סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

לי אין , לאחרים כניראה יש .[br]פורסם בתאריך: 11.03.2009 בשעה 17:01:47

טוב

אז הטענה שלך ניא שאם נשחרר אותו החיילים יתגייסו ?

אם כך אז אני אטען ש:

1. אם נשחרר אותו החיילים לא ילחמו בחירוף נפש כי הם יגידו לעצמם שעדיף אולי ליפול בשבי מאשר למות ( ובהחלט יש כאלו ) כי בין כך ישחררו אותם .

2 בני אדם שנימצאים במצב שהוא לחיות או לחדול מתנהגים בצורה הכי מיטיבית שלהם ואם תיתן לחיילים אפשרות שלישית קרי ליפול בשבי , לא תקבל מהם חיילות למופת וחלקפ עלול לפגוע בהיתנהגות ובנחישות הכוללת של החברים שלהם ובכך להמשיך את הפגיעה של רוחם הנפולה בחבריהם הבונים וזקוקים לחיפוי שלהם , בקיצור החיילים עלולים לבחור בדרך הפחדנית אם יתאפשר להם ( מול פחד המוות שהוא מצוי במילחמה ) .

3. ברגע שתשחרר לחופשי אלפיים של מחבלים כאלו , אותם חיילים שלנו יאלצו להילחם יותר אבל יהיו בעלי יכולת נמוכה יותר .

עקב הסיבות לעיל אני טוען שהמלך לשחרר רוצחים הוא שגוי ויגרום להפסד , למרות טענתך שאיננה משקפת את מלוא המציאות .

אנא השב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רבותיי, התשקורת השמאלנית השתלטה לנו על החיים, ולפיה ישק דבר במדינה.

ביבי, כמו ברק, כבר יודע שעדיף לשתוק, ולהנהן בהסכמה, למרות שאני מאמין שעמוק בפנים הם נגד העיסקה.

ליבני אמרה שלא בכל מחיר צריך לשחרר, ועשו עליה כזה לינץ' ששאר הפוליטיקאים הבינו את הרמז.

שיחרור רוצחים הוא דבר לא מוסרי.

אני לא מאמין שבכלל שוקלים דבר כזה, הרי פעם ארגוני הטרור לא היו מעיזים לדרוש זאת כי היו יודעים שהתשובה תהיה שלילית מראש.

היום -הם דורשים 1400 מחבלים, וביניהם רוצחים עם דם על הידיים. זה פשוט בזיון, ובנוסף הם לא משחררים מידע על החטוף שזה בכלל סופר בזיון.

לבי עם המשפחה, ואם הייתי במקומם הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק, אבל חיי אדם אחד לא שווים לחיים של אחרים, ובמיוחד אם הוא חייל שנשבע להגן על העם ועל המדינה.

צריך להכריז שמפסיקים עם המנהג הזה של שחרור אסירים, אבל הבעיה שזה לא אפשרי בגלל שהעיתונאים והכתבים יושבים לראשי הממשלה על הגרון עד שהוא נכנע.

במצב הנוכחי אכן רק שחרור האסירים הרוצחים יביא לשחרורו של גלעד. יכול להיות שאם הממשלה הייתה מוכנה ממש לאחר החטיפה לעיסקה שבה ישוחררו הרבה אסירים אבל בלי דם על הידיים, זה היה נפתר. היום לצערי זה מאוחר מדי.

אני מניח שהעיסקה תצא לפועל לבסוף, וכל זאת רק בגלל התשקורת, אבל אני מקווה שגלעד אכן בחיים כי אם לא אז אנו צריכים לארוז ולעזוב ושהאחרון יכבה את האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הטענה שלך ניא שאם נשחרר אותו החיילים יתגייסו ?

זו לא הטענה, אבל ההתגלגלות של העניינים אני בטוח שגורמת לאנשים לחשוב פעמים אם להתגייס או לא.

תסלח לי שאני אומר לך שאני לא חושב שאף אחד רוצה ליפול בשבי, זה חוויה לא נעימה מספרים, לחשוב ככה זה מחשבה מוזרה...

תראה, אני מבין לוגית מה אתם אומרים, אבל זה לא אשמתו של הילד הזה שפה לא יודעים להתנהל, תקן אותי אם אני טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי צריך לעשות משעל עם על העניין הזה.

