כל הכבוד לצה"ל - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הכבוד לצה"ל

IG

Recommended Posts

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפגנה בת"א: הרצח בבילעין לא יעבור בשתיקה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3702844,00.html

אנשים הזויים :screwy:

על הנושא הזה בן אדם חכם אמר:

"בלי נאמנות אין אזרחות"

(טעיתי בניסוח?)

לבחור מעלי-

למה המשטרה או צה"ל לא יורים במפגינים האלו ? הרי המטרות משותפות.

כי הם מפגינים אך כשבן אדם בא להפגין עם אבנים הוא אינו מפגין - אלא מחבל וגם אם המקרה הזה נראה פסול למדי,אין הוכחות שאותו בן אדם שנורה לא זרק אבנים לפני זה לעבר הכוחות - אחרי הכל הסרטון מציג רק את החלק שמאשים את צה"ל(אופייני למדי)

תוכל בבקשה להגיד לי למה בן אדם שלוקח בולדוזר ודורס שוטרים ואזרחים אחרים נחשב מחבל או לחליפין למה ערבי שלוקח סכין והורג ילד ופוצע את השני נקרא מחבל אבל כאשר ערבי זורק אבנים על חייל הוא נקרא מפגין.

מפגין שמפגין עם אבנים אינו מפגין אלא מחבל וכך גם דינו צריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הופך את הפקודה לחוקית. זה לכל היותר מוריד את האשמה מרצח להריגה.

מה? כולה נפגע קלות בבוהן, עוד באותו יום הוא יצא מבית החולים. איזה רצח, מה הריגה?

אתה בעצמך נתת את הסיבה. ומבחינתי שיהיה משפט, מעצר מנהלי, העיקר שיראו מה זה כלא והאוכלוסיה הפלסטינית שיושבת בפנים.

אתה רציני? ואיך בדיוק אתה מתכוון להגן על זה בבג"צ? "טוב, השופטים בשלום חושבים שזה לא מצדיק יותר מ'נו נו נו', אז לא היתה לנו ברירה..." שופטי בג"צ יזרקו אותך מכל המדרגות ברגע שהם יצליחו להפסיק לצחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? כולה נפגע קלות בבוהן' date=' עוד באותו יום הוא יצא מבית החולים. איזה רצח, מה הריגה?

[/quote']

הכוונה הייתה באופן כללי. זה שהפקודה היא לירות ליד אותו בן אדם לא אומר שהמעשה פחות חמור, מקסימום לא במתכוון. הירי ממש לא היה מוצדק (כמו שאמרו, בן אדם שקשרו לו את העיניים וכפתו לו את הידיים לא ממש מהווה סכנה), ואותו מג"ד לא מהווה סמכות חינוכית.

אתה רציני? ואיך בדיוק אתה מתכוון להגן על זה בבג"צ? "טוב' date=' השופטים בשלום חושבים שזה לא מצדיק יותר מ'נו נו נו', אז לא היתה לנו ברירה..." שופטי בג"צ יזרקו אותך מכל המדרגות ברגע שהם יצליחו להפסיק לצחוק.

[/quote']

עוד פעם, אז שלא יהיה מעצר מנהלי (כמו שאמרתי, "ומבחינתי שיהיה משפט, מעצר מנהלי, העיקר שיראו מה זה כלא", ולשם ההבהרה, שאמרתי משפט התכוונתי למהלך רגיל של שפיטה כמו שמקובל בפשעים אחרים. שופט שיראה תיעוד של אדם שיורה/מיידה אבנים לא יוכל לזכות אותו).

על הנושא הזה בן אדם חכם אמר:

"בלי נאמנות אין אזרחות"

(טעיתי בניסוח?)

לבחור מעלי-

למה המשטרה או צה"ל לא יורים במפגינים האלו ? הרי המטרות משותפות.

כי הם מפגינים אך כשבן אדם בא להפגין עם אבנים הוא אינו מפגין - אלא מחבל וגם אם המקרה הזה נראה פסול למדי,אין הוכחות שאותו בן אדם שנורה לא זרק אבנים לפני זה לעבר הכוחות - אחרי הכל הסרטון מציג רק את החלק שמאשים את צה"ל(אופייני למדי)

תוכל בבקשה להגיד לי למה בן אדם שלוקח בולדוזר ודורס שוטרים ואזרחים אחרים נחשב מחבל או לחליפין למה ערבי שלוקח סכין והורג ילד ופוצע את השני נקרא מחבל אבל כאשר ערבי זורק אבנים על חייל הוא נקרא מפגין.

