זקוקה למפרט בדחיפות, צורכי גרפיקה, 8000+-שח - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוקה למפרט בדחיפות, צורכי גרפיקה, 8000+-שח

חן חן

Recommended Posts

אני רק אמרתי שלרוב המוחלט של העוסקים הלא מקצועיים עדיף כרטיס ייעודי ב900 שקל ועוד מסך מאשר כרטיס ב2000+.

הכרטיסים האלה עוסקים ברינדור והקיצור בזמן שהם נותנים הוא באמת משמעותי, אבל עוד מסך עוזר בעבודה השוטפת ברמות שקשה לתאר(במיוחד בעת עריכה של סרט בה צריך לעבוד עם מאות קבצים).

בנוסף שאני אישית השתמשתי בזמני רינדור ארוכים יותר על מנת לעשות הפסקת אוכל או ללכת לשירותים וזה לא היה כזה נוראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי, גם אני אתערב ואחזק את דבריהם של urib ושל BUNNY.

Moon Mage, כרטיס ייעודי ב 900 ש"ח לרוב יהיה נחות, אפילו משמעותית, מכרטיס גיימינג ב 900 ש"ח, כי ברוב המקרים מדובר ב low end של צ'יפסט חדש או ב low \ mid range של צ'יפסט מיושן.

אין שום טעם להשתמש בכרטיס מסך של תחנות עבודה דוגמת או FireGL. במיוחד בתוכנות שחן חן פירטה. אני מאמין שבמקרה שלה תחום התלת יכוסה כולו ע"י תוכנות של Autodesk (שכבר תומכות בצורה מעולה ב Direct3D), ועריכת הוידאו תתבצע בעיקר בפרימייר ובאפטר אפקטס, בהן אין הבדל בין סוגי הכרטיסים כמעט בכלל.

הסיבות העיקרית לקיום הכרטיסים האלה, באופן שישמש לעבודה, כבר מיושנות לגמרי. בעבר, תוכנות תיב"ם שהתבססו על OpenGL בצורה מוחלטת זכו לדרייברים ייעודיים יעילים מאוד בכרטיסי תחנות עבודה, כשכרטיסי הגיימינג היו בוסריים מאוד בתחום, הן מבחינת יציבות והן מבחינת ביצועים ויעילות.

כיום אמנם קיימים יתרונות תחת עבודה ב OpenGL שבאים לידי ביטוי בהאצה של פונקציות מועטות למדי שקשורות בעיקר ל Solid Modelling וקצת שקשורות בממשק המשתמש, אבל -

1. חן חן לא תתעסק בתחום הזה כלל

2. כל הכלים שתעשה בהם שימוש עובדים ותומכים באופן מעולה ב Direct3D, מה שהופך את היתרון תחת OpenGL לכמעט חסר משמעות עבור כלים אלה. עדיין אמנם קיימים "optimized drivers " גם עבור עבודה ב Direct3D, אבל מדובר ב"tweaks" שניתן לבצע גם בדרייברים של כרטיסי גיימינג בדיוק באותה מידה.

3. כבר כמעט ואין שום בעיות יציבות בכרטיסי הגיימינג, אלא אם כן מדובר בתוכנות מאוד ספציפיות. אמנם כרטיסי תחנות עבודה הם rock-solid ביציבות שלהם, אבל מדובר בדרישות קיצוניות שאולי ישרתו אך ורק בתי סטודיו גדולים שמחזיקים חוות רינדור ותחנות עבודה שעובדות ברציפות מסביב לשעון.

4. ההבדלים שקשורים בממשק המשתמש (כמו refresh מהיר יותר של ותפריטים אחד על גבי השני), שיכולים לסייע טיפה בפרודוקטיביות ובטווח הארוך לסייע משמעותית כשמדובר בשנים של עבודה - אלו שוב שיקולים של בתי עסק שרוצים לסחוט את מירב התפוקה מהעובדים שלהם, שזה שיקול לגיטימי, אבל בהחלט לא ברמה של שימוש במחשב אישי של אמן דיגיטלי.

