מכונית: אוטומטית או ידנית? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונית: אוטומטית או ידנית?

Tomerb1

Recommended Posts

שלום לכולם

רציתי לשאול אותכם כמה שאלות.

איזה מכונית עדיף לקנות? אוטומטית או ידנית?

אמרו לי שטיפולים של אוטומטית הרבה יותר יקרים, והם צורכות הרבה יותר דלק. לדעתי זה לא רלוונטי לגבי המכוניות החדשות. [לדוגמה: מאזדה 3, הונדה סיוויק, וכו']

האם הטענות האלו נכונות?

איך נגיד האוטו מאזדה 3 של 2006?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 244
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ידני יותר כיף :P

רק אם אתה ישראלי ממוצע ועצלן אתה צריך לקחת אוטומטי אבל בגדול ידני עדיף חו מזה שאתה צריך "לעבוד" רוב הנסיעה (לא שזה בעייה אני מת על זה למשל )

ה 3 אוטו חמוד אבל הוא יותר מידיי ליסינג לטעמי (אבל בגדול הוא עושה את העבודה ומתאים ל לפחות 70 - 80 אחוז מהאוכלוסיה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה נוסע באזור גוש דן (איפה שהפקקים שולטים) אז שכח ממכונית.

זאת הוצאה כבדה לאללה.

בתקציב של מאזדה 3 2006 אתה יכול להביא אחלה קטנוע שיהיה לך קליל לתחזוקה, חנייה ונסיעה בפקק.

בישראל של 2009 כשהפקקים רק נעשים גדולים יותר ויותר אין כמו קטנוע ליום יום, מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אם אתה ישראלי ממוצע ועצלן אתה צריך לקחת אוטומטי

אני ישראלי ממוצא ועצלן, אבל לא בגלל זה יש לי אוטומטי אלא בגלל שיש לי סעיף ברשיון הנהיגה שמכריח אותי(מישהו אמר נכה?! :silly: :silly:)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה נוסע באזור גוש דן (איפה שהפקקים שולטים) אז שכח ממכונית.

זאת הוצאה כבדה לאללה.

בתקציב של מאזדה 3 2006 אתה יכול להביא אחלה קטנוע שיהיה לך קליל לתחזוקה, חנייה ונסיעה בפקק.

בישראל של 2009 כשהפקקים רק נעשים גדולים יותר ויותר אין כמו קטנוע ליום יום, מניסיון.

כן גם אני מסכים שעדיף אופנוע ובכלל קטנוע במדינה שלנו ,אבל מי שיכול להרשות לעצמו אז שיקנה .

למרות שאני אישית נהנאה יותר על ה bmw r 1200 gs של אבא מאשר על האוטו .

אני ישראלי ממוצא ועצלן, אבל לא בגלל זה יש לי אוטומטי אלא בגלל שיש לי סעיף ברשיון הנהיגה שמכריח אותי(מישהו אמר נכה?! :silly: :silly:)!

טוב זה הסעיף שלך ,אבל כל אדם אחר שהוא לא נכה \ בן 80 ומעלה לדעתי לא צריך לנהוג על אוטומטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנתם את השאלה שלו נכון. הוא שאל איזה עדיף מבחינה כלכלית: הוצאות על טיפולים, דלק וכו', ולא על מה יותר כיף לנהוג :screwy:

בגלל שהדעה שלי בנושא לא שווה הרבה, ואני גם אשמח לשמוע מה עדיף, נחכה לתגובות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אם אתה ישראלי ממוצע ועצלן אתה צריך לקחת אוטומטי

דיי, תשתחררו מהבולשיט הזה.

אין שום סיבה הגיונית לקנות ידני בשנת 2009, חוץ מבעיות תקציב קשות.

עובדה שכמעט (?) אף יצרנית לא מייצרת יותר את השטות הזאת במכוניות החדשות שלה.

