האם Internet Explorer הוא "מת מהלך"? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם Internet Explorer הוא "מת מהלך"?

Cheif

Recommended Posts

fighter וJay K, דיון ביכולות הספציפיות של דפדפן זה או אחר הוא לא הנושא פה, זה נושא לפורום "תוכנה" והכותרת של הפורום פה היא "רשתות ואינטרנט".

אתם רוצים לדבר על איך מתקינים תוספים לכרום/פיירפוקס/IE, תפתחו דיון בתוכנה. הדיון פה הוא על צמצום נתח השוק של משפחת דפדפני האקספלורר ואיך זה משפיע/ישפיע על האינטרנט אם בכלל.

לגבי הדיון, אני מאוד מרוצה מהכיוון שעולם הדפדפנים הולך עליו כי אני יודע שמיקרוסופט בדר"כ לא עושים דברים כמו שצריך בלי לקבל זבנג, ככה שאני מקווה שנגיע למצב שהסטדנטרנטים הכללים של אתרים יהיו יותר טובים ואחידים ורוב מי שגולש יהנה מגלישה בטוחה יותר. אני אישית לא נוגע בכרום כי אני שומע לעיתים יותר מידי מזומנות על בעיות איתה ועל כל מיני silent-updates... אני גם לא שותף להשקפת העולם של שהכל "יחיה" ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Windows 7 יגיע בלי IE?

איך זה קרה? נצחון של מישהו באיזה משפט מול מייקרוסופט אני מניח.. אפשר קצת יותר פרטים על זה?

למרות שאני חושב שזה לא משהו שישפיע יותר מידי על פילוג נתח השוק בין הדפדפנים.

תיהיה לזה השפעה, זה ברור, אבל לא כזאת גדולה.

אני חושב שהעובדה שהאקספלורר מותמע בווינדוס זה מעולה, נותן פתרון מצויין לרוב המשתמשים

(תאמינו או לא, אבל רוב האנשים שמשתמשים במחשב לא יודעים בכלל מה זה דפדפן)

ולדעתי רובם פשוט יגידו "אני רוצה את הרגיל שהיה לי עד עכשיו!" וזהו...

הנקודה היא שהיתרונות של פיירפוקס בקושי רלוונטים למשתמש ממוצע.

כל עניין הפלאגינים מסובך מידי למשתמש רגילים (להתחיל לחפש, להתקין, להגדיר.. אמנם משהו פשוט, אבל לא לאנשים ללא זיקה למחשבים)

לעניין האבטחה רובם בכלל לא מודעים (ואני אישית גם לא חושב שיש לפיירפוקס איזשהו יתרון פה.. סתם סטיגמה)

ועניין המהירות הוא באמת בכלל לא רלוונטי.. ההבדל בין הדפדפים נמדד במילישניות.. come 'on...

אין ספק שברגע שיש מתחרה בשוק, הוא יקבל איזשהו נתח מהעוגה.. אבל עדיין השליטה של האקספלורר מבוססת ביותר,

ואני גם חושב שהמדידה בnetchief לא מייצגת את ההתפלגות האמיתית בכל העולם.

יש למישהו אולי עוד מקורות לנתונים האלה?

עדכון:

http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers

600px-Web_browser_usage_share.svg.png

מסתבר שFF באמת עומד על סביבות ה20%.. אבל הIE על 65... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי IE8 בWIN7 יש אפשרות להסיר אותו (למי שבאמת מתקמצן על 40מגה) ובאירופה WIN7 יושק ללא .

מה זה אומר מבחינת הצרכנים אני לא יודע, חוץ מזה שהם נדפקו קצת עם ההתקנה.

לגבי הפילוח של השוק אני דווקא חושב שFF3 מנצחים, כי לIEיש 65% מתוכם לIE8 יש רק משהו כמו 10% וכל השאר עובדים עם IE6 או IE7

בהשוואה לFF שבו עובדים חברה קצת יותר טכנים ואחוז המשתמשים בגרסאות הקדמות הוא פחות מאחוז, כך שהדפדפן הכי נפוץ בשוק הוא FF3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועניין המהירות הוא באמת בכלל לא רלוונטי.. ההבדל בין הדפדפים נמדד במילישניות.. come 'on...

בגדול כן, אבל ההבדל בין FF מקונפג כהלכה, לבין IE, הוא דווקא מורגש ואפילו במחשבים חדשים וחזקים.

