משחק שפיתחתי. - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחק שפיתחתי.

Galos

Recommended Posts

שלום לכולם,

פיתחתי משחק, אתם יכולים להתנסות בו, הוא ניתן להורדה הלינק הבא:

http://www.upload.co.il/stage/studio/creation.asp?id=519

הייתי מעונין להעביר את הממשק של המשחק לממשק גרפי מתקדם יותר.

כאן אני זקוק לעזרה, אף שביידי הכלים לפתח בC\C++ ואסמבלר. איני יודע לעבוד עם ממשק גרפי שאינו דוס.

אני מעונין לפתח GUI כמו כל משחק רגיל ופשוט שאתם מכירים לווינדוס(אשמח עוד יותר אם אוכל לפתח לשאר הפלטפורמות).

אם זה משנה משהו - גרפיקה למשחק אני מתכנן לעשות בMAYA. כך שאזדקק לכל פן בנושאים אלו של תכנות.

תודה מראש,

גל

קצת על המשחק:

מזכיר בדימיון איקס עיגול, רק שהפעם קיים לוח גדול שהוא 6X6 שמחולק לארבע לוחות של 3X3.

המטרה היא ליצור רצף של 5 סימנים (X או O).

מה שמיחד את המשחק הוא שיטת המשחק והקושי שלה - לאחר הנחת הכלי של הצד של השחקן, השחקן צריך לסובב את אחד מארבעת הלוחות, כאשר כל לוח יכול להסתובב או 90 מעלות עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון.

הבינה המלאכותית משחקת יפה ונותנת פייט טוב!

אשמח לקבל תגובות הערות או הארות.

בנוסף אני מחפש שם מקורי למשחק אשמח לשמוע הצעות.

מקווה שתהנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "אין ספריות גרפיות"?

אין ספריות גרפיות מובנות ב-++C, כי זו שפה שהיא כמה שיותר platform independent. אבל יש המון חבילות גרפיקה (opengl, directdraw, gtk).

כיוון ש-++C היא שפה די ישנה, לכתוב בה ממשק גרפי זה דבר לא פשוט. אתה יכול לעטוף את הקוד ++C שלך בקוד ג'אווה (באמצעו JNI) או בקוד #C (באמצעות ++Managed C) ואז תוכל לכתוב את הממשק הגרפי באחת משתי השפות האלה, שיש להן כלים הרבה יותר נוחים. לחילופין, אתה יכול לשכתב את התוכנית שלך באחת מהשפות בשביל להימנע מהסיבוך של עטיפת הקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, ב ++C אין ספריות גרפיות, וזה די בכוונה.

תנסה לחפש OpenGL, וללמוד איך משתמשים בזה.

בC++ אין שום דבר built in מעבר לכלים גנרים לחלוטין,לא תלויי פרויקט,ולא תלויי פלטפורמה.

יש מספיק ספריות ומנועים גרפים שאפשר להשתמש בהם,ויש גם מספיק הדרכה למתחילים בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנים כבר לא ראיתי משחק ששוקל 200KB ושהוא חדש.

הורדתי נחמד.

אבל הבעיה זה שלא הבנתי איך אני מסובב את זה? מה אני צריך לכתוב?

**ההודעה הראשונה שלי ב"שפות תכנות". :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספריות גרפיות מובנות ב-++C, כי זו שפה שהיא כמה שיותר platform independent. אבל יש המון חבילות גרפיקה (opengl, directdraw, gtk).

כיוון ש-++C היא שפה די ישנה, לכתוב בה ממשק גרפי זה דבר לא פשוט. אתה יכול לעטוף את הקוד ++C שלך בקוד ג'אווה (באמצעו JNI) או בקוד #C (באמצעות ++Managed C) ואז תוכל לכתוב את הממשק הגרפי באחת משתי השפות האלה, שיש להן כלים הרבה יותר נוחים. לחילופין, אתה יכול לשכתב את התוכנית שלך באחת מהשפות בשביל להימנע מהסיבוך של עטיפת הקוד.

תוכל לפרט קצת יותר ? אשמח לקבל קישור או כל חומר בנושא, האם זה אומר שאני אצטרך ללמוד שפה חדשה?(לא שזה נראה לי כל כך קשה, הרי ברגע שאתה מבין אחת מה הבעיה לתכנת באחרת חוץ מכמה ניואנסים,לא?!).

במידה והתשובה לשאלה האחרונה חיובית, על איזה שפה אתה ממליץ?

אוסיף ואומר שאני מחפש כבר המון זמן באינטרנט מדריכים לעבודה גרפית, האמת שחיפשתי בC++ , או שהם לא התאימו לצרכיי או מסובכים מאד.

בC++ אין שום דבר built in מעבר לכלים גנרים לחלוטין,לא תלויי פרויקט,ולא תלויי פלטפורמה.