בנוסף לכל מה שאמרתי, אפשר להקביל את זה למצב הבא -

אדם שלומד ועוסק בעיצוב גרפי למטרות דפוס, נושא דיוק הצבעים חשוב עבורו.

אבל הוא לא יקנה למחשבו האישי מסך ב 5000 ש"ח עם ציוד כיול בעוד 1500 ש"ח כדי להשיג דיוק צבע מירבי למדיות שונות בפרופילים שונים, כי הוא לא בית סטודיו מקצועי שעובד עבור כמה וכמה משרדי פרסום. הוא בס"כ מעצב גרפי שקונה מחשב לעבודה בבית, לא תחנת עבודה לשימוש סופר-מקצועי.

בדיוק באותה מידה, תלתיסט או אמן אנימציה ווידאו-ארט לא יעשה שימוש בכרטיסי תחנות עבודה ייעודיים. זה מיותר וזה פשוט לא הייעוד הנכון.

אני רוצה להתייחס לעוד כמה דברים שנאמרו פה:

צריך להיות ניתן להסתייע בכרטיס-התצוגה המוצע (התומך CUDA/GPGPU) להאצת כל שלבי העיבוד, לדעתי, וזאת בתנאי שהתוכנה שבה נעשה השימוש כבר מסוגלת לכך (כי החומרה כן).

http://www.nvidia.com/object/nvidia_software_quadro.html

התנאי הזה לא מתקיים במקרה הנוכחי, ובעצם קשה לומר אם יתקיים בכלל בגרסאות עתידיות של התוכנות המדוברות. מדובר במנועים שמפתחי תוכנות יכולים להשתמש בהם ללא כל דרישה ממשית שיהיה מדובר בכרטיסי תחנות עבודה. ומההיכרות שלי עם כמה וכמה חבילות SDK של , ברוב המקרים מנועים כאלה אמורים לעבוד במידה דומה מאוד בכרטיסי גיימינג כמו בכרטיסי תחנות עבודה.

אגב, זה לא לגמרי קשור ליכולת של מנועי רנדור להשתמש ב GPU כדי להוריד עומס על המעבד. תכונה זו כמובן קיימת גם כיום בכרטיסי גיימינג. מדובר ביכולת להשתמש ב או Stream Computing, או כל וריאציה אחרת של GPGPU, והדבר מתאפשר בכרטיסי גיימינג במידה דומה מאוד לכרטיסי תחנות עבודה.

כבר כיום מפתחים יכולות GPU rendering עבור מנועי רינדור דוגמת Mental Ray (שפופולארי בשימוש במאיה), אבל זה בשלבים בוסריים יחסית. בכל מקרה, כרטיסי גיימינג ישתמשו בהם בצורה מצויינת.

אפשר משהו פחות יקר.. 2 של 4890 אולי.. זורם..

תוכנות תלת לא עושות שימוש ב כלל וכלל. אז... לא זורם :P

אבל אני חייב לציין ש Silencer מציג סייג אחד לדבריי - מה שאמר לגבי Avid חדש לי. ההיכרות שלי עם הדרייברים וההבדלים בין כרטיסי תחנות עבודה לכרטיסי גיימינג, כמפתח וכעורך, מבוססת על תוכנות תיב"ם (אני מכליל גם את תוכנות התלת-מימד בקטגוריה זו) ועל After Effects. אם אני לא טועה Avid עושה שימוש משמעותי ב openGL.

----------------------------------------------------------------------------

עכשיו מעבר לנושא כרטיס המסך, שאני מקווה שהובהר, יש את נושא ה .

