סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפנטזיה שלי היא לשחרר אותם, לקבל את גלעד ומיד אחרי זה לעשות סיכול ממוקד כשהם עוד ביחד. אותו דבר חלמתי שיקרה עם סמיר קונטר.

לא יודע למה אבל + 1

ויואב

אני חושב שהוא מעדיף לצעוק מוות לערבים ( אישית לא מסכים ) מאשר מוות ליהודים ( יותר לא מסכים ) מפני הדבר הקטן הזה שניקרא הישרדות .

לכל מי שלא מצביע - אני חושב שזה רוב האנשים מפני שקשה מאוד לאנשים להיות שקולים והגיוניים במקרה כמו המקרה הזה ( כמובן תמיד בעזרת התקשורת ) שהוא טעון ריגשית ( שוב כמובן בעזרת התקשורת )

דרך אגב - שמעתי ראיון ברדיו עם ריבחי רנטיסי ( זיבלון חמאסי ) שמייצר שמפו וסבון נוזלי למשק הישראלי ואחד כזה שדובר עיברית דיי רהוטה ( מתגורר בעזה ואני חושב שיש קשר בינו לבין הרנטיסי המפורסם ) שטען שהישראלים הגיזו חיילים ישראלים ב"עופרת יצוקה " כי הם נחטפו וככה הישראלים הרגו גם חיילים שלנו וגם את החמאסים שחטפו אותם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אין לי בעיה לקבל דעות ימניות קיצוניות (להבדין מלהסכים איתם, אבל זה סיפור אחר), אבל אנשים צריכים לחשוב לפני שהם פותחים את הפה. אני לא מסכים לא עם האמרה מוות לערבים ולא עם האמה מוות ליהודים. קשה להיות שקול והגיוני כי זה מערב המון מטען רגשי - אבל דווקא בגלל זה צריך לעצור רגע ולחשוב לפני שמתבטאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישחררו את המחבלים והם יחטפו עוד פעם חיילים אחרי זה ישחררו את המחבלים הבאים והם יחטפו עוד חיילים מה שאומר שישראל מדינה של פראירים מה הם חושבים שהחמאס יתנו לנו את גלעד באמת הם מנצלים אותנו על איזה חייל מיסקן שבקושי בחיים :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב

זו בדיוק הסיבה מדוע אני מסוקרן כל כך לגבי הדעות של האנשים בפורום בנושא הזה , מכיוון שהנושא הוא ריגשי .

ואותו כנ"ל לגביי "מה הבאת לערבים " הנושא הוא ריגשי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד לשחרר מחבלים תמורת גלעד שליט

מכמה סיבות:

1. להראות דוגמה לחיילים.

2. הוא היה שם בשליחות המדינה (בשליחות שלנו) לכן אנחנו צריכים לדאוג לשחרורו גם תמורת מחבלים

3. יש לנו עם ולא שכיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא "הדאגה" כמה צריך לדאוג לשחרר אותו

הממשלה אומרת כעת שיש אפשרות לדאוג לשיחרור שלו תמורת מעל לאלף רוצחים בחוץ שלא להזכיר את היתרון שיתנו לחמאס ואת יכולת החמאס להצדיק את הסבל שהם גרמו לפלסטינים .

האם אין כאן את אלמנט הקורבן ?

מה עם אלו שירצחו בפיגועים הבאים - כי ברור שהחמאס לא יפסיק , ברור שהחברה האלו הטרוריסטים יצאו שוב לפיגועים ויתמכו במילחמה נגד ברור שאנחנו שופכים שמן על המדורה שאנחנו מנסים לכבות ( ובעופרת יצוקה , ככה הנמכנו את הלהבות ) לשחרר את החייל גלעד יהיה כאילו לבטל חלק ניכבד מהמערכה שהייתה בדרום , אם לא חירבנו את המבצע - לשחרר את החייל יהיה אחד הדברים שלא יועילו . מה עם התמריץ לחטוף חיילים נוספים ? מה נגיד למשפחות ההרוגים והפצועים שיפגעו בעתיד מהרוצחים המשתחררים ?

האם יהיה אפשר לקרא תגובה של מישהו שבעד השחרור ואשר יכול להצדיק את השחרור של החייל בצורה הגיונית ?

האם אנחנו "מרוויחים" משהו מהשחרור ?

