Dell U2410 - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell U2410

avinatbezeq

Recommended Posts

אני חושב שאתה צריך לערוך את ההודעה שלך - ניכנס לך הכל לציטוט.

אני בהחלט גם כן חושב שיש מגמה של ירידת מחיר (סוף סוף), ואכן כמו שציינת לא ממש מציעים לנו טכנולוגייה חדשה ואכן ידוע שהטכנלוגייה החדשה כבר בפתח ומיושמת - טכנולוגיית תאורת LED שיכולה ליצור שיפור דרסטי באיכות התמונה - בעיקר בכל מה שקשור לניגודיות מדהימה, רמת שחור מדהימה וחיסול תופעת זליגת האור וחוסר ההומוגניות בפיזור האור. הטכנולוגייה כבר היום מיושמת בצורה נכונה בטלווזיות יקרות.

המחיר של זה ב-nextop זהה בדיוק למחיר של ה-2408wfp (הפרש של 14 ש"ח). בתנאים האלו לא רואה כ"כ טעם לחכות, בהנחה שלא סביר שהמסך החדש פחות טוב מהקודם. מה שכן, לא מצוין שם זמינות וגם לא ברור לי מה המשמעות ל"אחריות על שני פיקסלים שרופים". לא מקובל שמחליפים מהראשון? כ"כ כתוב שם משהו על מכירה קבוצתית, אבל לא ברור לי מהאתר איזו מכירה קבוצתית ומה התנאים שלה.

יש פה ביקורת לא רעה של CNet אוסטרליה. שימו לב בתגובות משתמש אחד (groakes) מתלונן על כך שהמעמד לא אופקי (!) ועל זליגת פיקסלים. לא נראה לי קריטי, וצריך לחכות לעוד ביקורות.

מה זה תאורת לד? זה מה שיש במסך של ה-HP? זה מסך של 10,000 ש"ח, אז לא נראה לי שיגיע בזמן הקרוב במחיר שפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שציינתי כדאי להיזהר מ"אני חושב" ו "נראה לי", על זה בדיוק משחקים איתך האנשים שרוצים את הכסף שלך. לפי מה שאתה טוען מסך 24 עם פאנל טוב של אמור לעד לעלות 3200-3300 ש"ח ? לעולם לא ירד המחיר לקטגוריית המסך הזו ? כמובן שזה לא נכון. היום מסך 24 ממותג פשוט אך טוב עולה 1300 ש"ח לפני שנה תוסיף קרוב ל 40 אחוז למחיר. זה טריק ידוע כשנכנס משהו חדש להפציץ לו מחיר כי חושבים שמקבלים יותר באותו המחיר. אחרי זמן קצר המחיר יורד דרסטית מה שמעיד על כך שמדובר סה"כ בנסיון לקטוף רווחים.

המחירים זהים בדיוק בשביל שלא תחכה, אף אחד בחנות שציינת הוא לא טיפש או עיוור, את המסקנות תסיק בעצמך ושמור לעצמך. ההמלצה היא לחכות בסבלנות, לראות מה קורה עם המסך בפורומים (ביקורות טובות וחוות דעת) וכמובן לתת למספר חנויות להביא אותו ושכולן ידעו שהקונים של הפורום הזה מחכים לראות מי מספק את המחיר הכי טוב.

תאורת LED מחליפה תאורה פלורסנטית. אין לי זמן כרגע לעבור על הלינקים שלך אבל אפשר ליישם אותה באלף ואחת דרכים. דרך כזו שתביא לתוצאות טובות כמו שציינתי היא כרגע יקרה ליישום ודורשת תוכנה וחומרה חכמה לשלוט בה. יש מסכי LED שבהם לא ממש מנצלים את התאורה הזו לשיפור האיכות אלא סתם לחיסכון בחשמל וכל מיני דברים אחרים. כרגע המחירים מאוד יקרים במסכים שמנצלים זאת טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראסמי לא זוכרים כמה עלה ה 22 של שרק הגיע לארץ??? החנות עשתה בלי בושה רווח מטורף... אחרי חודש שגם חנויות אחרות התחילו להביא את המסך הם הורידו את המחיר ב 500 שקל במכה... :kopfpatsch:

אני מלא זמן מחכה שיהיה 24 איכותי במחיר שפוי... מקווה שיהיה איזה קבוצתית גם למסך הזה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה היא לחכות בסבלנות, לראות מה קורה עם המסך בפורומים (ביקורות טובות וחוות דעת) וכמובן לתת למספר חנויות להביא אותו ושכולן ידעו שהקונים של הפורום הזה מחכים לראות מי מספק את המחיר הכי טוב.

