מחשב יציב ואמין (יש מפרט בסיסי בפנים), 2000 שח +-10% - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב יציב ואמין (יש מפרט בסיסי בפנים), 2000 שח +-10%

tvholic

Recommended Posts

אחרי המון שיטוטים והתייעצויות פה באתר די גיבשתי עמדה לגבי איזה מחשב אני צריך.

אני מחפש מחשב שיהיה אמין ויציב בלי קריסות ובעיות. אם אתם חושבים שצריך לשנות את התקציב קצת לאיזה כיוון אז אין בעיה.

העיקר לא לחסוך יותר מדי ואז לקבל "מחשב סוג ב" שיעבוד לאט ולהרגי ששמתי כספי על קרן הצבי...

(אגב, השימושים הם אופיס, אינטרנט וסרטים)

אז לפי כל ההמלצות שקיבליתי זה המפרט הכללי שגיבשתי ואשמח לעזרתכם מכאן

מעבד E5200

לוח אם Gigabyte GA-73PVM-S2H (תודה רבה לנייק על ההמלצה) - אם אתם חושבים על לוח אחר אז תגידו לי כי אני ממש לא מבין בלוחות. רצוי שתהיה יציאת סאונד דיגיטלית (אופטית או קואקסיאלית), חובה יציאת HDMIאו DVI, רצוי יותר משני חריצים לזיכרון.

זכרון פנימי 4GB

הרד דיסק 3200AAKS של WD. (שוב, תודה רבה לנייק) אני לא צריך יותר מ 320GB, ומעדיף להשקיע בכונן טוב, איכותי, מהיר ושקט מאשר בגודל. הבנתי שהכונן הזה הוא עם פלטה אחת ולכן הוא מהיר ושקט.

אני לא צריך DVD או כונן אופטי אחר.

מארז וספק. זה מה שהמליצו לי:

חשוב לי שיהיה ספק טוב ואמין בגבול הסביר מבחינת המחיר (300-350 ש"ח) ומארז פשוט ושחור. שלי אורות, צורות חיתוכים או שאר ירקות.

אני לא מכיר חנות שכדאי לקנות בה ועם כל מה שאני שומע על אייבורי\KSP אני עוד יותר חושש.

אני מתאר לעצמי שעם הניסיון והידע שלכם אתם תוכלו לעזור לי בקלות.

אשמח אם תוכלו לבנות לי מפרט מתאים למה שציינתי (אם יש שינויים אז בכיף רק תציינו למה) בחנות אמינה וזולה.

אגב, זה די דחוף לי כי לצערי המחשב הקודם נפח חיים סופית אחרי הסופות ושיבושי החשמל של אתמול....

המון המון תודה לכל העוזרים והמשך שבוע נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית נייק צדק במה שאמר לך, אך ללוח האם הנ"ל אין 4 סלוטים של זיכרון לכן לא תוכל להוסיף עוד. כדי לקבל 4 סלוטים זיכרון+תמיכה מצד לוח האם ליותר מ4 ג'יגה, יש צורך בלוח המבוסס צ'יפסט P43 לדוגמ EP43-DS3L של ג'יגבייט- הלוח יקר יותר ולא כולל כרטיס מסך משולב, לכן תצטרך לשלם עוד על כרטיס מסך חיצוני- סה"כ תהיה חריגה מן התקציב.

להלן מפרט לא רע, הוא כולל מעבד משתלם+קירור שקט (אתה יכול להשאיר את הסטוק של אינטל אם תרצה) ולוח אם מצויין, כ-4 ג'יגה זיכרון, 320 ג'יגה נפח וללא צורב כפי שביקשת.

בנוגע למארז+ספק, שמתי לך NSK4480+380W- המארז קטן, איכותי ונחשב לשקט מאוד (כולל מאוורר אחד 120 מ"מ, שניתן לשנות את מהירותו), עם ספק כח של EW- איכותי ואמין. אם אתה רוצה, אתה יכול לקחת את הקולרמסטר שהציעו לך או ריידמקס אפקס.

בנוגע לחנויות מומלצות, יש לך את TMS/SKYPC/FOXPC/PANDA/IQPC/RSM/ZIGZAG/נועה מחשבים ועוד.

מעבד:

Intel Core 2 Duo E5200 2.5Ghz Penryn OEM

כמות: 1 - מחיר: ₪364

קירור למעבד:

Arctic Cooling Alphine 7 - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ₪58

לוח אם:

Gigabyte GA-73PVM-S2H

כמות: 1 - מחיר: ₪369

מארז:

ANTEC NSK4480 V2 380W Black - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ₪482

זיכרון:

A-Data 2GB (Single Stick) DDR2-800 CL5 Retail - במלאי

כמות: 2 - מחיר: ₪108

קשיח למחשב שולחני:

Western Digital 320Gb 16MB AAKS - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ₪246

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה

כמות: 1 - מחיר: ₪75

סה"כ: ₪1810

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ₪1774

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/ctq2zdpu

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מתוכננים סרטי FHD שים לב שיש מעט בעיות עם ניגון חלק של סרטי 1080P עם הלוח הנ"ל למרות שהמעבד אמור להסתדר לבד בצורה טובה מאוד.

