זקוקה למפרט בדחיפות, צורכי גרפיקה, 8000+-שח - עמוד 5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוקה למפרט בדחיפות, צורכי גרפיקה, 8000+-שח

חן חן

Recommended Posts

אני דיברתי אליך בצורה רגילה לחלוטין. אני לא תקפתי אותך. אתה זה שהפך דיון ענייני לאישי.

וכאן שוב אתה זה שהפך את הדיון לאישי: "האמת ? חבל לי על הטרחה בנסיון להסביר את דבריי למי שאיננו מעוניין אפילו להקשיב להם...".. לפני כן הכל היה ענייני ומקצועי עד כמה שיכול היה להיות.

תת רמה מצידי שאני בכלל טורח להגיב לך, זה נכון ובזה פשעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד אחד לאוסף : אתה במקרה קרוב של דניאל בנדלק ? כי גם הוא, כך נראה, חובב התלהמות מושבע, וגם הוא פתח במתקפה אישית מכוערת כלפיי - מיד כאשר לא עניתי "הן" אחרי דבריו. לא כל אחד פה נצטייד במידה שווה של תרבות-דיון, כך נראה.

בכל הכבוד הראוי, דעתי, המוסברת והמנומקת (ודרך אגב - שיטת הפעולה של זיכרון-ראשי לא השתנתה מהיסוד בין ה-DDR1 ל- ואילך - מבחינת ההבדלים בין Registered ל-Unregistered), בעינה עומדת.

אתה יכול להמשיך להתלהם ו-"לצעוק" עד שתתעייף, אם תרצה. אלא שכך בהחלט לא תשכנע !

לא ביקשתי "הן" (למה שינית את האמן?)

ביקשתי הסבר לטענה שלך, קיבלתי מצגת שלא קשורה כהוא זה לנושא (אבל מסבירה יפה את נושא התזמונים)

ואחריה הודעה שאין לך כח להתייחס אליי כי זה גם כך חסר טעם...

שיטת הפעולה של זכרונות לא השתנתה, בקרי הזכרון השתנו והתקדמו והבקר של הI7 מתמודד מצויין עם 12 ג'יגה במהירות 1333

אתה יכול לטעון שזה יכול לגרום לאי יציבות ולהשתמש בהשערות כמו:

הבדלים זעירים (ברמה המיקרונית) באורכי או עוביי המוליכים באחד (או יותר) מהחיבורים בין יחידות-הזיכרון לבקר-הזיכרון

ומצד שני אתה יכול לבדוק את הנושא ולראות שהפעם אתה טועה, מה הביג דיל?

הרי אתה במרחק 2 קליקים מגוגל, לרשותך ביקורות בנושא, נסיון של אינספור משתמשים, יצרניות מהגדולות, המוכרות והמוערכות ביותר שמוכרות קיטים כאלו

אז כולם טועים ורק אתה צודק? ועוד בנושא שאין לך נסיון אישי בו? (שגם אם היה, יכול להיות בגלל בעיה נקודתית, כידוע אין הפרט מעיד על הכלל)

פעם אחרונה (כי אתה באמת מתיש אותי)

בעבר, הנושא היה בעייתי, לא בגלל הסיבות שציינת אלא בגלל חוסר יכולת של בקרי הזכרון להתמודד עם זה

(לראיה, שימוש במעבד K8 ברוויזיה חדשה יותר מנע חלק מהבעיות הנ"ל שהיו חלקן של בקר הזכרון במעבדים ברוויזיה הישנה על אותו לוח)

בבקר המדובר אין בעיה שכזאת (יש בעית BIT FLIPPING בכל שימוש בכמות גדולה של אבל לצערי את הXEON 3500 שמחירו דומה ל920 לא ניתן להשיג בארץ אז ECC לא בא בחשבון) ואין שום ספק שלצרכים של פותחת הת'רד אין בעיה בשימוש ב12 ג'יגה והיא תיהנה מהם ביישומים שונים.

שא ברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

העובדה שדבר מה קיים או פועל איננה מחייבת שזהו תכנון מיטבי או מומלץ

2. הגישה הבסיסית שלי היא "Better Safe Then Sorry" : עדיף, לדעתי, "מרווח ביטחון" גדול קצת יותר מהמזערי ההכרחי, מאשר להצטער אחר-כך.