מפגין שמפגין עם אבנים אינו מפגין אלא מחבל וכך גם דינו צריך להיות.

ממתי נאמנות למדינה נמדדת בכמה אתה מסכים עם הפעולות של צה"ל (ומבחינתי הסכמה עיוורת היא "פשע" חמור מאוד)?

הסרטון מוכיח מעל לכל ספק שאותו מפגין לא היווה איום על כוחות צה"ל, לא היה חמוש, לא זרק אבנים, אלא הפגין בצורה הכי לא אלימה שיש. כשהוא זורק אבנים על חיילים הוא מחבל (ובאותה מידה, אותם הקיצוניים מהצד השני של המפה הפוליטית גם כן טרוריסטים לפי ההגדרה הזאת, אגב). אבל לא ההפגנה היום בת"א, ולא ההפגנה בבילעין היו אלימות והצדיקו ירי בכינון ישיר של רימונים על מפגינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה, "תפחיד אותו" היא פקודה בלתי חוקית? הרי שנינו יודעים מה היה קורה לאותו ערבי: כמה שעות מאוחר יותר, אולי אחרי שיחה עם איש שב"כ, הוא היה משוחרר וחוזר שוב לזירת הפשע. אולי אם הוא היה חושב שהוא יכול היה להיפגע ואולי אפילו למות, הוא היה חושב פעמיים. זו אחת הסיבות שיורים מעל לראשי מתפרעים, לא?

ובנוגע להעמדה לדין: אני מסכים וכתבתי את זה כבר כמה פעמים, הבעיה היא, וגם את זה כבר כתבתי, שלא מעמידים אותם לדין וכשכבר כן עושים את זה, העונשים מגוחכים.

זיכרון קצר. אני משום מה זוכר זמנים בלי גדר הפרדה, זמנים שבהם קיבלנו פיגוע אחד ביום.

אין שום קשר סיבתי בין הגדר לירידה בפיגועים. למי שלא שם לב, כחצי מהגדר עוד לא נבנתה. מצד שני, גל הפיגועים נגמר עוד לפני שהתחילו לבנות את הגדר בכלל.

הגדר היא 100% פוליטית. בתחילה היא היתה רעיון של השמאל, שרצה להשתמש בה כדי להחזיר לתחיה את הקו הירוק כקו גבול. הימין שעלה לשלטון ניסה להכפיף את הגדר לצרכיו ע"י הכנסת גושי התנחלויות לתחומי הגדר. השמאל מגיב בבג"צ, שמחייב את המדינה לבנות את הגדר קרוב ככל האפשר לקו הירוק (כי בג"צ, כידוע, בכלל לא מוטה פוליטית. מה פתאום?)[br]פורסם בתאריך: 19.04.2009 בשעה 01:26:34

וזה גם לא ממש משנה אם אתה מכיר בזה שהם שטחים כבושים או לא, המדינה מכירה בזה שהם שטחים כבושים.

פשוט לא נכון. העמדה הרשמית של מדינת , כולל תחת רבין, פרס וברק, היא שהשטחים הנ"ל (לא כולל רמה"ג ומזרח י-ם, עליהן הוחל החוק הישראלי) הם שטחים שהריבונות עליהם לא נקבעה והם מוחזקים על ידי עד שמעמדם יקבע במו"מ בין הצדדים הנוגעים בדבר. השם הרשמי של הגדה המערבית בישראל הוא "השטחים המוחזקים".

העמדה הזו מבוססת למדי לפי המשפט הבינלאומי ואפילו החלטה 242 של מועה"ב של האו"ם תומכת בה, כל כמה שהשמאל והערבים מנסים לטשטש את זה.[br]פורסם בתאריך: 19.04.2009 בשעה 01:34:39

(ויקיפדיה, הערך על יהודה ושומרון)

כן, אני יודע שלמצריים וירדן השטחים האלה היו קוץ בתחת (ועד היום הפלסטינים מנסים לעשות הפיכה בירדן), אבל זה לא אומר שהם לא נכבשו, כמובן (אלא אם יש לך הגדרה אחרת לשטח שנלקח בדרך צבאית, גם אם זה ללא התנגדות. לפי ההגדרה שאני מכיר, כל שטח שנלקח בדרך צבאית, גם אם ללא התנגדות הוא כבוש).