גם אם אני שם של 4GB? אני מתכנן אולי בהמשך או אולי באותה עסקה לקחת כרטיס מסך נפרד (לא onboard) עם יציאת S-Video ואני אדאג שתהיה לו את היכולת לקרוא FHD בחומרה וככה גם המאמץ של המעבד לא יהיה גבוה.

כמה שאלות לגבי המפרט שהצגת

אני לא מתכנן OC אז יש טעם להשקיע יותר מהקירור סטוק? זה יתן "ביצועים" טובים יותר?

לגבי הלוח אם מה ההבדל של ה-P43 ממה שציינתי? יש לוח אחר שאתם מכירים עם היציאות שאני צריך שיעשה את העבודה (ואם כבר לוח אחר אז עדיף עם 4 חריצים לזיכרון ותמיכ של יותר מ4GB)?

לגבי הזיכרון - התחשב בזה שאנחנו עדיין בתקציב ראיתי שהרבה ממליצים כאן לקחת או GSKILL, לא כדאי?

לגבי המארז - ראיתי שהוא ב-180 שקל יותר יקר מהלינק שהביאו לי בפורום , שזה יותר מחמישים אחוז!. יש למארז+ספק האלו יתרון משמעותי על הזולים יותר (אבל עדיין איכותיים)? ראוי לציין אולי במעמד הזה שאני מתכוון לרכוש אל-פסק שייצב את המתח למחשב ויגן עליו מפני קפיצות והפסקות חשמל.

למען האמת, אם זה לא קריטי אני מעדיף להשקיע עוד 180 שקל בHD 500GB עם פלטה אחת, או לחילופין סט של לוגיטק WAVE \ מסך במקום 22 אז 24.

וכמובן שאפשר סתם לחסוך... :) (מה לעשות עדיין סטודנט...)

אני יודע שזה קצת ארוך, אבל אני מתייחס מאוד ברצינות למחשב ולחלקים שאני בוחר כדי לא ליפול ולהתבאס מהמחשב עוד שנתיים-שלוש.

מאוד מודה לעזרתכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי ‏AMD Phenom Tripple- 8450 (Socket AM2+)

לוחות אם למעבדי ‏AMD GIGABYTE M61PME-S2 AM2+, 6100, DDRII800, VGA, PCI-E

זכרונות II 800Mhz 1GB Kingston HyperX CL5

זכרונות none

דיסקים קשיחים Hitachi Deskstar 160GB SATA II

כרטיסי מסך Sapphire HD 4550 512MB (1G Hyper Memory) GDDR3 DX10.1 HDMI DVI PCI-E

כרטיסי עריכה וטלויזיה none

כרטיסי קול none

צורבים LG DVD±RW GH22NS x22 Black SATA

ציוד רשתות none

מאווררים וגופי קירור none

מארזים Chieftec Giga GH-01BW-OP Midi-Tower (No PSU)

ספקי כוח Chieftec 450W Active PFC, 12cm Fan, (24pin)

מקלדות none

עכברים none

רמקולים none

מסכים none

תוכנות none

כוננים- ‏‎1.44, CD-ROM, DVD‎ FLOPPY - 1 Year Warranty none

מחירון עבודות במעבדה הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל

מחיר 2025 ₪

ואם אתה רוצה מפרט " תוכי " של אינטל :

מעבדי אינטל Pentium E5200, Bus800Mhz, s775, 2MB, DualCore

לוחות אם למעבדי אינטל GIGABYTE G31M-S2L s775 C2D 1333Mhz, Intel G31, DDRII 800, VGA, PCI-E

זכרונות II 800Mhz 2x1GB OCZ Vista Upgrade Edition XTC

זכרונות none

זכרונות none

דיסקים קשיחים Hitachi DeskStar 250GB 7200RPM 8MB SATA II

כרטיסי מסך Zotac 9500GT Zone Edition Silent 512MB GDDR2 DX10 HDTV

כרטיסי קול none

צורבים DVD±RW GH22NS x22 Black SATA

ציוד רשתות none

מאווררים וגופי קירור none

CoolerMaster Elite 335 Black (No PSU)

ספקי כוח Chieftec 450W Active PFC, 12cm Fan, (24pin)

מקלדות none

עכברים none

none

מסכים none

תוכנות none

כוננים- ‏‎1.44, CD-ROM, DVD‎ FLOPPY - 1 Year Warranty none

מחירון עבודות במעבדה הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל

מחיר 1945 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...