ולגבי נסיוני האישי, הרי איננו מכירים דיינו, כך שאולי כדאי להימנע מהנחת הנחות בעניין זה, כמו גם בעניינים אחרים (וכמי שכבר סיים את כל הקורסים בסטטיסטיקה והסתברות, ואפילו בציונים לא רעים בכלל, אני משתדל לבסס את טענותיי על מספר גדול-יחסית של "דגימות" - ובוודאי לא על "דגימה" יחידה).

3. מחירי ה- נמצאים בירידה, והטכנולוגיה רק משתפרת ומבשילה, כך שעשוי להיות כדאי יותר לשדרג מ-3x2GB (או אפילו מ-4x2GB) ל-3x4GB בעוד כ-6~ חודשים (או קצת פחות), מאשר לרכוש 6x2GB כיום. וזה עוד לפני שאמרתי ולו מילה על ההפרש במחירי הלוחות-הראשיים (כ-200ש"ח תוספת למחיר, בקירוב, ללוח-ראשי עם 6 תושבות לזיכרון-ראשי).

(ולמתקשים בהבנת-הנקרא : שדרוג מ-X ל-Y משמעותו החלפה של X ב-Y).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הלוגיקה שלך לקוייה, זה גם לא אומר שזה לא מומלץ (אתה באמת מתעקש לא לחפש בגוגל?)

2.אז למה מראש לא ציינת שמדובר "בגישה הבסיסית שלך" ולא בעובדות? ולמה אתה מותח את קו הגבול דווקא ב6 ג'יגה?

3.בקשר למחירים אתה בהחלט צודק, בקשר לשאר לא: סטיקים של 4 ג'יגה תמיד היו ויהיו יותר יקרים,

הטכנולוגיה תישאר זהה - הזכרון יהיה אותו רק זול יותר והבקר ישאר אותו בקר,

מה גם ש3X4GB בנוסף ל3X2GB שהיא תרכוש כעת לא יעבוד לה (מגבלה של 16GB)

ובכלל, עוד חצי שנה (או פחות) היא לא תסבול מבעיות יציבות שטענת? עוד חצי שנה המוליכים כן יהיו באותו אורך/עובי?

לסיכום:אני כתבתי את הצד שלי בעניין, אתה כתבת את שלך וגם כך הנושא הזה "גונב" את הת'רד,

שפותחת הת'רד תחליט אם יש לה תקציב/רצון/צורך ב12GB , אני עם הנושא הזה (ואיתך) סיימתי.

שא ברכה.

וקח טיפ לשימוש בפורום: כשאתה מסיים לכתוב פוסט, תספור עד 10 ותקרא אותו שוב לפני שאתה שולח

כך תמנע מעריכות של תגובות שלך (כי זה בהחלט ברמה של מכה אצלך)

אגב, אני שמח שעשית קורסים בסטטיסטיקה והסתברות, במסגרת התואר הראשון והשני שלי עשיתי לא מעט גם כן

אם תצטרך שיעורים פרטיים בעתיד תפנה אליי בפרטי :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן תחשיב כלכלי לדוגמה :

3 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת = כ-570ש"ח לפחות

- לעומת -

6 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת = כ-1,095ש"ח לפחות

תוספת ללוח-ראשי עם 6 תושבות ליחידות -ראשי = כ-200ש"ח

הפרש במחיר : כ-725ש"ח לפחות

---

פדיון צפוי ממכירת 3 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת, בתוך כ-6 חודשים = כ-375ש"ח (ערך קיצוני - לרעת המוכר)

מחיר צפוי לקניית 3 יחידות זיכרון-ראשי בנפח 4GB כל-אחת, בתוך כ-6 חודשים = כ-1,200ש"ח לפחות

תוספת להפרש במחיר מס' קודם : כ-100ש"ח

מסקנה : בעד כ-100ש"ח, מעט סבלנות, ומעט טרחה במכירת הציוד הקודם, הרווחנו לפחות ציוד משופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן תחשיב כלכלי לדוגמה :

