צריך הדרכה ב-OC ל-I7 920 + DOMINATOR 1666 + GIGABYTE EX58-UD5 + GTX295 - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הדרכה ב-OC ל-I7 920 + DOMINATOR 1666 + GIGABYTE EX58-UD5 + GTX295

liloli

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תוריד OCCT בגירסה האחרונה (3.0) יש שם את כל הבדיקות הנחוצות..

ובגדול גם בדיקה למעבד שעושה שימוש בהרבה תהיה בסדר.. ;D

חחחח אתה אוהב שאני בודק אהה??

לא הבנתי להריץ עוד בדיקה ב-OCCT כמו שכבר הרצתי או שצריך להריץ בדיקה אחרת בתוכנה הזו?

איזה לשונית של הבדיקות להריץ? ועל איזה הגדרות? ואל תחסוך לי בזמן!

:kopfpatsch:

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוכנה יש לך שני מבחנים CPU:OCCT וCPU:LINPACK בשתי האופציות יש לך אפשרות לבחור את כמות הזיכרון בבדיקה..

תבחר את הMAX ניצול..

ואני מעדיף שתבצע בדיקות שהכל תקין..מאשר תתחיל בOC ולשנות וכו..

ואז תגיע לפה עם הודעה שגם אתה וגם אנחנו לא נבין ממנה כלום.. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוכנה יש לך שני מבחנים CPU:OCCT וCPU:LINPACK בשתי האופציות יש לך אפשרות לבחור את כמות הזיכרון בבדיקה..

תבחר את הMAX ניצול..

ואני מעדיף שתבצע בדיקות שהכל תקין..מאשר תתחיל בOC ולשנות וכו..

ואז תגיע לפה עם הודעה שגם אתה וגם אנחנו לא נבין ממנה כלום.. :smile1:

כן אתה צודק אני סתם מתלונן כי קיבלתי צורה של כיסא :xyxthumbs:

בכל אופן הרצתי כרגע בדיקה CPU:LINKPACK על הגדרות MAX 90% FREE MEM חמשך שעה. אני מקווה שזה בסדר?

מזה אומר MAX 90% FREE MEM? שהוא יעמיס על 90% או ישאיר 90% פנוי?

תודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי

הבדיקה הסתיימה בהצלחה ללא שגיאות.

אומנם כל הליבות של המעבד הגיעו ל-81 מעלות במהלך הבדיקה אך היא עברה בהצלחה.

מצורפות של תוצאות הבדיקה והדוח שהתוכנה שולחת.

ניתן להגיד שהגדרות הזכרונות הצליחו? האם כרגע עשינו לזיכרונות? :yelclap:

תודה על הסבלנות והעזרה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר וקראת מדריכים רבים אני מניח שאתה מכיר את מגבלות המתח והטמ"פ של המערכת:

מתח למעבד נורמלי של 1.2 מקס עד 1.55 (אבל אז קירור אויר רחוק מאוד מלהספיק). בכל מיקרה על קירור אויר לא הייתי עובר את 1.35-1.4V למעבד הנ"ל.

מתח UNCORE נורמלי של 1.2 עד מקס של 1.35.

מתח לזכרון לא לעבור את ה 1.64-1.65! (מתח גבוה יותר לזכרון יכול לפגוע ב CPU במערכת שלך)

CPU PLL נורמלי של 1.8 ו עד 1.88 ללא סיכון.

לפני ביצוע ה OC מציע לוודא את הבאים במערכת שלך:

1. תדר ה UNCORE צריך להיות לפחות כפול מתדר הזכרון.

2. תשאיר את Turbo Boost Technology על ENABLED - זה לא עובד על הלוח של גיגבייט לפי איך שבתאוריה הוא אמור לעבוד. ניראה כי הוא מעלה את המכפלה ל 21 למעבד לכל הליבות ולא לליבה בודדת במידה ורק אחת נמצאת בשימוש.

כמו כן אם תעשה disable Turbo Boost mode בלוח שלך - אז קביעת המתח למעבד לא נכונה ותיראה ירידה של המתח למעבד במצב נורמלי לסביבות 1.1. בכל מיקרה השארת Turbo Boost mode במצב ENABLED תאפשר לך OC גבוה יותר תוך שימוש ב BCLK נמוך יותר.

3.תשאיר את Load-Line Calibration על מצב ENABLED.

אני די בטוח שתוכל להמהיר את המעבד עד BCLK של 175 ללא תוספת מתח למעבד או לכל רכיב אחר במערכת.

