כל הכבוד לצה"ל - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הכבוד לצה"ל

IG

Recommended Posts

הטענה שהמפגינים עשו פעולה שהצדיקה הריגה של אחד המפגינים, מעבר להיותה שיקרית, היא גם מגוכחת, מאחר ואם החילים היו בסיכון הם היו יורים אש חיה. ירי הרימון מראה שלא נשקפה להם סכנה מידית, וההתעלמות שלהם מההנחיות, גם אם לא היתה לא הכוונה לפגוע במפגין (מה שגם די בספק), גרמה למותו של אדם. איך של תנסה לסובב את זה מדובר בהריגה, ובאזרחות על הריגה יושבים בכלא הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^ דמגוגיה זולה ודוגמה לא רלוונטית בעליל.

מי אשם בזה שהיא מתה? ברור שצה"ל. מי נראה לך אשם בזה? קרינה קוסמית אקראית? הקומוניסטים?

האם זה collateral damage מתקבל על הדעת? לדעתי האישית כן, אבל מן הסתם היא לא עשתה שום דבר שיצדיק הפלת פצצה על הבית שלה, לכן האשם הבלעדי הוא הצבא. אם אני אבוא אליך הביתה ואגיד לך שיש לך שעה אחת להתפנות או שאני מוציא להורג את כל בני המשפחה שלך, ואתה לא מתפנה ואני מוציא להורג את כל בני המשפחה שלך - אז מי אשם בזה? אני, שיריתי בהם, או אתה שלא הסכמת להתפנות?

כנ"ל לגבי ההפגנה - אם היא לא חוקית, צריך לפזר אותה, ו"לפזר אותה" לא אומר לירות רימוני גז *על* המפגינים. בדיוק כמו שאם השומר בסופר יתפוס מישהו שגונב שקית במבה, הוא לא יירה לו שלושה כדורים בחזה, למרות שהוא עשה מעשה שהוא לא חוקי.

אם המפגינים מתנהגים באלימות, התגובה צריכה להיות בהתאם. אבל הם לא התנהגו באלימות, ולא סיכנו אף אחד - אז למה לירות עליהם בכינון ישיר? אין לכך שום הצדקה (ובלי קשר, אף פעם אין הצדקה לירי ממטול בכינון ישיר - פשוט כי זה מנוגד לפקודות הצבא).

מצטער אבל באותו בנק מטרות של צה"ל היו בתים ששימשו כפלטפורמות שיגור ומחסנים ומפקדות - ככה שהפלת פצצה היתה מעולה מוצדקת.

בוא אני אגיד לך ככה אני נשוי ויש לי שני ילדים,עכשיו אני רואה אלפי כרוזים שאומרים שהמקום בו אני גר הולך להיות מופצץ תוך X דקות\שעות - אני לא מחכה לאף אחד,אני לוקח את המשפחה דברי ערך קטנים (בתנאי שיש לי זמן) שעף משם.

זה שהיא לא עזבה מראה את ההסטוריה של הבלגה - יש לך בניין עם 600 משגרים ו1000 רקטות ו20 אנשים (שחלקם מחבלים,קשה להבדיל) לפני כמה שנים לא היו מפציצים וככה היו משאירים ארסנל של נשקים היום כבר לא - אותם פלסטינים עדיין לא הסתגלו.

והדוגמא של ההוצאה להורג היא לא במקום.

בקשר להפגנה נתנו להם שלוש "רמזים" -

1.הקריאה שההפגנה בלתי חוקית.

2.אזהרה שיש להם דקה להתפנות.

3.מספר רימוני עשן וחיילים שנגשו לדבר עם המפגינים.

בכל אופן המפגינים אינם ילדים בני 8 שאינם מבינים רמזים אלא אנשים מבוגרים שצריכים להבין אותם רמזים ומצטער שחייל חמוש מביא לי כאלו רמזים פחות חשוב לי לצאת צודק.

אותה התעלמות מהרמזים מדגישה את מה שאמרתי מקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל באותו בנק מטרות של צה"ל היו בתים ששימשו כפלטפורמות שיגור ומחסנים ומפקדות - ככה שהפלת פצצה היתה מעולה מוצדקת.

איפה אמרתי שהיא לא מוצדקת?

בוא אני אגיד לך ככה אני נשוי ויש לי שני ילדים,עכשיו אני רואה אלפי כרוזים שאומרים שהמקום בו אני גר הולך להיות מופצץ תוך X דקות\שעות - אני לא מחכה לאף אחד,אני לוקח את המשפחה דברי ערך קטנים (בתנאי שיש לי זמן) שעף משם.

אז אם אתה נשוי ויש לך שני ילדים, ובא אליך מישהו חמוש הביתה ואומר לך שאם לא תתפנה תוך שעה, לא תצטרך לצבוע יותר את הקירות כי הם יהיו מכוסים באדום בוהק של המוח של האישה והילדים שלך, כנראה שאתה תעוף משם ממש מהר. וזה לגיטימי, כי יש לך יצר השרדות.