אה, אבל שכחת את הסייפא של מה שציטטת: ירדן ויתרה על השטח רשמית.

ובכל מקרה, רק שתי מדינות הכירו בסיפוח של הגדה המערבית לירדן. במקרה של עזה, מצרים בכלל לא טרחה לספח את השטח.

ההגדרה של המשפטית שטח כבוש היא שטח שנתפס בכח ממדינה שהחזיקה בו באופן לגיטימי. השטחים הנ"ל לא עונים להגדרה הזו. אפילו אלו שטוענים שהם כבושים לא טוענים שהם שייכים לירדן ולמצרים, נכון? תאר לעצמך שספינת חיל הים תגלה אי חדש באמצע הים התיכון, מחוץ למים הטריטוריאליים של כל מדינה אחרת, תנחית עליו חיילים ותספח אותו למדינת . האם זה שטח כבוש? לפי ההגדרה שלך כן, כי הוא נלקח בדרך צבאית ללא התנגדות. אז למי אנחנו צריכים להחזיר את האי הבלתי ידוע הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה, "תפחיד אותו" היא פקודה בלתי חוקית? הרי שנינו יודעים מה היה קורה לאותו ערבי: כמה שעות מאוחר יותר, אולי אחרי שיחה עם איש שב"כ, הוא היה משוחרר וחוזר שוב לזירת הפשע. אולי אם הוא היה חושב שהוא יכול היה להיפגע ואולי אפילו למות, הוא היה חושב פעמיים. זו אחת הסיבות שיורים מעל לראשי מתפרעים, לא?

ממתי "תפחיד אותו" בנסיבות שתוארו היא פקודה חוקית? יש כללים מסוימים לשימוש בנשק, במקרה הזה לא הייתה שום הצדקה לשימוש בנשק והפקודה הייתה בלתי חוקית. אבל בשביל זה יש בית משפט שיכריע, לא (וככל הידוע לי עוד לא יצא פסק דין בעניין).

ובנוגע להעמדה לדי: אני מסכים וכתבתי את זה כבר כמה פעמים, הבעיה היא, וגם את זה כבר כתבתי, שא מעמידים אותם לדין וכשכבר כן עושים את זה, העונשים מגוחכים.

יש פשעים חמורים לא פחות ואף יותר שמקבלים עליהם עונשים מגוכחים (ואני מדבר על עברות בסדר גודל של אונס ויותר), הבעיה בד"כ נובעת מחוסר ראיות (וחמת הספק וכו' וכו'), נסיבות מקלות וכו' וכו' וכו'. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שבה כל עוד לא הוכיחו מעבר לכל ספק אפשרי שאדם מסוים הוא עבריין, הוא חף מפשע, וכל עוד יהיו הוכחות חד משמעיות אותו אדם יענש. תסכים איתי שאם תופסים אדם באותה עברה בפעם השניה והשלישית כבר יסתכלו עליו אחרת, נכון? בד"כ אותם מפגינים אלימים עושים את זה ממניעים אידיאולוגיים, ויש סיכוי סביר שיחזרו על אותה העברה פעמים נוספות, ואם לא - אז גם אותו עונש מגוכח עבד.

אה, אבל שכחת את הסייפא של מה שציטטת: ירדן ויתרה על השטח רשמית.

ובכל מקרה, רק שתי מדינות הכירו בסיפוח של הגדה המערבית לירדן. במקרה של עזה, מצרים בכלל לא טרחה לספח את השטח.

ההגדרה של המשפטית שטח כבוש היא שטח שנתפס בכח ממדינה שהחזיקה בו באופן לגיטימי. השטחים הנ"ל לא עונים להגדרה הזו. אפילו אלו שטוענים שהם כבושים לא טוענים שהם שייכים לירדן ולמצרים, נכון? תאר לעצמך שספינת חיל הים תגלה אי חדש באמצע הים התיכון, מחוץ למים הטריטוריאליים של כל מדינה אחרת, תנחית עליו חיילים ותספח אותו למדינת . האם זה שטח כבוש? לפי ההגדרה שלך כן, כי הוא נלקח בדרך צבאית ללא התנגדות. אז למי אנחנו צריכים להחזיר את האי הבלתי ידוע הזה?