זה מקובל שבקטגוריה מסוימת יש מחירים פחות או יותר קבועים, כאשר מה שמשתנה זה איכות המוצר בתוך הקטגוריה. אני למשל, במשך כעשר שנים, מוציא פחות או יותר אותו סכום על מחשב. נפח הדיסקים גדל, כמות הזכרון גדלה, אבל הסכום שאני מוציא נשאר פחות או יותר באותו סדר גודל.

הסתכלתי על היסטורית המחירים בזאפ ל-2408wfp. במשך כשנה לא חל שינוי משמעותי במחיר (חוץ משלשה של נקסטופ).

למרות זאת, ולעניין, נראה לי שאתה צודק. צריך לחכות שיהיו יותר ספקים ויותר המלצות. עם זאת - מותר להתלהב, לא?

אצלי אישית השיקול העיקרי קשור בכלל לזה שאני יודע שנכנס לי כסף שיש לי ספייר להוציא, וגם אני לא סגור על 24" ורוצה לראות גם מה קורה עם הגדלים של 27 ו-30. אם הייתי יודע עכשיו שהכסף בטוח מגיע, ושאין מה לחכות ל-27 ול-30, לא הייתי מחכה להורדה של כמה מאות שקלים. אני זוכר טוב מאוד איך חיכיתי פה בפורום שיגיע ה-A01 ל-2408WFP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין ה2209WA לבין ה2408WFP והורדת מחירים הוא שה2408WFP היה מסך חדש אבל בסך הכל דגם מחודש של ה2407.. ה2209WA היה דגם חדש לחלוטין.. סדרה חדשה.. בגלל זה התחילו איתו במחיר מפציץ.. ולאח''כ מכן הורידו מחיר באחוזים ניכרים..

מאמין שאותו דבר יקרה גם עם הU2410

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מקובל שבקטגוריה מסוימת יש מחירים פחות או יותר קבועים, כאשר מה שמשתנה זה איכות המוצר בתוך הקטגוריה. אני למשל, במשך כעשר שנים, מוציא פחות או יותר אותו סכום על מחשב. נפח הדיסקים גדל, כמות הזכרון גדלה, אבל הסכום שאני מוציא נשאר פחות או יותר באותו סדר גודל.

זה מקובל בעיקר בארץ או בתחום שבו הלקוח לא מבין יותר מדי ;). בתחום האלקטרוניקה והמחשבים המחירים רק יורדים עם הזמן. לפני 10 שנים טלווזיה ב 1000 ש"ח היתה להיט, עכשיו טלווזיה בקטגורייה מקבילה (הכי זול) עולה חצי וזה עוד לפני החשבת האינפלצייה. ככה זה ואין מה לעשות. מה שקרה עם מסכי ה 24 של דל הוא יוצא דופן וקצת חמדני, גם מבחינת דל ואנחנו עוד יותר סבלנו עם התוספות שהעניקו לנו בארץ לעניין. מחסור בתחרות בקטגורייה הזו הוא זה שהוביל למחירים המוגזמים לאורך זמן הללו, החל מהיצרן , יבואן והמוכר הסופי, כולם עשו חינגה על המציאה הזו. מה שמתחיל לדגדג לדל בעניין הוא תחרות מHP בקטגורייה זו, וכרגע יצאה במתקפה, זו הסיבה שDELL קמו משנת החורף שלהם (שהניבה מוצרים סוג ב' מלאי באגים ובעיות איכות שמוכרים אותם לצרכן הסופי שהם בשלבי BETA, והוא הולך אחריהם עם הלשון בחוץ כמו זומבי).

לגבי המדד לקניית מחשב שלך, הוא יפה אבל קצת קשה לנתח אותו בצורה נכונה. אחד המדדים הכי קלים ופשוטים הוא "מחיר המחשב הכי זול", כשמכניסים נתוני אינפלצייה, אם תיקח אפילו 5 שנים אחורה, תגלה שמחירי המחשב הכי זול רק הולכים ויורדים. זה מדד די נוח למחירי אלקטרוניקה. כשעולים לדברים יוקרתיים או מקצועיים יותר אז נכנסים הרבה גורמים שמעוותים את המשוואה (אחד מהם הוא השיווק שעשה מה שב*** שלו), בשביל לנתח את הקטגוריות האלו בצורה נכונה צריך להכין משוואות מתמטיות עם המון המון משתנים סטטיסטים לא קלים לחישוב, בקיצור - אין מה להסתמך על זה :)

הסבלנות וכוח הקנייה המשותף הוא זה שיתן מחיר טוב. בהתחלה כל שרשרת הערך העסקית מנצלת את התמימות והחוסר וודאות (החל מהיצרן).