מבין כל מציעי המפרטים, אין אף צדיק אחד שהציע לפחות 8GB ב RAM (עריכה - אוקיי, BUNNY דווקא המליץ :)), וזה מומלץ מ-א-ו-ד, ולו רק עבור תוכנה אחת בה חן חן תעשה שימוש כמעט כל הזמן - After Effects. כל גרסאות ה CS של אפטר אפקטס מסוגלות לנצל עד 8GB של במעבד מרובע-, כש CS4 מסוגלת יותר, ואין שום סיבה שלא תהיה לה כמות כזאת במחשב של מעל 8000 ש"ח!

נושא ה אגב, כפי ש urib אמר ובצדק, חשוב הרבה יותר מכרטיס המסך, ודומיננטי בכל שלב ושלב בתהליך. כרטיס המסך עושה הבדל אך ורק ב preview של קומפוזיציות וב viewports של תוכנות תיב"ם ותלת מימד. (לפחות עד שנושא ה GPGPU ייכנס כמו שצריך לשוק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צדיק יחיד בסדום : לפחות עכשיו יש איזו חוו"ד מנומקת... ואעפ"כ, אסמכתאות לדברים האמורים טרם הובאו, למצער.

לגבי נפח הזיכרון-הראשי, אין מניעה עקרונית להתחיל מ-6GB, כפי שהצעתי, ואם יתגלה/יווצר צורך, לשדרג ל-12GB - ועדיף כאשר המחירים יהיו זולים יותר (כצפוי בתחילת 2010). שדרוג ל-8GB יעביר את בקר-הזיכרון למצב-פעולה דו-ערוצי, במקום תלת-ערוצי עם 6GB/12GB - וכך יוביל לאובדן כ-1/3 מרוחב-הפס לזיכרון-הראשי, וחבל ! (שכן זהו אחד היתרונות המשמעותיים לבחירה ב-Core i7 900)

* ואמנם ניתן לרכוש לוח-ראשי ובו 6 תושבות ליחידות זיכרון-ראשי, ולהתקין בו 6 יחידות, בנפח 2GB כל-אחת - אלא שזוהי תצורה מועדת-לפורענות מבחינת יציבות-המערכת - ולכן מאד (!) לא מומלצת, לדעתי.

---

עדכנתי את המפרט המוצע, והוספתי חלופה אפשרית לכרטיס-התצוגה :

חלופות אפשריות :

כרטיס תצוגה:

[..] Gainward nVidia GeForce GTX 260 216SP "Golden Sample" 896MB-GDDR3 PCIe-2.0 - Retail ₪908

* וזאת בהנחה שהתוכנות שבהן תשתמשי יהיו מסוגלות, בגירסה נוכחית או עתידית כלשהי שלהן, להסתייע ב-nVidia ו/או ב-DirectCompute/OpenCL ושות'.

** והיה ויתגלה בעתיד צורך בכרטיס-תצוגה המיועד לשימושים מקצועיים (כמוצע במקור), ההפסד הכלכלי מהשדרוג יהיה קטן-יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חכם כבעל נסיון אתם אומרים

טוב אז סבבה אני עוסק בתחום הגרפיקה התלת מימדית כבר מעל 7 שנים

לפני כשנתיים אני התקבלתי לסטודיו ושם ישנם מחשבים אם כרטיסים יעודיים FX4800

לפעמים אני לוקח עבודות לסיים בבית ואצלי יש GTX260

חייב לציין שהבדל ביצועים הוא פשוט דרסטי כל כך שקשה לתאר.

אז אני אישית הייתי מציע לך לקחת כרטיס מסך לגיימינג בתור התחלה, לצבור כסף ואם יהיה צורך בזה רק אז לקנות כרטיס ייעודי

כי בתור התחלה שלך בתחום לפי דעתי לא יהיו לך סצנות כבדות עד כדי כך שייקח לך שעה לרינדור של פריים בודד. [אני עוסק בסצנות של כ 16 מליון פוליגונים אם יותר ב3000 פריימים. (הדמיית ערים)]

וכאשר תצברי נסיון ותעשי עבודות אני מאמין עד אז יהיה גם כסף לכרטיס ייעודי.