אבל עדיין, אם תחליט להשאר (כי זה הפאקינג בית שלך, ועל הזין שלך כל העולם), ואותו אדם חמוש יפוצץ לאשתך ולילדים שלך את הראש - מי שאשם זה הוא ולא אתה. כנ"ל לגבי הפצצת הבית של אותה אישה. הדוגמה הזו היא הכי במקום בעולם, זה שהיא יוצרת סתירה עם השקפת העולם שלך (לפיה צה"ל תמיד צודק וכולם חייבים לציית לו), ובכן - tough luck, ברוכים הבאים למציאות וכו'.

בקשר להפגנה נתנו להם שלוש "רמזים" -

1.הקריאה שההפגנה בלתי חוקית.

2.אזהרה שיש להם דקה להתפנות.

3.מספר רימוני עשן וחיילים שנגשו לדבר עם המפגינים.

בכל אופן המפגינים אינם ילדים בני 8 שאינם מבינים רמזים אלא אנשים מבוגרים שצריכים להבין אותם רמזים ומצטער שחייל חמוש מביא לי כאלו רמזים פחות חשוב לי לצאת צודק.

זה שפחות חשוב לך לצאת צודק רק מראה שאין לך עקרונות ואתה לא מוכן לעמוד על שלך. אם היו מספחים חצי מהבית שלך למדינה אחרת, כנראה שגם אתה היית קם ויוצא להפגין נגד זה. וזו זכותך המלאה, ולאף ילד בן 19 שסיים מסלול לפני חודש ועדיין מתלהב מזה שיש לו מקוצר אין זכות לירות בך, רק כי אתה מביע את מחאתך בצורה לגיטימית.

יש לי דקה להתפנות? ומה אם אני לא אתפנה? הוא יירה בי? יאנוס את אמא שלי?

אני לא מאיים עליו, למה שהוא יאיים עלי?

הדבר הלא חוקי היחיד שהמפגינים האלה עשו, זו הסגת גבול. לידיעתך, שירתתי תקופה ארוכה כמפקד במתקן צבאי מסוים עם הרבה מאוד חומר מסווג - שאם היה נופל לידיים הלא נכונות.... ובכן, זה היה באסה לכולם.

אתה יודע מה היו ההנחיות לכח האבטחה, במקרה שמישהו לא חמוש חודר למוצב? להתקשר למשטרה, ושהם יטפלו בו. כל עוד אדם לא מהווה סכנה כלפיך, אין לך סמכות לפתוח עליו באש.

מה שהחיילים היו צריכים לעשות זה פשוט להרחיק את המפגינים מהגדר עצמה, עם גז מדמיע. הם עשו את זה, ואין לי טענות אליהם לגבי זה. עד שאחד מהם ירה מטול לעבר מפגין שעמד על גבעה במרחק 20 מטרים מהגדר... והרג אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם אתה נשוי ויש לך שני ילדים, ובא אליך מישהו חמוש הביתה ואומר לך שאם לא תתפנה תוך שעה, לא תצטרך לצבוע יותר את הקירות כי הם יהיו מכוסים באדום בוהק של המוח של האישה והילדים שלך, כנראה שאתה תעוף משם ממש מהר. וזה לגיטימי, כי יש לך יצר השרדות.

אבל עדיין, אם תחליט להשאר (כי זה הפאקינג בית שלך, ועל הזין שלך כל העולם), ואותו אדם חמוש יפוצץ לאשתך ולילדים שלך את הראש - מי שאשם זה הוא ולא אתה. כנ"ל לגבי הפצצת הבית של אותה אישה. הדוגמה הזו היא הכי במקום בעולם, זה שהיא יוצרת סתירה עם השקפת העולם שלך (לפיה צה"ל תמיד צודק וכולם חייבים לציית לו), ובכן - tough luck, ברוכים הבאים למציאות וכו'.

ההשוואה הזו לא הוגנת בעליל. אל תשווה מישהו חמוש שבא לבית שלך ואומר לך להתפנות ללא שום רקע מקדים להפצצה של צה"ל של איזור שממנו נורים טילים. באחת היא מוצדקת (וגם אם לא), ובשניה היא פשוט איום.