תשמע, יכול להוית שאתה צודק לגבי ההגדרה, אבל אני אומר את זה ככה - באופן מעשי ירדן שלטה בשטחים האלה, החילה שם את החוק שלה והוא נלקח ממנה בדרך צבאית. תקרא לזה מוחזק, תקרא לזה כבוש, תקרא משוחרר, אתה בעצמך אמרת שזה מעמד זמני עד שיהיה הסדר קבע. גדר ההפרדה צריכה לחצוץ בין יו"ש לבין . אז נכון, יש מקומות שדה פקטו הם בשליטה ישראלית מלאה על כל המשתמע מכך (העיר אריאל לדוגמה, שאפילו הפלסטינים הסכימו שתהיה ישראלית בהסדר הקבע), אבל לקחת שטח, חלקו הגדול פרטי, לא מיושב ע"י יהודים, שלא נותן איזשהו יתרון בטחוני זה מעשה הגיוני לדעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדמוקרטיה יש את הזכות ( ואני טוען שיש לה את החובה - מה שלצערי היא עושה בקושי ) להתגונן , האנשים האלו לא פחות ולא יותר רוצים ומונעים ע"י כוחות שרוצים לחסל את הדמוקרטיה ואת המבנה הקיים של השילטון בישראל ואי לכך לדעתי הם בוגדים . דבר נוסף הם אינם יכולים לדרוש מהמערכת לשפוט אותם , מי יממן את הפעילות המשפטית נגדם ? הרי כבר כך הם יכבידו על המערכת . אני חושב שיש נושאים שצורת המחאה שלהם צריכה להיות מוגדרת , פעילות הפגנתית שכזו היא לא פחות מפעילות עויינת. עונש מוותשל מפגין כזה או אחר הוא לעניות דעתי תשלום לא נורא כל כך . הוא סיכון מחושב שהמפגינים האלו היו צריכים לקחת בחשבון .

וכמו תמיד השמאלנים הם שונאיי הפלסטינים יותר מכולם , מפני שהם מעודדים אותם לפעילות שאיננה משתלמת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי נאמנות למדינה נמדדת בכמה אתה מסכים עם הפעולות של צה"ל (ומבחינתי הסכמה עיוורת היא "פשע" חמור מאוד)?

הסרטון מוכיח מעל לכל ספק שאותו מפגין לא היווה איום על כוחות צה"ל, לא היה חמוש, לא זרק אבנים, אלא הפגין בצורה הכי לא אלימה שיש. כשהוא זורק אבנים על חיילים הוא מחבל (ובאותה מידה, אותם הקיצוניים מהצד השני של המפה הפוליטית גם כן טרוריסטים לפי ההגדרה הזאת, אגב). אבל לא ההפגנה היום בת"א, ולא ההפגנה בבילעין היו אלימות והצדיקו ירי בכינון ישיר של רימונים על מפגינים.

אתה לא חייב להסכים עם פעולת צה"ל זכותך בתור בן אדם ואזרח.

אבל לקרוא לצבא שמגן עליך,שדואג שעכשיו אתה ואני בטוחים בזמן שאנחנו מקלידים, שיום אחד (אני מקווה) הילדים שלך והילדים שלי ישרתו בו לקרוא לצבא הזה ארגון טרור שכל מה שהוא עושה זה לבודד אותך מסכנה שמוקפת סביבך ?

אלו אותם אנשים שמכנים את נסראללה ואת הארגון שהוא מנהיג כארגון הומניטרי בעוד שהוא קורא להשמדתנו.

תזכור שמי שמשרת בצבא זה לא רובוטים ולא תוכנות מחשב חלק גדול ממנו אלו בחורים צעירים - תשים את עצמך במקומם טעויות קורות ועל תקרית אחד - שניים - שלוש - עשרים לא קוראים לצבא ששומר עליך "ארגון טרור"!!! במיוחד שאותו מורכב מ500 אלף + איש (כולל כוחות מילואים).

הסרטון ?