זכרון כן צריך כמה שיותר כך יותר טוב,

עוד נקודה למחשבה אני משתמש בבית ובעבודה במסך של EISO הם הכי טובים לגרפיקאים אך עולים הרבה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חכם כבעל נסיון אתם אומרים

טוב אז סבבה אני עוסק בתחום הגרפיקה התלת מימדית כבר מעל 7 שנים

לפני כשנתיים אני התקבלתי לסטודיו ושם ישנם מחשבים אם כרטיסים יעודיים FX4800

לפעמים אני לוקח עבודות לסיים בבית ואצלי יש GTX260

חייב לציין שהבדל ביצועים הוא פשוט דרסטי כל כך שקשה לתאר.

אז אני אישית הייתי מציע לך לקחת כרטיס מסך לגיימינג בתור התחלה, לצבור כסף ואם יהיה צורך בזה רק אז לקנות כרטיס ייעודי

כי בתור התחלה שלך בתחום לפי דעתי לא יהיו לך סצנות כבדות עד כדי כך שייקח לך שעה לרינדור של פריים בודד. [אני עוסק בסצנות של כ 16 מליון פוליגונים אם יותר ב3000 פריימים. (הדמיית ערים)]

וכאשר תצברי נסיון ותעשי עבודות אני מאמין עד אז יהיה גם כסף לכרטיס ייעודי.

זכרון כן צריך כמה שיותר כך יותר טוב,

עוד נקודה למחשבה אני משתמש בבית ובעבודה במסך של EISO הם הכי טובים לגרפיקאים אך עולים הרבה מאוד.

אמת אמת אמת.

אבל אני לא מסכים אם זה שהחלטת לפרסם זאת

מיכוון שזה רק יבלבל אותה שהיא לא תצתרך עוצמה כזו כרגע.

בכל מקרה אמרתי 4 מיליון פוליגונים בZBRUSH שזה ממש הרבה.

אני רוצה להמחיש כמה זה הרבה

את המודל הבא סיימתי לפני כמה שבועות,

במודל יש ממיליון פוליגונים (מיליון מאה אלף ומשו)

הכרטיס מסך 4870 של gainward

לחן חן - 70FPS כמו שבתמונה זה פי 3 ממה שאת צריכה כדי לקבל תזוזה חלקה בVIEWPORT.

היה רגעים שהוא גם ירד ל 10 תלוי בזוית אבל הממוצא היה לרוב מעל 30.

4010668203_4ca8d88a95_b.jpg

4010668207_72f4902094_o.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רוצה להוסיף כמה דברים אם אפשר

אז קודם כל סיימתי לפני כמה ימים את הלימודים שלי בתלת מימד ואני כרגע עובד על פרויקט הגמר שלי ולי יש בבית HD4870 ואני רק מצטער על הרגע שבחרתי לעבוד עם ATI

כי הדריברים של הכרטיס מסך לא בשלים ועם אני עובד על דגם עם מעל 100 אלף פוליגונים אז הכרטיס מסך שלי קורס ואני צריך להפעיל מחדש את המחשב

אז מה שאני מציע זה קודם כל ללכת רק על "נווידיה"

דבר שני אם אם יש לך באמת אפשרות לקחת את הQUADRO FX 1800 אז כדי להשקיע כי אולי בהתחלה לא תרגישי בהבדל בעבודה עם GTX260 אבל בהמשך אם תעבדי על סצנה עם הרבה פוליגונים אז זה יהיה מאוד מורגש

ודבר נוסף אם את יכולה אז תשקיעי במסך נוסף באותו גודל כי למיקצועות המדיה זה חוויה אחרת לגמרא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להודות לכל מי שהגיב על ההודעה

לא ציפיתי לכל כך הרבה עזרה

בתור מישהי שאין לה הרבה ידע במחשבים

הצלחתם לכוון אותי

אני כבר לא מבולבלת:)