3 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת = כ-570ש"ח לפחות

- לעומת -

6 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת = כ-1,095ש"ח לפחות

תוספת ללוח-ראשי עם 6 תושבות ליחידות -ראשי = כ-200ש"ח

הפרש במחיר : כ-725ש"ח לפחות

---

פדיון צפוי ממכירת 3 יחידות -ראשי בנפח 2GB כל-אחת, בתוך כ-6 חודשים = כ-375ש"ח (ערך קיצוני - לרעת המוכר)

מחיר צפוי לקניית 3 יחידות זיכרון-ראשי בנפח 4GB כל-אחת, בתוך כ-6 חודשים = כ-1,200ש"ח לפחות

תוספת להפרש במחיר מס' קודם : כ-100ש"ח

מסקנה : בעד כ-100ש"ח, מעט סבלנות, ומעט טרחה במכירת הציוד הקודם, הרווחנו לפחות ציוד משופר.

למכור משומש במחיר דומה למחיר הצפוי עוד שישה חודשים (ועוד להגיד שזה לרעת המוכר) זה אבסורד

רואים שאין לך מושג בשוק יד שניה בארץ בכלל ובזכרונות בפרט

לחשוב שתשיג קיט של 3X4GB ב1,200 ש"ח עוד חצי שנה זאת גם בדיחה לא רעה

בנוסף, יש לוחות זולים (הכל יחסי) עם 6 סלוטים, אפילו במחיר של הUD3R

אבל אני שם את הת'רד הזה בפייבוריט ושם תזכורת בOUTLOOK לעוד חצי שנה לחזור להגיב ולהתפוצץ מצחוק

(בגלל זה גם הציטוט, כדי שלא תוכל לערוך)

אתה מנסה לשכנע אותי או את עצמך בשטות (אין לי מילה טובה יותר) למה שכתבת?

מה שבטוח, תחשיבים כלכליים זה לא בשבילך (ואני יודע, אני עובד בזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עובד בזה, אז אני מקווה בשבילך שבעבודתך אתה רציני לפחות קצת יותר מאשר בדבריך פה... כי פה נראה שאפילו בהבנת-הנקרא יש לך קשיים, שלא לדבר על קריאת-נתונים/ערכים-מספריים ;->

בכל מקרה, נחיה ונראה : והיה ויתברר שלא דייקתי (ושהמחיר שונה מהתחזית בשקל או בשניים), אני אהיה הראשון, כמו תמיד, להודות בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל היופי שאין לך שום הסבר רציונלי ללמה לא להשתמש ב6 סטיקים

הסתבכת כבר בהתפתלויות של עצמך בנסיון להצדיק את האמירה הראשונית שלך

אתה אפילו לא מוכן לבדוק את העניין (אתה רוצה שאני אפנה אותך? חשבתי שמומחים יודעים להשתמש בגוגל)

התחשיב (המגוחך להפליא בכל קנה מידה ויש אפילו שיאמרו לא אובייקטיבי במיוחד) הוא בהחלט סיום הולם להתנהלות שלך בת'רד הזה

ושורת המחץ

אני אהיה הראשון, כמו תמיד, להודות בכך.
בכלל גמרה אותי, זאת הסיבה שאתה מחליף תשובה בכל פוסט בת'רד הזה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KAKADU999 - צודק 100% אך להבא, במקום להתלונן, פנה אלינו בפרטי ונטפל בעניין...

קשה מאוד עד בלתי אפשרי לעקוב אחרי כל הת'רדים ולרוב אנחנו משתדלים להשקיע דווקא באלה שמקבלים מעט תגובות - כדי שלא ישארו בלי מענה.

OMRIJ, ג'ו ו-NIKE - אני קורא את כולם לסדר!

כולכם ותיקים ובעלי "משרה" פה באתר ומלבד הדוגמה האישית לשאר חברי הפורום - הרי הוכחתם עד כה שאתם הרבה מעבר להתנהלות הקטנונית והאגרסיבית הזו. אנא, לא מכבודי וודאי שלא מכבודכם להתחיל לנקוט פה בצעדים משמעתיים על ספאם וצורת ניסוח, נכון?

לפותחת הדיון - אני נועל אותו ואת יותר ממוזמנת לפתוח ת'רד חדש + לינק לדיון הזה (לפחות לחלק הראשון שלו :-\).

