צריך המלצה לפי ארגונומיות למסך סמסונג 22'' בתקציב 1000K - איזה דגם עדיף? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לפי ארגונומיות למסך סמסונג 22'' בתקציב 1000K - איזה דגם עדיף?

Oranl

Recommended Posts

אני רואה שתרבות הדיון שלך מפליגה באוצר מילים משובח, אבל אני מבין שבכל מקום אנו עשויים למצוא דוברי "ברברית" (אגב, אני בטוח ש"האח הגדול" היא התוכנית האהובה עליך ביותר).

בחיים לא ראיתי ובחיים לא אראה, סדרות ריאלטי בכלל לא מושכות אותי.

צורת הדיבור שלי נבעה בעקבות כך שאתה משתמש חדש בפורום, וההודעה הראשונה שלך נראית כמו הודעת טרול רגילה.

ופשוט נמאס מכמות הטרולים באתר.

לענייננו, הוא לא אמר שהוא רוצה פאנלים שאינם TN אלא שאל באופן כללי כחלק מהנושא. מה עוד שאין מסכי מחשב בגודל המבוקש, במחיר אשר צויין אשר אינם בעלי פאנל TN, לכן הפיתרון היחיד במגבלת התקציב הנוכחית הוא מסך עם פאנל TN.

למרות שהוא כתב תקציב (שגם נכתב בזמן מאוחר יותר) הוא שאל בנוגע למסכים אחרים והוא קיבל תגובה על זה.

כן כן, כולנו כבר יודעים שיש לך מסך דל מדגם 2209WA ואשר עולה כ - 800 ש"ח מעל רוב המסכים, ללא יתרון משמעותי אל מול השיפורים בטכנולוגיית TN. מה עוד שדיברת על מסכים בתקציב מופקע בהמשך.

איפה בדיוק דיברתי על מסכים היקרים יותר מ2209WA? ואני לא הראשון שהעלה את הדגם הזה בדיון הזה בכלל.

כשאתה אומר "מוצר הרבה יותר איכותי" אני בספק רב אם יצא לך איי פעם להביט ולבחון את המסכים של סמסונג (לדוגמא) מהסוגים שציינתי. אתה מסתמך בתגובותיך על אסכולה ישנה ולא מעודכנת שקובעת כי פאנלים מסוג SPS, למשל, טובים משמעותית ממסכים עם פאנל TN, מה שהיה נכון בעבר אבל הנו טעות אחת גדולה בהווה, במיוחד כאשר בוחנים עלות אל מול תועלת וכאשר רוב השימושים הביתיים הנם לצרכי משחקים, סרטים ואינטרנט. שלא יובן לא נכון, מי שגרפיקאי או צלם מקצועי או סתם עם עודפי כסף אז בבקשה, שיקנה מסכים יקרים, בסופו של דבר יותר טרנזיזטורים בפריסה על שטח מצומצם יתנו יותר דיוק בצבעים באופן אחיד לאורכו ורוחבו של המסך, אבל אין זה נראה באופן משמעותי בישיבה מול המסך ואין זה אומר שכל "פשוטי העם" צריכים את זה. רוב רובם של האנשים אשר משתמשים במחשב יושבים מול מסך המחשב, אחרי הכל, אם תשב מאחורי המסך לא תוכל ממש לעבוד. זוויות הצפיה של המסכים החדשים למעשה מאפשרות צפיה במסך בכל זווית אופקית אפשרית הנראית לעין והייתי ממליץ לך לגשת לכל מקום אשר מציג את המסכים ולהיווכח בעצמך. באשר לזוויות אנכיות, הרי ברור שאף אחד לא מסתכל על מסך מלמעלה למטה, ומלמטה למעלה גם כן כמעט ולא יעיל להשתמש. להזכירך, אנחנו לא מדברים על מסך LCD באולם תצוגה אלא על מסך שניצב על שולחן מחשב. זוויות הצפיה אינן רלוונטיות ברוב רובם של המקרים, מה עוד שהן די טובות בטכנולוגיה החדשה (תריץ בגוגל, יש מספיק תמונות אשר תומכות בטענה).

כפי שציינת מרבית המשתמשים יושבים מול המסך רוב הזמן, אבל אל תשכח כשהם מול המסך הם קוראים טקסט, דבר שפחות טוב במסכי TN לעומת המסכים האחרים.

