צריך הדרכה ב-OC ל-I7 920 + DOMINATOR 1666 + GIGABYTE EX58-UD5 + GTX295 - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הדרכה ב-OC ל-I7 920 + DOMINATOR 1666 + GIGABYTE EX58-UD5 + GTX295

liloli

Recommended Posts

או קי שיחררתי תזמונים ל-9-9-9-24

QPI/VTT 1.335

CPU VCORE 1.2500

MEM VCORE 1.64

SPD X10=1750

UNCOR X20=3500

בביו הגדרת ה-Turbo Boost Technology נמצאת על DISABEL

BLCK-175X20=3500

יש לי הודעת שגיעה באחד המבדקים במס 5 ובמספר 8 לאחר 5 דקות אומנם הטמפרטורות מגרדות את ה-80 אך לא מגיעות.

הוספתי תמונה.

מה מומלץ עכשיו לעשות? להעלות את המתח של המעבד? CPU VCORE

תודה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה ביטלת את ה TURBO BOOST? אתה מאבד 175 MHZ למעבד....

בכל מיקרה אתה יכול לנסות להעלות את QPI\VTT עד 1.35 בבטחה ולשחרר תיזמונים יותר.

בנוסף תוודא...מה שכבר ציינתי מקודם:

1 Load-Line Calibration על מצב ENABLED

Performance Enhance - standard 2

X.M.P - disabled 3

במידה ועדיין לא עובד עדיין קיומות האופציות נוספות:

להחזיר את מהירות הזכרונות ל 1400 ו UNCORE ל 2800 ואח"כ להדק את תיזמוני הזכרונות.

ולאחר שיפור הטמ"פ עם הוספת המאוררים - לנסות ולהמשיך את ה OC למעבד (וכך בעצם גם לקדם את מהירות הזכרונות).

אופציה אחרת היא לנסות לעבוד עם מכפלה נמוכה מהמכפלה הטבעית למעבד לדוגמא:

BCLK של 200 ו מכפלה 18.

ואז להשתמש במכפלה של 8 לזכרון ו 16 ל UNCORE.

זה יאפשר לך לעבוד עם הזכרונות ב1600.

במצב זה כנראה תצטרך לבטל את האופציות הבאות:EIST, C1E, c3/c6/c7 state

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי

היום בבוקר שמתי את ה- BLCK 21X165 =3450

SPD X8 = 1320

UNCORE X16= 2640

מתחים DEFAULT

הרצתי PRIME SMALL FFTS והלכתי לעבודה.

כשחזרתי להפתעתי הרבה המחשב עבד 9 וחצי שעות והריץ את הבדיקה ולא נפל.

בבדיקה הוא מראה את כל הטסטים בירוק חוץ מהראשון ראו בתמונה. מה זה אומר? שהוא נכשל בבדיקה? זה לא טסט שנכשל הוא מראה על משהו אחר.

זה לא יפגע בביצועים מכפלה של X18 לעומת X21 אפילו אם סכום המכפלה יוצא שווה? נגיד 3600 במקרה הזה

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו לא נכון בהפעלת הבדיקה אצלך (למרות שהיא ניראת תקינה)

יש לך 8 WORKER THREADS שהם תקינים. (כל אחד מייצג THREAD) והם כולם ירוקים.

אמור להיות לך חלון נוסף בשם MAIN THREAD שרק מתאר שעת התחלה וסוף...אבל המקום מופיע אצלך COMMUNICATION THREAD?

כשאתה מפעיל את המבחן - רק תפעיל BLEND או SMALL FFTS מבלי להתחבר לסרבר שלהם.

הורדת את התדר? בכל מיקרה הטמפרטורות קצת גבוהות...זה יחייב התיחסות מיצדך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה דיי מוזר הוספתי שני מאוורים 80 של COOL MASTER 1500 RPM שמוצאיםאווי מהחלון, אחד גדול מקדימה שמכניס, וקניתי מאוורר 2000 RPM אומנם אני לא מרוצה לא מה שרציתי אבל זה מה שהיה להם הכי חזק בחנות 75CFM אותו החלפתי עם המאוור המקורי של הקירור ע"מ שידחוף אוויר ואת המקורי 1600RPM שמתי מאחור בשיטת PUSH PULL (יש תמונה שהורדתי מהרשת אבל ככה זה נראה אצלי) .

