מה באמת אסור לעשות פסיכומטרי בכיתה י'ב?? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה באמת אסור לעשות פסיכומטרי בכיתה י'ב??

eliil1

Recommended Posts

אני מסיים עכשיו י'א , ותכננתי כבר בקיץ להתחיל ללמוד לפסיכומטרי , ללכת לאיזה קורס טוב ושאם אני אקבל ציון נמוך יהיה לי זמן לעשות שוב את הפסיכומטרי עוד בי'ב.

אתמול מישהו אמר לי שהמורה של אח שלו שלומד בלחמן, אמר שאסור לגשת לפסיכומטרי בכיתה י'ב. האם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מותר כמובן לגשת לפסיכומטרי, אבל:

1. לרוב הקורסים הללו נמשכים עד לאחר תחילת שנת הלימודים, ועל מנת להפיק מהם תוצאות טובות יש להשקיע הרבה זמן, ככה שלא מעט תלמידים לא מגיעים לרמת מיצוי גבוהה של היכולות של עצמם, קרה לאחותי, שחיפפה לגמרי את הקורס בגלל לימודים סדירים והוציאה תוצאה מעפנה, אחרי הצבא היא עשתה קורס והוציאה קצת יותר מ720.

2. בשכבה שלי, אני זוכר שאנשים נגשו לזה ולמעט איזה 2 שהוציאו ציונים של 700 פלוס, כל השאר סביר שיעשו את זה שוב כי הם הוציאו ציונים בינוניים למדי.

קיצר אם אתה לא בונה על עתודה, אין ממש הכרח לעשות את זה הקיץ. ואם אתה יודע מראש שתתגייס מאוחר אתה יכול לעשות את זה בין סיום הלימודים לבין הגיוס. כשתהיה פנוי לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני די בונה על עתודה...למרות שלא בטוח שהציונים שלי ייתנו לי, המקצועות הומניים כמו תנך ולשון הורסים לי הכל (בערך 60 הציון) ,היסטוריה בערך 80,ספרות ואזרחות נראה שנה הבאה. אלקטרוניקה אבל 10 יחידות יש לי מעל 90 (תלוי איזה מקצוע , יש 4) ציון הגשה הוא 95 בכל אופן והבגרות הלכה טוב, אבל יש עוד כמה בגרויות בהמשך ,כך שעוד אין לי ממש ציון סופי בזה...

ופיזיקה השנה (מכניקה)לא הלך טוב, אבל יש עוד את שנה הבאה שזה חשמל ואופטיקה וגם שנה שעברה עשיתי יחידה טכנולוגית (יחידה שישית כאילו)וקיבלתי 95 משהו כזה.

אני רוצה פשוט להתקבל להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ומדעי המחשב באונ' ת"א או אם לא אצליח אז רק הנדסת חשמל ואלקטרוניקה וצריך פסיכומטרי טוב כנראה. וחשבתי אם כבר ללמוד אז אפשר להוציא כזה פסיכומטרי שהם אפילו לא יסתכלו לי על הבגרות.

וחוץ מזה, אני עושה 4 יחידות מתמטיקה, כמובן עם 4 יחידות אני לא אתקבל למסלול הזה אז אני תכננתי להשלים בסוף שנה הבאה ל5 יחידות, אז אם אני אתחיל ללמוד לפסיכומטרי באותו הזמן, התוצאות כנראה יהיו לא משהו...

וא איזה בעיה, אני מה זה דואג לגבי כל זה.... :'(

ומה כאילו אם ללמוד לפסיכו' אז עדיף לבד, בלי קורסים? כמה זמן צריך כדי ללמוד טוב לפסיכומטרי?במידה ואתה משקיע באמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר לא מעט אנשים שניגשו בתיכון והוציאו ציונים מעפנים,

אבל רובם הוציאו ציונים מעפנים גם לאחר מכן, אחרי הצבא וכאלה,

פשוט כי, ובכן, הם לא החבר'ה הכי מבריקים בעולם

לעומת זאת, מכיר גם אנשים שהוציאו ציונים מאוד טובים במהלך התיכון

עם זאת, פסיכו' דורש ממך הרבה מאוד זמן והשקעה, ולא בטוח שיהיה לך

את הזמן הזה להשקיע (או את הרצון להשקיע) במהלך התיכון ולכן אולי

כדאי לחכות עד אחרי הצבא (כמובן, אם אתה רוצה עתודה, אתה חייב לעשות עכשיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הקיץ יספיק לי ללימודים?