ולעניינינו - מישהו כבר דג מחירים בארה"ב ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עריכה:

ככל הנראה עוד לא מוכרת בארה"ב, כנראה מנסה להפטר מהמלאי של ה2408 במחיר גבוה (רגיל).

ורק בכדי לחזק את מה שאני אומר על תרבות צריכה, שימו לב איך הקוראים מגיבים בפורומים החזקים בארה"ב, בדיוק על מה שדיברתי (בתמונה שהעליתי למטה).

הם מצהירים בפורום כמה שווה להם המסך, ולא רושמים שבלת ברירה הם יקנו במחיר גבוה. אף אחד לא מנסה להזיל ריר והם מנסים להפגין כוונות ושהם לא פראירים ושהמתחרות השונות צריכות לריב עליהם (בדיוק כמו שקורה כאן בפורום עם ה2209).

הנה תמונה שמצאתי שמישהו השווה את המסך הזה ל 22 TN חדש וחמד של . אפשר לראות פירוט טוב בשטחים כהים, אבל יותר מדי שטחים בהירים. בכל מקרה קשה להסיק מזה משהו, זה יכול להיות צילום גרוע, זוויות בעיתיות, כיול מוזר וכדומה, צריך לחכות לביקורת מקצועית (שבטח לא תאחר להגיע עם תחילת השיווק באירופה וארה"ב).

http://homepage.ntlworld.com/ecooper/100_0963.JPG

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראסמי לא זוכרים כמה עלה ה 22 של שרק הגיע לארץ??? החנות עשתה בלי בושה רווח מטורף... אחרי חודש שגם חנויות אחרות התחילו להביא את המסך הם הורידו את המחיר ב 500 שקל במכה... :kopfpatsch:

אני מלא זמן מחכה שיהיה 24 איכותי במחיר שפוי... מקווה שיהיה איזה קבוצתית גם למסך הזה :yelclap:

חבל שאתה מדבר שטויות...

כשהדל הגיע לארץ בהתחלה הוא נמכר ב1590 שקלים, שלחנות המסך עלה 1490 שקלים, המחיר היה בזמנו כזה, כי דובר על מסך חדש, שהיצרן מכר במחיר מסויים בשביל לכסות את הפיתוח, לאחר מכן המחיר עלה יותר ובשאר החנויות גם, מאחר שהדולר זינק.

כשהדולר התחיל לרדת מחירי המסכים ירדו לאט, וברגע שיצאה השמועה שהמסך יורד מהמדפים, ולא ברור מה תהיה האחריות, אז המחירים בחלקים, ובמסגרת התחרות בין החנויות.

אז הרווחים המטורפים, היו רק כשהמסכים נמכרו במחיר שיא, בסביבות 1800 שקלים... (מה שנקסטופ רצו לגנוב לכולם בהתחלה, בעצם הוא בהתחלה רצו 2000 ואז התלוננו, אז הם הורידו ל1800, ולבסוף כל מי שהזמין מהם ביטל, ולקח מפנדה ב1590 שקלים, מאחר ונקסטופ לא הזמינו את המסך במלאי ולא יכלו לספק אותו).

אם לא הייתה את הבהלה של הורדת המוצר מפס הייצור ומהמדפים, אז המחיר שלו היה נשאר בסביבות 1500 שקלים עם הדולר הנתון.

עריכה, בנוגע למסך ה24"

לאחר בירור עם פנדה, במידה והם יביאו אותו, אז גם אצלם המחיר יהיה קרוב ל2408, מאחר והמכס לוקחים עוד 15% בגלל הHDMI של המסך.

מעניין אם היבואנים יכולים לבקש מהיצרן לשלוח עם תג מחיר של פחות מ50$ ועם הצהרה של GIFT :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהדל הגיע לארץ בהתחלה הוא נמכר ב1590 שקלים, שלחנות המסך עלה 1490 שקלים, המחיר היה בזמנו כזה, כי דובר על מסך חדש, שהיצרן מכר במחיר מסויים בשביל לכסות את הפיתוח, לאחר מכן המחיר עלה יותר ובשאר החנויות גם, מאחר שהדולר זינק.