יש מספיק ספריות ומנועים גרפים שאפשר להשתמש בהם,ויש גם מספיק הדרכה למתחילים בנושא.

האם תואיל בבקשה לספק קישורים למדרכים המדוברים? תודה מראש.

שנים כבר לא ראיתי משחק ששוקל 200KB ושהוא חדש.

הורדתי נחמד.

אבל הבעיה זה שלא הבנתי איך אני מסובב את זה? מה אני צריך לכתוב?

**ההודעה הראשונה שלי ב"שפות תכנות". :smile1:

אני שמח שאהבת, האמת רוב המשקל שלו זה בגלל שאני מוסיף את כל הRTL כדי שלא יהיה לאנשים בעיה עם או דברים אחרים שחסר ככה זה הכל בילד-אין;)

בנוגע לסיבוב העניין פשוט, כאשר תתבקש לסובב (Rotate Board) אתה צריך לבחור באחד מהלוחות, כאשר שמאלי עליון הוא מספר 1 , ימני עליון הוא מספר 2,

שמאלי תחתון הוא מספר 3 ואחרון חביב ימני תחתון הוא מספר 4.

במידה ואתה מעונין לסובב אחד מן הלוחות 90 מעלות עם כיוון השעון הקש את מספרו. לדוגמה סיבוב של הלוח השמאלי התחתון 90 מעלות עם כיוון השעון לחץ "3". אם אתה מעונין לסובב 90 מעלות נגד כיוון השעון פשוט הוסף את הסימן מינוס "-" לפני מספר הלוח לדוגמה סיבוב של לוח 3 נגד כיוון השעון הקש "3-".

במידה ועדין לא הסתדרת עם זה יש הוראות במסך פתיחה, ובמידה וגם זה לא עזר פנה אלי שוב ואני אסביר ביתר פירוט.

מקווה שתאהב ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לפרט קצת יותר ? אשמח לקבל קישור או כל חומר בנושא, האם זה אומר שאני אצטרך ללמוד שפה חדשה?(לא שזה נראה לי כל כך קשה, הרי ברגע שאתה מבין אחת מה הבעיה לתכנת באחרת חוץ מכמה ניואנסים,לא?!).

במידה והתשובה לשאלה האחרונה חיובית, על איזה שפה אתה ממליץ?

אוסיף ואומר שאני מחפש כבר המון זמן באינטרנט מדריכים לעבודה גרפית, האמת שחיפשתי בC++ , או שהם לא התאימו לצרכיי או מסובכים מאד.

אני לא חושב שאתה צריך ללמוד שפות כמו Java ו #C כדי להתעסק בגרפיקה.

כמו שכבר אמרתי לך קודם, ישנו פרויקט הגרפיקה (החופשי?) OpenGL, בשפת++C , שמידע עליו תוכל למצוא כאן:

ויקיפדיה בעברית- בשביל הרקע הכללי: http://he.wikipedia.org/wiki/OpenGL

ויקיפדיה באנגלית- בשביל רקע כללי מורחב: http://en.wikipedia.org/wiki/OpenGL

אתר הפרויקט: http://www.opengl.org/

האם תואיל בבקשה לספק קישורים למדרכים המדוברים? תודה מראש.

יש לי חבר שבנה ממשק גרפי למשחק קוביה-הונגרית שהוא בנה, בעזרת OpenGL.

אני רק יכול להמליץ לך ללמוד את זה מספר, אני חושב שזה עדיף מאשר ללמוד את זה מהאינטרנט. חפש ספר על סביבת OpenGL, אני בטוח שתמצא לפחות אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי בפורום המקביל(של משחקים) הצעה לעבוד עם WPF , רציתי לשאול אם למישהו יש עוד מידע או חומר על זה?

כנראה שעצם המעבר לשימוש בWPF אצטרך ללמוד גם C# היכן כדאי להתחיל? האם הסגנון חוץ מהתחביר דומה לC++?

היכן אני יכול למצא את ההקבלה של הפקודות לC++? למשל טבלה שרשום בצד אחד C++ ובצד שני C#

ורשימה של הפקודות למשל:(לא הצלחתי ליצור טבלה בעזרת מערכת הפורום לכן אעשה זאת רגיל).

C++ | C-Sharp

--------------------------------------------------------

פקודה להדפסה על המסך | cout

לא יודע איך זה ב C# |

מקווה שתבינו, או שמא פשוט ללמוד רגיל מהתחלה ולא לחפש דרכי קיצור.

תודה,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללמוד #C, עדיף ללמוד מההתחלה (אבל זה לא אמור להיות קשה, כי אתה כבר יודע לתכנת). אמנם יש דמיון תחבירי בין השפות, אבל הן עדיין מאוד שונות (#C הרבה יותר חדשנית, ומספקת מנגנונים חדשים כמו ניהול משאבים ומנגנוני ירושה יותר מתקדמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...