תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב)

amd@ati

Recommended Posts

לא קראת את אחת התגובות פה?

מישהו פה אוטוטו מסיים תואר בפיזיקה בפתוחה וסביר להניח ימשיך תואר שני במכון וייצמן [ ואם אינני טועה זוהי הגושפנקה הכי טובה שתוכל לקבל על כך, לא פשוט להגיע לוייצמן]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדעים עם התמקדות בפיזיקה. יש ויש. וזה אכן תואר "מכובד" שקשה לעשותו, ואין מה לעשות איתו חוץ מלהמשיך ללמוד הלאה.

כמו עם כל תואר ראשון בפיזיקה...

אגב, תואר ראשון במדעים עם התמקדות במחשבים הוא תואר מעולה שיפתח לך הרבה דלתות לשוק האזרחי לעומת התואר שלי...

מה אני כבר יכול לעשות עם מעבד תמלילים וגליון נתונים. ;D

לידיעתך, אני מכיר בעלי תארים שניים "מכובדים" כמו שלי שמסתובבים בשוק מובטלים כי אין שום דבר פרקטי שהם יכולים לעשות חוץ מלהמשיך ללמוד.

אני ממליץ לך בחום ללמוד רק מה שמעניין אותך או יסייע לך להתפרנס. אל תלמד משהו "מכובד" שלא מעניין אותך ולא יסייע לך להתפרנס, כי אז תוכל לתלות אותו בבית ולהסתכל עליו ממעמקי כוס שתיה אלכוהולית שגם היא תהיה די ריקה כי לא יהיה לך איך לממן את המילוי שלה... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהאפשרות הכי ריאליתהיא ללמוד מדעי המחשב, למרות שברור לי שלא אעסוק בתכנות.

האם בתוכנית הלימודים יש הרבה (ורק) תכנות, או שמתעסקים גם בהיבטים אחרים של מדעי המחשב? (המתמטיקה מובנת מאליה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב יותר מדי רחוק.

אני לא מכיר אותך, ולא את ההשגים שלך,כמו כן, גם אתה לא מסוגל להבין כ"כ (קל וחומר שאתה לפני בגרות במתמטיקה) מה ידרשו ממך בלימודים האקדמיים השונים תכליתית ומהותית מהלימודים התיכוניים, ולכן בגלל שאשנב הוא קורס מיותר לחלוטין, ולא משנה מה אתה רוצה ללמוד,עד מתי והיכן, תצתרך ללמוד לאגברה ליניארית (קורס ברמה בינונית- לדעתי).

המלצתי, תלמד את הקורס הזה, אם זורם לך בקלות, אז יש לך חשיבה מתמטית טובה ובסמסטר שלאחריו אמליץ לך ללמוד אינפי1+ליניארית 2.

את הקורס הזה צריך בכל תואר מדעי ובכל מוסד אחר יתנו לך עליו פטור אם סיימת אותו בממוצע סביר, ככה שלא סתם תעשה אותו גם אם תרד מהפתוחה.

לא תצתרך להשקיע הרבה, שעה ביום גג. הקורס גם מאוד מעניין, ככה שאם אתה אוהב מתמטיקה תוכל בסכה"כ להבין לאן אתה נכנס, והאם אתה נמשך לכל העניין המתמטי.

לדעתי אין לך שום בסיס לקבוע מה אתה אוהב. גם אני אהבתי תמיד מתמטיקה ופיסיקה אבל כשהגעתי ללמודים האקדמיים הבנתי שמצד אחד המתמטיקה למתמטיקאים חופרת מידיי (למרות שבפתוחה האינפי יחסית קליל) והפיסקה מלאת שקרים רבים מדיי (הספר של ברקלי הוא דוגמא קלאסית',למשל הוכחת נוסחאות לאנרגיה אלקטרומגנטית שם לוקה בחסר), או קביעות שלא נותנים להן ביסוס מתמטי. (טרנספורמצית לורנץ למשל!!!).

ולכן לדעתי לאחר שתסיים את הקורס הזה תבין היכן אתה עומד ומשם תוכל להחליט (בצורה יותר טובה) מה אתה רוצה ללמוד.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם לא נדרש בסיס מתמטי כדי ללמוד קורס כמו אגברה לינארית, האם את כל הידע הנדרש לומדים במהלך הקורס?

שכן, יכול להיות שלא אצלח את הקורס, לא בגלל יכולות מתמטיות אלא פשוט בגלל שאין לי את הבסיס המתאים.

אם כן, מדוע אשנב למתמטיקה הוא הקורס הראשון אותו מציעים ללמוד, האין הוא באמת עוזר בהמשך הלימודים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר ללמוד אלגברה לינארית גם בלי לדעת שום מתמטיקה תיכונית.

אשנב למתמטיקה הוא לא הקורס הראשון שמציעים ללמוד, הוא הקורס הראשון שחייבים ללמוד. זה נותן את הבסיס המתמטי (קצת תורת הקבוצות, סימונים בסיסיים, איך בונים הוכחה מתמטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ארשם כבר לסמסטר הקיץ הקרוב לאשנב למתמטיקה.

אני מניח שיש לכם נסיון, אשמח לקבל מכם עצות כלליות לגבי לימודים בפתוחה, ולגבי מדעי המחשב בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהאפשרות הכי ריאלית היא ללמוד מדעי המחשב, למרות שברור לי שלא אעסוק בתכנות.