אם מ15 ליולי עד ספטמבר אני אשקיע ואלמד, אני אוכל להוציא ציון טוב? כדאי לי בכלל ללמוד לבד? או עדיך לקחת קורס בכל מקרה? אם כן, איזה קורס נחשב להכי טוב? ואיזה יש גם בנתניה?

אגב ,מהם הקריטריונים לעתודה?

האם ידוע לכם על איזה ימים פתוחים בזמן הקרוב באונ' ת''א? (בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תוכנה) כדי שאני אקבל יותר רקע על המקצועות ואחליט מה אני מעדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נמשך קורס? איזה קורס נחשב לטוב? והאם יש כזה בנתניה? מה עלות הקורסים לפסיכו' ?

מה הקריטריונים אבל לאונ' ת''א להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ? פסיכומטרי מעל 720 ? ממוצע בגרות מעל 100?

והאם ידועים למישהו ימים פתוחים באונ' ת''א של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיכנס לאתר של האוניברסיטה, די בטוח שיש שם מחשבונים לזה וספי קבלה.

בכל מקרה, גם אני עשיתי, וכנ"ל, לא רצחו אותי :silly:

* אולי הוא התכוון שלא מומלץ לגשת בכיתה י"ב. גם אני שמעתי את זה בתחילת י"ב ('לא מקבלים גבוה ואז מתאכזבים' וכו').

אבל זה הכל עניין של יכולת אישית והשקעה (ומניסיון אישי לא חייב קורס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגשת לפסיכומטרי בין י"א לי"ב היה אחד הדברים הכי טובים שעשיתי. אם לא הייתי עושה את זה הייתי צריך לעשות אחרי הצבא ובגלל שהשתחררתי במרץ לא הייתי מספיק עד לתחילת שנת הלימודים ואז היה קורה אחד מהבאים:

הייתי מתחיל ללמוד בסמסטר חורף או שנה אחרי

הייתי לומד בבין תחומי יחד עם כל שאר המטומטמים עם הכסף

הייתי הולך לעבוד, משקר לעצמי שאני אעשה פסיכו' תוך כדי עבודה ובסוף לא עושה ולא לומד.

קיבלתי 683 שזה לא מזהיר, כנראה שהייתי מוציא הרבה יותר אחרי הצבא (את המילון למדתי עד האות ד'). אבל יחד עם בגרות טובה זה יותר מהיספיק לי למה שרציתי בת"א. אם אני זוכר נכון, לא יכולתי להתקבל רק לרפואה ולביו-אינפורמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נמשך קורס? איזה קורס נחשב לטוב? והאם יש כזה בנתניה? מה עלות הקורסים לפסיכו' ?

מה הקריטריונים אבל לאונ' ת''א להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ? פסיכומטרי מעל 720 ? ממוצע בגרות מעל 100?

והאם ידועים למישהו ימים פתוחים באונ' ת''א של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

אם אתה רוצה להיות עתודאי בת"א בחשמל ואלקטרוניקה ,אל תירשם לאף מקום אחר חוץ מת"א.

נרשמתי שנה שעברה להרבה מקומות ושמתי את ת"א בעדיפות ראשונה,אבל הצבא החליט ש708 בפסיכו ו-110 בבגרות לא מספיק ושם אותי בהתחלה במכללה(!),ורק יומיים אחרי תחילת הלימודים הצלחתי לשנות זאת(אחרי הרבה טרטורים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב לימודים

ירדתי בדיוק מ5 יח"ל מתמטיקה ל4

יש מקצועות שאני לא אוכל ללמוד בלימודים גבוהים ?

אני מרחיב כימיה פיזיקה וספורט עיוני (פיסיולוגיה של המאמץ) ל5 יחל וגם אנגלית אני כנראה אעשה 5יחל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...