תלבושת אחידה - מה דעתכם ? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תלבושת אחידה - מה דעתכם ?

.AloN

Recommended Posts

הבעיה של מערכת החינוך שלנו ושל לימור לבנת בפרט, היא שמתעסקים יותר מדי בקקה של מה שמסביב ללימודים ולהשכלה ולא מגיעים ולנקודה החשובה.

סך הכל, אדם שרוצה ללמוד ילמד עם תלבושת או בלי. כנ"ל אדם שלא רוצה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שכחתם את ההמצאה החדשה עוד יותר של משרד החינוך... לעמוד כשהמורה נכנס.

הבעיה שלי עם כל השינויים האלה זה שהם קוסמטיים בלבד ומעל פני השטח. בסופו של יום הנוער הישראלי ישאר עם אותם בעיות שהוא היה איתם לפני התלבושת האחידה. או כמו שנאמר "הבגדים לא עושים את האדם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, אתה רוצה להגיד לי שעכשיו לא תרוץ לעשות קומזיצים ולנסוע לעזור לחקלאים בשדות תוך כדי שירה קבוצתית בדרך? :o לעמוד כשהמורה נכנס, פהה. אם את המוסד אני לא מכבד, אז את המורים על אחת כמה וכמה. אני יכול לספור על יד אחת את המורים שהיו לי ב-10 שנות לימוד שאני מוכן לעמוד לכבודם כשהם נכנסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי דבר אחד מכל זה, כל הזמן מדברים פה שזה בשביל החיסכון

אהל מה חסכון בזה? זאת הוצאה כפולה.

הרי נצטרך לקנות גם את ה"מותגים" וגם את התלבושת אחידה שעולה אותו מחיר כמו המותגים ועשויה מבד חרא.

הרי מה תצאו עם החברה עם תלבושת אחידה? לא.

אתם תצאו עם הבגדים הנורמלים שלכם, אז במילא צריך לקנות אותם.

ואם לא הייתה את התלבושת אחידה אז היו קונים רק את ה"מותגים" והם היו גם לבית-ספר וגם ליציאה

איך לא לקחו את זה בחשבון?

מה שמעניין שתמיד רשום שזה בהחלטה עם מועצת ההורים או משהו כזה.

איך זה יכול להיות שהם הסכימו?

הם הרי בסוף אלו שיוציאו את הכסף, ובמקרה הזה הכפול.

אז יש כמה אפשרויות:

או שזה מועצה של עשירים

או שזאת מועצה אינפנטילית

או שהיא בכלל לא קיימת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהתלבושת האחידה תפתור משהו, אישית, אני די בעד העניין הזה, אבל, וזה "אבל" גדול, רק כחלק משינוי הרבה יותר גדול, האמת, תקרוא לי חנון, תקראו לי Teachers pet, תגידו מה שבא לכם, אבל הרמה של הנוער שיש אצלנו בארץ זה פשוט מגעיל!!!

אמא שלי היא גם מורה, בחטיבת הביניים, וכשמגיע היום שהיא מעירה לתלמיד שנכנס סתם ככה באמצע השיעור לכיתה כדי להגיד שלום לחברה שלו (ואני מדבר פה על כיתה ז')!, אמא שלי "מעיזה" להעיר לו על זה אז בזמן שהוא יוצא הוא אומר "תרגעי לפני שאני מביא לך כאפה", משהו דפוק ביותר במערכת החינוך של המדינה הזו, אני לא יודע אם תלבושת אחידה היא באמת מה שתשנה את המצב, אבל אני תומך בה כחלק משינוי גדול הרבה יותר, לדוגמא: להחליף את חוק חינוך חובה עד כיתה י' בחינוך חובה עד כיתה ו', מעבר לזה, כל אדם שלא יתאים למסגרת (ואני ממש לא מדבר על יכולת אינטלקטואלית, אני מדבר על ר-צ-ו-ן, מצדי שייקח יחידה אחת במתמטיקה וילמד ריקודי עם), יועבר למסגרות אחרות בהם ירכוש מקצוע לעתיד, וכמו כן, הוספה של ה-ר-ב-ה יותר סמכויות למורים/ות ולמנהלים/ות, יכולת של כל מורה להשעות תלמיד וכו'