במקומך היתי לוקח את המידע הזה עם הרבה ספקות, לא שאני אומר שזה לא נכון אבל אין שום דבר שאומר שזה כן נכון. בכל מקרה לגבי ההסברים, אז בשום מקום בצורה כזאת לא מחזירים עלויות (מה שנקרא בשפה המקצועית "עלויות שקועות"), גם בשום מקום עלוית גבוהות בהתחלה לא נועדות להחזיר עלות ייצור (כל עוד מדובר במוצר המוני ולא מהדורה מוגבלת של 100 דברים בעבודת יד). הסיבות העיקריות להורדת מחירים זה תחרות ושיטות ייצור והובלה זולות יותר. תימחור זה דבר סבוך ומסובך, לדוגמא הסוני PS3 נמכר בהתחלה בכלל בהפסד (וכמובן יש לזה סיבות מוצדקות, אבל זה רק מעיד שתימחור זה דבר לא פשוט).

מה שקורה עכשיו עם ה2209 תוך זמן כזה קצר קצת מעיד על זה שצריך לקחת את המידע הזה שמגיע מהחנויות עם הרבה זהירות (ואני מדבר על מה שקורה תוך כדי: לא נקודת ההתחלה ונקודת הסוף).

כל חנות עם הU2410 תנהג בצורה דומה, כל אחת והתירוץ או ההסבר שלה (אפילו שזו חנות אחלה שבעולם). כשהלקוחות יחכו בסבלנות וידרשו תחרות והיא אכן תגיע (אם) אז ההסברים פתאום ישתנו ביחד עם המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן מה אתה מדבר שטויות ...שה 22 של הגיע לארץ הוא עלה 2000 שקל ...

אפילו משפט אחרי זה אתה בעצמך כותב שבהתחלה רצו על זה 2000 ואז הורידו ל 1800

אז מה בדיוק שטויות במה שאני אומר? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אף אחד לא קנה אותו במחיר של 2000/1800, המחיר הזה סך הכל היה ניסיון של נקסטופ להכניס את המסך לשוק, ועובדה שמי שהזמין מהם, בסוף ביטל את ההזמנה וקנה מפנדה, שהמסכים שלהם הגיעו ראשונים לארץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה..המסך הגיע יחסית מהר לארץ..והמחיר לא גבוה כמו שחשבתי..

כן רק חבל שהוא לא הגיע לשום ארץ.

"אספקה תוך 21 ימי עסקים" זה שם קוד ל"תזמין, תשלם, ואנחנו כבר נדאג שזה איכשהו יגיע מחוץ לארץ.. אל תדאג".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הרווחים המטורפים, היו רק כשהמסכים נמכרו במחיר שיא, בסביבות 1800 שקלים... (מה שנקסטופ רצו לגנוב לכולם בהתחלה, בעצם הוא בהתחלה רצו 2000 ואז התלוננו, אז הם הורידו ל1800, ולבסוף כל מי שהזמין מהם ביטל, ולקח מפנדה ב1590 שקלים, מאחר ונקסטופ לא הזמינו את המסך במלאי ולא יכלו לספק אותו).

לא הצלחת להתגבר על חוסר האהדה שלך לנקסטופ, אני רואה. :)

להבא, תמתן את הניסוחים שלך, בבקשה. המילה "לגנוב" אינה במקום כאן.

תאמין לי, שלולא נקסטופ היו הראשונים להציע את המסך (בלי קשר למלאי או למחיר), היבואנים ה"רשמיים" לא היו חוששים מתחרות, והיו יוצאים לשוק עם אותם מחירי שחיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-35 ליש"ט פחות, ניתן לרכוש באותה חנות את ה-HP LP2475W שהוא מתחרה ישיר למסך הזה (במיוחד בהתחשב בכך שכמה משתמשים ב-Hardforum וב-Anandtech טוענים שלשני המסכים יש אותו פאנל).

http://www.trustedreviews.com/monitors/review/2009/03/27/HP-LP2475w---24in-H-IPS-Display/p1

ה-LP2475W נמכר בארץ במחיר של 4022 ש"ח דרך האתר של HP, כרגע לעסקים בלבד:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/he/sm/WF05a/382087-382087-64283-3884471-3884471-3648442.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...