DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Aganathon

Recommended Posts

קניתי מחשב חדש לפני כשבועיים. היו לי כמה בעיות אבל פתרתי אותם (גם בעזרתכם).

המחשב עובד מצויין, אבל כל כמה זמן אני נתקל בבעייה הזו : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

היא יכולה לקרות סתם ככמה באמצע משחק או כשאני גולש באינטרנט או מדבר באיציק.

פתאום מופיע מסך כחול. כתובה שם ההודעה ולמטה כתוב שהוא היה צריך לעשות dump memory.

אני לא מצליח למצוא את הבעייה ולפתור אותה, למרות שעשיתי את כל הדברים שהם מציעים במסך הכחול (עדכון ביוס, וכו'...).

הבעייה מופיעה בערך פעם ביום-יומיים.

פעמיים גם הופיע לי אותו מסך כחול עם ההודעה Bad_Pool_Caller, באותן נסיבות.

במה יכולה להיות הבעייה ? האם זו בעיית חומרה ( :'()? או אולי בעיית ? או אפילו בעייה במשחקים \ תוכנות ?

בבקשה תעזרו לי,

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות בעיה בתוכנה או בחומרה

בתכלס זה ההודעת שגיאה הכי כללית ש-XP יכול לתת

אם תחפש שניה ב- בדיוק את ההודעה הזאת תמצא את זה באתר של ושם תגלה שפשוט אין מה לעשות...

אצלי אחרי כמה חודשים של מסכים כחולים כאלה פעם בשבוע הבנתי שה-MBM5 שעובד ברקע כל הזמן גורם לזה.

בעיה רצינית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתקנה היא התקנה נקייה של HOME EDITION.

השדרוג שעשיתי למחשב היה שילוש קדוש + מארז + ספק.

כל השאר ישן, ובחיים לא נתקלתי לפני כן במסך כחול ב-.

עשיתי חיפוש בגוגל, וזה מצא הרבה דברים, אבל בשום מקום לא היה פתרון ספציפי - כנראה שזה יכול להיות כמעט כל דבר...

אני חושב שזו בעיית תוכנה או . הבעייה היחידה שיכולה להיות בחומרה ושאולי תגרום לזה היא בעיית זכרונות, אבל מכיוון שזה לא קורה בבוט או מיד אחריו אני לא חושב שזו הבעייה. בדקתי את הטמפרטורות של המעבד והלוח והן מצוינות, והסרתי כמעט את כל התוכנות החדשות שלא היו לי במחשב הישן (חוץ ממשחקים).

בדקתי את הפרוססים ב-Task Manager, אבל בטעות סגרתי כמה אז אני אעשה ריסטרט ואבדוק שוב מה נמצא שם.

ספייוור אין לי , בדקתי עם Adaware.

עריכה :

בדקתי את הפרוססים ויש שניים שנשארים גם אחרי שאני סוגר את התוכנות שעובדות ברקע (ICQ, בבילון, תוכנה לשלט)

ואני לא מזהה אותם : type32.exe ו-EM_EXEC.EXE

הייתה עוד הודעה שקיבלתי רק פעם אחת והיא PFN_LIST_CORRUPT

לפי האתר של מייקרוסופט יש הרבה סיכויים שהזיכרון דפוק.

האם זה הגיוני שהזיכרון דפוק ורק פעם ביום יש לי בעייה ? הגיוני שעם דפוק המערכת בכלל לא תעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חומרה זה יכול להגרם מהרבה דברים, אחד הנפוצים ביותר הוא בעיות תקשורת ב AGP (למשל לוח וכרטיס שלא מצליחים לתקשר ביחד ב X4 או X8), או שמפעילים AGP FASTWRITES וזה לא עובד כמו שצריך או סתם הדרייבר של הכרטיס מסך.

זיכרונות בתזמונים נמוכים מדי

ספק כח חלש מדי (לא סביר כל כך, יותר הגיוני שיעשה לך ריסט).

זה יכול להיות גם תוכנה, easy CD creator למשל או וירוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בונה מחשב חדש, מומלץ לעבור את השלבים הבאים לפני שאתה קובע שהוא תקין ומוכן לעבודה:

1. לפני התקנת , הרץ memtest86 לאיזה שעתיים שלוש - יכול לחסוך כאבי ראש בהתקנת .

2. אחרי שהתקנת , הרץ prime95 במשך כ 12 שעות.

3. הרץ 3dmark2001 מספר פעמים ברצף.

בצורה כזו ברוב המקרים תוכל לאתר את הבעיה אם היא ישנה, ולצמצם את רשימת הרכיבים שעלולים לגרום לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...