מצד אחד, זה חובה של המדינה להחזיר כל חייל הביתה, מצד שני, חובתו של החיל להגן על אזרחי המדינה.

במידה ומשחררים מחבלים, תהייה פגיעה באזרחי המדינה- על חשבון החיל.

זה ויכוח עקרוני שאף אחד לא יכול לקבוע בוודאות את הדבר הנכון שצריך לעשות, לכן נדרש משעל עם.

מישהו יודע איפה אפשר להציע רעיונות לדיון הכנסת\ ממשלה? (רציני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אתה לא טועה ואין זו "אשמת" החייל

IG אני מסכים שמשאל עם הוא הכלי היעיל ביותר להוכחת וקביעת רצון העם לגבי כל נושא אשר נוגע ישירות לקיום העם לטווח רחוק .

תשובות :

המקום במקרא הזה לדעתי לקבוע אם ישוחרר החייל ע"י היכנעות לחמאס הוא בכנסת ולא במשאל עם ו / או בממשלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נשחרר אותו החיילים לא ילחמו בחירוף נפש כי הם יגידו לעצמם שעדיף אולי ליפול בשבי מאשר למות ( ובהחלט יש כאלו ) כי בין כך ישחררו אותם .

תגיד לי מה זה השטות הזאות? ברגע שיש מצב של לחיות או למות גם "הגיבורים" ביותר יעדיפו לחיות

חוץ מזה כל עוד יש חייל בשבי אז חיליים יחשבו פעמים אם כדאי להם לסכן את התחת שלהם

שיחרור רוצחים הוא דבר לא מוסרי.

אני לא מאמין שבכלל שוקלים דבר כזה, הרי פעם ארגוני הטרור לא היו מעיזים לדרוש זאת כי היו יודעים שהתשובה תהיה שלילית מראש.

היום -הם דורשים 1400 מחבלים, וביניהם רוצחים עם דם על הידיים. זה פשוט בזיון, ובנוסף הם לא משחררים מידע על החטוף שזה בכלל סופר בזיון.

לדעתי ואני אומר את זה בזהירות אפשר לעשות תנאי כזה:

מחבלים שביצוע פעולות נגד כוחות מזוינים ישחררו ואילו מחבלים שביצוע פעולות כנגד אזרחים לא ישוחררו

אני זוכר שבהתחלה הם דרשו 500 מחבלים אז בעוד זמן מה הם יכולים לדרוש יותר

בנוסף לזה אני לא רוצה שיהיה לנו רון ארד ב'

ברגע שתשחרר לחופשי אלפיים של מחבלים כאלו , אותם חיילים שלנו יאלצו להילחם יותר אבל יהיו בעלי יכולת נמוכה יותר

יש להם מספיק מחבלים אני לא חושב שעוד אלפיים ישנה משהו....

איך שאני לא מסתכל על זה לא משנה מה נעשה (נשחרר או לא נשחרר) אנחנו יוצאים מופסדים ואפילו די מושפלים(כך שאר האירגונים והמדינות יראו את זה לדעתי):

אם נשחרר את המחבלים נכנענו לאירגון טרור

אם לא נשחרר את החייל אז אנחנו חסרי יכולת

דבר נוסף מעניין הוא אם יש רשימה של המחבלים

IG אני מסכים שמשאל עם הוא הכלי היעיל ביותר להוכחת וקביעת רצון העם לגבי כל נושא אשר נוגע ישירות לקיום העם לטווח רחוק

זה יכול להיות רעיון טוב אבל איזה שאלה תשאל? או שישאלו מספר שאלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אתה לא טועה ואין זו "אשמת" החייל

IG אני מסכים שמשאל עם הוא הכלי היעיל ביותר להוכחת וקביעת רצון העם לגבי כל נושא אשר נוגע ישירות לקיום העם לטווח רחוק .

תשובות :

המקום במקרא הזה לדעתי לקבוע אם ישוחרר החייל ע"י היכנעות לחמאס הוא בכנסת ולא במשאל עם ו / או בממשלה .

מה תגיד למשפחה שהילד שלה נהרג כשתפס מחבל?