ואם אתה מדבר על פשוטי העם, אז רוב פשוטי העם יהיו עם מסך אחד בחדר, ובלי טלויזיה, לכן אם הם ירצו לראות סרט בצורה נוחה, הם לא ישבו על הכסא ויראו אותו (במיוחד אם הם לא לבד).

מסכי T240 הנם בעלי זווית צפיה אופקית של 170 מעלות וזווית צפיה אנכית של 160 מעלות, זה נתון טכני יבש וברור אשר מופיע בכל מקום וניתן לבדיקה, אני מציע שתבחן את הדברים.

הנתונים האלה הם נתונים יבשים בלבד.

נכון שניתן לראות בזויות המדוברות, אך כל התמונה משתנה מבחינת צבעים ותאורה, אז מה הטעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב.

אמרתי שפאנלי TN השתפרו! ביחס לTN אחרים יותר ישנים.

והDELL לא כזה יקר כמו שאתה מתאר...כולה עולה בעוד 400-600 שקל יותר מהT220. אז תקח את המחיר בפרופורציות! אל תשכח שהמסך נשאר איתך ל3 שנים ואולי יותר אם תשמור עליו, אז הבדלי המחיר כבר ממש מתגמדים.

אתה יכול להגיד לי שבחדר חשוך אתה יכול לראות ב45 מעלות את הT240 בלי פגיעה בצבעים???

ראשית, אל תשכח שאנחנו מדברים על 22" כרגע, אז אם ההשוואה היא ל - 22" כגון T220 של סמסונג יש פער של 800 ש"ח שזה פער שלא ניתן להתעלם ממנו. באשר להשוואה ל - 24", בכלל אין מה לדבר כי גודל המסך משמעותי לעבודה על משימות מרובות והשלמה לפאנל S- באותו הגודל רק תכפיל את העלויות.

אם אתה מדבר על זוויות אופקיות אז אין שום בעיה, למרות שאם אתה מחפש רמת דיוק אבסולוטית אז ברור שהיא אינה קיימת באופן מושלם, אבל אני חוזר ומזכיר, זה לא מסך LCD בסלון שמתקבצים סביבו 10 אנשים לצפות בסרט. יש בסיס SWIVEL שמאפשר לסובב את המסך ולכן אני לא מבין מאיזו סיבה אני צריך לצפות בזווית של 45 מעלות במסך המחשב. כאשר אנחנו מדברים על 45 מעלות אנכי, פה נכנס היתרון המשמעותי של הפאנלים היקרים וההבדל בזווית הצפיה האנכית הוא תהומי, למרות ששוב אני מדגיש, ברוב המקרים זה לא קיים, אז די מיותר לדבר על מה שאינו רלוונטי לרוב האנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם מדובר על 10-20 מעלות אנכית יש יתרון אדיר לפאנלים השונים.

ואת זה נוכחתי לראות בעצמי כשניסיתי לראות סרט על מסך TN מהמיטה.

רק שתדע, לא בכל דגמי יש בסיס SWIVEL, לא זוכר באיזה דגמים במדוייק, אבל יש את הבעיה הזאת לא במעט מקומות.

בוא ניקח דוגמא נוספת, שני סטודנטים יושבים על מחשב אחד, ושניהם צופים במסך.

אל תשכח שבעקבות הכסאות הם לא צמודים אחד לשני, אז מה שנוצר כאן הוא שרק סטודנט אחד רואה כמו שצריך והשני רואה בצורה מעוותת במקצת, או שפשוט שניהם רואים בצורה פחות מעוותת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיים לא ראיתי ובחיים לא אראה, סדרות ריאלטי בכלל לא מושכות אותי.

צורת הדיבור שלי נבעה בעקבות כך שאתה משתמש חדש בפורום, וההודעה הראשונה שלך נראית כמו הודעת טרול רגילה.

ופשוט נמאס מכמות הטרולים באתר.

אני לא ממש חדש בפורום מבחינת מעקב וקריאה, אני חדש בתגובות והחלטתי להגיב כי אני רואה אנשים שמחפשים מסכים סטנדרטיים וכל מה שממליצים להם זה דגמים יקרים שאני לא בטוח שממש מחייבים קניה בשימושים שצויינו. אגב, אני בטוח שההמלצות נעשות מתוך רצון להיטיב עם המשתמשים ולא להזיק להם.