הסרטון שאורכו 15 שניות ... הוא לא מראה מה עשה אותו ערבי לפני 10 דקות...יכול להיות שאותו ערבי זרק רימון רסס או כיוון רובה לעבר הכוחות(אני בכוונה מגזים) יכול להיות שאותו בן אדם זרק 40 בקבוקי תבערה התעייף והחליט לשבת ולקלל את החיילים...באמת נראה לך שאותו ערבי\שמאלני אובייקטיבי יחליט להעביר את כל החומר?

היו יותר ממספיק הפגנות עלימות בניעלין (בהם גם פגע במכר שלי סלע ולא אבן,מספיק כדי לשים אותו בתרדמת לכמה ימים) זה לא אלים בשבילך...ותאמין לי ראיתי כבר מספיק "סרטונים" באינטרנט בשבאותם הפגנות "לא אלימות" בניעלין כל מה שעושים זה יושבים על דיונה.

לגבי הצד האחר של המפה הפוליטית אותו דבר רק שזה סיפור אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב להסכים עם פעולת צה"ל זכותך בתור בן אדם ואזרח.

אבל לקרוא לצבא שמגן עליך,שדואג שעכשיו אתה ואני בטוחים בזמן שאנחנו מקלידים, שיום אחד (אני מקווה) הילדים שלך והילדים שלי ישרתו בו לקרוא לצבא הזה ארגון טרור שכל מה שהוא עושה זה לבודד אותך מסכנה שמוקפת סביבך ?

אלו אותם אנשים שמכנים את נסראללה ואת הארגון שהוא מנהיג כארגון הומניטרי בעוד שהוא קורא להשמדתנו.

תזכור שמי שמשרת בצבא זה לא רובוטים ולא תוכנות מחשב חלק גדול ממנו אלו בחורים צעירים - תשים את עצמך במקומם טעויות קורות ועל תקרית אחד - שניים - שלוש - עשרים לא קוראים לצבא ששומר עליך "ארגון טרור"!!! במיוחד שאותו מורכב מ500 אלף + איש (כולל כוחות מילואים).

הסרטון ?

הסרטון שאורכו 15 שניות ... הוא לא מראה מה עשה אותו ערבי לפני 10 דקות...יכול להיות שאותו ערבי זרק רימון רסס או כיוון רובה לעבר הכוחות(אני בכוונה מגזים) יכול להיות שאותו בן אדם זרק 40 בקבוקי תבערה התעייף והחליט לשבת ולקלל את החיילים...באמת נראה לך שאותו ערבי\שמאלני אובייקטיבי יחליט להעביר את כל החומר?

היו יותר ממספיק הפגנות עלימות בניעלין (בהם גם פגע במכר שלי סלע ולא אבן,מספיק כדי לשים אותו בתרדמת לכמה ימים) זה לא אלים בשבילך...ותאמין לי ראיתי כבר מספיק "סרטונים" באינטרנט בשבאותם הפגנות "לא אלימות" בניעלין כל מה שעושים זה יושבים על דיונה.

לגבי הצד האחר של המפה הפוליטית אותו דבר רק שזה סיפור אחר לגמרי.

אז אתה טוען שכל הסרטון הוא קונספירציה שנועדה לפרופגנטה ותו לא? כמובן שזה נכון, הרי זה כל מה שהשמאלנים האלה מנסים לעשות.

בחייך, הסרטון מראה בבירור שאותו אדם לא היווה איום (הוא לא החזיק אבן ביד, לא בקבוק תבערה ולא שום אמצעי מסוכן/קטלני אחר), וקיבל יריידה בדיוק מרשים מאוד לחזה. אם יתברר שאותו אדם באמת לא היווה סיכון, אותו חייל צריך להכנס לבית כלא באשמת רצח. אגב, גם אם 10 דקות האדם הזה ידה בקבוקי תבערה/אבנים לחיילים, לירות בו ב"איחור" של 10 דקות זה גם קצת לא הגיוני (מאחר ובסרטון הוא לא ממש נראה מאיים), נכון?

ולגבי מה שאמרת בנושא הנאמנות - מה הקשר? יש איזשהי בעיה עם הפגנת סלידה מפעולות צה"ל? אם ההפגנה הזאת תחשב כפשע שעונשו שלילת אזרחות/כלא או דברים חמורים יותר, אתה תדע בוודאות שאנחנו חיים בדיקטטורה. אתה יכול לסלוד מההפגנה ומהמפגינים, אתה ממש לא יכול לומר שההפגנה הזאת הייתה בגדר בגידה במדינה. ההפגנה הזאת היא בדיוק כמו כל הפגנה אחרת נגד מדיניות ממשלתית זו או אחרת, פשוט זה נושא שיותר נוגע ומפריע לך, זה כל ההבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לירי אני מסכים איתך, הבעיה שלי היא ההשוואה של ירי שגרם לשריטה בבוהן לרצח.

