סוף סוף למישהו יש אומץ לשים תדברים על השולחן(אריאל אטיאס) - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף למישהו יש אומץ לשים תדברים על השולחן(אריאל אטיאס)

o07

Recommended Posts

מודעות עצמית מתחילה בהידבדלות .

לגבי פיתרון הממממ , אם תוכל למנות לי את האינטרסים המשותפים אני בטוח שאוכל להצביע על פיתרון .

המילכוד קיים בקצב ההבנה של האינטרסים המשותפים אשר עומד ביחס ישר ליכולת ההבנה של המנהיגים של הזרמים השונים , כלומר , מה האינטרס של הערבים החרדים והיהודים לחיות ביחד ? והאים האינטרס הזה משרת את האינטרס של המנהיגים של הזרמים הללו ? האם המציאות כופה על הזרמים הללו לשתף פעלה ?

הבנת ?

אין פיתרון מפני שהצדדים המעורבים לא מעונינים בפיתרון וכמו כן אף אחד לא כופה על הצדדים להגיע לפיתרון .

לעניות דעתי המצב צריך להגיע לידי פיצוץ ואז יהיה פיתרון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממתי מודעות עצמית סותרת התבדלות? ותפסיק להתפלפל, אתה יותר ממספיק חכם לדעת על מה אני מדבר.

לגבי אינטרסים? אני מדבר על האינטרס של המדינה, לגבי האינטרס של הפרט זה איכות חיים.

ומה זאת אומרת פיצוץ? מה זה יכלול? מה היו תוצאות של הפיצוץ שאתה חושב עליו ואיך אנחנו צריכים להתכונן אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהוא דיבר על משו בסגנון של "ארועי אוקטובר" (או איך שהוא לא קרא לזה), רק בסדר גודל קצת שונה. וזה יכול לבוא מכל מיעוט. אז זה היה אצל הערבים, עכשיו זה חרדים בירושלים, ובשקט בשקט גם הדרוזים והצ'רקסים מפגינים במה שגם יכול להתפתח להתפרעויות, אם כי כרגע זה שקט.

ואני חוזר ואומר, אם אתה רוצה להביא יהודים (ורצוי לא מהזן הערסי המצוי) לנגב/גליל, אתה צריך לגרום לאותם אנשים לרצות לעבור לשם. איכות החיים של תל אביבי ממרכז/צפון ת"א תהיה יותר נמוכה בגליל כנראה, ולא כי פחות יפה שם או כי יהיה לו בית קטן - להיפך. פשוט לא יהיו לו כל השירותים שהוא רגיל אליהם מסביב (רפואה, מסחר, חינוך וכו'). ואני לא מדבר על כמה עבודה שיש שם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(היבדלות היא השורש ההתחלה של מודעות עצמית וגם סופה של מודעות עצמית הן אינן עומדות בסתירה אלא עומדות בקו לינארי שצורתו מעגל )

פיצוץ אני מתכוון הרבה יותר מארועי אוקטובר ,

הבעיה עם המדינה שהמדינה איננה מתחשבת באינטרסים של האזרחים שלה

חלק מהשורשים של המדינה שלנו נכון להיום הם מושחתים

ומדוע יש אינטרס למדינה ליצור אינגרציה בין הזרמים והמיגזרים השונים ?

כיצד זה מתקשר עם משילות ( יכולת לשלוט על העם ? ) נהפוכו , כבר נאמר :" הפרד ומשול "

למדינה אין אינטרס לחיבור בין האזרחים .

טוב מאוחר כעת .

בעיקרון לצערי אני רואה שאחת האפשרויות היא של "שלום של אבלים " זאת אומרת רק כאשר לכולם יכאב , אז תתפתח התובנה שתביא את המיגזרים להבנה ששלום ואחוה הם הכדיים , כל זמן שיש מי שמרויח מהסבל ומההפרדה , לא יהיה שלום ולא תהיה אינטגרציה .

תחשוב על מי מרוויח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בין היתר אתה תומך בימניים הקיצונים שפה, מכיוון שהם מבינים בדיוק כמוך שיהיה פיצוץ

ההבדל היחיד שה מתכוננים אליו ומבחינתך כמה שיותר טוב הם יתכוננו כך יהיה גדול יותר הפיצוץ ותוצאה יותר טובה, קצת :screwy: לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה עם שנייכם ,אבל לפי מה שאני רואה ,המגזר האיסלמי ,בכל מקום בעולם מבין רק כוח ,ובקצב הגדילה הנוכחי שלו ,צריך להישתמש בכוח בשביל לדכא אותו ,לא לימחוק או משהוא כזה ,אלה רק ליישר קו עם הדתות האחרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה עם שנייכם ,אבל לפי מה שאני רואה ,המיגזר האיסלמי ,בכל מקום בעולם מבין רק כוח ,ובקצב הגדילה הנוכחי שלו ,צריך להישתמש בכוח בשביל לדכא אותו ,לא לימחוק או משהוא כזה ,אלה רק ליישר קו עם הדתות האחרות .

מצד אחד אני מסכים איתך, שיש צורך להלחם באיסלם הקיצוני ושכל הדיבורים של יפי הנפש לא עוזרים.

מצד שני ספציפית לגבי ערבי אין לך הרבה מה לעשות איתם זה או תרנספר לכולם או כדור בראש לכולם או לא לעשות כלום

בזמן שאפשרות הראשונה קוסמת לי מאוד אך לצערי היא לא פרקטית(ובוא לא נתחיל בדיון הרגיל למה לא )

האפשרות שניה לא מקובלת בשום צורה ואופן, ולעשות כלום אי אפשר.

לכן הפתרון היחיד שאני רואה זה לעבוד בדיוק כמו שאנחנו עובדים עם שאר המיעוטים בארץ(דרך אגב יש ערבים שבעדנו, מיעוט אומנם אבל עדין)

הבעיה היא שבהתחשב במצב הפוליטי עם התעוררות הלאומית שלהם והתעוררות הדתית הפנאטית עם אירן והחמאס ו...

טיפול בהם יהיה קשה פי כמה וכמה ואולי אפילו בלתי אפשרי.

לגבי עכביש, אני פשוט מת להבין במה בדיוק הוא תומך כי יש לו נטיה במקום לענות ישר ולעניין

להתחיל ללכת במעגלים ולהתפלפל ולסבך את הענינים מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן הפתרון היחיד שאני רואה זה לעבוד בדיוק כמו שאנחנו עובדים עם שאר המיעוטים בארץ(דרך אגב יש ערבים שבעדנו, מיעוט אומנם אבל עדין)

הבעיה היא שבהתחשב במצב הפוליטי עם התעוררות הלאומית שלהם והתעוררות הדתית הפנאטית עם אירן והחמאס ו...

טיפול בהם יהיה קשה פי כמה וכמה ואולי אפילו בלתי אפשרי.

הערבים שבעדנו ,הם מיעוט ,והסיבה שהם בצד שלנו היא שהם נהנים מפירות ההצלחה והחופש של המדינה הזות ,לכן עם לא תיתן להם ,אתה לא תקבל מהם ,זה עיסקה לא מישתלמת לנו ,לכן לדעתי צריך לטפל בהם בדיוק כמו בכל אותם פנאטים דתיים ,וחמאסניקים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...