למרות שהוא כתב תקציב (שגם נכתב בזמן מאוחר יותר) הוא שאל בנוגע למסכים אחרים והוא קיבל תגובה על זה.

איפה בדיוק דיברתי על מסכים היקרים יותר מ2209WA? ואני לא הראשון שהעלה את הדגם הזה בדיון הזה בכלל.

כפי שציינת מרבית המשתמשים יושבים מול המסך רוב הזמן, אבל אל תשכח כשהם מול המסך הם קוראים טקסט, דבר שפחות טוב במסכי TN לעומת המסכים האחרים.

אם כבר רוצים לקרוא טקסט אז מסכי CRT מתעלים על כולם (להוציא את עניין הקרינה).

ואם אתה מדבר על פשוטי העם, אז רוב פשוטי העם יהיו עם מסך אחד בחדר, ובלי , לכן אם הם ירצו לראות סרט בצורה נוחה, הם לא ישבו על הכסא ויראו אותו (במיוחד אם הם לא לבד).

[אתה בטח מדבר על מסכי ולא על מסכים נייחים כי אחרת אני לא מבין את הסיטואציה.

הנתונים האלה הם נתונים יבשים בלבד.

נכון שניתן לראות בזויות המדוברות, אך כל התמונה משתנה מבחינת צבעים ותאורה, אז מה הטעם?

אני לא חושב שזה ממש דרמטי כשהצפיה משתנה מבחינה אופקית. מבחינה אנכית אין בכלל ויכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אל תשכח שאנחנו מדברים על 22 אינץ! לא צריך להכפיל שום דבר ולא נעליים.

כולה עוד 50 אחוז מחיר, תראה לי איפה הT220 עולה 800 שקל פחות?? לא ידעתי שמוכרים אותו ב800 שקל...

ב.אם הייתי אומר לך שאני מוכר את ה2007WFP שלי ב1400 שקל, לא היית קונה? במקום הT220 ב1100? היית רץ לחרוג.

אז אני אומר לך שב1600 אתה מקבל 22 אינץ! לא 20 אינץ... שבשביל זה ממש שווה לחרוג. כי לפי הסטטיסטיקות באמת בשביל 24 אינץ עם פאנל טוב צריך 3000 שקל. בשביל 20 אינץ עם פאנל טוב צריך 2000 שקל(הLG לא נחשב), אז 22 עם פאנל טוב הגיוני שהיה צריך 2500 שקל לא? אז מביאים לך אותו ב1600 שקל ואתה עוד מתלונן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ריבוי ההודעות והשאלות שלי יצר בלבול, אז אבהיר מחדש:

תחילה שאלתי באמת אם יש מסכי סמסונג שאינם בעלי פאנל TN. כיוון שאין, הוצע ה- אבל לדעתי פער המחירים לא מצדיק את הקניה אז שאלתי מבין מסכי הסמסונג 22'' איזה עדיף בתקציב שנתתי.

מסך שאפשר יהיה לשנות את זווית ההטיה שלו וגם את הגובה אם אפשר, וכמובן שיעמוד בתקציב. פשוט ריבוי הדגמים של מסכי 22'' בלבלו אותי ורציתי לדעת איזה מהם עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ריבוי ההודעות והשאלות שלי יצר בלבול, אז אבהיר מחדש:

תחילה שאלתי באמת אם יש מסכי סמסונג שאינם בעלי פאנל TN. כיוון שאין, הוצע ה- אבל לדעתי פער המחירים לא מצדיק את הקניה אז שאלתי מבין מסכי הסמסונג 22'' איזה עדיף בתקציב שנתתי.

מסך שאפשר יהיה לשנות את זווית ההטיה שלו וגם את הגובה אם אפשר, וכמובן שיעמוד בתקציב. פשוט ריבוי הדגמים של מסכי 22'' בלבלו אותי ורציתי לדעת איזה מהם עדיף.

זה בסדר, אני הבנתי היטב את כוונתך. אמנם במסכי ניתן לשנות את זווית ההטיה כי יש מנגנון TILT, אבל צפיה בזווית אנכית במסכים עם פאנל TN אינה מומלצת בלשון המעטה. אם הצפיה בזווית ישירה אז אין שום בעיה.