בנוגע להעמדה לדין, אתה מתעלם מהמציאות. ראשית, מעולם לא היה בארץ אדם שהורשע באונס ונידון לעבודות ציבור. האנרכיסטים, לעומת זאת, שכולם יודעים מי הם ואינם מכחישים ואפילו מתגאים שהם הרוח החיה מאחורי ההפגנות בבלעין ונעלין, נעצרים ומשוחררים כמעט מידית כיוון שהם "אנם מהווים סכנה לציבור" ואם בכל זאת מעמידים אותם לדין, הם מקבלים קנס נמוך או כמה שעות ש עבודות ציבור - רחוק מאוד מעונש מרתיע, כפי שהעובדה שהם חוזרים שוב ושוב על אותה עבירה מוכיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה טוען שכל הסרטון הוא קונספירציה שנועדה לפרופגנטה ותו לא? כמובן שזה נכון, הרי זה כל מה שהשמאלנים האלה מנסים לעשות.

בחייך, הסרטון מראה בבירור שאותו אדם לא היווה איום (הוא לא החזיק אבן ביד, לא בקבוק תבערה ולא שום אמצעי מסוכן/קטלני אחר), וקיבל יריידה בדיוק מרשים מאוד לחזה. אם יתברר שאותו אדם באמת לא היווה סיכון, אותו חייל צריך להכנס לבית כלא באשמת רצח. אגב, גם אם 10 דקות האדם הזה ידה בקבוקי תבערה/אבנים לחיילים, לירות בו ב"איחור" של 10 דקות זה גם קצת לא הגיוני (מאחר ובסרטון הוא לא ממש נראה מאיים), נכון?

ולגבי מה שאמרת בנושא הנאמנות - מה הקשר? יש איזשהי בעיה עם הפגנת סלידה מפעולות צה"ל? אם ההפגנה הזאת תחשב כפשע שעונשו שלילת אזרחות/כלא או דברים חמורים יותר, אתה תדע בוודאות שאנחנו חיים בדיקטטורה. אתה יכול לסלוד מההפגנה ומהמפגינים, אתה ממש לא יכול לומר שההפגנה הזאת הייתה בגדר בגידה במדינה.

ז"א שמבחינתך השבכ"ניק שהתקשר ליחיא עייש ופיצץ לו את הראש גם צריך לעמוד למשפט?

הרי הוא הרג אותו כשהוא סתם היה בבית קפה (או משהו כזה) וכמה ימים\ שבועות אחרי הפיגוע האחרון שלו... בחור תמים סתם יושב בבית קפה, חושב על מזג האוויר ופתאום מתפוצץ לו הראש :badhairday:

רוצחים, השב"כניקים האלה...

ואם כבר, אז רוצחים שתופסים כמה ימים אחרי הרצח גם צריך לשחרר, הרי מה ההגיון בלהעניש אותם כמה ימים אחרי הרצח :screwy:

אז אם ככה, אני לא יודע מה כולם רוצים עכשו... מה ההיגיון לחפש עכשו את מי שירה, הרי עברו כבר הרבה יותר מ10 דקות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/880/021.html?hp=1&loc=4&tmp=3395

יממה לאחר מותו של מפגין פלסטיני מרימון גז שירו חיילי צה"ל במהלך הפגנה נגד בניית גדר ההפרדה בבילעין, האשים אמש (שבת) קצין בפיקוד מרכז: "המפגינים מלבים את האש". לדבריו, "במהלך שנת 2008 נפצעו יותר מ-80 חיילי צה"ל ולוחמי מג"ב בהפגנות דומות לזאת שהתרחשה בבילעין ביום שישי". היום (א') יחלו בצה"ל בתחקיר הרשמי של האירוע.

חיילים יורים גז מדמיע

חיילים יורים גז מדמיע צילום ארכיון: אי-פי

"מרבית החיילים נפצעים באורח קל", אמר הקצין, אולם ציין גם מקרה בו רוסקה ארובת עינו של חייל מילואים כתוצאה מידויי אבנים.