אני יודע שהרבה בוכים פה על איך שמערכת החינוך אצלנו חרא ושבארה"ב הכל הרבה יותר טוב וכל זה, אבל תראו לי מקרה אחד כמו מה שתיארתי בארה"ב (ופה אני מדבר על כיתה ז', אני אפילו לא אתחיל להגיד לכם מה קורה אצלי בי"א)!

נכון, שהרבה תלוי ביכולת הלימוד של המורה, ויש מורים שיכולים להשתיק כל כיתה (אפילו את שלי) וכל תלמיד, אבל גם מורים טובים לא יכולים ללמד באווירה ה"סטלנית" הנהדרת שיש אצלנו בביה"ס (אגב דודי, אם אתה צוחק, אז בסדר, אם אתה לא, כרגע הוכחת את כל מה שאמרתי על הידרדרות הנוער).

אבל זו רק דעתי, כמובן שיהיו תמיד free spirits שלא יתאימו למסגרת (כמו איינשטיין) אבל אני מדבר פה על היחידים, לא על הרוב. האמת, כל הזמן רק טוחנים לנו דמוקרטיה נוסח ארצות הברית, יש לי את כל הזכויות שבעולם ואם אתה תפר אותן אני אתבע אותך, אבל יש צריך למתוח את הגבול בין דמוקרטיה שנותנת לתושביה זכויות וכו', לבין דמוקרטיה שמוליכה את עצמה בכיוון אחד להרס וניוון ב-ג-ל-ל שהיא נותנת כל הרבה זכויות לכולם.

אולי קצת סטיתי מהנושא, אבל זו דעתי :cwm21:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור למערכת החינוך. חינוך מתחיל מהבית. הורים שלא מחנכים את הילדים שלהם כמו שצריך... כל ההגבלות שבית הספר יטיל על הילדים האלה לא יעזרו. הורה שמרשה לבת שלו לצאת מהבית כשהיא לבושה במשהו דמוי קרעי בגדים לא צריך להתלונן על זה שבית ספר לא פותר לו את הבעיות, ותלבושת אחידה בבית הספר לא תשנה את צורת ההתנהגות.

יש הבדל בין חוסר כבוד לחוסר נימוס. אני מנומס גם לאנשים שאני לא מכבד, וצריך ממש לעצבן אותי כדי שאני אגרר לתגובות בוטות יחסית. מצד שני, יש אנשים שלא קיבלו חינוך דומה, ומדברים איך שבא להם. זה החינוך שנתנו להם בבית, וככה הם מתנהגים - וחושבים שזה בסדר.

אני מסכים בהחלט שמי שלא מתאים מבחינה התנהגותית צריך לעוף. אבל, אנשים מקבלים הזדמנות שניה, ושלישית, ורביעית, וחמישית... וכו'.

שוב, כל הדברים האלה לא קשורים לתלבושת האחידה. ולא ישנו את האמת הפשוטה: תלבושת אחידה זה צעד חסר כל הגיון (ובכך הופך אוטומטית לצעד מטומטם), ובזה נגמר העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

לכל מוסד חינוכי, לא משנה אם זה אוניברסיטה או בית ספר או עמבה ופלאפל, צריך לבוא בצורה מכובדת.

כמו שלא תלך לראיון עבודה עם כפכפים גם אין סיבה שתבוא לבית ספר עם כפכפים.

בקשר לעמידה, פעם עשו לנו את זה. המנהלת פשוט דרשה מהמורה להפסיק את הנוהל הזה.

