יש לי 11.6V במקום 12 , יכול להיות שזה הסיבה לקריסות ב OC? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי 11.6V במקום 12 , יכול להיות שזה הסיבה לקריסות ב OC?

Arik.G

Recommended Posts

יש לי ספק של 300W HEC ובאובר קלוק אני מקבל הודעת שגיה מעצבנת שעדיין לא הבנתי אותה , כבר פירסמתי פה את התמונה

ואף אחד לא ידע להסביר אותה בדיוק. ולא משמן שמתי לב שלפעמים המתח של ה 12V יורד ל 11.6 אפילו!.

(והסיבה להודעת שגיעה היא ממש לא הזכרון כי הוא היה כמעט 16 שעות ב MEMTEST86 ועבר בלי שגיאות)

אני כבר מחבר חלק מהמאווררים לספק חיצוני כדי להוריד מעומס. והמפרט שלי דיי כבר אם כל המאווררים ככה שזה יפתיעה אותי אם הספק

לא מחזיק את זה.

זה המפרט (לעצלנים ;)):

AXP 1700+ DUT3C 0310 xpwm

Abit NF7 Rev.2

TwinMos 3200 400 512MB

Radeon 9700 NonPro

WD 80GB 8MB Buffer ATA100 7200

Quantum 20GB 2MB Buffer ATA100 7200

CD-RW 24-10-40

Logitech MX-500

Creative Inspire 5700 Digital 5.1

HEC 300W

Pinnacle PCTV Tv card

Samsung SyncMaster 753DFX 17"

ו8 מאוררים (כולל מעבד וספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 12V יכול לסבול עד 10% ככה שאתה בסדר גמור עקרונית, אבל אני מאמין אם תקח וולטמטר תראה שזה הרבה יותר קרוב ל 12V ממה שהחיישן של הלוח מודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי חיפוש ולא מצאתי (כנראה שאני פחות מוכשר ממה שחשבתי... - ואני תמיד צחקתי על אלה בכספת...) :-[

כנראה שפספסתי את הפוסט הראשון... מה בדיוק הסימפטומים...

אגב אני מסכים עם אמירם אבל תאורטית יכול להיות שהקריאה לא נכונה דווקא למעלה ולא למטה... (false positive) - למרות שזה יחסית יותר נדיר וללא הסימפטומים קשה יותר לדעת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעזרת מה בדקת את המתחים? לפי תוכנה? אצלי speedfan בכלל בHIGH וה-12 נמצא על -9.3 וה-5 נמצא השניה הזאת על 2 (ספק HECC300)... והמערכת עובדת טוב מאוד ואני לא שם על התוכנות

הייתי באמת בודק את זה עם רב-מודד אם הייתי יודע איך מודדים מינוסים :-[ ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי באמת בודק את זה עם רב-מודד אם הייתי יודע איך מודדים מינוסים

בדיוק כמו שמודדים כל מתח אחר - וולטמטר מודד הפרשי פוטנציאלים (מתח) אם הוא חיובי או שלילי...

לאיזה headers בדיוק אתה מתכוון?

[offtopic] דארקי - אתה עוקב אחריי ? ;) [/offtopic]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שעוקב. עושה רפרש כל דקה על 10 התגובות האחרונות שלך ;)

בכל מקרה - כמו תמיד הייתי כשרוני כרגע וניסיתי לחבר את הרב מודד למולקס בזמן שהמחשב פועל. כמו נסיון עבר לחבר לשם לדים הספקתי לחבר רק חוט אחד ואז המולקס התחיל להוציא ניצוצות והמחשב נכבה. אוייש... אני צריך ללמוד לקח כבר ;D

בכל מקרה עדיין לא הבנתי את העקרון עם ה(-). יש לי +12 ויש לי 0. איך בדיוק מודדים -12? מחברים הפוך? :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקתי לחבר רק חוט אחד ואז המולקס התחיל להוציא ניצוצות והמחשב נכבה

מה?! מה בדיוק עשית שם? (יכול להיות שכיוונת את הרב מודד לא נכון? - על מדידת זרם אולי או התנגדות... - כי אז זה ייתכן)

1. קודם כל הייתי ממליץ לך לבדוק את הספק כשהוא מנותק מהלוח אם.

2. שוב - רב מודד בודק את הפרש הפוטנציאלים בין 2 הדקים - במקרה של מה שקראת לו מתח חיובי (ניקח לדוגמא +12V של מולקס)

החוט הצהוב נותן פוטנציאל של +12V והחוט השחור 0 ולכן הפרש הפוטנציאלים ביניהם 12V, דוגמא נוספת - בשביל לקבל 7V נהוג לחבר צד אחד לצהוב(+12V) וצד שני לאדום(+5V) מה שמתקבל זה ההפרש ביניהם = 7V. במתח שלילי בד"כ יש חוט אחד שייתן 0 וחוט אחר שייתן מתח שלילי - סתם דוגמא 12V- ואז ההפרש ביניהם יהיה 12V- ...

בהפשטה מה שוולטמטר פשוט עושה : (פוטנציאל שמגיע לבחון החיובי) - (זה שמגיע לשלילי) (הערה לכל הקופצים - התאור האחרון היה ממש לא מדויק - אני יודע) גם ממתח חיובי תוכל לקבל אינדיקציה למתח שלילי אם רק תחבר הפוך - נסה את זה על בטריה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זרם ולא משהו בסגנון. כנראה לספקים יש הגנה מפני בריחת זרם או משהו מפני שאם מחברים רק חוט ולא 2 (סגירת מעגל) ניצוצות עפים והמחשב נכבה, כמו שאמרתי זה קרה גם כשניסיתי לחבר בצורה חובבנית מאוורר דרך מטריצה, נגדים וכמובן - חוט אחד.

בקשר להפרש מתחים .... אני יודע את הקטע הזה בחשמל ונשארת השאלה היחידה - מי הוא החוט אשר הפרש בינו לבין אחר יתן -12V? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונשארת השאלה היחידה - מי הוא החוט אשר הפרש בינו לבין אחר יתן -12V?

כמו שכתבתי אם תחבר את החוט הצהוב במולקס לאדום של הוולטמטר ואת השחור במולקס לשחור של הוולטמטר תקבל אינדיקציה ל+12V

אם תחבר הפוך - צהוב של מולקס לשחור וולטמטר ושחור מולקס לאדום וולטמטר - תקבל 12V-

מתח אמיתי של 12V- ו 5V- מגיע מהספק רק אל לוח האם ולא נמצא במולקסים (בגלל זה גם ההמלצה לבדוק אותו מנותק מהלוח (לא רק הנזקים האפשריים) ולכן חוסר יציבות בו יכול לגרום לחוסר יציבות בלוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...