או אולי פחות

אז המון המון תודה לכולכם

ואני איידע אותכם בימים הקרובים מה ההחלטה שנפלה:)

תודה

חן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע לפני, זה המפרט שקיבלתי:

1,350 מעבד Intel Core i7-920 D0 Tray

1,302 לוח אם P6T

273 כונן קשיח Seagate ST3500418AS 3.5" 500GB SATA2 16MB

408 כונן קשיח Seagate ST31000528AS 3.5" 1000GB SATA2 32MB

785 זיכרון G.Skill 6144MB (2048MBx3) 1333Mhz CL 7-7-7-18 PK

1,005 כרטיס גרפי TwinTech nVIDIA GeForce GTX 260 Twin Turbo Pro XT OC Edition 896MB PCIe

144 צורב LG GSA-GH22L X22 SATA DVD

529 מארז ללא ספק Lian-Li PC-7FW Black

484 ספק כח Chieftec A-135 650W

400 קרור מים למעבד Cool IT Domino A.L.C

1,248 מסך מחשב 22" 2209WA 6ms LCD

65 מקלדת Media Keyboard

150 הרכבת מחשב הכוללת פתרונות קרור + בדיקת מאמץ 24 שעות לכל הרכיבים

₪8,144 סהכ

אם למישהו יש הערה/הארה של הרגע האחרון

WE ARE MORE THAN WELCOME:)

חן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מבוזבז בכל צורה אפשרית בערך !

נא השווי למפרט שהצעתי.

---

ואם כבר מפרט מ-SkyPC :

מארז CompuCase 6A19B Black

₪206

כמות:1

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=CI-6A19B-NPS

ספק כח Seasonic SS-500ET 500W - 120mm-Fan 408W@12V Active-PFC 80Plus:Bronze

₪347

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=SS-500ET

לוח אם Gigabyte GA-EX58-UD3R

₪1126

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=9GM060

מעבד Intel Core i7 #920 2.67GHz 8MB-Cache 4.8GT/s-Bus - Stepping=D0 - Tray

₪1350

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=i7920ay

קרור למעבד Scythe Mugen 2

₪219

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=SCMG2000

זיכרון G.Skill DDR3 2048MB 1333MHz t=9-9-9-24 NT

מחיר ליח':₪225

כמות:3

מחיר הכמות:₪675

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=F3-10600CL9S-2GBNT

כרטיס תצוגה Gainward nVIDIA GeForce GTX 260 216SP 896MB-DDR3 PCIe-2.0

₪948

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=4260183360025

כונן קשיח Seagate 1TB 32MB-Cache S-ATA ST31000528AS

מחיר ליח':₪408

כמות:2

מחיר הכמות:₪816

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=ST31000528AS

כונן תקליטורים Samsung DVD RW X22 S-ATA SH-S223B

₪116

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=SH-S223

הרכבת מערכת מחשב + בדיקה

₪79

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=29

צג Dell 2209WA 22' 6ms-g2g eIPS-FlatPanel LCD

₪1248

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=OP-RD09-2870

מקלדת Microsoft Comfort Curve 2000

₪95

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=MIC1714

עכבר אופטי Logitech RX250 Black

₪58

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=910-000199

סה"כ מחיר לכל המוצרים: 7,283₪

* ספק-הכוח המוצע שודרג בעיקר כדי להסיר חשש מהחנות... כיוון שצורך אמיתי פה בהספק גבוה יותר לא ממש קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין נפח/תצורת הזיכרון-הראשי, קצת מביך לצטט את עצמי, אך בכל זאת :