מעבר לכך, במחשב מודרני כנראה אין משמעות. FF כל-כך מהיר, שזה שכרום יכול להיות עוד קצת יותר מהיר לא ממש מעניין אותי.

מה שכן, הייתי רוצה לנסות את כרום על מחשב ענתיקה עם 98, ואז נראה איך הוא מתפקד. למרות שעדיין, המגבלה היא פחות הדפדפן ויותר הפלאש שפשוט טוחן את ה-CPU.

IE לא הולך למות בקרוב, משום שהוא הסטדנרט בתוך ארגונים ותאגידי ענק רבים. אבל בקרב המשתמש הביתי הוא בהחלט מאבד וימשיך לאבד נתח שוק, ובהחלט מגיע לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה צריך להבדיל בין שני סוגי מהירות. מהירות העלאת דפים, ומהירות התגובה של הדפדפן עצמו, בתור תוכנה.

מבחינת העלאת דפים אני זוכר שלפני מס' חודשים הגעתי לעמוד שמודד זמן טעינה, וניסיתי (מס' פעמים, בכל מיני קומבינציות) לראות מי משלושתם הוא המהיר ביותר. אני זוכר במפורש ש- IE8 העלה דפים בזמן הקצר ביותר, אחריו (אם אני לא טועה) ובמקום השלישי FF (לא "מקונפג").

מבחינת מהירות הדפדפן עצמו, לדוגמה מהרגע שאני לוחץ על האייקון ועד הרגע שבו נפתח החלון - אין בכך שום ספק, הוא המהיר ביותר בצורה ניכרת (וחברים שהתקינו מסכימים איתי). הוא מגיב לכל לחיצה ופקודה בצורה יוצאת מן הכלל, ממש מרגיש 'קליל'. לגבי ההבדל בין FF ו- IE8 אני לא כל כך בטוח מפני שהוא לא כזה חד משמעי. לדעתי, אצלי לפחות, ה- IE זז מעט מהר יותר.

IE לא הולך למות בקרוב, משום שהוא הסטדנרט בתוך ארגונים ותאגידי ענק רבים. אבל בקרב המשתמש הביתי הוא בהחלט מאבד וימשיך לאבד נתח שוק, ובהחלט מגיע לו.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת העלאת דפים אני זוכר שלפני מס' חודשים הגעתי לעמוד שמודד זמן טעינה, וניסיתי (מס' פעמים, בכל מיני קומבינציות) לראות מי משלושתם הוא המהיר ביותר. אני זוכר במפורש ש- IE8 העלה דפים בזמן הקצר ביותר, אחריו (אם אני לא טועה) כרום ובמקום השלישי FF (לא "מקונפג").

זה בדיוק המדד שבו FF מקונפג לוקח (חפש Speedup בגוגל).
מבחינת מהירות הדפדפן עצמו, לדוגמה מהרגע שאני לוחץ על האייקון ועד הרגע שבו נפתח החלון - אין בכך שום ספק, הכרום הוא המהיר ביותר בצורה ניכרת (וחברים שהתקינו מסכימים איתי).

וזה בדיוק המדד שלטענתי הוא מיותר, אפילו שיכולים להיות בו הבדלים של עשרות ומאות אחוזים. כי הזמן האבסולוטי זניח. כרגע במחשב שלי חלון ראשון של FF נפתח בסביבות השתי שניות, וחלונות נוספים בחצי שנייה. מישהו צריך יותר מזה? לא נתקלתי מעולם בפעולה שביצעתי עם FF ולא הרגישה "מיידית", אלא אם כן היה מדובר באתר כבד שתקע את הדפדפן על 50%+ CPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתקלתי מעולם בפעולה שביצעתי עם FF ולא הרגישה "מיידית", אלא אם כן היה מדובר באתר כבד שתקע את הדפדפן על 50%+ CPU.

אז מעולה..

לא ניסיתי לקנפג כמו שכבר שאמרתי, אבל מהניסיון שלי עם שלושתם - בכרום מרגישים את זה בצורה קיצונית (לטובה). מבחינתי זה הפקטור השני הכי חשוב אחרי מהירות הגלישה עצמה (שממילא כמעט וזהה בשלושתם, במקרה הגרוע הבדל של עשיריות השנייה). ניסית אותו אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאקספלורר הוא מת מהלך, הוא כבר מת שוכב...

זה אנחנו שרק לאחרונה חזרנו לחיים.

