התלבטות בקניית טלויזיה חדשה - גודל ותקציב טרם נקבעו. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בקניית טלויזיה חדשה - גודל ותקציב טרם נקבעו.

aviran_n

Recommended Posts

אני מעוניין בLCD או פלאזמה חדשה לחדר שלי.

בחדר יש לי ממיר רגיל של יס שמשמש כיום לצפיה בטלויזיה בטלויזית הCRT 21" שלי.

כמו כן, אני משתמש יותר בטלויזיה בחיבור למחשב כדי לראות דרך המחשב ולעיתים גם ניסיונות כושלים לגלוש / לבצע פעולות דומות מהמיטה.

בעקבות העובדה שמרחק הצפיה מהמיטה שלי ועד לטלויזה הוא כ3.6-3.8 מטרים אני נורא מתקשה אפילו בצפיה בסרטים בטלויזיה 21" הנוכחית שלי.

אז ככה, אני צריך מכם מספר דברים:

1. איזה גודל מומלץ עבורי לשימושים שציינתי תוך התחשבות במרחק הצפיה שכתבתי?

2. חשוב לי שהטלויזיה החדשה תציג איכות טובה גם בהצגת שידורי הלווין וגם כשהיא מחוברת למחשב ומציגה תכנים אחרים/גלישה באינטרנט.

3. ביגלל שאין לי מושג ביכלל אפילו איזה גודל מסך אני צריך, אז גם הסכום שאקציב לעניין עוד לא סגור. אשמח להצעותיכם כמה אצתרך להשקיע בנושא ולקבל הצעות אפשריות.

תודה רבה לעוזרים,

אבירן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין בLCD או פלאזמה חדשה לחדר שלי. (LCD יותר ל- HD ומחשב ופלאזמה לשידורי SD רגילים - כמו יס)

בחדר יש לי ממיר רגיל של יס שמשמש כיום לצפיה בטלויזיה בטלויזית הCRT 21" שלי. (לפי טיעון זה אז פלאזמה)

כמו כן, אני משתמש יותר בטלויזיה בחיבור למחשב כדי לראות דרך המחשב ולעיתים גם ניסיונות כושלים לגלוש / לבצע פעולות דומות מהמיטה.

במקרה הזה (LCD)

בעקבות העובדה שמרחק הצפיה מהמיטה שלי ועד לטלויזה הוא כ3.6-3.8 מטרים אני נורא מתקשה אפילו בצפיה בסרטים בטלויזיה 21" הנוכחית שלי.

אני צופה ממרחק של כ- 3 מטר על 42" ולא היה מפריע לי אפילו 52"... - אז במקרה שלך אם אין בעיה תקציבית - 52")

אז ככה, אני צריך מכם מספר דברים:

1. איזה גודל מומלץ עבורי לשימושים שציינתי תוך התחשבות במרחק הצפיה שכתבתי? (כמו שציינתי 52" אם אין בעיה תקציבית)

2. חשוב לי שהטלויזיה החדשה תציג איכות טובה גם בהצגת שידורי הלווין וגם כשהיא מחוברת למחשב ומציגה תכנים אחרים/גלישה באינטרנט.

אין חיה כזאת אלא רק בציוד HIGH END הכולל במחיר של 15K ומעלה - מניסיון רב !

3. ביגלל שאין לי מושג ביכלל אפילו איזה גודל מסך אני צריך, אז גם הסכום שאקציב לעניין עוד לא סגור. אשמח להצעותיכם כמה אצתרך להשקיע בנושא ולקבל הצעות אפשריות.

על הסכומים - תן תחום - 3K - 30K ?

תודה רבה לעוזרים,

אבירן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נצא מנקודת הנחה שאני עומד להוציא גג 5K ש"ח.

נראה לך שבאמת יש טעם לקנות לHD כשאין וכניראה לא יהיו בזמן הקרוב שידורים בפורמט הזה?

בכל אופן, הכי חשוב לי שהטלויזיה תציג תמונה איכותית כמה שיותר מהמחשב (גלישה באינטרנט כמה שיותר נוחה וכו') ושתאפשר צפיה בטלויזיה באיכות טובה (אולי לא מעולה כמו פלאזמה, אבל שתיתן תמונה כמה שיותר איכותית.)

אני חושב שעניתי פה על כל השאלות ששאלת, מקווה שלא פיספסתי משהו.

אני יודע שאני מנסה להנות מכל העולמות והתקציב לא מספיק, אבל אשמח לקבל הצעות לטלויזיות שיתנו לי את התמורה הכי טובה לתקציב שעומד ברשותי.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז המלצתי:

LCD

HDREADY

42"

מוסכם ?