הגירים האוטומטיים החדשים הם לא פחות ממדהימים, וממש לא בזבזנים וחלשים יותר כמו שהיה בשנות ה-90 המוקדמות.

על הגירים המתקדמים אפילו יותר, הרובוטיים, בכלל אין מה לדבר. הם טובים בעשרות מונים מכל גיר ידני שמתופעל אפילו ע"י שומאכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא צריך לנהוג ?

מה רע באנשים שמלאו להם 80 שנות חיים ?

Milford Cubicle: ואגב דיברתי על תיבות אוטומטיות ולא על רובוטיות שלדעתי בכלל טובות , תקשיב התיבות האוטומטיות טובות אבל הן מסרסות את ההנאה של הנהיגה , בכל מיקרה אם לא חשוב לך ההנאה ואתה רק רוצה להגיעה מ a ל b הכי בנוח אז ה אוטומטית טוב אבל אם אתה רוצה גם קצת כיף ידני זה הכי אחי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגירים האוטומטיים החדשים הם לא פחות ממדהימים, וממש לא בזבזנים וחלשים יותר כמו שהיה בשנות ה-90 המוקדמות.

על הגירים המתקדמים אפילו יותר, הרובוטיים, בכלל אין מה לדבר. הם טובים בעשרות מונים מכל גיר ידני שמתופעל אפילו ע"י שומאכר.

לחבר שלי יש טויוטה קורולה חדשה. ויש לה בעיה נורא דפוקה בגיר. יש לה גיר טיפטרוניק\ רובוטית, שהאוטו מחליף הילוך האוטו כזה מקבל מכה קדימה או לא יודע איך לתאר את זה.

השאלה אם זה ספציפי בקורולה. ומה ההבדל בין הטיפטרוניק\רובוטית לאוטומטי רגיל?

ולגבי השאלות הראשונות. האם החזקה של אוטומטית באמת יקרה יותר מידנית? מבחינת תיקונים דלק וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוטמט לוקח בערך 20% יותר דלק.

כמו שאמרו פה ידני גם יותר כיף.

ויש כמובן את השיטה הלא בטיחותית לשים על ניוטרל (בידני) כשאתה ברמזור או בירידה או משהו כזה ואז אתה חוסך עוד יותר דלק.

במקרה ונדפק לך הגיר,למיטב ידיעתי בהמון מקרים ניתן לתקן גיר ידני ,לעומת זאת אוטמט פשוט מחליפים-אף אחד לא מתקן

כל יצרנית מייצרת את זה ועוד איך,פשוט לארץ לא מייבאים את הגרסאות הידניות אבל באירופה הן מאוד נפוצות

ד"א גם למבורגיני פרארי וחברות מייצרות רק ידני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שפותח הת'רד לא הולך לקנות פרארי.

אוטמט לוקח בערך 20% יותר דלק.

קשקוש בלבוש.

זה תלוי בצורת הנהיגה שלך, אוטומט גם יכול להיות חסכוני יותר מידני כאשר אתה נוהג בידני בצורות נהיגה "מהנות" כביכול שאתם מתייחסים אליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע,אבל כל יצרנית מייצרת המון גרסאות ידניות,לארץ מייבאים ב90% מהמקרים רק אוטומט.

בכל אופן

http://www.oee.nrcan.gc.ca/transportation/personal/buying/vehicle-selection-tips.cfm?attr=8#transmission

ככה שזה לא ממש בולשיט.

עריכה:מאזדה 3:

http://www.carpages.co.uk/mazda/mazda-mazda3-review-part-1-01-06-08.asp

There are three transmission options, which depend on the engine choice; a 5-speed manual can be mated to the 1.4 and 1.6 petrol engines and both 1.6 diesel engines. The 6-speed manual gearbox is available on the 2.0 petrol and 2.0 diesel models. The 4-speed automatic is only available on the 1.6 petrol Takara model.

שים לב שרק לגרסה אחת יש תיבה אוטומטית,ורק אוטה מייבאים לארץ שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...