פיצול מחיצות בXP בלי לפרמט - אפשרי? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיצול מחיצות בXP בלי לפרמט - אפשרי?

SpideyIRL

Recommended Posts

על אחד המחשבים אצלי מותקן SP3, ואני רוצה לשדרג ל7. הבעיה היא שאי אפשר לשדרג ישירות מXP ל-7, ומה שמיקרוסופט מציעים זה לגבות את תוכן המחשב למקום אחר ואז לעשות התקנה נקיה של 7.

כרגע יש שם כונן אחד ועליו רק מחיצה אחת NTFSית עם הכל; הייתי מאוד רוצה לפצל אותה ל-2, ולהתקין 7 על המחיצה החדשה שאצור.

האם זה בכלל אפשרי בXP? בVista יש אפשרות לצמצם ולהרחיב מחיצות בזמן שהמערכת עובדת, לא מצאתי בXP את אותה פונקציונליות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן ליצור מחיצה עבור WIN7 , רצוי בגודל 50 GB מינימום בעזרת תוכנה חיצונית,

חייבים לגבות את החומר לפני יצירת המחיצה, לעולם אין לדעת מה יקרה לאחר יצירת המחיצה החדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, גם הרחבתי את הידע שלי לגבי ניהול מחיצות וגם אני מורידה עכשיו את התכנה שהצעת.

היה שווה לשאול :hi:

ולסיום: האם מישהו הצליח לשדרג את מ.ה שלו לוינדוס 7 בעזרת התכנה? זה באמת עובד , ובחינם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין פירמוט לניהול מחיצות.

תשמש בבלי שעושה את זה offline כמו parted magic ולא תהיה לך שום דאגה לתלות של מגבלות .

השאלה שלי היא לא לגבי פיצול מחיצות - ובזה אני מודה בניסוחי הלוקה-משהו - אלא לגבי שינוי גודל של NTFS. איך אפשר להודיע לNTFS שאני הולך לקטום את סופו? מה המקבילה הווינדוסית של resize2fs?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אדגים את הדאגה שלי;

נניח ויש לי בדיסק מחיצה אחת, ועליה יש NTFS, וכבר כתבתי עליה מידע.

עכשיו אני עולה מgparted ושובר את המחיצה במקום מסויים.

מה שיוצא זה שעכשיו יש לי מחיצה אחת שיש בה את ההתחלה של NTFS, ומחיצה אחרת שבה יש את הסוף של NTFS. ואם אני שובר במקום בו עדיין יש מידע? NTFS היא מערכת קבצים שיכולה להיות בה פרגמנטציה, ואז יוצא שאני גם 'שובר' את המידע שלי ומאבד חלקים ממנו, כי עכשיו הם בשאריות מחיצה שאני לא יכול לקרוא:

w9xw04.png

בext2 לעומת זאת, המצב ייראה אחרת;

בוא נניח שניה שיש לי שוב מחיצה אחת, אבל הפעם ext2 ולא NTFS.

עוד לפני שאני עולה לgparted ושובר את המחיצה, אני מריץ resize2fs שמקטין לי את ext ובעצם מזיז את סוף הfilesystem למקום בו רציתי לשבור. לext2 לא יכולה להיות פרגמנטציה, וגם אם כן, resize2fs אמור לטפל בזה. יותר מזה, הוא גם לא יתן לי לדרוס מידע אלא אם אני מבקש ממנו ישירות.

אחרי ששיניתי את גודל מערכת הקבצים, אני יכול לשבור את המחיצה הקיימת וליצור אחת חדשה, ולהיות בטוח שהיא ריקה (או לא משמעותית), וליצור עליה מערכת קבצים נוספת:

34g66iw.png

זה מה שאני רוצה לעשות בווינדוס; לשבור את המחיצה בלי להרוס את הfilesystem. איך עושים דבר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gparted מציגה לך את המידה לא לפי הקלאסטרים שוא נמצא במחיצה של הNTFS אלא לפי הכמות הכוללת שהוא תופס וברדע שאתה מחליט לפצל מחיצה יש עליה מידע התהליך של האיחוי מתבצע כחלק מהפיצול.

חוץ מזה NTFS יודע "לרפא" את עצמו למקרים כאלו.

תקרא עוד פה: http://www.dedoimedo.com/computers/gparted.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, לgparted יש תמיכה מלאה בNTFS, נחמד :)

זה מה שקורה כשאתה תקוע עם גרסאות מהעבר בגלל בירוקרטיה; הייתי בטוח שNTFS זו עדיין קופסה שחורה שרק במזל הקרנל מודול של יכול לקרוא ולכתוב אליה. מסתבר שהמצב השתנה..

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...