מה, החיים של הילד שלהם היו שווים מחבל אחד, והחיים של גלעד שווים 1400?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא יהיה ספק - אני מתנגד נחרצות לשיחרור המרצחים , אבל עדיין אני יודע שהריבון במדינה הוא הכנסת ( לפחות כך זה צריך להיות ) - אז אם הייתי נשאל על כך אני הייתי אומר להם שזהו רצון הריבון הניבחר ע"י העם ( ובלי שום ספק זו צריכה להיות הצבעה גלויה - כדי שהניבחרים הבוחרים יתנו את הדין הציבורי על הצבעתם )

המממ מעניין מה היו מצביעים חברי הכנסת הערביים ? ( אני חושב שבתור אינדיקציה הדבר הנכון הואר להצביע להפך מהם ;) )

עדיין יש בעיה עם חופש הדיבור הבילתי מוגבל שיש כולל בביצוע קמפיינים - יתכן שצריך להגביל את הערוצים בהם יכולים בעלי אינטרסים להפעיל קמפיינים - לא יודע , עדיין ערוץ 2 הוא ערוץ ציבורי ואסור לתת לבעל הון ו / או בעל השפעה כזה או אחר להשתלט ולסחוט את הרגש כדי להשפיע על תהליך שהוא ביטחוני מדיני בצורה מתמשכת - זוהיא הפעלת לחץ מוגזם בלי שום ספק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי צריך לעשות משעל עם על העניין הזה.

מצד אחד, זה חובה של המדינה להחזיר כל חייל הביתה, מצד שני, חובתו של החיל להגן על אזרחי המדינה.

במידה ומשחררים מחבלים, תהייה פגיעה באזרחי המדינה- על חשבון החיל.

זה ויכוח עקרוני שאף אחד לא יכול לקבוע בוודאות את הדבר הנכון שצריך לעשות, לכן נדרש משעל עם.

מישהו יודע איפה אפשר להציע רעיונות לדיון הכנסת\ ממשלה? (רציני)

זו דוגמה קלאסית למקרה שאסור לעשות בו משאל עם. מה תשאל, בעצם? לשחרר או לא? מה לשחרר? כמה לשחרר? מעבר לשאלה שאין לה תשובה נכונה ועל אחת כמה וכמה תשובה מדויקת, לרוב המוחץ של האזרחים אין מספיק מידע (בין אם מחוסר התעניינות ובין אם מדובר במידע חסוי) בשביל להחליט על דבר כזה, ולכן טוב אם זה ישאר בידי הממשלה/הכנסת.

באופן אישי אני לא אצביע במקרה כזה, מהסיבה הפשוטה שלא משנה מה אני אבחר, אני אהיה רחוק מלהיות שלום עם ההחלטה, בעיקר כי אין לי את המידע והכלים לנתח את המצב.

המממ מעניין מה היו מצביעים חברי הכנסת הערביים ? ( אני חושב שבתור אינדיקציה הדבר הנכון הואר להצביע להפך מהם ;) )

יש לך ניחוש פרוע אחד...

עדיין יש בעיה עם חופש הדיבור הבילתי מוגבל שיש כולל בביצוע קמפיינים - יתכן שצריך להגביל את הערוצים בהם יכולים בעלי אינטרסים להפעיל קמפיינים - לא יודע ' date=' עדיין ערוץ 2 הוא ערוץ ציבורי ואסור לתת לבעל הון ו / או בעל השפעה כזה או אחר להשתלט ולסחוט את הרגש כדי להשפיע על תהליך שהוא ביטחוני מדיני בצורה מתמשכת - זוהיא הפעלת לחץ מוגזם בלי שום ספק .

[/quote']

ואם תגביל את חופש הביטוי אתה תפספס את המטרה של פתיחת הטלוויזיה לתחרות. זה מה שהיה בתקופה שהיה ערוץ אחד (תרתי משמע), ואנחנו לא רוצים לחזור לזה. התפקיד של התקשורת, בסופו של דבר, זה להביא את המידע לציבור בבית. בסופו של דבר כן מדברים על הבעיות הבטחוניות (וכל אדם עם טיפה היגיון יבין אותם, ואני בטוח שגם בני משפחת שליט מודעים לכל אותן הבעיות), ולצלם את ההפגנות, ואפילו להיות קצת שמאלניים זו לא עברה במדינה שלנו, ואם על זה נטיל צנזורה, המצב רע מאוד. בסופו של דבר, התקשורת זה כלי ביקורת אזרחי כלפי המדינה ומוסדותיה.