באמת אל תשכח שאנחנו מדברים על 22 אינץ! לא צריך להכפיל שום דבר ולא נעליים.

כולה עוד 50 אחוז מחיר, תראה לי איפה הT220 עולה 800 שקל פחות?? לא ידעתי שמוכרים אותו ב800 שקל...

ב.אם הייתי אומר לך שאני מוכר את ה2007WFP שלי ב1400 שקל, לא היית קונה? במקום הT220 ב1100? היית רץ לחרוג.

אז אני אומר לך שב1600 אתה מקבל 22 אינץ! לא 20 אינץ... שבשביל זה ממש שווה לחרוג. כי לפי הסטטיסטיקות באמת בשביל 24 אינץ עם פאנל טוב צריך 3000 שקל. בשביל 20 אינץ עם פאנל טוב צריך 2000 שקל(הLG לא נחשב), אז 22 עם פאנל טוב הגיוני שהיה צריך 2500 שקל לא? אז מביאים לך אותו ב1600 שקל ואתה עוד מתלונן...

תראה לי איפה מוכרים מסך מדגם 2209WA במחיר של 1600 ש"ח, בכל המקומות התמחור נע סביב 1750 - 1800 שזה 800 ש"ח מעל T220. אם היית מוכר את מסך ה - 2007 WFP אני לא משוכנע שהייתי רץ לקנות בכל מחיר מכמה טעמים - ראשית זה תלוי בצרכים, הפער בגודל מסך 20" לעומת 24" הוא משמעותי ויש אנשים שצריכים מסך גדול יותר ולכן הוא לא יתאים בהכרח. שנית, אני לא יודע כמה פיקסלים שרופים יש במסך אם בכלל. שלישית, במסך הזה יש לאגים ניתנים להבחנה לעומת דגם 2408WFP ולכן אני לא בטוח שכולם ירצו לקחת מסך כזה. חוץ מזה אני ממש לא מתלונן, יש לי מסך של NEC שעולה יותר מכל המסכים שצויינו כאן בנוסף לסמסונג, אז על מה עליי להתלונן מלבד הרצון לתת לאנשים תשובה מדוייקת לשאלותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

איזה כל המקומות? יש סך הכל 2 מקומות, NEXTOP שמוכרים ב1550 ודיברנו עליהם בעבר

ופנדה שמוכרת ב1750, וארגנתי עכשיו שיהיה 1650 לחברי הפורום.

בנוגע לCRT, נראה לי היום עדיף TN, מאשר את הקרינה הזאת :)

לא הבנתי מה הקשר למסכים של מחשב נייד? אני מדבר על מסך של מחשב נייח...

פשוט אם אתה רוצה לראות עם עוד מישהו אז רואים במיטה, או בספה.. ובדרך כלל יוצא שאתה נמוך יותר מהמסך...

וsun_light לא הבנת אותו טוב...

הוא טען שיהיה צורך להוסיף 800 שקל, ולא שהמסך עולה 800 שקל.

T220 עולה היום 1000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בשביל הנושא שיקח T220 ושיחיה כמו כולם עם הזויות צפיה.

נ.ב.דנדן,הבנתי אותו טוב. הוא אמר שצריך להוסיף 800. אז אם הדל עולה 1600, אז הT220 אמור לעלות 800 לפי מה שהוא כתב, תקרא שוב מה שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://cnettv.cnet.com/2001-1_53-50002375.html

תבדוק פה.

לפי מה שהבנתי, אין לו, יש לו רק אופציה להשעין אותו אחורה (שזה כלפי מעלה)

אבל חכה לתגובות של אנשים שיש להם את המסך (מציע לך לעדכן את הכותרת בשביל שאנשים ידעו להכנס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה,

שונה בהתאם.

איזה מסך מכל הדגמים של 22'' אפשר להזיז אותו ימינה שמאלה? אפשר להטות אותו למעלה למטה? לשנות גובה של המסך? אני מחפש את המסך הארגונומי ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-SAMSUNG 2443BW מכיל את כל מה שרצית...

אז אני מניח שגם ה-2243BW מכיל את זה...

הגרסת 24 עולה 1400 וה-22 מתחיל מ-900

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=691094

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=721083

אני בדיוק שוקל לקנות את גרסת ה-24"...

אגב, הביקורות על אלא עדיפות על גרסות ה-T220, T240 מבחינת זמני התגובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...