בקשר לאלימות, זה דו-צדדי. להרבה מורים יש נטיה להשפיל תלמידים, גם להתנהג לפעמים באלימות. אבל גם לתלמידים לא חסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מוסד חינוכי, לא משנה אם זה אוניברסיטה או בית ספר או עמבה ופלאפל, צריך לבוא בצורה מכובדת.

בקשר לאלימות, זה דו-צדדי. להרבה מורים יש נטיה להשפיל תלמידים, גם להתנהג לפעמים באלימות. אבל גם לתלמידים לא חסר.

מן הסתם צריך מגבלות מסויימות, אבל לא תלבושת אחידה.

כפכפים לא זה בסדר, חולצות בטן לא זה בסדר, גופיות קצת טימטום שלא אבל נגיד....

אבל להכריח אנשים ללבוש את הדברים הנוראיים האלה?! ראיתי אתמול בעיתון, שלאיזה בית ספר בהרצליה עשו תלבושת והילדים עזרו "לעצב" את התלבושת הזאת והוציאו כמה גרסאות שונות, אז כסף לא חסר להם אז למה הם באים בדיוק עם תלבושת אחידה?

win-dos, תקטין את התמונה שלך, זה מעוות חצי עמוד.

ותשתדל להירגע עם התגובות שלך, אנחנו מנסים לנהל פה דיון רציני (מה שלא קורה יותר מדי) ותגובות כאלה הורסות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בא לראיון עבודה, אף אחד לא מכריח אותך לבוא ואף אחד מצד שני גם לא אוסר עליך להתלבש איך שבא לך!

אני הגעתי לראיון עבודה עם כפכפים ואני כבר שנה מועסק באותה חברה :) ככה שלהבא תהיה בטוח במה שאתה אומר.

בית הספר מוגדר כמקום שמחייב אותך על פי חוק להגיע לשם עד כיתה י'.

ברגע שאתה מחוייב להגיע לשם, יש הרגשה של כפייה, אז לא מספיק שכופים עליך מה ללמוד, מה להגיד ומה לחשוב.

יגידו לך גם מה ללבוש! והיופי הכי גדול בזה, שזה לא תורם בכלום.

כל אילו שבעד תלבושת אחידה, תנו לי בבקשה נימוק אחד משכנע מעבר ל "זה עניין של כבוד, בלה בלה בלה פקה פקה פקה"

לפחות אחד ף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהתלבושת האחידה תפתור משהו, אישית, אני די בעד העניין הזה, אבל, וזה "אבל" גדול, רק כחלק משינוי הרבה יותר גדול, האמת, תקרוא לי חנון, תקראו לי Teachers pet, תגידו מה שבא לכם, אבל הרמה של הנוער שיש אצלנו בארץ זה פשוט מגעיל!!!

אמא שלי היא גם מורה, בחטיבת הביניים, וכשמגיע היום שהיא מעירה לתלמיד שנכנס סתם ככה באמצע השיעור לכיתה כדי להגיד שלום לחברה שלו (ואני מדבר פה על כיתה ז')!, אמא שלי "מעיזה" להעיר לו על זה אז בזמן שהוא יוצא הוא אומר "תרגעי לפני שאני מביא לך כאפה", משהו דפוק ביותר במערכת החינוך של המדינה הזו, אני לא יודע אם תלבושת אחידה היא באמת מה שתשנה את המצב, אבל אני תומך בה כחלק משינוי גדול הרבה יותר, לדוגמא: להחליף את חוק חינוך חובה עד כיתה י' בחינוך חובה עד כיתה ו', מעבר לזה, כל אדם שלא יתאים למסגרת (ואני ממש לא מדבר על יכולת אינטלקטואלית, אני מדבר על ר-צ-ו-ן, מצדי שייקח יחידה אחת במתמטיקה וילמד ריקודי עם), יועבר למסגרות אחרות בהם ירכוש מקצוע לעתיד, וכמו כן, הוספה של ה-ר-ב-ה יותר סמכויות למורים/ות ולמנהלים/ות, יכולת של כל מורה להשעות תלמיד וכו'

אני יודע שהרבה בוכים פה על איך שמערכת החינוך אצלנו חרא ושבארה"ב הכל הרבה יותר טוב וכל זה, אבל תראו לי מקרה אחד כמו מה שתיארתי בארה"ב (ופה אני מדבר על כיתה ז', אני אפילו לא אתחיל להגיד לכם מה קורה אצלי בי"א)!