האם בתוכנית הלימודים יש הרבה (ורק) תכנות, או שמתעסקים גם בהיבטים אחרים של מדעי המחשב? (המתמטיקה מובנת מאליה)

השאלה היא אם לא נדרש בסיס מתמטי כדי ללמוד קורס כמו אגברה לינארית, האם את כל הידע הנדרש לומדים במהלך הקורס?

שכן, יכול להיות שלא אצלח את הקורס, לא בגלל יכולות מתמטיות אלא פשוט בגלל שאין לי את הבסיס המתאים.

אם כן, מדוע אשנב למתמטיקה הוא הקורס הראשון אותו מציעים ללמוד, האין הוא באמת עוזר בהמשך הלימודים?

קודם כל לפי דעתי עוד לא התגבשה לך דעה לגבי מסלול , וטוב שכך .

אני במקומך לומד עצמאית מתמטיקה עד לרמה של 4 יח , וזה לא בשמיים יש המון חומר ברשת .

הלמידה הזאת תחסוך לך הרבה זמן בעתיד בבית ספר .

אחרי שהגעתי לרמה של 4 יח עצמאית לוקח או סטיסטיקה\דיסקרטית\קורס בסיסי שנמצא בהרבה מסלולים .

עשיתי את האשנב ולא צריך לעשות ממנו יותר ממה שהוא . כל מה שמלמדים בו לומדים לעומק אחר כך ככה שלא מפסידים כלום .

הייתי מחכה עם אלגברה ליניארית , באו"פ הקורס הזה עמוס בחומר ומצריך הרבה תרגול ..

לגבי הידע הדרוש ....ביררתי עם מישהו שעשה את הקורס ,

היחידה הראשונה מלמדת את כל הרקע המתמטי הדרוש .... אבל צריך ללמוד את זה לבד לפני תחילת הקורס ! .

זה מה שהיחידה הראשונה מלמדת

1.תורת הקבוצות

2.פונקציות (הרכבת פונקציות,חח"ע על הפיכות,פולינומים )

3.טריגונומטריה

4.אינדוקציה

5.הבינום של ניוטון

בקיצור יש לך מה ללמוד ,

עוד פעם אגיד שלפי דעתי תסדר לעצמך ידע מתמטי טוב אחרי זה הכל פתוח לפניך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש מקום בו ניתן לגמור תעודת בגרות בשנה אחת?

הייתי שמח ללמוד לבגרות מזורזת אם יש חיה כזו, אז הייתי כבר יכול להתקבל לטכניון או למוסד אחר.

עריכה - שאלה נוספת: האם בקורס כמו לינארית אי אפשר להשלים את הידע הדרוש במהלך הקורס? (לא מלמדים את הנושאים מהבסיס?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ את ספרי הקורס מקבלים חודש לפני תחילת הקורס . אבל האו"פ מתחייבת לקבלת הספרים עד שבועיים לתחילת הקורס .

יח 1 היא ספר בן 100 ע"מ שמלמד ( בתמציתיות ) את הנושאים הנ"ל עם הרבה דוגמאות פתורות .

וצריכים ללמוד את זה לבד , לפני הקורס .

הנה התקציר של יח 1

Picture_001.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אך עדיין לא הבנתי למה ללמוד את הנושאים הללו לפני הקורס, אם הם חלק בלתי נפרד ממנו?

אז הסקתי שאתה ממליץ לי להתחיל ישר עם לינארית ולוותר על האשנב?

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורת הקבוצות פולינומים בינום סכימה אינדוקציה וכולי ... זה ידע בסיסי שדרוש בהרבה מאוד קורסים

ולא ילמדו את זה כל פעם מחדש .

יש לך חודש מאז קבלת הספרים ללמוד את יח1 לאורכה ולרוחבה .

זה מספיק זמן ללמוד את זה , זה לא חומר מסובך או משהו כזה אבל דורש תרגול כדי שישב טוב בראש .

אני לא ממליץ להתחיל עם ליניארית ,

עדיף לקחת משהו קליל מזה בשביל התחלה , סטודנטים מנוסים יחסית שברו את הראש עם הקורס הזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה - שאלה נוספת: האם בקורס כמו לינארית אי אפשר להשלים את הידע הדרוש במהלך הקורס? (לא מלמדים את הנושאים מהבסיס?)

לא נדרש כמעט ידע תיכוני בשביל ללמוד לינארית, הכל לומדים במהלך הקורס. מה שכן, טוב שיהיה לך את הידע התיכוני כדי שכבר תהיה לך היכרות עם חלק מהחומר (לדוגמה, באלגברה לינארית ובאינפי שלמדתי בבר אילן, השתמשנו במספרים מרוכבים ובפונקציות טריגונומטריות. אמנם הגדרנו אותם במהלך הקורס, אבל כל האינטואיציה לגביהם נשאב מהחומר שלמדנו בתיכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורת הקבוצות פולינומים בינום סכימה אינדוקציה וכולי ... זה ידע בסיסי שדרוש בהרבה מאוד קורסים

ולא ילמדו את זה כל פעם מחדש .

יש לך חודש מאז קבלת הספרים ללמוד את יח1 לאורכה ולרוחבה .

זה מספיק זמן ללמוד את זה , זה לא חומר מסובך או משהו כזה אבל דורש תרגול כדי שישב טוב בראש .

אני לא ממליץ להתחיל עם ליניארית ,

עדיף לקחת משהו קליל מזה בשביל התחלה , סטודנטים מנוסים יחסית שברו את הראש עם הקורס הזה .

גם אם לא מתחילים עם לינארית כדי ללמוד את הנושאים הללו?

ואם לא אתחיל איתו לא אקבל את הספרים, אז איך אלמד את הנושאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...