למה המצפן מורה על הצפון? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה המצפן מורה על הצפון?

eladh16

Recommended Posts

חחחח....

האמת היא אפשר להפוך מצפן למדרם ! מסמנים את הצבע האדום בצד ההפוך חח ואז כשהצד עם המגנט מורה על הצפון הצד עם האדום מורה על הדרום ! :nixweiss:

זה או שפשוט אפשר לחכות שהצפון המגנטי יתהפך שוב זה קורה כל 250 אלף שנה בממוצע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בכל אופן המצפן לא מצביע לצפון, הוא מצביע לצפון המגנטי, וזה לא בדיוק אותו הדבר

מה גם שהצפון המגנטי זז (לאט, אבל זז) ואילו הצפון הגאוגרפי נשאר, מן הסתם, קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה או שפשוט אפשר לחכות שהצפון המגנטי יתהפך שוב זה קורה כל 250 אלף שנה בממוצע...

על פי כל מיני תיאוריה זה אמור לקרות ממש בקרוב, ב500 שנה הקרובות לערך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לממוצע אין הרבה ערך בפני עצמו..

וTeaTime - על איזה משוואות אתה מדבר?

אין פה שום דפוס..

הדפוס הוא מאפקט הדינמו לא מהזמן שבו מתבצעות ההתהפכויות.. זאת תופעה לא לינארית אבל מחושבת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Many scientists believe that reversals are an inherent aspect of the dynamo theory of how the geomagnetic field is generated. In computer simulations, it is observed that magnetic field lines can sometimes become tangled and disorganized through the chaotic motions of liquid metal in the Earth's .

http://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_reversal#Observing_past_fields

המשוואות חוזות היפוך כיאוטי. פעם היה לי גיף אנימציה מגניב של זה, אבל אני לא מוצא אותו, ובגוגל מצאתי רק בודדות

mag_dynamo_progression.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא שמת לב למה שכתוב בהמשך. בקצרה: המודלים האלה מתאימים לתהליך היפוך הקטבים בשמש שלנו, אבל העניין הוא שאצל השמש העניין הוא מחזורי, כל 11 שנים בערך, ובנוסף, כחלק מתהליך ההיפוך השדה המגנטי מתחזק עד ההיפוך, בעוד שבכדוה"א הוא נחלש בתהליך ההיפוך.

האנימציה הזו מוכרת לי, אבל זה מודל שנבנה כדי להבין איך באמת נוצר השדה המגנטי של כדוה"א, או לאמת את תאורית הדינמו אם תרצה, ובאמת קרה שהשדה המגנטי התהפך באיזשהו שלב ותאמו חלק מהתאוריה (ע"פ המודל שלהם למשל, השדה בפנים כדוה"א בעל קוטביות הפוכה מזו של השדה החיצוני).

ובדיוק כמו שאמרת, המודל מראה שאכן היפוכים כאוטיים יתרחשו כתוצאה מאיך שהשדה נוצר, אבל לא בשום דפוס קבוע או משהו שניתן לחזות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כפי שכתבתי קודם, זה רק בחצי הכדור הצפוני. כמו כן, ביערות צפופים/ג'ונגלים גם במקומות מוצלים גם אמור להיות טחב לפי התיאוריה הזו (כמובן בתנאי שהתנאים לגידולו מתקיימים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא שמת לב למה שכתוב בהמשך. בקצרה: המודלים האלה מתאימים לתהליך היפוך הקטבים בשמש שלנו, אבל העניין הוא שאצל השמש העניין הוא מחזורי, כל 11 שנים בערך, ובנוסף, כחלק מתהליך ההיפוך השדה המגנטי מתחזק עד ההיפוך, בעוד שבכדוה"א הוא נחלש בתהליך ההיפוך.

האנימציה הזו מוכרת לי, אבל זה מודל שנבנה כדי להבין איך באמת נוצר השדה המגנטי של כדוה"א, או לאמת את תאורית הדינמו אם תרצה, ובאמת קרה שהשדה המגנטי התהפך באיזשהו שלב ותאמו חלק מהתאוריה (ע"פ המודל שלהם למשל, השדה בפנים כדוה"א בעל קוטביות הפוכה מזו של השדה החיצוני).

ובדיוק כמו שאמרת, המודל מראה שאכן היפוכים כאוטיים יתרחשו כתוצאה מאיך שהשדה נוצר, אבל לא בשום דפוס קבוע או משהו שניתן לחזות.

אני מתבסס על דברים מעבר לשתי השורות של ויקי. במודל הממוחשב קרה היפוך כל 200 אלף שנה בערך. ולא פעם אחד, מספר פעמים. זה תוצאה של המשוואות, ובהחלט דפוס קבוע. גם את התחלופת העונות אי אפשר חזות במדויק, אבל אפשר להעריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו פה, הצפון אכן ''זז'' לכיוון מערב, אם אינני טועה.

כרגע, במליארדי השנים שכדור הארץ קיים, הצפון זז כ- (1.79)2 מעלות מערבית.

כמו שאמרו פה, תזוזות כדור הארץ משפיעות על כך, הלוחות זזות וכביכול גם מזיזות לנו את הצפון, לכן, הצפון -0- במצפן הוא לא באמת הצפון, בכדי להגיע לצפון ''המקורי'', במידה ואתה באמת מחפש אותו, צריך ללכת כ-2 מעלות מזרחית לקו-0, כלומר, לא ל-0- לפי המצפן, אלא ל-2 במצפן.

הסבר לכל זה בטח תוכל למצוא בויקיפדיה.

תקנו אותי אם אני טועה בסעיף כלשהו, אשמח גם לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...