יותר הוגן היה לומר שיש שוטרים שצועקים שעל המשפחה שלך להתפנות משום שיש חשש לפצצה גרעינית בבית והם צריכים להוריד אותו לחלוטין. גם אם אתה לא מסכים עם ההחלטה של להוריד את הבית, גם אם אתה בטוח ב-100% שאין לך פצצה גרעינית בבניין - אם אתה נשאר בבית "בגלל העיקרון" אתה אידיוט ואף אחד לא צריך לשאת באחריות אם תמות מהפיצוץ. השוטרים בהחלט לא היו אשמים, גם אם טעו בהערכה של הפיצוץ - המפגרים שהחליטו להשאר בבית בגלל הפרנציפ הם אלה שאשמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אם אתה נשאר בבית אתה אידיוט (לא אמרתי שלא). ועדיין, מי שאשם הם השוטרים - שיכלו לפנות אותך משם גם בלי להרוג אותך ואת כל המשפחה שלך. הם החליטו ללכת בדרך הקלה של להוריד את הבית על כל יושביו, למרות שהם ידעו שיש בפנים אזרחים חפים מפשע. הם עדיין אשמים במוות של אותם אזרחים, למרות שהפעולה הייתה הכרחית (ומעולם לא טענתי אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיני, רק רציתי לציין שאני מסכים איתך, שאים אותו ערבי לא זרק אבנים (אף פעם) על החיילים- זה רצח. ואני גם מסכים שהיה לכאורה שימוש לא חוקי בנשק הזה.

אבל הכי אני מסכים עם המשפט שאומר שברגע שהם מרימים אבנים- דמם בראשם.

יואב- אין לי כוח לענות על כל ההודעה שלך (יום ארוך) אבל הקטע של ירי על הפגנות "סתם" זה מטופש לגמרי. אני אף פעם לא כתבתי שצריך לירות עליהם בגלל שהם אולי יזרקו אבנים- אני כתבתי שצריך לירות בהם אחרי שהם מתחילים לזרוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה נראה מאוד פשוט

"תתרחקו מהגדר"

*אנשים נמצאים על הגדר וצועקים "הפגנה לא אלימה"

"תתרחקו מהגדר"

.

.

.

.

.

יורים רימון גז

אני רואה רק אשם אחד פה

אתם מפספסים את כל העניין, אין בעיה לירות רימוני גז. זה כן בעיה שמשתמשים בהם בעקביות כנגד הנהלים וכתוצאה מזה נהרג אדם שלא לצורך...

זה לא הפעם הראשונה שאתם עושים את זה אגב, אתם בעקביות ובכוונת תחילה מתעלמים מהפרט הקריטי הזה, על מנת להצדיק את ההתהלמות שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני מדבר על המקרה הספציפי הזה

זה לא משנה מה קורה "כל הזמן", הדיון פה הוא האם המקרה הזה היה לגיטימי או לא

ומה שרשמתי למעלה זה לא התלהמות זה בדיוק מה שראיתי בסרטון שאתה פרסמת ואני אפילו אגיד שאני מאמין שהסרטון הזה לא נחתך כדי "להחביא צדדים רעים יותר של המפגינים"

אין מה לעשות, הפגנה מבחינתי זה דבר לגיטימי אבל זה שתרוץ לגדר למרות אזהרות מחיילים אל תהיה מופתע שיופעלו נגדך אמצעים לפיזור הגנות.

זה שנהרג אדם זה מצער מאוד אבל אותה קבוצה אחראית לפגיעה שלו כיוון שלא הסכימה להפגין לפי תנאים ונהלים קבועים מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אם אתה נשאר בבית אתה אידיוט (לא אמרתי שלא). ועדיין, מי שאשם הם השוטרים - שיכלו לפנות אותך משם גם בלי להרוג אותך ואת כל המשפחה שלך. הם החליטו ללכת בדרך הקלה של להוריד את הבית על כל יושביו, למרות שהם ידעו שיש בפנים אזרחים חפים מפשע. הם עדיין אשמים במוות של אותם אזרחים, למרות שהפעולה הייתה הכרחית (ומעולם לא טענתי אחרת).

אני טוען שבמקרה הזה אין להם אפשרות להוציא אותך בבטחה מהבית. גם אם הם אהבלים גמורים והם חושבים שיש שם פצצה גרעינית בגלל שהקירות צבועים בירוק =גם אם צה"ל טעה בענק במיקום אבל הודיע שהוא הולך להפציץ שם אז הוא בהחלט לא אשם. היית לך הזדמנות להנצל? יכלת להנצל? יכלת לנצל את ההזדמנות? הזהירו אותך שתמות אם לא תצא? לא יצאת כי אתה טמבל? מגיע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, הפגנה מבחינתי זה דבר לגיטימי אבל זה שתרוץ לגדר למרות אזהרות מחיילים אל תהיה מופתע שיופעלו נגדך אמצעים לפיזור הגנות.

זה שנהרג אדם זה מצער מאוד אבל אותה קבוצה אחראית לפגיעה שלו כיוון שלא הסכימה להפגין לפי תנאים ונהלים קבועים מראש

אבל מי שנהרג לא רץ לגדר. הוא לא התקרב אליה בכלל. אז למה ירו דווקא בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...