פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל. - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל.

alianyn

Recommended Posts

• תגובות 370
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בטח :

בעיקר מסדרת 990X

ימינהסקרול http://www.dremel.com/html/products/accessories/carving.html

9901-04 ו9909

דיסק 426 http://www.dremel.com/productdisplay/display.asp?sku=426&color=cc0000

ושייפים שונים - כבר לא זוכר איזה (זה היה בעיקר בהתחלה לפני שעברתי לשליטה המצוינת שמציעות פצירות) http://www.dremel.com/html/products/accessories/sanding.html

אם אתה מעוניין בתמונות של האשים עצמם אז גם יש באתר של דרמל ואני גם יכול להוסיף...

אבל בעיקר בסדרה 9901-04 ו9909 - הם פשוט ראשים מדהימים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 שקלים ו3 שבועות חופש...

אריק - נעלמת לי, תודה על המחמאות - למרות שאני לא כ"כ מתלהב מהחלון הזה כפי שכתבתי. איפה אתה אגב לא בבסיס?

ואני עדיין צריך ממך ייעוץ לגבי החלון זכוכית ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה נייר ליטוש גס - זכוכית - שפשוף לרוחב בקווים ישרים - לאחר מכן שפשוף לאורך בקווים ישרים ובסוף במעגלים - כך שמקבלים טקסטורה של brushed aluminum. (אני השתמשתי בנייר מס'3 גס של תנין מהום סנטר)

לאחר מכן נייר ליטוש עדין (השתמשתי בנייר עדין מס'1 של stl - שהוא לא משהו אגב) גם כן במעגלים מה שמחליק ומאפשר לצביעה הסופית להראות חלקה וללא פסים כמו שהיה יוצא אם הייתי צובע ישר על השיוף הגס (למרות שאם אתה צובע עם פריימר הליטוש העדין לא הכרחי...)

- לנייר עדין ניתן גם להשתמש בנייר סיליקון ולא זכוכית שעושים החלקות ממש מצוינות.

אם אתה לא מצליח למצוא את הניירות האלו בדיוק כנס להום סנטר וקח חבילה של נייר גס מאוד וחבילה של נייר עדין מאוד לא כ"כ חשוב הערכים המדויקים. (כנייר גס הייתי לוקח משהו בסגנון 400-700grit ונייר עדין 1000-1500grit).

אוכל לצרף של הנייר שברשותי אם זה יעזור לך.

בכל מקרה - כשאשייף את החלק העליון עם החלון לצביעה (אזור הסופשבוע) אצרף של התהליך - התנצלויותי על כך שזה לא קרה הפעם - פשוט שכחתי (לא רגיל לצלם כשאני עובד) :-[

*** עריכה ***

תמונה של נייר השיוף שבו השתמשתי - ניתן להתרשם מן ההבדלים - כפי שרשמתי לא חשוב הערך המדויק רק שאחד יהיה מאוד גס ואחד מאוד עדין :

sand paper.jpg

ימין גס שמאל עדין :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

בניגוד להרגלי לפרסם רק לאחר הסיום, אפרסם הפעם התקדמות מחלון הCD.

מדוע? הרבה מכם שאלו כיצד להגיע לרמת גימור גבוהה וכיצד ליצור צורות מורכבות בעזרת הדרמל ועל כן אנצל עדכון זה ע"מ להסביר קצת.

(הסבר מלא אגב יפורסם בסטיקי המודינג ויוגדר כמדריך לחיתוך וליטוש בעזרת דרמל)

ניגש למלאכה?

קודם כל צריך לבחור את תצורת החלון הרצויה - אני מצאתי 3 שמצאו חן בעיני

cd logo decision.jpg

לבסוף בחרתי בימני, השמאלי נראה לי יותר מתאים לחריטה וכנראה יהפוך לכזה בהמשך באמת, ואילו התחתון פשוט נפסל בהצבעה הסופית (2:0 נגדו - החברה, שהיא גם הציירת, הטילה וטו בנוסף)

כעת צריך להעביר את השרטוט למתכת - ניתן לעשות זאת בכמה דרכים :

את השרטוטים הקודמים הדפסתי על נייר שקוף נדבק, ניתן גם להדביק את השרטוט המודפס למתכת ע"י מסקינגטייפ וכמובן שלבעלי היד האמנותית מביניכם תמיד קיימת אופציית הציור.