"הנזק שנגרם לגדר במהלך שנת 2008 נאמד בכשני מיליון שקלים", הוסיף הקצין. "בהפגנות הללו מעורבים לא רק פלסטינים אלא גם אזרחים ישראלים וזרים שמלבים את האש".

הפגנות לא אלימות כבר אמרנו? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב למה ציפית?

יואב מציע לבטל את מערכת המשפט כי העונשים לא ניתנים מידית לאחר הפשע וכי נדרש קצת יותר מצילום ערוך ע"י הצד הנאשם כדי להוכיח\ להפריך את המעשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א שמבחינתך השבכ"ניק שהתקשר ליחיא עייש ופיצץ לו את הראש גם צריך לעמוד למשפט?

הרי הוא הרג אותו כשהוא סתם היה בבית קפה (או משהו כזה) וכמה ימים\ שבועות אחרי הפיגוע האחרון שלו... בחור תמים סתם יושב בבית קפה, חושב על מזג האוויר ופתאום מתפוצץ לו הראש :badhairday:

רוצחים, השב"כניקים האלה...

ואם כבר, אז רוצחים שתופסים כמה ימים אחרי הרצח גם צריך לשחרר, הרי מה ההגיון בלהעניש אותם כמה ימים אחרי הרצח :screwy:

אז אם ככה, אני לא יודע מה כולם רוצים עכשו... מה ההיגיון לחפש עכשו את מי שירה, הרי עברו כבר הרבה יותר מ10 דקות...

אויש נו, זו דמגוגיה מה שאתה אומר פה. אל תשווה בין מחבל שהיה אחראי למותם של עשרות ישראלים לבין אדם שלכל היותר ידה אבנים כמה דקות קודם. ואם אותו אדם ידה אבנים 10 דקות קודם ועכשיו לא עשה כלום הוא לא מהווה סכנה, ובכל מקרה אתה צריך להסכים איתי שלירות רימון בכינון ישיר עליו זה מעשה לא חוקי בכל מקרה.

טוב למה ציפית?

יואב מציע לבטל את מערכת המשפט כי העונשים לא ניתנים מידית לאחר הפשע וכי נדרש קצת יותר מצילום ערוך ע"י הצד הנאשם כדי להוכיח\ להפריך את המעשה...

:screwy:

בית המשפט יכול לחייב בצו להעביר את הסרטון המלא, ואם אין, הוא פשוט יוכל לשחרר אותו בגלל חוסר ראיות. אגב, אני מאוד מצטער, במערכת משפט דמוקרטית אתה צריך להוכיח מעבר לכל ספק אפשרי את אשמתו של האדם. אחרת זו לא מערכת דמוקרטית, נכון?

אבל, כמובן, אתה קורא רק מה שנוח לך.

בנוגע לירי אני מסכים איתך, הבעיה שלי היא ההשוואה של ירי שגרם לשריטה בבוהן לרצח.

בסדר, אני מבין, זה היה רק כדי להעביר רעיון מסוים.

בנוגע להעמדה לדין, אתה מתעלם מהמציאות. ראשית, מעולם לא היה בארץ אדם שהורשע באונס ונידון לעבודות ציבור. האנרכיסטים, לעומת זאת, שכולם יודעים מי הם ואינם מכחישים ואפילו מתגאים שהם הרוח החיה מאחורי ההפגנות בבלעין ונעלין, נעצרים ומשוחררים כמעט מידית כיוון שהם "אנם מהווים סכנה לציבור" ואם בכל זאת מעמידים אותם לדין, הם מקבלים קנס נמוך או כמה שעות ש עבודות ציבור - רחוק מאוד מעונש מרתיע, כפי שהעובדה שהם חוזרים שוב ושוב על אותה עבירה מוכיחה.

אני מסכים איתך שכיום העונשים אינם מרתיעים, אבל לפעמים יש סיבות למה העונשים כל כך מגוכחים (בעיקר מחוסר ראיות, נסיבות מקלות וכו' וכו'). אם אפשר יהיה להוכיח בוודאות שאותו אדם שעומד לדין היווה סכנה ממשית לאדם אחר, אפשר יהיה להאשים אותו בניסיון לרצח/פעילות חבלנית או כל דבר אחר שהעונש בחוק קצת יותר משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...