז (החנות) ראיתי T-amp במחיר דומה, גש אליהם ותבקש שישמיעו לך שילוב שלו עם ב-2,500 ש"ח לעומת מה שהצעתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

רציתי להגיד תודה.

קפצתי לפיוז, יצאתי משם עם שני רמקולים Jamo ועם מגבר NAD ועם טיונר ישן ומשומש. סחבתי והוספתי את ה-SUB מהסלון ואת ה-, חיברתי את ה- ואני מאושר.

רק צריך אנטנה יותר טובה - כרגע אני קולט בעיקר 88FM שזה, איך שהפרסומת אומרת, "טוב אבל לא מצוין".

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש!

מחמם את הלב לדעת ששמעת בעצתי. :) ממש אפשר להבין מתוך ההתבטאות שלך ומעצם העובדה שחזרת לכאן כדי לכתוב זאת, שאתה נהנה מפרי רכישתך. אין בעיני עוד תחום בעולם שבו ערמת ברזלים ופלסטיק שהובאה בזכות ההנדסה למצב שבו היא מפיקה גלי קול, מסוגלת לפרוט על נימי הרגש העמוקים והחבויים ביותר שלנו. זהו מופע התגלות ספציפי של קו התפר המופלא ביותר בין מדויק הכפוף לעולם המתמטיקה לבין המדע הלא מדויק, שלמתמטיקה אין אחיזה בו. המשך האזנה ערבה.

עריכה: הציודופיל שבי רוצה לדעת עוד פרטים. תן את שמות הדגמים של כל הרכיבים ואם אפשר, גם תמונה. אתה מוזמן גם לפרט מה עוד שמעת ולמה בחרת באלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה שלך מקסימה ומרגשת!

הרמקולים הם Jamo E640 וקניתי גם מגבר NAD C326BEE וטיונר Onkyo T-4130 ישן ומשומש. ה-Sub שסחבתי מהסלון הוא JVC ענק וישן.

קודם כל, יצאתי אידיוט. עשיתי מחקר שלם על ושכחתי בכלל שצריך להזין אותם עם משהו. יגאל מפיוז שמע ממני שאני מחפש פיתרון ב-1000 ש"ח ושאני אקנה אולי בחוץ מגבר יד שניה, וכמעט זרק אותי מהחנות :)

אח"כ קיבלתי הסבר שלם (עם הדגמות) על כמה המגבר משנה, אנגליים לעומת אמריקאים, במה קדמית לעומת במה אחורית, ושרמקולים שאהבתי (טיטוס של triangle) הם בעצם שיהיה לא נוח להקשיב להם הרבה זמן רצוף.

הכוונה שלי מראש הייתה להשוות רמקולים של wharfdale 9.1, 10.1 או אפילו 10.2 בפיוז, לעומת Monitor Audio BR1, BR2 או RS1 שהמליצו לי עליהם ב-hometheater.co.il שהתכוונתי לשמוע אצל אמנון סאונד בבוגרשוב. עכשיו כשאני עונה לך אני קולט שבסוף בכלל לא הגעתי לשמוע לא את זה ולא את זה... יגאל בלבל אותי עם הרמקולים שהוא שם, ומה שעשינו שם זה תהליך של התכוונות - הוא שם לי רמקולים שונים עם מגברים שונים, ואתה יודע - כמו אצל אופטומטריסט עם שלאט לאט אתה רואה באיזו עדשה אתה רואה יותר טוב...

הביקור בפיוז בהחלט היה חוויה בשבילי. לשמוע רמקולים אחד ליד השני, לשמוע אותו זוג רמקולים במגברים שונים ולהבין שהמגבר באמת משנה...

הדבר היחיד שמבאס אותי זה שאכן שמעתי הבדל (לא הייתי משוכנע כלל שאשמע הבדל בין רמקולים שונים), והרמקולים שבאמת רציתי היו הרבה הרבה יותר מדי יקרים (Jamo אחרים, כמדומני 830.).

מה שכן, זה נכון מה שאומרים שצריך לשמוע לפני שקונים, ולקנות לפי האוזן.

הבעיה כרגע היא עדיין מקורות המוזיקה: על המחשב אין לי כרטיס קול בכלל אלא רק על לוח האם. להחליף דיסקים כל הזמן זה מבאס, והטיונר כאמור בחלק מהתחנות מכניס רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, יפה, אז בסוף הוצאת יותר ממה שהקצבת.. קורה. :-[

עצה לגבי הסאב: אני רוצה לציין שקשה מאד לייצר סאב מוצלח למוסיקה, במיוחד אם מדובר על מאזין שיודע להעריך איך כלי נגינה נשמעים במציאות (בהנחה שהוא מאזין לסוגי מוסיקה העושים שימוש נרחב בכלים אלו). תנסה לשמוע את המוסיקה שלך כמה ימים בלי סאב ואז צרף אותו ונסה לשמוע איתו כמה ימים ואז נתק שוב כדי לנסות ולהעריך אם מה שהפסדת, שווה לעומת מה שהרווחת. הג'אמו הקטנים אולי יספקו מעט באס, אבל ההימור שלי הוא שהבאס יהיה הדוק יותר, נקי יותר ובעיקר ממוקד ומהיר - כלומר נשמע כמו חלק אינטגרלי מהמוסיקה. אם הסאב "גורר רגליים" (ואני כאן הכללה כי אני לא מכיר אותו), כדאי לחשוב שום אם יש בו צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לנושא של הסאב, ולכן מה שעשיתי זה לכוון אותו על עוצמה די חלשה, ככה שממש צריך להתאמץ כדי לזהות שהוא עובד. ככה הוא תורם בלי לצבוע יותר מדי.

