שירות בצבא מקצועי - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא מקצועי

Cereal  Killer

במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות   

311 הצבעות

1. 1. במידה ולא היה חוק שירות חובה אלא היה צבא מקצועי, האם היית מוכן ללכת לשירות צבאי מקצועי (ובעצם להיות

• לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • לא התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי הייתי מתגייס
    • התגייסתי ואילו היה צבא מקצועי לא הייתי מתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי אתגייס
    • עוד לא הגעתי לגיל גיוס ואילו יהיה צבא מקצועי לא אתגייס

Recommended Posts

שאלה שצריכה להיות מופנית למי שהשתחרר כבר ויודע מה זה

אני שירתתי שלוש שנים, חלק קשה יותר חלק קשה פחות אני אוהב

חתמתי קבע בגדוד חי"ר, אבל בסוף זה לא יצא לפועל

אבל בהינתן אופציה אחרת ברור שלא הייתי מתגייס - כי הנסיבות משתנות לחלוטין,

זו מציאות שאני בכלל לא יכול לתאר, במדינה שלנו היום מי שלא מתגייס הוא בוגד\יצור מבחינתי

אלא אם יש לו סיבה טובה לא לעשות זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדיעבד לאחר כל מה שעשיתי בצבא (קרבי,הדרכות,שטחים,מוצבים מעניינים וחרישה של בסיסי חי"ר שנה על תקן קצין) לא הייתי מתגייס לתפקיד קרבי נטו.

כן הייתי מתגייס לתפקיד טכנולוגי נטו.

אין לילדים בני 18 מה לעשות בצבא. צריך ללמוד ולהקים משפחה. גם בחו"ל, רבים שמתגייסים לצבא קבע זה אנשים שאו שלא למדו או ששיחקו אותה ערסים ואין להם עתיד או שאין להם כסף וזו דרכם לעשות פרנסה בלי השכלה מינימלית.

*אני מדבר באופן היפוטתי מבלי להתייחס למצבנו כישראל מול עולם ערב,ציונות,תרומה למדינה וכיו"ב, כי זו לא הייתה השאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן חושב שהייתי מתגייס להיות לוחם בצבא מקצועי, אם ניקח לדוגמה את ארה"ב אז בכיף הייתי מתנדב למארינס או ריינג'רס. זו חוויה שונה לחלוטין מלהיות מוקף בלוחמים שחוייבו להתגייס וברגעים הקשים לא תמיד זוכרים למה הם שם בכלל. שם כולם עוברים מסלול קשה מאוד, מי שלא מתאים לו פורש או עף - ולחבר'ה שנשאים בסוף אפשר בהחלט לקרוא חיילים מקצועיים, ז"א אנשים שהמקצוע שלהם הוא לוחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם היחידות המובחרות של היום דומות מאוד במנטליות לשאר הגדודים (ואני מתכוון בעיקר לגדס"רים השונים), הם תופסים קווי חי"ר (ע"ע 8-8, עמדות סטטיות ומחסומים)

אם אנחנו מדברים על אגוז/מגלן וכו' - לא על זה דיברתי. אני מתכוון לגדוד חי"ר איכותי שם כל החבר'ה התגייסו מרצונם, משרתים כי טוב להם ומה שאכפת להם בעיקר זו המקצועיות שלהם ולא הת"ש וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שקצת קשה לשער איך המנטליות שלהם שונה משלנו מבלי להיות חלק ממנה,

אבל לפי ספרים\סרטים אין הבדל כזה גדול.

מנטליות של חייל היא מנטליות של חייל, בין אם הוא בשירות חובה או כ emploee.

בטוח שיש הבדלים מזעריים, אבל לא ברמה שתגרום לי להעדיף שירות במארינס על פני סיירת גולני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התאמנתי עם גדס"ר צנחנים בכמה הזדמנויות שונות, יש להם מנטליות שונה במעט משל הגדודים - אבל הם לא מתקרבים למנטליות שאני מדבר עליה ע"ע Rangers בצבא ארה"ב.

מנטליות של חייל לא קובעת את המנטליות של המסגרת, ואין לנו מספיק חיילים שרואים את המקצועיות כערך עליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיעבד לאחר כל מה שעשיתי בצבא (קרבי,הדרכות,שטחים,מוצבים מעניינים וחרישה של בסיבי חי"ר שנה על תקן קצין) לא הייתי מתגייס לתפקיד קרבי נטו.

כן הייתי מתגייס לתפקיד טכנולוגי נטו.

אין לילדים בני 18 מה לעשות בצבא. צריך ללמוד ולהקים משפחה. גם בחו"ל, רבים שמתגייסים לצבא קבע זה אנשים שאו שלא למדו או ששיחקו אותה ערסים ואין להם עתיד או שאין להם כסף וזו דרכם לעשות פרנסה בלי השכלה מינימלית.

*אני מדבר באופן היפוטתי מבלי להתייחס למצבנו כישראל מול עולם ערב,ציונות,תרומה למדינה וכיו"ב, כי זו לא הייתה השאלה

אלכס, הרשה לי לחלוק עליך, יצא לי לא פעם ולא פעמיים בסיטואציות כאלה ואחרות להיתקל בחיילים אמריקאים/קנדיים

רמות השליחות, תחושת המטרה והאיכות החיילים השאירה אותי בהלם כל פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכן אמרתי "בחו"ל רבים מהמתגייסים".

החיילים שפוגשים שמגיעים אלינו הם בדר"כ הטובים שבטובים והמובחרים שלא עשו בעיות ונמצאים במסגרות מופת כאלו ואחרות.

כל כמה חודשים מגיעים לבה"ד 1 צוערים גרמניים ללמוד איך הקצינים שלנו עובדים ונלחמים ופגשתיהם. הם היו אחלה חבר'ה.

גם החבר'ה שבאים למשחקי מלחמה עם היחידות המיוחדות שלדג,שייטת, מטכ"ל, לוט"ר וכדומה הם חבר'ה מובחרים שנבחרים לנסוע ולייצג את מדינתם.

חייל מקצועי זה חייל שמשלמים לו והוא בדיוק כמו בעבודה שואף כל הזמן להתקדם ולא סופר את הפז"ם אחורה וחושב מתי הוא כבר יעוף מהמסגרת הזאת שאנסו אותו להיות בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תגיע למצב שצריך להפוך את צה"ל לצבא מקצועי, אני לא בטוח בכלל אם יהיה על מי להגן כאן. אני גם לא בטוח שהייתי רוצה להגן על אזרחים שהפכו את העם לצבא מקצועי כי זה לא מתיישב עם הדעות והאידאולוגיה שלי.

לא צריך לתקן את מה שעובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...