נכון, שהרבה תלוי ביכולת הלימוד של המורה, ויש מורים שיכולים להשתיק כל כיתה (אפילו את שלי) וכל תלמיד, אבל גם מורים טובים לא יכולים ללמד באווירה ה"סטלנית" הנהדרת שיש אצלנו בביה"ס (אגב דודי, אם אתה צוחק, אז בסדר, אם אתה לא, כרגע הוכחת את כל מה שאמרתי על הידרדרות הנוער).

אבל זו רק דעתי, כמובן שיהיו תמיד free spirits שלא יתאימו למסגרת (כמו איינשטיין) אבל אני מדבר פה על היחידים, לא על הרוב. האמת, כל הזמן רק טוחנים לנו דמוקרטיה נוסח ארצות הברית, יש לי את כל הזכויות שבעולם ואם אתה תפר אותן אני אתבע אותך, אבל יש צריך למתוח את הגבול בין דמוקרטיה שנותנת לתושביה זכויות וכו', לבין דמוקרטיה שמוליכה את עצמה בכיוון אחד להרס וניוון ב-ג-ל-ל שהיא נותנת כל הרבה זכויות לכולם.

אולי קצת סטיתי מהנושא, אבל זו דעתי :cwm21:

כל מילה, בונבוניירה, באמת - הוצאת לי את המילים מהפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי בתיכון תלבושת אחידה זה היה חובה וככה זה עד היום

העניין שזה לא עזר כי הבנות גזרו את החולצות כך שראו רק את הסמל של הבה"ס

ולפעמים פשוט באו בלי תלבושת

בגלל זה קיבלנו עונשים כמו לחזור הבית להחליף ועוד מספר עונשים מטומטמים

זה לא פתר את בעית המותגים שכולם מדברים עליה כי תמיד מתחת לתלבושת לבשו איזה חולצה אופנתית

או שלבשו את התלבושת רק כשהמורה בא

ובעניין שהבנים מסתכלים על הבנות "החשופות" זה בולשיט

כמו שאמרתי הבנות מצאו דרכים איך לחשוף את עצמן

והבנים תמיד מסתכלים גם בצבא למרות ששם זו כבר לא חולצה אלא מדים שלמים

דבר נוסף

זה לא עזר לחינוך הנוער והתלמדים זה פשוט הציק.

נ.ב

לגבי הבחור שכתב שצריך לעשות חינוך חובה עד כיתה ו'

זה שטיות כי אתה לא יכול לתת למשהו בגיל כל כך צעיר להחליט החלטות כל כך גורליות וחשובות כמו העתיד שלו

כי מטרת משרד החינוך זה לשמור על אחוז הנשירה קטן ככל האפשר בכל מחיר

ואם יעשו את זה האחוז יגדל

ולגבי משרד החינוך הוא באמת דפוק כי הוא מתחיל לטפל בקצה הלא נכון

כלומר, תלבושת ועמידה בפני המורה לא תחנך את הנוער להיות ליותר טוב

המשרד צריך להתחיל מהתשתית ,זאת אומרת לטפל במורים הנשחקים שהשיטות שלהם מיושנות והגישה שלהם לא נכונה

המשרד צריך לעלות את הרף של הסימנרים למורים. כי מי של מצליח בתיכון(לרוב לא אנשים חכמים) הופכים להיות מורים בקלות רבה מדי

וזה משפיע על החינוך בארץ

תחשוב על זה (ואל תעלב זה לא מכוון אישית על אמא שלך שהיא מורה כי יכול להיות שהיא מורה מצוינת)

אבל זו דעתי!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...