באותה מידה ניתן לומר שלתקשורת אסור לסקר ארועים כדוגמת סגירת מפעל פרי הגליל. מצד אחד, אפשר לומר שיש לזה חלק גדול ב"הצלה" שלו, מצד שני, התקשורת הביע פה מגמתיות (ואפילו די שמאלנית), למרות שהבעלים של אותם כלי תקשורת כנראה מצביעים לליכוד ולו רק בגלל המשנה החברתית-כלכלית שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך לנחש מה יצביעו החכ"ים הערביים - כבר הצעתי להצביע הפוך מהם

אולי אפשר להגביל זאת לפרוקייטים שאינם קשורים לבטחון ו / או פרויקטים שעדיין לא היגיעו להצבעה במליאת הכנס - הרי יש את המושג "סובידיצה " שבו היכולת להשפיע על מקבל ההחלטה ( שופט ) פוסלט את השופט , כאן אין דמוקרטיה אלא שילטון ההון , כלומר מי שיש לו יותר כסף למממן קמפינים כאלו יכול להשפיע על גורל העם כולו ובדרך שאיננה דמוקרטית אלא מוניטרית , תחשוב על זה .

אני חושב שעלינו לחשוב איזו דמוקרטיה אנו רוצים כאן וזו לא צריכה להיות בכלל בעיה ו / או דבר נורא כול כך - דמוקרטיה איננה אנרכיה ואת זה אני חושב שיש אנשים שמתקשים להבין !

ושוב מי מממן לו את הקמפיין שכעת אני שומע גם ברדיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו דוגמה קלאסית למקרה שאסור לעשות בו משאל עם. מה תשאל, בעצם? לשחרר או לא? מה לשחרר? כמה לשחרר? מעבר לשאלה שאין לה תשובה נכונה ועל אחת כמה וכמה תשובה מדויקת, לרוב המוחץ של האזרחים אין מספיק מידע (בין אם מחוסר התעניינות ובין אם מדובר במידע חסוי) בשביל להחליט על דבר כזה, ולכן טוב אם זה ישאר בידי הממשלה/הכנסת.

באופן אישי אני לא אצביע במקרה כזה, מהסיבה הפשוטה שלא משנה מה אני אבחר, אני אהיה רחוק מלהיות שלום עם ההחלטה, בעיקר כי אין לי את המידע והכלים לנתח את המצב.

אני אשאל שלאה עקרונית: במיקרה של חיל חטוף- לשחרר מחבלים ולהסתכן שהם יפגעו באזרחים, או להפקיר את החייל.

אני לא חושב יהייה מישהו (חוץ מהערבים) שיהייה שלם עם ההצבעה שלו, אבל בסוף הנטייה תהייה ברורה, וה"נוהל" במיקרה של חטוף יהייה ידוע. אם יוחלט לא להחזיר אז תהייה פחות מוטיבציה לחטוף. אם יוחלט להחזיר, המו"מ יהייה הרבה יותר קצר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

באופן אישי, אני לא יודע מה לענות. כל הצבעה מכילה בתוכה כל כך הרבה שיקולים בטחוניים, שאני חושב שאם אתה לא בתוך המערכת הרבה זמן אין לך שום סיכוי להבין אותם. וזו, אגב, אחת הטענות המרכזיות נגד משאל עם בכלליות. לשאלה שהעלת שם, אני יודע חד משמעית שאני לא הייתי עונה. להפקיר חייל נוגד כל ערך צהלי, אבל שחרור מחבלים, ואתה בעצמך אמרת, מעלה בצורה משמעותית את הסיכון לפגיעה באזרחים חפים מכל פשע. במקרה הזה, אגב, לא רק שלא הייתי שלם עם ההחלטה, אלא ששתי האופציות כמו שהן לא מקובלות עלי, שכן השאלה פה היא שחרור בכל מחיר או לא לשחרר בכלל. התשובה היא באמצע, ואני לא חושב שיש על זה ויכוח.

אני לא צריך לנחש מה יצביעו החכ"ים הערביים - כבר הצעתי להצביע הפוך מהם

את המושג ציניות אתה מכיר במקרה?