זה יתן לך תדר של 175X21 = 3675 ללא בעיות מיוחדות.

היתרון ב OC ללא העלאת המתח למעבד הוא שעדיין תוכל לשמור על השימוש בטכנולוגיות שחוסכות אנרגיה.

מעבר ל BCLK הזה כבר תיצטרך להוסיף מתח למעבד. בנוסף ב BCLK של 175 ה UNCORE עובד בתדר של 2800=MHZ 175X16 - העלאת התדר מעבר לכך ל UNCORE בד"כ גם תחייב העלאת מתח שלו.

הערה אחרונה לגבי מבחני יציבות. אני אישית עדיין חושב ש Prime95 יותר טוב (בבדיקות של SMALL FFTS ו BLEND TESTS) באיתור שגיאות הנובעות מ OC לא יציב יחסית LINX, OCCT או INTEL BURN TEST.

http://majorgeeks.com/Prime95_d4363.html

בהצלחה.

:biggthumpup:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר וקראת מדריכים רבים אני מניח שאתה מכיר את מגבלות המתח והטמ"פ של המערכת:

מתח למעבד נורמלי של 1.2 מקס עד 1.55 (אבל אז קירור אויר רחוק מאוד מלהספיק). בכל מיקרה על קירור אויר לא הייתי עובר את 1.35-1.4V למעבד הנ"ל.

מתח UNCORE נורמלי של 1.2 עד מקס של 1.35.

מתח לזכרון לא לעבור את ה 1.64-1.65! (מתח גבוה יותר לזכרון יכול לפגוע ב CPU במערכת שלך)

CPU PLL נורמלי של 1.8 ו עד 1.88 ללא סיכון.

לפני ביצוע ה OC מציע לוודא את הבאים במערכת שלך:

1. תדר ה UNCORE צריך להיות לפחות כפול מתדר הזכרון.

אני די בטוח שתוכל להמהיר את המעבד עד BCLK של 175 ללא תוספת מתח למעבד או לכל רכיב אחר במערכת.

זה יתן לך תדר של 175X21 = 3675 ללא בעיות מיוחדות.

היתרון ב OC ללא העלאת המתח למעבד הוא שעדיין תוכל לשמור על השימוש בטכנולוגיות שחוסכות אנרגיה.

מעבר ל BCLK הזה כבר תיצטרך להוסיף מתח למעבד. בנוסף ב BCLK של 175 ה UNCORE עובד בתדר של 2800=MHZ 175X16 - העלאת התדר מעבר לכך ל UNCORE בד"כ גם תחייב העלאת מתח שלו.

הערה אחרונה לגבי מבחני יציבות. אני אישית עדיין חושב ש Prime95 יותר טוב (בבדיקות של SMALL FFTS ו BLEND TESTS) באיתור שגיאות הנובעות מ OC לא יציב יחסית LINX, OCCT או INTEL BURN TEST.

http://majorgeeks.com/Prime95_d4363.html

בהצלחה.

:biggthumpup:

טוב אני פרקתי והרכבתי מחדש את הקירור מהמעבד כולל ניקיון של המשחה הישנה מהמעבד ומהקירור, שמתי משחה במידת הצורך וסגרתי .

נראה שזה לא תרם הרבה לשיפור הביצועים בקירור.

הרצתי לאחר מכן שוב את OCCT לבדיקה ב-MAX 90% FREE MEM למשך שעה את התוצאות החדשות והלא כ"כ שונות ישנם בתמונות , אני חייב לציין שבמהלך הבדיקה כעבור 20 דקות מתחילתה של הבדיקה ב- OCCT התחלתי בדיקה נוספת במקביל עם תוכנת PRIME 95 אני לא בטוח לגבי ההשפעה של זה על תוצאות הבדיקה במידה ושני מבחנים רצים גם יחד. בכל מקרה חשבתי שצריך לציין זאת. את הבדיקה של תוכנת PRIME 95 לא גמרתי מכיוון שהיא ארוכה ואיני בטוח לגבי הגדרות המבחנים שאני נתתי או לגבי המבחן עצמו. היא הופסקה כעבור שעה ורבע ללא תקלות וללא מציאת שגיאות. גם תוצאות של בדיקה זו מופיע בתמונות שהעלתי

אני אשמח לקבל קצת הוראות לתפעול תוכנת PRIME 95 לבדיקות שכאלו.

