קצת שאלות על נטסטיק - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת שאלות על נטסטיק

assafy1000

Recommended Posts

אהלן חבר'ה

החלטתי לרכוש למחשב שמגיע אליי בקרוב (EEE 1005HA) נטסטיק. אני עובר למרכז רחקו יחסית מהמשפחה, ובכלל נמצא בלא מעט נסיעות, וגם בלימודים עצמם זה יעזור לי.

כהמ שאלות:

1. הם היחידים בארץ שמוכרים חבילה בי הגבל גלישה. בדקתי בפלאפון, ובתור לקוח עסקי שלהם אני אמנם זכאי להנחה נחמדה, אבל זה עד 10 ג'יגה בחודש. אני צריך הרבה יותר מזה, ובסלקום אני מוסיף ממש קצת (10 ש"ח בחודש) כדי לקבל גלישה והורדה בלי הגבלה.

מה אתם אורמים על המודמים שלהם, ומה כדאי?

http://www.cellcom.co.il/new/TALKMAN/modem/Pages/default.aspx

2. עד כמה זה יבזבז לי את הסוללה לעומת ה-WIFI?

3. יש עוד משהו שכדאי לי לדעת?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתעניין ומתלבט באותן שאלות.

יש עניין נוסף והוא שלכאורה פלאפון מציעים קצב תעבורה גבוה יותר.

פלאפון: הורדה 7.4 העלאה 2.4

סלקום: הורדה 2.8 העלאה 1.2

אני לא יודע באיזה מידה מדובר במהירות ריאלית ובאיזה מידה זה תיאורטי.

אני חושב שיש הבדל בטכנולוגיות אבל אני ממש לא מבין בזה.

פלאפון מוכנים לשדרג את החבילה שלך ל-25 גיגה לחודש במחיר של 249 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע....

פלאפון מגבילים אותך ל-10 ג'יגה ב-10 ש"ח פחות

נכון שהם מהירים יותר, אבל אני אסתפק ב-2.4 מ"ב של בלי הגבלה בכלל. לא צריך להתחשבן כל הזמן ולהתפשר

לשדרג ל-25 ולשלם עוד יותר מ-100 ש"ח זה מוגזם קצת בעיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מה שקשור לשאלה 2, זה טוחן את הסוללה הרבה יותר מאשר Wifi.

אתה רציני?

בכמה בערך? משהו משמעותי?

למרות שזה יהיה רק בלימודים או במקומות שלא יהיה אינטרנט

בבית ממילא אעבוד על חשמל, בלימודים נראה לי אני אכבה אותו, אלא אם כן ישעמם בהרצאה ;D

אז בכל מקרה, לא נראה לי שזה יהיה שיקול רציני

בכל מקרה

במחשב שאני קונה, בבדיקות עם WIFI התברר שהוא עובד 9 שעות בשימוש סטנדרטי (בהירות מסך 70 אחוז וכולי). כמה לדעתך זה יהיה עם הנטסטיק? יכול להיות שעה וחצי-שעתיים פחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב שאני קונה, בבדיקות עם WIFI התברר שהוא עובד 9 שעות בשימוש סטנדרטי (בהירות מסך 70 אחוז וכולי). כמה לדעתך זה יהיה עם הנטסטיק? יכול להיות שעה וחצי-שעתיים פחות?

בהחלט יכול להיות שעתיים פחות. הייתי אומר ש-20% הבדל בכיף (בתור אחד שיש לו מודם סלולרי PCMCIA).

לגבי 3) - אתה חולם אם אתה חושב שאתה תקבל מסלקום משהו שהוא באמת בלי הגבלה. הם שומרים לעצמם את הזכות לנתק גולשים שמגזימים, ואם תוריד באופן קבוע עשרות גיגות בחודש, תתפלא כמה מהר יעיפו אותך.

גם אם אתה בונה על EMULE/TORRENT ללא הגבלות - כדאי שתתכונן למאבקים נפשיים.

ואם אתה אומר שאתה מתכוון להשתמש בזה רק בלימודים ובמקומות שאין בהם אחר - למה לעזאזל אתה חושב שאתה צריך יותר מ-10G בחודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט יכול להיות שעתיים פחות. הייתי אומר ש-20% הבדל בכיף (בתור אחד שיש לו מודם סלולרי PCMCIA).

לגבי 3) - אתה חולם אם אתה חושב שאתה תקבל מסלקום משהו שהוא באמת בלי הגבלה. הם שומרים לעצמם את הזכות לנתק גולשים שמגזימים, ואם תוריד באופן קבוע עשרות גיגות בחודש, תתפלא כמה מהר יעיפו אותך.

גם אם אתה בונה על EMULE/TORRENT ללא הגבלות - כדאי שתתכונן למאבקים נפשיים.

ואם אתה אומר שאתה מתכוון להשתמש בזה רק בלימודים ובמקומות שאין בהם אחר - למה לעזאזל אתה חושב שאתה צריך יותר מ-10G בחודש?

תודה על תגובתך שהאירה את עיניי, קודם כל :)

האמת היא שאני מתחיל לשקול זאת שוב.

עשרות ג'יגות בחודש לא. את ההורדות הכבדות אשאיר לבית, שם אתחבר ל-WIFI מן הסתם.

אני משתמש רק בביטורנט, באימיול אני לא נוגע גם במקל

לגבי ה-10 ג'יגה, וזה חשוב לי לדעת-עד כמה קל להתקרב לזה במידה ואני משתמש הרבה ביוטיוב (ובהרבה מקומות שאעשה שם סטרים לוידאו)+סקייפ+מסן+גלישה רבה באינטרנט?

באשר לעניין הסוללה-זה בהחלט מטריד.

