לא מצליח לעשות boot לכונן קשיח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לעשות boot לכונן קשיח

zag_zag

Recommended Posts

יש לי HD של חברת MAXTOR מדגם 6L040J2.

אני צריך לעשות עליו כמה פעולות שדורשות הרבה כוח עיבוד וזיכרון, ואת זה אין לי על המחשב שלי (P2-350, P2B, 256MB RAM), אז החלטתי להעביר אותו למערכת יותר חזקה רק לצורך הביצוע של הפעולות האלה.

המערכת: P4-2.4C (עם hyper-threading), לוח אם - P4P800, זיכרון - 512MB DDR 400.

הכונן עצמו קצת בעייתי - אני לא מצליח להפעיל בו DMA. אבל בכל מקרה, אני מצליח לעשות לו boot על המערכת החלשה. כשאני מנסה להפעיל אותו על המערכת החזקה, אני לא מצליח לעשות לו boot, ואני מקבל הודעה שאין bootable devices במחשב. הכונן מזוהה ע"י ה-.

יש למישהו רעיון?

נ.ב. ב-MBR של הכונן נמצאת הפניה ל-GRUB (שהוא boot loader של לינוקס). בעצם, לא נראה לי שזה משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנתם אותי. יש על הכונן מערכת הפעלה עובדת ותקינה, ועל המערכת החלשה הכל עובד מצוין (חוץ מהעובדה שאני לא מפעיל שם DMA). הבעיה שאני מחבר את הכונן, הוא מזוהה ע"י ה- ו...כלום כאן זה נעצר, ואני מקבל הודעה שאין bootable devices.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עשיתי עוד כמה בדיקות, ומסתבר שיש בעיה בגישה של ה- ל-MBR של הכונן

בגלל שהכונן נמצא שם רק באופן זמני, אני לא מתכוון להילחם עם זה.

מישהו יכול להמליץ לי על דיסקט אתחול שפשוט אתחול למחיצה מסוימת על הכונן (לפי בחירה שלי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יעזור הרבה כי מערכת ההפעלה תחטוף שבץ כשהיא תתחיל לזהות את הציוד במחשב החדש, הסיכויי שתצא מזה פועלת די נמוך ולא בטוח שהיא תעבוד אחרי זה כשתחזיר אותה למחשב הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יעזור הרבה כי מערכת ההפעלה תחטוף שבץ כשהיא תתחיל לזהות את הציוד במחשב החדש, הסיכויי שתצא מזה פועלת די נמוך ולא בטוח שהיא תעבוד אחרי זה כשתחזיר אותה למחשב הקודם.

דווקא לא... במקרה הזה מדובר בלינוקס. כל רכיבי החומרה במחשב מזוהים בזמן ההפעלה

כבר יצא לי כמה פעמים להעביר כוננים שמכילים מערכת בין מחשבים, עד היום לא נתקלתי בבעיות...

ובקשר לכונן - בסוף ויתרתי על זה . נכנעתי :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...