שירות בצבא מקצועי - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא מקצועי

Cereal  Killer

במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות   

311 הצבעות

1. 1. במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות

• לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי אתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי לא אתגייס

Recommended Posts

שוב אותה שטות. איך רוב הסיכויים שהיית מתגייס? ואם זה לא היה נחשב לפטריוטיות ולא שליחות והיית מרגיש כעובד בחברה וכו' - לעומת זאת אם המשכורת היתה נמוכה, שעות העבודה רבות והתנאים גרועים, היית מתגייס? אי אפשר להחליט אם הייתם מתגייסים או לא!!!

אין מקום בו שירות צבאי לא נחשב לפטריוטיות או שליחות.

מה אתה חושב, שרק בישראל זה ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע אם בשוויץ למשל או באוסטרליה או שאר מדינות שאף פעם/בקושי שלחו חיילים להילחם בעשרות השנים האחרונות זה נחשב לפטריוטיות או להגנת המדינה - פשוט כי גם אם לא היה להם הכל היה בסדר גמור אצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני לא יודע איפה שירתת אבל גם "הלינה" לא בדיוק משהו. אני אישית ישנתי באוהל מעאפן, אחרים בטח באיזה חדר עם קירות של 2 ס"מ ובלי כלום בפנים. בלי שום קשר לזה- זה לא שהם נותנים לי לינה מטוב ליבם - זה פשוט כי הם צריכים אותי ממש מוקדם בבוקר, או הרבה פעמים בלילה..אז מן הסתם אם אתה זמין 24 שעות אתה צריך לישון שם. וכמו שיגאל אמר, מעסיק גם מחויב להחזיר לך נסיעות, ואני חושב שגם אוכל הוא חייב (או לפחות כך נהוג) לתת לך. מה עוד הצבא נותן? כלום תכלס..

דווקא הלינה היתה בסדר. בערך באמצע השירות הרסו את המגורים שהיו כמו חממה עם 6 אנשים בחדר וריצפה\קירות מתקלפים ותיקרה דולפת והחליפו ב 2 קונטיינרים של 4 חדרים של 4 בחדר והיה בהם מזגן!

לגבי אוכל, המעסיק חייב לספק ארוחה רק אם אתה עובד 8 שעות או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בחרתי בהייתי מתגייס ואילו היה מקצועי לא הייתי עושה זאת. הסיבה לכך פשוטה מאוד

במצב של ימינו חייל בצבא יכול לערער על פקודת מפקדו, לעומת זאת לחייל שכיר חסרה הזכות הזאת ועוד זכויות רבות שמכפרות על הכסף הרב שמתבזבז עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה 600 שקל?! אני אפילו עם התוספת פעילות א' גרדתי את ה-410. ואני הוצאתי יותר מזה בחודש רק על אוכל, האוכל בבסיס היה על הפנים והבסיס שלי עוד נחשב לבעל חדר אוכל איכותי (ביחס לאוכל צבאי). הרפואה הצבאית עוד יותר מכה, היחס משתנה בין הרופאים ותלוי על איזה רופא תיפול, אבל טיפול רפואי כיאה למדינה מתקדמת לא תקבל. או שיתקעו אותך בבסיס למרות שאתה עוד שניה מת, או שיתנו לך גימלים רק שתעזוב אותם בשקט מבלי בכלל לבדוק אם אולי יש לך משהו רציני. אתה לא שמעת את הסיפורים על אנשים שלאחר שהשתחררו גילו אצלהם סרטן או מחלות כרוניות, ובזמן השירות פטרו את החייל באקמול. לגבי הוצאות נסיעה גם מעסיק מחוייב לשלם לך הוצאות נסיעה, זה קצת מגוכח שתצטרך לשלם מכיסך על להגיע לעבודה, במיוחד שמשלמים לך רק 350 שקל לחודש.

א. בגלל זה כתבתי בממוצע. חלק מקבלים 300, חלק מקבלים 900. בממוצע, 600.

ב. "האוכל בבסיס היה על הפנים"? אתה בצבא, הצבא מספק אוכל, אין מה לעשות. ועוד אתה היית בבסיס עם אוכל טוב אז מה אתה מתלונן?

ג. רופא זה רופא, ואני לא מאמין שיש הרבה רופאים שינפנפו אותך סתם כי אין לרופא זין לטפל בך. זה שהרבה חיילים משחקים אותה בשביל להוציא גימלים מחדד את האינסטינקטים של הרופא, ולפעמים זה נראה כאילו כמה מהחיילים נופלים בין הכיסאות, אבל זה ממש לא קורה רק בצבא. כמה פעמים שומעים על אנשים שלא גילו אצלם סרטן ורק הרופא השלישי שהם ראו מצא את הבעיה? או על אנשים שהיה להם כאב ראש ואמרו להם שזה סתם ובסוף זה היה גידול? לעזאזל, חוויתי את זה על בשרי, ולא, לא בצבא. שהייתי בבית ספר יסודי גילו שיש לי דלקת קרום המוח (חיידקית, לא הסוג שעובר לבד) כשהייתי מספר שעות ממצב של מוות מתקדם. אולי גם הרפואה באזרחות היא גם "מכה"?

ד. באיזה עוד מקום עבודה ישלמו לך על כ-ל הנסיעות? אני משרת כרגע במשרד אזרחי לחלוטין (של משרד הביטחון) ואני רואה את החזרי הנסיעה שמקבלים האזרחים, וזה סוג של בדיחה.

ה. מוזר לי המשפט הבא: "זה קצת מגוכח שתצטרך לשלם מכיסך על להגיע לעבודה, במיוחד שמשלמים לך רק 350 שקל לחודש." איפה כתוב שהצבא זה עבודה סטנדרטית? חתמת על חוזה עבודה עם הצבא? בחייכם, תפסיקו להתבכיין ולהתפנק, זה צבא, והאפשרות השנייה שלנו היא מוות. ולא, אין אפשרות לשלם לכל חייל 2000 שקל. למה? כי אחרת לא תוכל להיות מדינה סוציאלית שתדאג לכם בשאר חייכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בחרתי בהייתי מתגייס ואילו היה מקצועי לא הייתי עושה זאת. הסיבה לכך פשוטה מאוד

במצב של ימינו חייל בצבא יכול לערער על פקודת מפקדו, לעומת זאת לחייל שכיר חסרה הזכות הזאת ועוד זכויות רבות שמכפרות על הכסף הרב שמתבזבז עליו.

לא הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. ולא, אין אפשרות לשלם לכל חייל 2000 שקל. למה? כי אחרת לא תוכל להיות מדינה סוציאלית שתדאג לכם בשאר חייכם.

150 אלף חיילים בחובה כפול 2000 שקל זה 3.5 מליארד שקל. המדינה בהחלט יכולה (וצריכה) בזה.

והמדינה לא באמת "דואגת" לנו :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...