לגבי ה-BLCK ברגע שאני ממיר את מעבד ל-175 אתה אומר שה-UNCORE עובר לעבוד על X16? אז בכל אופן אצטרך לשנות את המתחים? אני לא ממש הבנתי את השורה וחצי האחרונות שלך בהסבר.

בביוס הגדרות ה- UNCORE הם כמו בתמונה בקישור הבא בדיוק: http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2009/01/04170344631l.jpg

אני מקווה שלהגדרות האלו התכוונת כשאמרת "שתדר ה-UNCORE צריך להיות כפול מתדר הזיכרון"

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להפעיל את PRIME 95 במקביל ל OCCT. אחד מהם מספיק.

כשאתה מתחיל ב PRIME יש 2 אפשרויות בדיקה חשובות...אחד SMALL FFTS שבודק בעיקר את יציבות המעבד (ובד"כ יביא לטמ"פ שיא לאחר כ 20 דקות).הבדיקה השניה של BLEND בודקת את מה שהיה בעבר קרוי הגשר הצפוני והיום זה בעצם ה UNCORE.

כלומר אם אתה ממהיר את המעבד : דבר ראשון הייתי בדיקת SMALL FFTS לראות אם יציב לתדר שקבעת. במידה ולא הייתי שוקל להעלות מתח למעבד. במידה ויציב אך נכשל בבדיקת BLEND הייתי מנסה לעלות מתח ל UNCORE.

בקשר לתדר הזכרון ו UNCORE - במידה ואתה משתמש במהירות של 1600 אז אתה תצטרך UNCORE במהירות של 3200.

אבל ברגע ש UNCORE עולה מעל 2800 אז בד"כ צריך להוסיף לו מתח.

את התדר שבו ה UNCORE עובד תקבע אתה.

בשלב ראשון לא הייתי ממהיר את הזכרון ל 1600 כפי שעשיתה מאחר וזה ימנע ממך למצוא את ה MAX היציב למעבד שלך.

לכן הייתי מוריד את המכפלה של הזכרון ל X8. ואת המכפלה של ה UNCORE ל X16. (קח יתקבל תדר כפול ל UNCORE יחסית לזכרון)

ואז הייתי מתחיל את נסיונות למעבד.

שלב ראשון תנסה עם מתח DEFAULT למעבד ותנסה למשוך עד BCLK של 175 אם אתה יכול. תוך כדי בדיקות של SMALL FFTS.

כמובן שים לב לטמ"פ.

זה יתן: תדר מעבד 175X21 = 3675.

תדר 175X8=1400.

תדר UNCORE של 175X16=2800.

כמובן אל תישכח גם את האופציות הבאות.

Performance Enhance - standard

X.M.P - disabled

בהצלחה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי

עשיתי את מה שהמלצת השארתי את המתחים הגדרות הדיפולט הורדתי את המכפלה X8 של הזיכרון ואת ה-UNCORE X16 ושמתי את ה-BLCK על 175 וזה נתן לי את התדרים שרשמת לי. יש .כג

אכן הוא מזהה את זה יופי

טוב הרצתי בדיקה SMALL FFTS בתוכנה PRIME 95 הבדיקה לא עברה! המחשב בגיעה ל-100 מעלות כל 4 הליבות במשיך עוד קצת וקרס פשוט התכבה יש באמצע בדיקה.

וואו שמתי לב שלאחר שהעלתי את המחשב מחדש פתחתי את REALTEMP והוא הראה לי 98 כמעט בכל הליבות

מה זה אומר? אני צריך להעלות מתח למעבד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמ"פ גבוהות מידי.

לא התכוונתי שתקפוץ ישר ל BCLK של 175....תנסה בהדרגה תוך כדי בדיקת טמ"פ. לא ממש הייתי נותן לטמ"פ לעלות מעל 90 במאמץ מלא.

צריך לבדוק את פתרונות הקירור שלך.

האם זהו הקרור שלך:

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/u120ex-1366rt/product_cpu_cooler_1366rt.html

אם זה הקירור שלך אז הטמ"פ גבוהות מידי ומשהו לא תקין. בטמ"פ 24-25 חדר בבדיקת BLEND אתה צריך לקבל לכל היותר 80 מעלות בתדר הזה. (לבדיקת SMALL כמובן הטמ"פ מעט גבוה יותר).

אז יש מספר אפשרויות:

1. התקנה לא נכונה של גוף הקירור.

2. בעיה בפינוי החום מהמארז עצמו.