לגבי נפח הזיכרון-הראשי, אין מניעה עקרונית להתחיל מ-6GB, כפי שהצעתי, ואם יתגלה/יווצר צורך, לשדרג ל-12GB - ועדיף כאשר המחירים יהיו זולים יותר (כצפוי בתחילת 2010). שדרוג ל-8GB יעביר את בקר-הזיכרון למצב-פעולה דו-ערוצי, במקום תלת-ערוצי עם 6GB/12GB - וכך יוביל לאובדן כ-1/3 מרוחב-הפס לזיכרון-הראשי, וחבל ! (שכן זהו אחד היתרונות המשמעותיים לבחירה ב-Core i7 900)

* ואמנם ניתן לרכוש לוח-ראשי ובו 6 תושבות ליחידות זיכרון-ראשי, ולהתקין בו 6 יחידות, בנפח 2GB כל-אחת - אלא שזוהי תצורה מועדת-לפורענות מבחינת יציבות-המערכת - ולכן מאד (!) לא מומלצת, לדעתי.

ואגב, לו היה הדבר בידיי, הייתי מזמין את יחידות הזיכרון מ-IQPC - וחוסך כך כ-100+ש"ח נוספים (לאחר ניכוי מחיר-המשלוח משם ל-SkyPC) :

זיכרון:

[..] OCZ 6144MB (3x2048MB) 1333 CL7 - PLATINUM EDITION : OCZ3P1333LV6GK ₪525

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע לפני, זה המפרט שקיבלתי:

1,350 מעבד Intel Core i7-920 D0 Tray

1,302 לוח אם P6T

273 כונן קשיח Seagate ST3500418AS 3.5" 500GB SATA2 16MB

408 כונן קשיח Seagate ST31000528AS 3.5" 1000GB SATA2 32MB

785 זיכרון G.Skill 6144MB (2048MBx3) 1333Mhz CL 7-7-7-18 PK

1,005 כרטיס גרפי TwinTech nVIDIA GeForce GTX 260 Twin Turbo Pro XT OC Edition 896MB PCIe

144 צורב LG GSA-GH22L X22 SATA DVD

529 מארז ללא ספק Lian-Li PC-7FW Black

484 ספק כח Chieftec A-135 650W

400 קרור מים למעבד Cool IT Domino A.L.C

1,248 מסך מחשב 22" 2209WA 6ms LCD

65 מקלדת Media Keyboard

150 הרכבת מחשב הכוללת פתרונות קרור + בדיקת מאמץ 24 שעות לכל הרכיבים

₪8,144 סהכ

אם למישהו יש הערה/הארה של הרגע האחרון

WE ARE MORE THAN WELCOME:)

חן

לדעתי סבבה לגמרי.

אין לי ניסיון עם ה gtx 260 אבל לא שמעתי עליו משו רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שקיבלה חן מוגזם בטירוף זה ברור. מים??? נו באמת..

המפרט האחרון של HW JOE הוא הטוב ביותר.

דברים לתהות לגביהם:

אולי מארז טיפה יותר טוב (אפילו שיש לי את הCOMPUCASE הזה) כמו:

cooler master 690

ANTEC 300

משהו כזה..

לגבי הכוננים הקשיחים כל הרעיון שבלקחת 2 הוא שבאחד יהיו התוכנות ומערכת ההפעלה והשני יהיה למידע וסקראצ' דיסק..

לכן אין צורך בטרה ואפילו 500 זה המון אז אפשר 250 או 320 למערכת הפעלה ועליו אפשר להוסיף מה שרוצים לאחסון - נגיד טרה..(לסיכום 320+1000)

ולגבי הזיכרון אי אפשר להוסיף עוד, יש רק 4 סלוטים של - אלא אם כן לוקחים אחר עם 6 סלוטים וכאמור פה זה פחות מומלץ

GTX 260 להיסגר על הדגם הספציפי

חוץ מזה הכל פיקס, כל הכבוד

רק נשאר להוסיף 2.1 ואל פסק והעמדה מוכנה

ובעתיד תוכל להוסיף מסך זהה להשלים את הלוק של תחנת עבודה:)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...