תקלת קריסת מחשב P4800 ASUS - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלת קריסת מחשב P4800 ASUS

arigo

Recommended Posts

שלום רב יש להורים שלי מחשב P4 עם הלוח שציינתי למעלה

כבר זמן רב שהמחשב עושה בעיות בעצם קורס בכמה אפשרויות

קופא וצריך לכבות אותו

המסך נהפך לשחור ולא רואים כלום ואני חייב לכבות אותו

גם אח"כ לאחר שהמחשב עולה לא רואים כלום אבל שומעים שווינדוס עלה מספר פעמים עד שמועיל בטובו לעלות רגיל

החלפתי למערכת הפעלה וגם שם אותם בעיות לכן שללתי תוכנה

החנות בדקה את המחשב והחליפו וכרטיס מסך (על אף התנגדותי להשקיע כל עוד לא בטוחים מה הבעיה)

ומשום מה בחנות טענו שאין בעיה והריצו בדיקות רבות

לאחר זמן קצר שוב המחשב חזר לסורו וחנות אחרת שבדקה (ללא עלות) טענה שהריצו את המחשב שבוע ולא הייתה שום בעיה

והפלא ופלא שוב אתמול קרס המחשב בדיוק באותו אופן

אני חושב שזה המסך הינו עדיין CRT MAG

הרצתי בדיקת טמפ בד"כ המעבד והלוח היו באיזור ה 35-45 די סביר

האם באמת לוח האם פגום או אולי משהו אחר ?

לשימושים שלהם הוא הספיק בהחלט אבל ככה אי אפשר להמשיך :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש לך אפשרות להחליף לצורך בדיקה?

האם כרגע מותקן במחשב ספק הכוח איתו הוא הגיע? אם כן, האם אתה יודע מה דגם הספק?

כשהמחשב קורס, עולה הודעת שגיאה מסוימת? ואיך מתבטאת הקריסה? ריסטרט או שפשוט מסך כחול?

מלבד הקפיאות שמקורן יכול להיות בזיכרון או התנגשות חומרה אחרת, שאר הסממנים מזכירים לי בעיות שאופינות לספק כוח שאינו מספיק/תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום הודעה לצערי ממש כלום - הקריסה היא המוניטור מתנתק כאילו המסך לא מקבל תמונה מהמחשב או שקופא עד שאני מכבה אותו

הספק הגיע מקורי עם המחשב אבדוק את המספר לצרכי בדיקה ואולי אחליף על אף שבבדיקות תוכנה המתח היה יציב במערכת

לאחר הקריסה אין באפשרותי לדעת

אח"כ כאשר המחשב עולה (עד שהוא עולה לאחר מספר נסיונות) כאילו כלום לא היה

מקווה שעזרתי דגם אבדוק אח"כ ???

יש אפשרות לראות לוג של הבעיות ? בלינוקס או וינדוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר בספק גנרי מומלץ מאוד להחליפו גם בלי קשר לתקלה.

משילובשל המידע הקודם עם המידע הנוסף שתארת בפוסט האחרון סביר מאוד להניח שהבעיה היא המסך עצמו ולא רכיב כלשהו במחשב, כמו שהציע Ivan. המסך הוא זה שכבה וקופא ולא המחשב (אני הבנתי בהתחלה שמדובר בקריסה או קפיאה של מערכת ההפעלה), מערכת ההפעלה עולה אך אתה לא מקבל תמונה, ובכל החנויות הכל עבד כמו שצריך. כרגע הכל מצביע על מסך תקול ולא מחשב. לפני החלפת ספק ושאר בדיקות, הייתי פשוט מנסה לבדוק עם מסך אחר.

ב- אפשר להשתמש ב-Event viewer כדי לצפות באירועים (כולל קריסות וכו'), אבל לא חושב שתמצא שם משהו בגלל שלמיטב הבנתי לא מערכת ההפעלה היא זאת שקורסת או מציגה הודעות שגיאה, אלא פשוט המסך הוא זה שכבה בעוד שהמערכת עצמה ממשיכה לעבוד בצורה תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דרך לעקוב אחר הספק. אם מדובר ספק גנרי (כמו אלה שמגיעים עם המארז הפשוט של המחשב כשקונים מחשב) אז בכל מקרה כדאי להחליפו. למה? בגלל שהספקים האלה הם לא איכותיים בלשון המעטה. לא מספקים מתח יציב, הנתונים שעליהם בדרך כלל לא מדוייקים ואיכות ה בנייה שלהם ירודה (ולכן הם גם מאוד מאוד זולים). ספק גנרי עלול גם להישרף יום אחד ולקחת איתו את לוח האם ועוד רכיבים. ספק איכותי יותר (שלא בהכרח הרבה יותר יקר עלול גם הוא להישרף אבל הסיכוי שיפגע בחלקים אחרים הוא הרבה יותר נמוך).

אגב, האם במקרה המסך מחובר לספק המחשב (לחיבור בספק שנמצא מעל או מתחת לחיבור כבל החשמל של המחשב) או שהוא מחובר ישירות לשקע החשמל בקיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ספק זה לא משהו יקר. ושנית, אל תחליף ספק, קודם תבדוק עם מסך אחר.

ההמלצה להחלפת ספק שנתתי היא לא כדי לפתור את הבעיה הספציפית הזאת (שאנחנו עוד לא יודעים בוודאות מה מקורה) אלא המלצה כללית לשמירה על חייהם של רכיבי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב

החלפתי מסך והתקלה המשיכה ככה שאני שולל את בעיית המסך

אבל להפתעתי הטובה :hi: כאשר עלה בפעם האחרונה המחשב

הוא הציג לי את התקלה או תוצאות התקלה שהייתה אני מקווה שהעתקתי נכון

error bccode:100000ea bcp1:86446bd8 bcp2:86415008 bcp3:f7c65cbc bcp4:00000001 OFVer:5_1_2600 fp:3_0 product:256_1

מה זה אומר ?

לאיזה כיוון להתכוונן הפעם? כמו כן האם מודם יכול לעשות בעיות גם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לעבוד מול הBIOS לא יודע ?

ככה כתוב פיזית על הספק

GIRO מודל

500APX

INPUT 12V 28A MAX

+5V 38AMP MAX

+3.3V 30AMP MAX

-5V 0.5A MAX

-12V 1.0A MAX

+5V SB -2.0A MAX

60KHZ

+3.3V 30A max

עזרתי ?

נכנסתי ל Power management

מה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגיאה שקיבלתה - בעיה בדרייבר שנתקע.

THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER

כדאי לעשות ניתוח של דאמפ למצוא איזה דרייבר

אבל זה שגיאה + מסך שחור אולי = כ מסף/דרייבר שלו.

לנסות לעדכן דרייבר של כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...