האם אנחנו מתפתים לשחרר כל כך הרבה מרצחים רק כדי להשקיט את המצפון החברתי הדפוק שלנו - זה שנישחק עד תום בחיים במדינה קפיטלסטית חזירית שטוחנת את האזרחים שלה עד דק וזו אשר גורמת מחלוקת בין כל המיגזרים שלה ? האם גילעד הוא קונצנזוס ריגשי ???

האם אנחנו מחפשים נחמה בזמן שאנחנו מחזיקים בקצהו הקצר יותר של המקל ולנחמה הזו קוראים גילעד שליט ?? הם אנחנו נרגיש טובים יותר בגלל ששיחררנו אותו - למרות שזה היה תפקידו ורבים אחרים מתו / נעלמו / נפצעו בלי תלונות מיוחדות ?

מה כל כך מיוחד בגלעד שליט ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avi-g2005

אתה צריך להבין שיש הבדל בין "מחבלים" ל"ערבים".

רוב הערבים לא תומכים באירגוני הטרור, וגם בעזה רוב האזרחים כבר מבינים שחמאס אשם בכל המצב שלהם(במיוחד עכשיו כשהם ראו מה קרה בעופרת יצוקה בגלל הקסאמים שחמאס ירה ואחרי שחמאס גנב את הציוד שהיה אמור להגיע אליהם כסיוע הומניטרי..).

כמו שיואב אמר, זה באמת כמו להגיד "מוות ליהודים".

הרי כמו שיש אירגוני טרור ערביים שזה רוצחים, יש גם יהודים רוצחים.

נכון שבעזה ולבנון האחוז שלהם באוכלוסיה יותר גבוה(בגלל אירגוני הטרור), אבל זה עדיין לא הופך את כל הערבים לרוצחים, ואין סיבה לרצות להרוג חפים מפשע(ואני לא מכליל פה מקרים של למשל אם חמאס יורים קסאמים מתוך בית עם אזרחים, כי במקרה כזה זה בעצם החמאס שרוצח את האזרחים האלה וצה"ל רק מבצע את הפעולה פיזית).

ומצטער שאני עושה השוואה כזאת, אבל תחשוב על זה קצת...פעם היה מישהו שגם כמוך לקח כמה תכונות רעות אצל מספר אנשים בודדים וטען שככה מתנהגת קבוצה שלמה(שהיה מאוד נוח לשנוא באותה תקופה), והחליט שצריך להרוג את כל הקבוצה הזאת.

למישהו הזה קוראים היטלר.

ולנושא:

צריך לשחרר גם מנהיגים ומחבלים שרצחו ישראלים, הוא נחטף כחייל בשליחות המדינה והמדינה צריכה גם לשחרר אותו.

אחרי שהוא ישוחרר...אם חמאס ינסו שוב לחטוף חיילים או לירות רקטות יהיה אפשר להבהיר להם טוב מאוד שזה לא דבר שנסבול, ולהציב פשוט "תג מחיר" לכל רקטה ולכל ניסיון לפיגוע/חטיפת חייל...תגובה כאילו אוטומטית.

לדוגמא: על כל רקטה ימחק הרחוב שממנו הרקטה נורתה(עם חיל האויר/תותחנים בלבד, ולהזהיר קודם את האזרחים...ולהציג לעולם את זה כפשע של חמאס שהם ירו רקטה על אזרחים וגרמו למחיקת רחוב בעזה והריסת בתים של אזרחים), ומבצע צבאי(חיל האויר בלבד, ממש לא לסכן חיילי צה"ל) שימשך עד שיהרגו לפחות כ50 חמאסניקים.

בצורה כזאת הם גם יבינו מהר מאוד שלא ניתן להמשיך לירות על או לנסות לחטוף ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה שהישראלים צריכים להיות נחושים ( מסכים )

אז למה לא להתחיל עכשיו מגילעד שליט ( מה ההבדל בינו לבין חיילים אחרים שמתו ? )

אם לא תפגין נחישות מיד - אתה תשלם בהרבה מאוד דם עד שהנחישות תופגן - הרווח העיקרי של מהמילחמה האחרונה הוא הפגנת הנחישות בלהגן על הדרום - מול הטרור עובד רק דבר אחד - נחישות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לשחרר את גלעד -

1.לא משתלם להחזיק את כל המחבלים האלו שיושבים בבתי הכלא בארץ , זה עולה לי ולכולנו פה.

