מה באמת אסור לעשות פסיכומטרי בכיתה י'ב?? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה באמת אסור לעשות פסיכומטרי בכיתה י'ב??

eliil1

Recommended Posts

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תשמע, אני יודע מה הולך בפקולטה שלי ובקורסי השרות שרלוונטים אלי - אני לא טורח לבדוק מה קורה בשאר הטכניון מבחינת ציונים. אלא אם כן אתה מדבר על מר שפירא והמבחן שלו במעבר חום, אין לי מושג על מה אתה מדבר (אבל אני ארשה לעצמי להניח שאיזשהו קורס מדמ"ח).

חדוא 1מ FTW.

אבל בעצם מה שאתה מתאר זה שהממוצע המקובל בטכניון הוא נמוך יותר מבתיכון נגיד.

ממוצע של 80 בטכניון נחשב לממוצע טוב מאוד, כאשר רוב הסטודנטים נעים בין 70 ל-80. באוניברסיטאות אחרות הממוצעים לרוב גבוהים יותר.

אבל, כאמור, זה לא משנה - כמו ש-vic אמר, הפסיכומטרי הוא מבחן פשוט יחסית למה שתצטרך להתמודד איתו בהמשך. ועובדה שבסופו של דבר רוב האנשים מתמודדים עם המבחנים בטכניון בהצלחה (כמדומני אחוז הנשירה הוא 15%), אין סיבה שתהיה יוצא דופן, אם יש לך את הרצון המינימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב החברות מבצעות סינון התחלתי (לפני שלב הראיונות) לאלה שאין להם עדיין נסיון על סמך ממוצע פשוט כי אין להם כלי אחר. מי שעשה עתודה ושירת אח"כ בתפקיד הקשור למקצוע (וזה ממש לא מובטח, אם תהית) הוא כבר לא "חסר נסיון" לחלוטין, והציונים חשובים פחות.

בטכניון כדי להיות ב"מצב אקדמאי תקין" אתה צריך ממוצע מעל 65 (או 66, לא זוכר כרגע. שים לב שציון "עובר" במבחן הוא 55), ומותר לך להכשל במהלך התואר בלא יותר משליש מסך כל המבחנים שאתה ניגש אליהם. גם אם אתה לא מקיים אחד מהתנאים האלה (ואז אתה ב"מצב אקדמי לא תקין") אפשר בד"כ לצאת מזה עם קצת עזרה והכוונה, למשל לקחת פחות קורסים כל סמסטר כדי להוריד מהעומס (על חשבון התארכות התואר בסמסטר).

נגיד את זה כך: אני כעת בסוף שנה שנייה. אני מכיר אישית בן אדם אחד בדיוק שנשר, ועוד אחד בדיוק עם מצב לא תקין (בדרכו לחזור למצב תקין, לא החוצה). הרוב מסתדרים ואם התקבלת אין סיבה שלא תסתדר גם אתה.

מה שכן, הממוצע אכן נמוך ממה שתראה בתיכון. ברוב הפקולטות פחות מ5% מחזיקים בממוצע של 90+, לפחות בשנתיים הראשונות (בתואר ארבע שנתי).

*****************עריכה****************

חדוא 1מ FTW.

אני לא שמעתי על זה, ואני מבלה יותר זמן במשרד של הועדה האקדמית מאשר מבפקולטה. אני גם מתקשה להאמין שדווקא בקורס שרות שרלוונטי לרוב הסטודנטים יקרה מצב שכזה ולא יתוקן ע"י פקטור עסיסי.

ממוצע 85 הוא אכן בר השגה בלי יותר מדי בעיות. אני די זרקן ואני עדיין עומד על 85 (בפקולטה להנדסת מכונות, סמסטר 4).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו כבר מצא הנדסת תוכנה באונ ת'א ? =\

לגבי קורס, אני לא יודע אם שווה לקחת מפני שאני לא יודע כמה זמן הוא נמשך, אם אני אספיק עד מועד אוקטובר אז כנראה שעדיף לי לקחת, אם לא , אז כנראה לבד.

בכל מקרה, על איזה קורס אתם ממליצים?

ואם ללמוד לבד, על איזה ספרים אתם הכי ממליצים? ובאיזה יש הסברים טובים לכל נושא?? (מתמטיקה,עברית...)

איך אני נרשם לעתודה? ומתי?

ומה אני עושה אחרי שיש לי תואר בהנדסת תוכנה למשל, אם זה אוניברסיטה שהיא לא ת''א או טכניון? אני יכול ישר ללכת לחברת הייטק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אם אני אתקבל לטכניון זה אומר שאני מתאים, בד"כ...

מה שצריך לקחת בערבון זה ששניכם התקבלתם לטכניון ואתם שורדים כמו שצריך (לפי מה שאתם אומרים), אתם מעל הממוצע, אז זה שאתם אומרים שהפסיכומטרי זה שטויות.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שמעתי על זה, ואני מבלה יותר זמן במשרד של הועדה האקדמית מאשר מבפקולטה. אני גם מתקשה להאמין שדווקא בקורס שרות שרלוונטי לרוב הסטודנטים יקרה מצב שכזה ולא יתוקן ע"י פקטור עסיסי.

ה-70% נכשלים היו במבחן עצמו (מועד א'), לא בקורס. אכן היה פקטור ו"עיגול" של ציונים קרובים לעובר.

מאידך, במבוא למדמ"ח מ' היה פקטור של 25 נקודות....

ומנסיון, הועדה האקדמית חסרת שיניים כמעט לחלוטין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-70% נכשלים היו במבחן עצמו (מועד א'), לא בקורס. אכן היה פקטור ו"עיגול" של ציונים קרובים לעובר.

אה, זה לא מעניין :) באותו מבחן שהזכרתי במעבר חום היה ממוצע 40 ומשהו ולא היה שום פקטור.

באיזה סמסטר אתה שמעניין אותך מה הולך בקורסים של סמסטר ראשון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אם אני אתקבל לטכניון זה אומר שאני מתאים, בד"כ...

מה שצריך לקחת בערבון זה ששניכם התקבלתם לטכניון ואתם שורדים כמו שצריך (לפי מה שאתם אומרים), אתם מעל הממוצע, אז זה שאתם אומרים שהפסיכומטרי זה שטויות.....

אני עוד לא לומד בטכניון ואני כבר שלושה עמודים אומר לך שזה שטויות.

תיקח בחשבון שהממוצע הזה כולל אנשים במצב הרבה יותר גרוע ממך ומאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...