מכיוון שהמדפסת המתאימה בעבודה שבקה חיים, הלכתי הפעם על אופציית הציור

cd logo drawn.jpg

מציירת לא רע הא? ;)

כעת למלאכת החיתוך - כאן לא אלעה אתכם בפרטים שיופיעו בחלק ה-3 של ת'ראד זה ויופיעו גם במדריך החיתוך בסטיקי.

לאחר כ30דק' של עבודה מתקבלת הצורה הבאה, גסה ומכוערת, מתחילים לראות דמיון לתוצר הסופי אך עדין עבודה רבה לפנינו.

חשוב לחתוך בחלקים קטנים, ליצור את העקומות ע"י חיבור חיתוכים קטנים והכי חשוב לחתוך פחות מהקווים המשורטטים - שיישאר לנו מה ללטש. אני השתמשתי בדיסקית חיתוך רגילה (ניתן לראות בתמונה) לרוב העבודה ולחיתוכים הישרים יותר בדיסקית 426 העבה וקשיחה יותר - בכל מקרה - אף דיסקית לא נוצלה עד תום.

כמעט שכחתי תמונה של שלב הביניים :

cd logo cut1.jpg

ותמונה נוספת מלמעלה שתחשוף את גודל העבודה שלפנינו

cd logo cut2.jpg

כעת לכלים שישמשו אותנו בעבודת הגימור

cd logo smooth1.jpg

ניתן לראות סט פצירות לשיוף עדין של נקודות, דיסקית חיתוך ודיסקית שיוף, גלגל שיוף גס ואבן השחזה (מוכרת למישהו? - אתה יודע מי אתה ;) ).

תמיד עדיף להתחיל עם החלקים הגדולים ביותר - במקרה שלי, גוף העכביש. נשתמש בגלגל השיוף ובאבן ההשחזה, שתי הנקודות החשובות ביותר בשימוש בכלים אלו ליצירת זוויות מעוגלות הן :

1. מהירות גבוהה (כמה שיותר תאפשר עיגול יותר עדין).

2. לתת לראש לעשות את העבודה - ללא לחץ מצידנו - ניתן לו ל"החליק" על הכאילו עיגול שיצרנו בחיתוך הגס.

שימו לב לשינוי המשמעותי בגוף העכביש - כעת מדובר בצורה עגולה, מוגדרת ויפה :

cd logo smooth2.jpg

כעת נעבור לרגליים - כאן נזדקק לפצירות ע"מ להפטר ממקומות בהם יש יותר מדי חומר (באופן נקודתי) ולדיסקית הליטוש.

שוב הפואנטה היא מהירות גבוהה מאוד ועבודה על נקודות שייצרו קו - לא לנסות בבת אחת על כמה משטחים אלא אחד, אחד...

לי זה לקח כ20 דק' לכל העבודה אך בפעם הראשונה זה בהחלט עלול לקחת לכם הרבה יותר...

cd logo smooth3.jpg

שימו לב שהעבודה עדין לא גמורה - השארתי את הרגל השניה מימין לא גמורה בכוונה ע"מ שתוכלו לראות את ההבדל בין רגליים עשויות היטב לבין אחת בה העבודה עוד לא הסתיימה.

עד כאן להפעם, מקווה לקצת יותר זמן מחר (ושהחברה תחזור מההורים ותוכל לצלם תוך כדי שאני עובד) ולקצת יותר ואולי גם סרטון של תוך כדי העבודה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל עבודה מושלמת מבית היוצר של alianyn :D יש לי כמה שאלות:

1. תגיד אתה מתכוון להאיר את הסי די מבפנים?

2. והאם הולך להיות חומר שקוף כל שהוא? (פרספקס וכ"ו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:-[ תודה על המחמאות...

לשאלתך :

1. מה אתה חושב - ב ו ו ד א י ! (אבל עם תוספת ;) )

2. כן, רק עוד לא החלטתי בדיוק בקשר לחומר - אני שוקל ליצוק פלסטיק (אם אני לא טועה פוליאתילן=צ'יפים + אצטון, נותן תצורה שקופה יחסית) כך שיווצר מרקם לא שקוף לחלוטין עם תחושה וטקסטורה של קורי עכביש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...