אני לא יודע מה קורה בבדיקה הזו אבל זה נראה לי תקין

יש 8 worker thereads תקינים וחלון הראשון רק אומר אל תקשורת אם השרת שלהם ופה בבדיקה האחרונה שעשיתי צילמתי גם מה הוא רושם בשורת הסופית שלו והוא אומר רק שסיים התקשרות עם השרת, זראת דווקא בדיקה תקינה,

האם היא תקינה באמת? אני צודק?

התמונות של הבדיקה האחרונה הם אחרי 6 שעות של בדיקה כולל המאווררים החדשים (שעושים במידה מועטה את העבודה לטעמי),

bclk X165 =3400

SPD X10 =1650

UNCORE X20 = 3300

CPUV= DEF=1.250

QPI/VTT= 1.195

DRAM V= 1.580

הבדיקה יצאה מוצלחת לאחר 6 וחצי שעות .

ועכשיו הרצתי עוד בדיקה רק הידקתי תיזמונים קצת.

מה אתם אומרים על הבדיקה האחרונה? ולמה הטמפ' כ"כ גבוהה ? אולי זה כבר בעיה של משחה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה קורה בבדיקה הזו אבל זה נראה לי תקין

יש 8 worker thereads תקינים וחלון הראשון רק אומר אל תקשורת אם השרת שלהם ופה בבדיקה האחרונה שעשיתי צילמתי גם מה הוא רושם בשורת הסופית שלו והוא אומר רק שסיים התקשרות עם השרת, זראת דווקא בדיקה תקינה,

האם היא תקינה באמת? אני צודק?

תודה.

הבדיקה תקינה.

ע"מ למנוע בילבול בהמשך הסבר קצר - PRIME 95 מציגה מקסימום את כל החלונות הבאים (מספר התרדים במחשב בשימוש לצורך הבדיקה + COMMUNICATION +MAIN):

th.e9930a51b3.jpg

ע"מ לצמצם את מספר החלונות אתה יכול לאחד את ה MAIN + COM+ 1ST WORKER דרך ה TAB של WINDOW (רק ה V הראשון נחוץ) ראה תמונה:

th.49d7f33443.jpg

התחלת בדיקה דרך אפשרית גם דרך:

3c843a689c.jpg

הפסקת הבדיקה דרך ה TRAY ICON --> STOP.

אני לא מבין מה אתה מתחרבש עם ה OC למעבד והתיזמונים.

התיזמונים לזכרונות כל עוד הם מתחת ל 1600 - אין בעיה להשתמש ב 8.8.8.24 במתח הנקוב שלהם ואני מאמין שגם במהירות של 1650 תוכל להשתמש בתיזמונים אלה ללא בעיה.

לא מבין גם מה בדיוק אתה מנסה כרגע להשיג ב OC?

זה ניראה כאילו אתה עסוק יותר בלהוציא את המירב מהזכרונות תוך כדי איבוד חלק מ ה OC למעבד.

מבחינת ביצועים ניראה לי יהיה עדיף מעבד מהיר יותר על MHZ 3675 עם שרצים ב 1400MHZ מאשר מעבד על 3465MHZ וזכרונות על 1650MHZ - אבל תיצטרך לבדוק זאת בעצמך.

זה לא יפגע בביצועים מכפלה של X18 לעומת X21 אפילו אם סכום המכפלה יוצא שווה? נגיד 3600 במקרה הזה - לא

והמתח של המעבד שלך הוא גבוהה ממה שאתה חושב ולכן הטמ"פ הגבוהות...אני רואה 1.312 ב CPUZ - תבדוק שוב בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה מתחרבש עם ה OC למעבד והתיזמונים.