אולי אפשר להגביל זאת לפרוקייטים שאינם קשורים לבטחון ו / או פרויקטים שעדיין לא היגיעו להצבעה במליאת הכנס - הרי יש את המושג "סובידיצה " שבו היכולת להשפיע על מקבל ההחלטה ( שופט ) פוסלט את השופט ' date=' כאן אין דמוקרטיה אלא שילטון ההון , כלומר מי שיש לו יותר כסף למממן קמפינים כאלו יכול להשפיע על גורל העם כולו ובדרך שאיננה דמוקרטית אלא מוניטרית , תחשוב על זה .

אני חושב שעלינו לחשוב איזו דמוקרטיה אנו רוצים כאן וזו לא צריכה להיות בכלל בעיה ו / או דבר נורא כול כך - דמוקרטיה איננה אנרכיה ואת זה אני חושב שיש אנשים שמתקשים להבין !

"בעל המאה הוא בעל הדעה", מסתבר שהמשפט הזה הוא אמיתי. מי שיש לו כסף יש לו השפעה, חד וחלק, ולא משנה באיזה שלטון מדובר. אגב, אם הצבעת למפלגות ימין כמו הליכוד או ליברמן, תמכת במדיניות הזאת (שכן הקפיטליזם מדבר על ניתוק מלא של ההון מהמדינה, או במילים אחרות, יותר בעלי הון). יתרה מכך, ערוץ 2 הוא ערוץ פרטי, כלומר, הוא חברה למטרות רווח. במקרה הזה, רייטינג=רווח, ומאחר וצנזורה על נושאים כאלה היא הרבה יותר חמורה מהפגיע הבבטחון המדינה (מה גם שמדברים על הבעיתיות שבשחרור מחבלים, זה לא שאומרים שחררו 1500 מחבלים כי זה הדבר היחיד שטוב למדינה), לא מצנזרים או מגבילים, וטוב שכך. אבל מה שכן, תמיד קל להאשים את ה"תשקורת הסמולנית".

ושוב מי מממן לו את הקמפיין שכעת אני שומע גם ברדיו ?

את הקמפיין לשחרור גלעד שליט? תורמים שונים ומשונים, אני לא חושב שיש מממן אחד, ואני די בטוח שהמימון הוא לא מתוך אינטרס עסקי (שכן לא שמעתי על תרומה עם "חסות").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ?

אז למי שיש כסף הוא מעל לחוק ? - ככה סתם בתור פירוש של בעל המאה הוא בעל הדעה ? - יואב יש דברים שהם מעל לכסף , וסחיטה ריגשית של עם שלם והפעלת לחץ על ניבחרי ציבור שלא באמצעות בחירות ומניפולציות שילטוניות הם דברים שעדיין לטעמי ניתנים לתהיה ולתיקון מחדש ואינם מפורשים במושגים שלי לדמוקרטיה - זה שייך יותר ל"אריסטוקרטיה " ושמאלני כמוך צריך לדעת זאת .

ציניות , אתה יודע מה אני אסגור איתך ועם כל הליצנים המתנשאים חשבון בנושא של ציניות בתרדים , לא שומעים את הצליל של הטון דיבור ! איך אפשר לדעת שהבן אדם ה"ציני" הוא רק ציני ולא אידיוט כמו שהדברים שהוא כותב מוכיחים :bash: אז לבוא ולהגיד שזה היה בציניות לא מגונן על הטיפשות של להיות "ציני" במדיה שאיננה משדרת גליי קול וצלילים ואסור לבן אדם לטעון לצניות אלא אם הוא מאיר שלו לפחות ובטח לא כאשר סיגנון הכתיבה שלו לקוי וזה בלשון המעטה .

וכן התשקורת שמאלנית והקמפיין מממן ע"י בעל אינטרס ואוייב העם ולו רק בגלל טיפשותו ו / או רצונו לשים את החלטת הבוחר לחוכא ואיטלולה מה שמתאים לשמאלנים ( שאני אישית מכיר הרבה יותר טוב ממך - בהיותי כזה לשעבר ) שהם ליכאורה סובלנים אך הם קיצוניים יותר מימני הכי קיצוני ושואפים להפוך את העם לעדר בהמות ( מישהו אמר קומוניזם ? )

ויואב אתה מלהג על נושאים שאינך מבין ומגרונך אין נשמעת ולו מנגינה מקורית אחת משל היית רוני בתרד דת ואמונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...