3. שימוש במתחים גבוהים מידי. - תבדוק שהמתחים אינם על AUTO ותיקבע אותם ידנית.

כמה מאוררים יש לך עליו? 1 שהגיע איתו או 2? ואיזה סוג?

מה לגביפתרונות הקירור במארז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמ"פ גבוהות מידי.

לא התכוונתי שתקפוץ ישר ל BCLK של 175....תנסה בהדרגה תוך כדי בדיקת טמ"פ. לא ממש הייתי נותן לטמ"פ לעלות מעל 90 במאמץ מלא.

צריך לבדוק את פתרונות הקירור שלך.

האם זהו הקרור שלך:

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/u120ex-1366rt/product_cpu_cooler_1366rt.html

אם זה הקירור שלך אז הטמ"פ גבוהות מידי ומשהו לא תקין. בטמ"פ 24-25 חדר בבדיקת BLEND אתה צריך לקבל לכל היותר 80 מעלות בתדר הזה. (לבדיקת SMALL כמובן הטמ"פ מעט גבוה יותר).

אז יש מספר אפשרויות:

1. התקנה לא נכונה של גוף הקירור.

2. בעיה בפינוי החום מהמארז עצמו.

3. שימוש במתחים גבוהים מידי. - תבדוק שהמתחים אינם על AUTO ותיקבע אותם ידנית.

כמה מאוררים יש לך עליו? 1 שהגיע איתו או 2? ואיזה סוג?

מה לגביפתרונות הקירור במארז?

כן זהו בדיוק הקירור שיש לי עם המאוור המקורי שקיבלתי איתו , יש רק מאוורר אחד

לגבי התקנת הגוף קירור אני בטוח שהוא הורכב נכון

במארז ישנו רק מאוורר אחד מקדימה שמכניס אוויר .

ולגבי המתחים יש מצב שזאת הבעיה כי עכשיו הסתכלתי והמתח ב-AUTO השתנה ל-1.16 שיניתי אותו ידנית ל-1.250 וכרגע אני מריץ בדיקה שוב ב=PRIME SMALL FFTS אומנם אני בתחילתה של הבדיקה אבל בשלב הזה עם המתח הקודם הוא היה על 98 מעלות וכרגע לאחר 10 דקות הוא על 80 מעלות ולא 98 כמו עם המתח הקודם 1.16. אני מקווה שהוא יסיים להריץ את הבדיקה ללא בעיות ואעדכן את התוצאות.

לאחר 15 דקות של בדיקה העלה לי מסך כחול ואמר שצריך להפעיל מחדש שהוא נתל בבעיה הטמפ'ט עדיין עמדו על 82 למה הווינדוס התכבה? אולי בגלל שהוא 64bit ? זה יכול להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב...אני אומר על תקפוץ ישר ל 175.

תנסה להתחיל מ BCLK של 150. תריץ SMALL FFTS ל 20-30 דקות. בדוק את הטמ"פ.

במידה ועובר תעלה את ה BCLK בעוד 5 יחידות ושוב תבדוק...תמשיך עד שתיתקע ואז תודיע לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי טוב סידרתי את המתחים ואפילו פעלתי את Turbo Boost Technology על ENABLED כך שיצא לי במכפלה של מעבד 175X21 = 3675.

תדר 175X8=1400.

תדר UNCORE של 175X16=2800

לאחר בדיקה בפריים 95 של שעה ועשריםב- SMALL FFTS ללא תקלות על טמפרטורה דיי גבוהה של עד 88 מעלות

יש תמונות

מה התוצאות אומרות שזה סביר? 88 מעלות זה הרבה לא? להמשיך את הבדיקה עוד מעבר לשעה ועשרים כי נכון לעכשיו עוד לא כיביתי אותה?

להריץ עוד בדיקה בפריים?

שוב...אני אומר על תקפוץ ישר ל 175.

תנסה להתחיל מ BCLK של 150. תריץ SMALL FFTS ל 20-30 דקות. בדוק את הטמ"פ.

במידה ועובר תעלה את ה BCLK בעוד 5 יחידות ושוב תבדוק...תמשיך עד שתיתקע ואז תודיע לנו.

מזה אומר עד שתיתקע אתה מתכוון שאני עכשיו יעלה את ה-BLCK ל-180 ויריץ בדיקה ובמידה והיא נתקעת לעדכן או ש-88 מעלות זה מספיק על 175X21?

להריץ עכשיו בדיקת PRIME 95 BLEND? כמה זמן צריך להריץ אותה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...