לא מבין גם מה בדיוק אתה מנסה כרגע להשיג ב OC?

זה ניראה כאילו אתה עסוק יותר בלהוציא את המירב מהזכרונות תוך כדי איבוד חלק מ ה OC למעבד.

מבחינת ביצועים ניראה לי יהיה עדיף מעבד מהיר יותר על MHZ 3675 עם שרצים ב 1400MHZ מאשר מעבד על 3465MHZ וזכרונות על 1650MHZ - אבל תיצטרך לבדוק זאת בעצמך.

והמתח של המעבד שלך הוא גבוהה ממה שאתה חושב ולכן הטמ"פ הגבוהות...אני רואה 1.312 ב CPUZ - תבדוק שוב בביוס.

אני מנסה דברים תשמע אני לומד. מנסה להגיע למקס' ביצועים של + CPU ככה אני לומד גם להתעסק אם המתחים. בסופו של דבר שאכיר את גבולות ה-OC במחשב שלי אני אמקם אותו כך השמעבד יהייה כמה שיותר גבוהה.

בכל אופן אתה ממליץ על מעבד חזק יותר מאשר למצוא איזון בין ניצול מקס' ומעבד גם יחד?

כן התח של המעבד באמת עמד על 1.312 אבל בביוס הוא מוגדר DEFUALT עכשיו נכנסתי ושיניתי אותו ידנית ל1.2500 והוא באמת מראה לי ב-CPUZ שהוא מקבל 1.184 . והרבה יותר קריר 70 מעלות אחרי חצי שעה בדיקה.

זה הכרחי להריץ גם את הבדיקה blend ע"מ להיות בטוחים ביציבות המערכת? או ש 9 שעות ב- SMALL FFTS זה מספיק? כאדי להריץ בדיקת MEMTEST?

הרצתי עוד בדיקה לאחר הידוק תזמונים של 9 שעות והיא יצאה תקינה. קצת גבוהה 90 מעלות אבל כרגע הורדתי את המתחים של ה-CPU ל-1.184 ומריץ שוב בדיקה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן אתה ממליץ על מעבד חזק יותר מאשר למצוא איזון בין ניצול מקס' ומעבד גם יחד?

זה תלוי לפי דעתי בשימושים שלך במחשב - אני למשל מקודד הרבה MPEG2 ל - ולכן כשבדקתי ווריאציות שונות של OC - בדקתי את הביצועים שאני מקבל במהירות הקידוד ולפי כך בחרתי

כן המתח של המעבד באמת עמד על 1.312 אבל בביוס הוא מוגדר DEFUALT עכשיו נכנסתי ושיניתי אותו ידנית ל1.2500 והוא באמת מראה לי ב-CPUZ שהוא מקבל 1.184 . והרבה יותר קריר 70 מעלות אחרי חצי שעה בדיקה.

וזה אחד הלקחים החשובים ביותר - לקבוע ידנית ולא להשאיר על DEFAULT או AUTO

זה הכרחי להריץ גם את הבדיקה blend ע"מ להיות בטוחים ביציבות המערכת? או ש 9 שעות ב- SMALL FFTS זה מספיק? כאדי להריץ בדיקת MEMTEST?

SMALL FFTS - יבדוק את יציבות הליבות, BLEND יבדוק את UNCORE שכולל את בקר הזכרונות במעבד - שניהם חשובים, MEMTEST יהיה חשוב אם אתה מנסה להריץ את הזכרונות ממוהרים מעבר למוצהר או שאתה חושד שהם לא תקינים.

הרצתי עוד בדיקה לאחר הידוק תזמונים של 9 שעות והיא יצאה תקינה. קצת גבוהה 90 מעלות אבל כרגע הורדתי את המתחים של ה-CPU ל-1.184 ומריץ שוב בדיקה.

בהצלחה :xyxthumbs:

תודה

בכל אופן ניראה לי שקלטת את העניין - ולא צריך ליווי צמוד.

אולי עדיין שווה לנסות להוריד את המכפלה כפי שהצעתי מקודם....

