תמחור מכוניות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמחור מכוניות

IG

Recommended Posts

הי לכולם.

יש לי שאלה לגבי תמחור של סקודה פאביה מול WV פולו משנת 2002.

עד כמה שידוע לי, שתי המכוניות הן בעיקרון אותו הדבר מבחינת מנוע, הילוכים, אביזרים וכו' וכו', אז למה הסקודה מתומחרת כמעט חצי מהWV? (לפי המחירון של יד2...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

נכון שזה ידוע שסקודה כבר דיי הרבה זמן חלק מהקונצנזוס של vw ,עדיין לסקודה יש מותג של יומרני ,מה שמאפשר להם להימכר בצורה שונה ולאנשים שונים .

אגב בדרך כלל רכבים של סקודה (ושל סיאט) זה אותם רכבים כמו vw רק על שילדות לא מעודכנות (דור קודם והכל ,זה לא משנה הרבה אבל זה עדיין משפיעה על המחיר ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי לכולם.

יש לי שאלה לגבי תמחור של סקודה פאביה מול WV פולו משנת 2002.

עד כמה שידוע לי, שתי המכוניות הן בעיקרון אותו הדבר מבחינת מנוע, הילוכים, אביזרים וכו' וכו', אז למה הסקודה מתומחרת כמעט חצי מהWV? (לפי המחירון של יד2...)

כי ככה בא להם.

לא הבנתי מה הקטע של השאלה הזאת...

מה זה למה? ככה.

ככה בא להם.

כי את הסקודה אנשים יקנו במקסימום X ש"ח, ואת ה-VW אנשים יקנו במקסימום Y ש"ח.

שלא יהיה לך ספק, בהנחה שמחלקים שווה בשווה את עלות הפיתוח (שתי המכוניות כמעט זהות) - קונצרן VAG מרוויח הרבה יותר על כל מכירה של VW מאשר כל מכירה של סקודה מקבילה. המותג הראשון פשוט הרבה יותר "נחשב", ולכן משלמים עליו בהתאם - אקסטרה כסף על הלוגו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שחשבתי בהתחלה, אבל משום מה חשבתי גם שאנשים קיבלו קצת שכל ויצאו מהגישה הערבית הזו של "WV גרמני טוב סקודה זבל סובייטי"... נו, לא משנה... רווח שלי D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור גישה ערבית?

מכונית זה 80% סמל סטטוס... אני אקח ג'טה על פני המקבילה בסקודה בכל יום ובכל לילה.

ככה העולם עובד :)

חוץ מזה, אגב, ההבדל בין מחירי המחירון של המכוניות האלה הוא לא כ-ז-ה גדול.

שוק יד2 זה כבר דבר אחר לגמרי ונובע לחלוטין מהבדלי היצע וביקוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה ערבית- חיים בשביל ה"בלינג" (אוי כמה שאני צהוב מידי בשביל הביטוי הזה :-[)

לא משנה...

אולי ככה העולם עובד אבל אני לא... אני תמיד בודק את הביצועים והיכולת הפיסית של המוצר... אני אשכרה הצלחתי לייאש פעם איזה מוכר בחנות מוצרי חשמל אחרי איזה חצי שעה שהוא ניסה לדחוף לי כל מיני דברים שנשמעים "וואו" על הנייר אבל עולים כפול ממשהו שנשמע פחות "וואו", אבל עושה את אותה עבודה בדיוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שזה ידוע שסקודה כבר דיי הרבה זמן חלק מהקונצנזוס של vw ,עדיין לסקודה יש מותג של יומרני ,מה שמאפשר להם להימכר בצורה שונה ולאנשים שונים .

אגב בדרך כלל רכבים של סקודה (ושל סיאט) זה אותם רכבים כמו vw רק על שילדות לא מעודכנות (דור קודם והכל ,זה לא משנה הרבה אבל זה עדיין משפיעה על המחיר ).

תחזור לישון,ילד.

או אפילו טוב יותר,לך תלמד דבר או שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים בין המודלים הנ"ל אינם על בסיס האמינות אלא על בסיס ההרכבה .

הסקודה זולה יותר מתוך שתי סיבות עיקריות

הראשונה מותגיות

השניה היא איכות ההרכבה הנחותה של מוצרי הגמר של הרכב ,

נכון שהמרכב המנוע הממסרת והמתלים הם של WV כלומר אתה נוסע על אוטו גרמני , אבל כל מוצרי הגמר הם של סקודה ( שובבה או משהו כזה ) כלומר ממיזרח אירופה , איכות הפלסטיקים כמו אפילו הכיסאות והידיות הריפודים של הדלתות וכיסוי הדש בורד , הצבע החיצוני וכו' , הם ממיזרח אירופה ונחותים בצורה משמעותית באיכות שלהם ועקב כך מתחזקת הסטיגמה ומשתמרת הליכאורה נחיתות של הרכב מבחינה מותגית .

לסיכום המותג מלכתחילה היה נחות WV השאירו את הסטיגמה הזו ע"י גמרים נחותים וזו הסיבה למחיר הנמוך של הרכב .

בנוסף , בשנים האחרונות שש שבע שנים ישנה מגמה לשפר את איכות ה"פלסטיקים" ולהעלות את המחיר בהדרגה מפני שהרכב הוא אמין ממש כמו גרמני ( למעט מערכת הקירור שלו שהיא מחורבנת כלומר לא מתאימה ביחס למזג אוויר הישראלי )

למי שמחפש גרמני מבחינת האמינות , לך על סקודה , מצויין ואמין , זה שהוא מתפרק תוך כדי נסיעה זה משהו אחר - חחח , באמת מצויין יש לי נסיון רב איתו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עיניין של מיקום והגדרה כמו כן של מנטליות , אני כאן מתכוון לנושא איכות ההרכבה שהיא בכלל לא "מערבית" , אבל אם יש התענינות אז אני חושב שWV קנו את סקודה בשנת 1993 ותחליט לבד מה מזרח ארופיאי בשבילך ומה לא . עובדות הן כמו שציינתי לידיעתי , מי שמוכן לתקן להוסיף יבורך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזור לישון,ילד.

או אפילו טוב יותר,לך תלמד דבר או שניים.

מה לא נכון בדיוק שאתה פותח פה סתם ככה ?

אכן לסקודה יש מותג של יומרני ,זה לא אומר שהוא כזה ,זה פשוט אומר שזה מה שאנשים לרוב חושבים על כזה .

בקשר לקונצנזוס, התבלבלתי ורשמתי במקום קונצרן ,יש לומר שהמשמעות של קונצנזוס היא הסכמה על חוזה ,וזה יכול ליצג את המצב שקיים ב vw עם המותגים האחרים שהיא שולטת בהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה ערבית- חיים בשביל ה"בלינג" (אוי כמה שאני צהוב מידי בשביל הביטוי הזה :-[)

א משנה...

בדיוק. עניין של תדמית ופוזה. ממליץ לכולם לחפש את הערך הבא ב-Youtube: חפשו Fifth Gear Fiat panda VS range rover. הסרטון יפיל אתכם מהרגליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...