צריך פשוט להעלים את ה- IE הזה.

כל מיש לא מבין מה זה אומר תמיכה בתקנים פתוחים, שיראה מה היכולות של התקנים:

http://hacks.mozilla.org/

ומה שנכון ל- FF נכון לכרום, ספארי ואופרה.

להמיר גולד מ- IE לאלטרנטיבה זו פשוט מצווה :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שעדיין, המגבלה היא פחות הדפדפן ויותר הפלאש שפשוט טוחן את ה-CPU.

:hizuk:

אבל גם Plug-ins אחרים כמו Adobe Acrobat שגם חונק את המחשב. אני למשל לא יכול לחשוב על שום הבדל בין המחשב הנייד למחשב הנייח שלי, חוץ מאשר שלראשון אין Acrobat ולשונית נפתחת תוך שנייה בערך, ולנייח יש וללשונית לוקח איזה 5 שניות להפתח... וזה למרות שלנייח CPU יותר חזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה:

IE חרא דפדפן:

כבד, מסורבל, בלי סקינים/ADD-ONS ועוד ועוד... הרשימה רק ממשיכה...

ב- FF למשל יש את כל הנ"ל, ועוד ועוד... אז למה, למה שימשיכו להשתמש בדפדפן המיושן הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IE חרא דפדפן:

כבד, מסורבל, בלי סקינים/ADD-ONS ועוד ועוד... הרשימה רק ממשיכה...

ב- FF למשל יש את כל הנ"ל, ועוד ועוד... אז למה, למה שימשיכו להשתמש בדפדפן המיושן הזה?

כי הIE לא באמת כבד או מסורבל.. לפחות לא בצורה שמורגשת על כל מחשב מודרני, בצורה שרוב האנשים משתמש באינטרנט.

וכל השאר לא באמת מעניין את רוב הגולשים.

חוץ מזה שיש לו כל מיני דפדפנים שבנויים עליו כמו avant, maxthon וכו'.. שאם כבר יש משהו שחסר בIE אז יש בהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי IE8 במחשב שיש לי מהעבודה, אחרי שמאסתי באיטיות ובגועל נפש של IE6, ולמרות שיש שיפור מסוים, עדיין יש כבדות בלתי נסבלת. לוקח איזה 5 שניות עד שהדפדפן נפתח ו3-5 לכל טאב חדש. ברור שזה חריג, ונובע באופן ישיר מכל הזבל שמועמס על המחשב הזה (מחשב מהעבודה אחרי הכל). עדיין, באותו מצב FF3.5 פותח חלונות/טאבים בשנייה ועובד באופן כללי יותר מהר.

אז אני די בטוח שבמחשב נורמלי ההבדל הזה לא יהיה דרמטי ואולי לא יהיה מורגש בכלל. אבל זה שהוא קיים, ולו רק במצבים מסוימים, אומר משהו על IE ועל יעילות הקוד שלו באופן כללי.

ועדיין, אני מוצא את עצמי משתמש ב-IE מתוך הכרח, פשוט כי חלק מהאתרים הפנימיים של החברה לא עובדים בצורה תקינה באף אחר.

לגבי , אז אכן ניסיתי אותו, בהשוואה ל-FF, על המחשב השולחני הראשון שמופיע במפרט שלי. לא הרגשתי בשום שינוי בביצועים, עדיין רוב הזמן מתבזבז בהמתנה לעלייתם של אתרים כבדים, בעיקר מחו"ל ולא בהמתנה לתגובת הדפדפן.

אני לא פוסל את האפשרות שייתכן שההבדל יהיה מורגש על מחשבים חלשים יותר. אולי באמת אנסה אותו על הלפטופ הענתיקה שיש לי ונראה איך הוא ביחס ל-FF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הקטע המוזר, שעל המחשב שלי (8500) עדיין מרגישים ביתרון של (וגם על 8400 של חבר) במהירות התגובה. IE אצלי עובד יותר מהר מ- FF, חלון ראשון בחצי שנייה וחלון שני ומעלה עוד יותר מהר. אין ספק שהשימוש ב- IE הוא הכרח בגלל האתרים השונים (במקרה שלי זה בעיקר האוניברסיטה). כל פעם שאני נתקל במשהו שכרום לא עושה כשורה, כעבור יום או מספר ימים הדפדפן מתעדכן והוא מסוגל לבצע את הפעולה. כאילו הם עוקבים אחרי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...