והג'אמו אחלה עם הבס.

מצד שני, שמעתי היום דיסק (של הבן שלי :) של אמינם, וזה הוסיף לחלוטין לכיף.

גיליתי עכשיו שהמגבר שקניתי קיבל 5* ב-What HiFi. איזה כיף! אני מבסוט מהפיוז האלו, ומרגיש שלא דפקו אותי (למרות שהוצאתי פי שלש ממה שהתכוונתי)

אה, ובדקתי עכשיו והרמקולים שנתנו לי לשמוע (אבל שהעדפתי את הג'אמו) היו באמת ה-TANNOY שהמלצת עליהם (ונשמעו אכן טוב מאוד).

וגם, כשאמרתי שאני רעב ושאלתי מה יש מעניין לאכול באזור, שלחו אותי לסביח של עובד שזה מציאה לא נורמלית בפני עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש.

ד"א, לשאר קוראי השרשור הזה חשוב לציין שיש פתרונות הגברה לא רעים כלל ב-1000 ש"ח, לדוגמא מגברים יפניים משנות ה-70 ותחילת ה-80 (מה שנקרא vintage), אם כי צריך לדעת מה לקנות, מדובר בחתול בשק מבחינה מסוימת ולעיתים הם דורשים השקעה (לכל הפחות ניקיון יסודי של כל המגעים, מחברים וכפתורים). אופציות אחרות הם מגברים של NAD או ROTEL משנות ה-90 בתחום מחירים דומה חלקם לא רעים בכלל.

בנוסף - אם יש לך מגבר ורמקולים טובים, אתה חייב להשקיע במקור (source). כרטיס הקול המשולב הוא עלוב ביותר ועליבותו תבלוט במיוחד בעת חיבור למערכת טובה.

גם ה-ipod לא מקור מדהים (במיוחד כאשר מנגנים קבצים דחוסים) וכנ"ל רוב מכשירי ה-, במיוחד הגנריים (greatz, metz, schmetz וכו').

אתה ממש לא חייב להוציא הרבה כסף, יש הרבה כרטיסי קול מאוד משובחים בשוק יד השניה. מאחר שהמערכת שלך היא בעיקר למוזיקה והיא מערכת סטריאו, אתה לא חייב כרטיס חדשני ואתה יכול להתמקד בכרטיס עם רכיבים איכותיים ועם ביקורות טובות.

אני לדוגמא מחבר את הנייד שלי למגבר דרך כרטיס קול חיצוני מדגם U2A שהסיכוי שמישהו כאן מכיר נמוך משום שהוא מודל 2003 ועדיין נשמע מעולה (טוב עשרות מונים מהיציאה הפנמית של המחשב הנייד שנשמעת עלוב מאוד). במחשב הנייח שלי יש כרטיס M-audio revolution 5.1 שגם הוא נחשב למקור איכותי מאוד. אתה גם יכול לחפש ביד שניה כרטיס 2496 של אותה החברה שנשמע מעולה.

בנוסף המנע מקבצי , AAC וכו' והשתדל להצמד רק לדיסקים מקוריים או לקבצים עם דחיסה לא הרסנית (FLAC, APE, SHORTEN, WMA-LOSSESS וכו') ההבדל דרמטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש.

...

בנוסף - אם יש לך מגבר ורמקולים טובים, אתה חייב להשקיע במקור (source). כרטיס הקול המשולב הוא עלוב ביותר ועליבותו תבלוט במיוחד בעת חיבור למערכת טובה.

גם ה-ipod לא מקור מדהים (במיוחד כאשר מנגנים קבצים דחוסים) וכנ"ל רוב מכשירי ה-, במיוחד הגנריים (greatz, metz, schmetz וכו').

אתה ממש לא חייב להוציא הרבה כסף, יש הרבה כרטיסי קול מאוד משובחים בשוק יד השניה. מאחר שהמערכת שלך היא בעיקר למוזיקה והיא מערכת סטריאו, אתה לא חייב כרטיס חדשני ואתה יכול להתמקד בכרטיס עם רכיבים איכותיים ועם ביקורות טובות.

....

תודה על הברכות, וגם על ההמלצות. זה בדיוק הנק' שאני חושב עליה עכשיו - כרטיס קול או יציאה דרך ה-USB ל-DAC.

כרגע אני שומע עם של פיוניר ועם ה- touch שלי (ב-lossless), ודי נהנה, ועם ה-tuner vintage שקניתי וגם ממנו אני נהנה בתחנות שהוא קולט בהן טוב.

למעשה, הנק' שהכי מטרידה אותי עכשיו זה המיקום של הרמקולים, שאחד יותר רחוק מהשני :-(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...