מומלץ לקריאה ועוד חומר מחשבה:

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/ga-ex58ud5-ex58extreme.html

ואם גם ככה אתה מריץ את הבדיקות - שירשור ארוך במיוחד:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=209013

אל תיבהל כשאתה משווה למערכת שלך - אנשים ב XS משתמשים בקירורים משופרים, קירור מים וכולי, גרים במדינות קרות יותר, חלקם לא בדיקות יציבות לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההדרכה! :yelclap: לא חשבתי איי פעם שיהייה לי האומץ לעשות OC לבד. אבל אתם תותחים.

אני עוד בטח אתקל בדברים שלא ברורים לי.

ומה לגבי OC לכרטיס מסך? שווה לנסות לא? לאחר שאייצב את המערכת אם OC MEM & CPU או שזה ישבש הכל וכדאי אם אני רוצה להתחיל לפני כל שעות הבדיקה שעוד מחכות לי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא צריך על כזאת מערכת גם לי יש מערכת פיצוץ ואני משתמש בה טבעי עם קצת מאוד ל 2800 שזאת תופעת לוואי בכלל

אחרי שאני מעביר את הזכרונות לפרופיל XMP הזה

אצלי אבל הQPI LINK הזה יושב על 3200 על ערך כפול מהמהירות של הזכרונות הופתעתי לראות שאצלך הערך נמוך

ב. איפה קנית TRUE 120 FOR 1366 SOCKT אני גם צריך כזה אני עוד עם הקירור סטוק!

החנות היחידה שאני בודק זה KSP ואין להם שום נורמלי ל קור7 תנו לי מקום בירושלים לקירור קור7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. איפה קנית TRUE 120 FOR 1366 SOCKT אני גם צריך כזה אני עוד עם הקירור סטוק!

החנות היחידה שאני בודק זה KSP ואין להם שום נורמלי ל קור7 תנו לי מקום בירושלים לקירור קור7

תזמין מהאינטרנט אני לא מכיר בירושלים, אבל יש כמעט לכל חנות ברשת, אני קניתי מקוברה מחשבים. וזה לא מופיע באתר שלהם אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכה עם המהרת כרטיס המסך עד שתסיים עם המהרת המערכת.

המהרת כרטיס מסך - משחק ילדים לעומת המהרת מערכת. (וגם קצר בזמן).

או קי יצבתי את המערכת על ה-OC המירבי שהצלחתי להגיע. יש תמונות של הבדיקות ותוצאות.

BCLK= 185X21= 3885 GHZ

SPD X8= 1480 8-8-8-24 CDM2

UNCORE X17= 3145 MHZ

CPUV= 1.375

QPI/VTT= 1.335

DRAMV= 1.640

לאחר בדיקה של 12 שעות ב- PRIME 95 SMALL FFTS מקס' טמפ' 93.

ולאחר מכן בדיקה 6 שעות ב- PRIME 95 BLEND מקס' טמפ' 93.

טמפרטורות קצת גבוהות, הזמנתי שני מאווררי scythe s-flex 120mm 1900rpm 75cfm לחבר בשיטת PUSH PULL אני לא יודע כמה זה יעזור ביחס לשמאוורים שיש היום באותה השיטה רק שאני מתכוון גם להצמיד את המאוור ששואב לגוף קירור ככה שיהייה קונפיגורציה קפולה של מאוורים ששואבים ואדח שדוחף, או שעדיף הפוך שנים דוחפים אחד שואב אבל את החום הוא יזרוק לתוך המארז. המאווררים הקיימים היום השיטה הזו הם NEXUS 2000RPM 75CFM שדוחף,והמאוור המקורי של הקירור THERMALRIGHT ULTRA-120 1600RPM ששואב את האווי מחוץ למארז ( כמו בתמונה) .

האם זה יעזור במשהו להחליף את המאווררים הקיימים ב- scythe s-flex 120mm 1900rpm 75cfm ?

טוב לאחר יצוב המערכת אפשר להתחיל OC לכרטיס מסך?? מה נדרש לכך? אלו תוכנות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...