אני מתחיל לשקול לרדת מהעניין. תודה על תגובתך, ואשמח מאוד לתשובות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר ככה.

אני גולש בסלולרי שלי ברכבת מידי פעם.

בחודש שעבר גלשתי באופן כללי 11 פעמים. בכל פעם בין חצי שעה לשעה, באופן כללי 8 שעות גלישה בסה"כ.

אני גולש לאתרי אינטרנט ממוצעים, פורומים, חדשות, אתרי ביקורות, כולל כאלה עם תמונות. הפלאש בד"כ מכובה, אבל אני כן רואה סרטים ב- מידי פעם (אמנם די מעט). כמו כן מוריד ושולח דוא"ל.

עם כל זה ביחד הגעתי ל-110MB תעבורה כוללת.

קליפ ממוצע הוא בערך 2.5 מגה לדקה (כשמדובר באיכות רגילה, איכות גבוהה זה יותר).

תעשה את החישוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע! :)

מה אתה ממליץ לי? ללכת על הנטסטיק, או להסתפק באינטרנט בדירה, שיכול להיות לי זול יותר בחצי, אם לא יותר?

אני לא אצטרך חבילה רצינית מדי. כפי שאמרתי-מקסימום להוריד . הורדות כבדות אשאיר לבית.

הבעיה אצלי היא שאם אשתמש בנטסטיק, זה יהיה האינטרנט שלי בעצם גם בדירה בבית, ואני אבזבז עוד יותר, גם אם לא אגע בהורדות.

נראה לי שאוותר על העניין, אני כבר לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להמליץ בעניין זה, כי הרגלי השימוש שונים מאדם לאדם.

אני אישית לא יכול להסתפק באינטרנט סלולרי בדירה, כי בדירה יש לי כמה מחשבים, ואני משתף דרך נתב, שאין דרך לחבר אותו לאינטרנט סלולרי.

בתור מי שמבלה כמה שעות טובות בשבוע בנסיעה ברכבת, אני כן עושה שימוש טוב באינטרנט סלולרי, אבל לגלישה קלה.

לדעתי פתרון אופטימלי יכול להיות שילוב של חבילת ביתי רגילה וחבילה לא ענקית ולא יקרה מידי בסלולרי. נגיד, חצי גיגה-גיגה, יכול להספיק בכיף, ולעלות חצי מחבילה של 10G / בלתי מוגבלת.

אם אתה בכל זאת הולך על פתרון סלולרי, מומלץ להתחיל בחבילה קטנה ולהגדיל אם יש צורך (לכך הם תמיד יספיקו), מאשר לקחת חבילה ענקית שתגלה שאתה אפילו לא מגרד את המקסימום שלה, ואז זה בעיה לעבור או להנתנק כי אתה בהתחייבות וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אספי תתחדש על המכשיר שעוד לא קיבלת אבל מקווה שתקבל

בנוגע לגלישה אני לא מבלה הרבה זמן בנסיעות אמנם אבל כשאנילא בנסיעות רוב הזמן בחוץ ולא משנה איפה אני כמעט תמיד מצליח להתחבר לאינטרנט

אצלי בשכונה בכל פינה יש איזה ראוטר לא מאובטח שיש גישה אליו בכל בית של חבר שלי הצלחתי להתחבר גם ככה דרך שכנים אפילו אצל חבר שגר בבית קרקע פרטי והשכנים ממש רחוקים זה מזה מצאתי אחד שיש לו ראוטר וגם בתחנת אוטובוס שבאמצע שום מקום בצומת רפאל בקרית הממשלה הצלחתי להתחבר ולגלוש

בעצם ממש בכל חור שאני לא נמצא יש איזה נטב חיבור לאינטרנט אם אתה לא נוסע הרבה כי באוטובוס זה בעיה מנהסתם אתה תתפלא כמה ראוטרים לא מאובטחים יש לאנשים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסםי תתחדש על המכשיר שעוד לא קיבלת אבל מקווה שתקבל

בנוגע לגלישה אני לא מבלה הרבה זמן בנסיעות אמנם אבל כשאנילא בנסיעות רוב הזמן בחוץ ולא משנה איפה אני כמעט תמיד מצליח להתחבר לאינטרנט

אצלי בשכונה בכל פינה יש איזה ראוטר לא מאובטח שיש גישה אליו בכל בית של חבר שלי הצלחתי להתחבר גם ככה דרך שכנים אפילו אצל חבר שגר בבית קרקע פרטי והשכנים ממש רחוקים זה מזה מצאתי אחד שיש לו ראוטר וגם בתחנת אוטובוס שבאמצע שום מקום בצומת רפאל בקרית הממשלה הצלחתי להתחבר ולגלוש

בעצם ממש בכל חור שאני לא נמצא יש איזה נטב חיבור לאינטרנט אם אתה לא נוסע הרבה כי באוטובוס זה בעיה מנהסתם אתה תתפלא כמה ראוטרים לא מאובטחים יש לאנשים :xyxthumbs:

חח תתפלא אבל כבר יש לי סיפורים משלי D:

כשהייתי בצבא (השתחררתי לפני חצי שנה), אחד מהבסיס שלי קלט כל השירות שלו מאיזה בית שהיה ליד הבסיס P:

כל פעם שאנחנו אצל סבתא שלי אחותי עם הלפטופ שלה קולטת מהשכנים.

ופעם אבא שלי נכנס לאיזה חנות רגע, ובזמן שחיכינו לו, אחותי התחילה לגלוש. כן, שמתי לב שלא חסר אנשיםש לא מאבטחים את הראוטר :)

בכל מקרים, כפי שאמרתי-אני ארד מהנטסטיק. לא משתלם לי בכלל

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...