2.הוא נשלח ע"י המדינה מין הראוי שהמדינה תעשה את המאמץ להחזיר אותו (בגבולות ההגיון)

3.תכנס רגע לנעליו של אביו ואני בטוח שתמצא לפחות 1001 סיבות.

אני יודע שזה אולי יעיד על חולשה

מצד שני אני בעד להוציא להורג כל עצור של חמאס על כל יום שגלעד מחוץ לגבולות ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה השטויות האלה "לשחרר אותם כי הם חיים טוב בכלא ועולים לנו כסף" ? מה אתם דבילים?

הם רוצחים, והם צריכים לשבת בכלא. מחבל בכלא = פחות מחבל אחד מחוץ לכלא.

גם האסירים היהודים עולים הרבה כסף, אז מה? אולי נשחרר גם אותם? יש סיבה שקיים מקום שנקרא כלא, אתם יודעים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לשחרר את גלעד -

1.לא משתלם להחזיק את כל המחבלים האלו שיושבים בבתי הכלא בארץ , זה עולה לי ולכולנו פה.

2.הוא נשלח ע"י המדינה מין הראוי שהמדינה תעשה את המאמץ להחזיר אותו (בגבולות ההגיון)

3.תכנס רגע לנעליו של אביו ואני בטוח שתמצא לפחות 1001 סיבות.

אני יודע שזה אולי יעיד על חולשה

מצד שני אני בעד להוציא להורג כל עצור של חמאס על כל יום שגלעד מחוץ לגבולות ישראל

+1

כאילו יש לנו ברירה אחרת.

העיקר שכבר כל הסיפור הזה ייגמר וגילעד ייחזור בשלום הבייתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הסיפור רק יתחיל

יתחיל הסיפור של המשפחות שיפגעו מהמחבלים האלו

יתחיל הסיפור של החיילים שיפגעו כתוצאה מעליית כוחו של החמאס

יתחיל הסיפור של המשפחה הבאה של החייל שיחטף כי אנחנו משחררים כל כך הרבה

אז את מודה שאתה משחרר רוצחים כי אתה עייף ?

אם אתה עייף אתה חלש

אם אתה חלש אתה מזמין אלייך תוקפים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הסיפור רק יתחיל

יתחיל הסיפור של המשפחות שיפגעו מהמחבלים האלו

יתחיל הסיפור של החיילים שיפגעו כתוצאה מעליית כוחו של החמאס

יתחיל הסיפור של המשפחה הבאה של החייל שיחטף כי אנחנו משחררים כל כך הרבה

אז את מודה שאתה משחרר רוצחים כי אתה עייף ?

אם אתה עייף אתה חלש

אם אתה חלש אתה מזמין אלייך תוקפים !

מסכים איתך שהסיפור הזה דיי בעייתי, אבל אנחנו עושים זאת בלית ברירה.

תסכים איתי שאם היית נחטף ע"י חמאס היית רוצה לצאת משם ככל שיותר מוקדם. ::)

אני מציע לשחרר את גלעד שליט תמורת האסירים ומכאן והלאה רק הפצצות אוויריות (להשתדל לא לערב כוח קרקעי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עושים משא ומתן עם ארגוני טרור ברגע שאנחנו עושים איתם משא ומתן זה כאילו אנחנו מכירים בקיומם וגם אם חייל נחטף אסור לנו לעשות משא ומתן הדבר היחיד שיכולים לעשות זה לחלץ אותו וזה רק במקרה שמיקומו ידוע ואני מקווה שהממשלה החדשה תקבל את הדרישות של ליברמן שאחת מהם היא לא לנהל משא ומתן עם טרוריסטים. הפתרון למחבלים שנמצאים בבתי הכלא בארץ וחיים ברמה יותר גבוהה מרוב האוכלוסיה זה עונש מוות אנחנו לא צריכים לשלם מכיסינו כדי לספק רמת חיים כזאת לטרוריסטים ואסור לנו להראות רחמים או פחד אנחנו צריכים להראות לערבים שאנחנו לא פוחדים לפגוע בהם ובמקרה שהם יתקפו אותנו ננהג בדיוק כמו כל מדינה אחרת בעולם, אם נגלה חולשה הם לא יהססו לפגוע בנו וזה בדיוק מה שהם עושים בשנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...