מכונית: אוטומטית או ידנית? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונית: אוטומטית או ידנית?

Tomerb1

Recommended Posts

• תגובות 244
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חשבתי על עוד נקודה לא לטובת הידני

אנחונ בשנת 2009,מי בכלל קונה ידני היום?כל,אבל כל המכוניות בארץ הן אוטומאטיות,למעט אנשים שבאמת משוגעים לדבר ורק אז הם קונים מכונית ידנית

אוטו ידני זה לא ממש נוח,כל העיניין עם הקלאץ' והבלם וקלאץ' בלם בפקקים זה לא נעים,בעליות לזנק בעלייה זה עוד יותר לא נעים כשיש פקקים,והכי מעצבן כולם מתחילים לנסוע ואתה נשאר 2 מטר מאחורה כי אתה צריך עכשיו לזנק בעלייה...

עוד עיניין לא נוח זה החנייה בעלייה,שצריך כל שנייה להסתכל למראות ולשלוט בקלאץ'

אוטומאטי פותר את כל הבעיות...

מה הבעיה עם זינוק בעליה? מי שנשאר מאחורה זה כל האוטומטיות

גם כשאתה חונה באוטומט אתה צריך להסתכל במראות.

ואם כבר מדברים על גיר רובוטי, גם הגירים האוטומטיים לא כאלה מושלמים.

כמו שכבר מישהו הזכיר בעליות/ירידות הגיר האוטומטי לא כל כך החלטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על עוד נקודה לא לטובת הידני

אנחונ בשנת 2009,מי בכלל קונה ידני היום?כל,אבל כל המכוניות בארץ הן אוטומאטיות,למעט אנשים שבאמת משוגעים לדבר ורק אז הם קונים מכונית ידנית

אוטו ידני זה לא ממש נוח,כל העיניין עם הקלאץ' והבלם וקלאץ' בלם בפקקים זה לא נעים,בעליות לזנק בעלייה זה עוד יותר לא נעים כשיש פקקים,והכי מעצבן כולם מתחילים לנסוע ואתה נשאר 2 מטר מאחורה כי אתה צריך עכשיו לזנק בעלייה...

עוד עיניין לא נוח זה החנייה בעלייה,שצריך כל שנייה להסתכל למראות ולשלוט בקלאץ'

אוטומאטי פותר את כל הבעיות...

אם אתה לא יודע לנהוג בידני אז אל תשמיץ סתם, אני עם אוטו של 45 כוח סוס מזנק ונוסע כמו משוגע, יותר מהיר מהאוטומטיות שמסביבי... הכל שאלה של אם אתה יודע להשתמש בהילוכים או לא. השאלה של נוחות בכלל לא מפריעה לי, ואנשים קצת מגזימים עם התירוץ של הפקקים.

אנשים שנוהגים כמו תלמידי נהיגה על ידני לא צריכים להביע את הדעה שלהם עליו פה.

דרך אגב לפני שנה אבא שלי קנה פולו חדשה והוא קנה ידנית ולפני 3 שנים הוא קנה פיאט פנדה חדשה וגם היא כמובן ידנית (עכשיו הפנדה אצל אמא שלי)

זה ממש לא מפריע לאף אחד מהם, ולהפיך אף אחד מהם לא רוצה אוטומטי בכללללל.

ואבא שלי עוד שנים נסע על מכוניות משפחתיות אוטומטיות לפני שהוא חזר עם הפנדה והפולו לידני, הוא עבר מאוטומט לידני והוא הכי מרוצה שיש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארם = יד = hand

לכן יש להגיד , האנד ( יד ) ברייק

כלומר דבר נכון או נשבור לך את הידיים

במכוניות הזולות יותר עדיף ידני - גם חיסכון בדלק וגם יכול להוציא מהרכב יותר וגם שליטה .

ביקרות יותר - זה כבר פונקציה של מחיר וטכנולוגיה , מאוד נהנתי מהאוטומט של מרצדס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארם = יד = hand

לכן יש להגיד ' date=' האנד ( יד ) ברייק

[/quote']

לא הבנתי כלכך למי כתבת את זה, אבל בכל מקרה היתה ברורה לי הכוונה שלו. זה שהיא לא נכונה זה כבר סיפור אחר.

אין דבר כזה "ארם ברייק", קוראים לזה Hand brake. בעברית "סלנגית" אומרים הרבה פעמים "המברייקס" שזה אומנם לא נכון אבל כבר הפך לסלנג לגיטימי.. "ארם ברייק" בכל אופן זאת המצאה של בן אדם אחד בלבד (IG) ולכן זה לא ממש תופס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארם = יד = hand

לכן יש להגיד , האנד ( יד ) ברייק

במכוניות הזולות יותר עדיף ידני - גם חיסכון בדלק וגם יכול להוציא מהרכב יותר וגם שליטה .

ביקרות יותר - זה כבר פונקציה של מחיר וטכנולוגיה , מאוד נהנתי מהאוטומט של מרצדס .

תודה על השיעור באנגלית...

and how you doin'?