אנא פני אלי בהודעה פרטית עם לינק לדיון החדש כדי שנוכל "לשים עליו עין" ולענות לך שם.

ננעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להתחיל - מפרט לדוגמה שיהיה חזק ומשתלם יותר מכל מה שהוצע לך עד כה לטעמי:

מסך:

[..] PHILIPS LCD 24" 240PW9EB (BLACK) 5MS DVI WIDE - H-IPS PANEL ₪2811

מעבד:

[..] INTEL CORE i7 S1156 2.8GHz 860 : "SLBJJ" - BOX ₪1482

לוח אם:

[..] INTEL WHITESBURG : DP55WB ₪481

זיכרון:

[..] ADATA 4096MB (2048MBX2) DDR3 1333 CL9 - CORE I5 READY ₪507

כרטיס מסך:

[..] INNO3D GTX260 SP192 CORE 896MB GDDR3 - FREEZER X2 - N26A-1SDN-H3IY - RETAIL ₪777

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ₪122

מארז:

[..] ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU ₪297

מקלדת:

[..] LOGITECH WAVE KEYBOARD - USB ₪277

עכבר:

[..] LOGITECH MX-518 GAMING GRADE OPTICAL MOUSE ₪243

רמקולים ואוזניות:

[..] ALTEC-LANSING 2.1 BXR1121 ₪187

ספק כוח:

[..] CORSAIR CX400 : CMPSU-400CX ₪297

קרור למעבד:

[..] NOCTUA NH-U12P SE2 FOR S775/S1156/S1366/AMD ₪254

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE BARRACUDA 7200.12 500GB 16MB SATA2 NCQ - ST3500418AS - זמין במלאי ₪265

דיסק קשיח 2:

SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ₪486

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (מבצע לחברי הפורומים) לרוכשים מעל 2000 ש"ח ₪0

מחיר סופי: ₪8434

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* המעבד החזק ביותר שעדיין משתלם למחירו.

מאפשר הרחבה ל-8G עד 16G בהמשך, לוח אם זול בהרבה וגם Turbo Mode שימושי מאוד הממהיר את אחת הליבות אוטומטית כאשר השאר

לא מנוצלות ובכך עולה גם על כפולי הליבה המהירים ביותר בישומים שאינם מרובי-נימים.

* לקחתי כרגע 4G זיכרון כדי לא לחרוג הרבה מהתקציב ולא להתפשר ברכיבים אחרים שלא ניתנים לשדרוג (מסך, מארז, ספק, ציוד היקפי איכותי).

זה הדבר שהכי קל לשדרג - בהתאם לצורך. המחירים רק יורדים (ובמהירות) אז זה גם צעד חכם כלכלית.

* שמתי כרטיס GTX260 משתלם מאוד עם קירור יעיל במיוחד - בעצת המומחים - במקום כרטיס יעודי במחיר דומה. לשיקולך.

* מסך 24' עם פאנל איכותי מאוד במחיר מצויין ורזולוציית Full-HD מומלצת מאוד. לא הייתי מתפשר פה על TN בשום אופן.

לעבודה על שני מסכים, תוכלי לקחת שני מסכי DELL 2209WA איכותיים ב-2500 ש"ח בלבד (ועם שטח תצוגה גדול בהרבה).

* מארז איכותי, סופר משתלם למחירו עם קירור פנומנלי ורמת שקט לא רעה (לא מהחרישיים. לכך תזדקקי ל-P183 שעולה כ~800 ש"ח ללא ספק).

* ספק איכותי שיחזיק את המערכת בלי בעיה. אם מתוכנן בהמשך לשים כרטיס מסך מפלצתי/OC משמעותי - כדאי לשקול ספק חזק יותר.

* מקלדת ועכבר מאוד נוחים לעבודה ממושכת - בחרי לפי הנוחות אבל אל תתפשרי פה - זה גם והרבה נוחות.

* רמקולים מצויינים למחירם.

* מעט יקר אבל היחיד אני חושב שזמין לתושבת 1156 כיום, חרישי וחזק מאוד - יחזיק את המעבד קריר בכל תנאי.

* כדאי מאוד להוסיף למערכת גם אל פסק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...