:smile1:

לא, אני לא מרוצה בכלל, כי לא קוראים לזה "ארם ברקס" בשום שפה שהיא.

אבל ככה לימדו אותי :-[

מצד שני- התרגלתי לכינוי בגלל טבריינים מפגרים, אז יש מצב שאתה צודק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אין מחלוקת על העניין שתיבה רובוטית עדיפה מבחינת ביצועים וצריכת דלק על ידנית, אפילו לא כפולת מצמד, הבעיה היא שהן זמינות רק ברכבים חדשים וגם אז רק בחלקן. מה גם שחלק מהתיבות הרובוטיות החד מצמדיות סובלות מבעיות הנובעות מעצם היותן למעשה תיבה ידינית. אני גם מסכים שבשימוש יום יומי תיבה אוטומטית תאיץ יותר מהר, בגלל הזמן שאתה מאבד בהעברת הילוך רגועה וחלקה. לעומת זאת, בנהיגה ספורטיבית, אתה לא תרחם על הגיר ולא תטרח להעברה חלקה ובנוסף יש לך יותר כוח זמין (ביחס לאוטומטית טהורה) וכמובן גם יותר שליטה, ולכן תאיץ יותר מהר.

מבחינת תחזוקה, ידני הכי אמין והכי זול לתחזוקה.

מבחינת צריכת דלק, אוטמטיות טהורות תמיד יצרכו יותר דלק מידניות\רובוטיות, בהנחה ששאר הפרמטרים זהים (אופן נהיגה, יחסי העברה וכדומה).

מבחינת הנאה, זה תלוי בך, לי לא משנה ידני או רובוטי העיקר שיש לי שליטה מלאה.

הבאמת שרובוטית יותר טובה מבחינת ביצועים מכפולת מצמד? חביבי כנראה שאינך מבין כלל על מה אתה מדבר.

תיבת כפולת מצמדים קורעת בביצועים כל ידני, הרי כתבתי, עשו ניסוי ביפן ובכל מקום אפשרי, לקחו שתי נהגי מירוץ מקצועיים, הושיבו אותם על אותן המכוניות בדיוק, אחת ידנית והשנייה כפולת מצמד DSG, הנהג מירוץ העביר הילוכים במהירות מטורפת אבל השני? רק לחץ על הגז ופשוט טס לו מהעיינים... אז אין מה להתווכח?

קודם כל, בתיבה כפולת מצמד, הגיר מכין את ההילוך הבא כבר מראש וההחלפה נעשית מאוד מאוד מהר מכיוון שההילוך מוכן רק להחליף. אתה יודע איך DSG עובדת? כנראה שלא.

בבקשה לינק, אשר מוכיח לך ללא ספקת, את עליונותה של תיבות כפולות מצמד למינהן במיוחד ה- DSG! אלופי דריפט קינגים ומירוצים למינהן מנסים ובודקים, שווה לראות ולהבין לפעם אחת בלבד.

http://www.youtube.com/watch?v=gmMNRQ1GJ3o

אז עם מה אין להתווכח? :smile1:

דרך אגב, עדיף לא לפלוט יותר מדי שטויות בכללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,יש לי פיאט פונטו בבית והיא ידנית והיא אחלה והכל,אבל שמגיע זינוק בעלייה אני יודע לעשות אבל זה מעצבן אותי כי אני חושבב שיכבה לי המנוע. ככה באוטומאטי החיים קלים לחיצת גז ואני עולה בעלייה,בהתחלה ממש פעם כשנסעתי עם מלווה היה נכבה לי המון האוטו אבל עכשיו לא

מה שאני מנסה להגיד זה נגיד שיש פקק ואתה צריך כל שנייה להרים בלם יד ולהתחיל זינוק בעלייה זה לא נעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אף פעם לא מפחד שייכבה, פשוט לומדים עם הזמן. גם לי במלווה האוטו נכבה בלי סוף, עכשיו כבר אף פעם לא. גם אתה תלמד אם תסע קבוע באוטו ידני...

ומה הקטע להשתמש בבלם יד בכלל? בשביל מה יש לך דוושת ברקס? הבלם יד סתם מסבך את העניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך "פשוט ללמוד עם הזמן" ברכבים חדשים אין כמעט בעיות כיבוי מנוע, הסרק מאוד יציב ויש לה מנגנון שעוזר לה למנוע פחות או יותר כיבוי מנוע, ברכבים ישנים זה לא קורה.

רכבים חדשים אין מה להשוות כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אף פעם לא מפחד שייכבה, פשוט לומדים עם הזמן.

ומה הקטע להשתמש בבלם יד בכלל? בשביל מה יש לך דוושת ברקס? הבלם יד סתם מסבך את העניין

אני יכול רק לנחש שזה בגלל שיש 3 דוושות, ולרוב האנשים יש רק 2 רגליים. אז יותר נוח להשתמש בשתי רגליים + יד אחת, מאשר בשתי רגליים +...רגל שלישית שלא קיימת.

חחח לחתימה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...