מצאתי מחיר פצצה (תברר ברשתות הגדולות כי לא הייתי מעורה במחירים הרבה זמן) - בחנות מוכרת עם אחריות ואופציה להרחבת אחריות

http://www.hi-fi.co.il/Product.asp?Pid=42C3500&Cat2Cat1ID=7&Cat2ID=141&aff=Zap〈=he

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתרון - רזולוציה יותר גבוהה - 1920*1080 - יתבטא בתוכן FULL HD אם יש לך - יראו הרבה יותר טוב (כמו במשחקים - רזולוציה יותר גבוהה - הפרטים יותר חדים ויותר אינפורמציה)

חיסרון - תוכן רגיל כמו של יס (נקרא SD) רואים יותר "מפוקסל" - יותר תמונה מרובעת - ברמת המחיר הזו לא יצא לי לראות טלוויזיות שמסתדרות עם זה...

בכל מקרה - חכה לעוד המלצות מאנשים - אני רק איש אחד... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במרחק הצפייה שלך (מעל 3.5 מטר) אתה לא תראה הבדל בין FULL HD ו-HD READY בגודל 42 אינצ'

כדי לראות הבדל אתה צריך לשבת בערך במרחק של 2 מטר מהטלויזיה.

המלצה שלי היא ללכת דווקא על פלזמה שמציגה תמונה יפה יותר מ-LCD, משהו כמו ה-TH42PV8 של פנסוניק שעולה 4900 שח

עוד יתרון שלה הוא ששידורים רגילים SD (טלויזיה רגילה) תראה הרבה יותר טוב מאשר ב-FULL HD

עריכה, הנה גרף שמסביר את האפקטיביות של השידור כתלות במרחק. (או בעצם באיזה מרחק לא משנה מה איכות השידור כי העין שלך לא תבדיל)

שים לב שהטבלה בפיטים - 3.5 מטר עם בערך 11.5 פיט

לפי הטבלה אתה תראה יתרונות של FULLHD במרחק הצפייה שלך, רק במסכים גדולים מ-52 אינצ'

resolutionchartml2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי מחיר פצצה (תברר ברשתות הגדולות כי לא הייתי מעורה במחירים הרבה זמן) - בחנות מוכרת עם אחריות ואופציה להרחבת אחריות

http://www.hi-fi.co.il/Product.asp?Pid=42C3500&Cat2Cat1ID=7&Cat2ID=141&aff=Zap〈=he

מצטער להשבית את השמחה, אבל זה יבואן מקביל. ממש לא מומלץ.

מה גם שטושיבה הם לא ביג דיל במסכי LCD.

תכוון יותר ל: שארפ, פיליפס, סמסונג וסוני לדעתי... (אם אתה הולך על LCD)

דוגמא למה יבואן מקביל לא מומלץ:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2774475,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער להשבית את השמחה, אבל זה יבואן מקביל. ממש לא מומלץ.

דוגמא למה יבואן מקביל לא מומלץ:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2774475,00.html

פערי המחירים בין יבואן מקביל ליבואם רשמי בעיקר בטלוויזיות לדעתי שווים את הסיכון - אחד לכמה באמת נדפק - וגם אז לא נדפק כספית אלא נפשית וזה יגרור הרבה כוח נפשי אבל יסתיים ברובם המוחלט של המקרים לטובת הלקוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה היחידה לקחת LCD בגדלי 42 אינצ' ומעלה היום היא למשחקי PS3 או במקרים שיושבים מאוד קרוב למסך!!

זה לא המקרה שהבחור תאר פה, תראו את הגרף.. תפנימו את זה כבר!

נניח שהוא יקח LCD FULLHD שעולה יותר ממסך פלזמה HDREADY, זה מה יצא:

1. איכות הטלויזיה הרגילה (ערוצים 1,2,10,3,5,+5 וכו') וראו פחות טוב!

2. במרחק הצפיה שלו מהמסך הוא לא יראה הבדל אז הכל יראה לו כמו HD-READY

3. התמונה תהיה פחות יפה - אין מה לעשות, הצבעים בפלזמה יפים יותר.

היתרון היחידי הוא במידה והוא מתכוון לשבת קרוב מאוד למסך, ואז מחשבים או קונסולות שיחוברו יראו טוב יותר

תחשוב אם זה שווה לך להפסיד איכות רגילה (מה אתה עושה יותר עם המסך בסוף..)

הערה חשוב:

לאחר מעבר השידור בארץ לשידור דיגיטלי, השידוריים יהיו באיכות 720p (אין מה לעשות, זה מה החליטו במשרד התקשורת)

אז גם בעוד 10 שנים כשהדבר הזה יקרה, לא יהיה יתרון ל-FULL HD בשידורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרף מאוד יפה - על הנייר

בפועל בבית אני רואה ממרחק של כמעט 3 מטר וההתרשמות שלי - הייתי רוצה יותר גדול ואני כן מבחין בין HD FULL ל- READY

עם כל הכבוד ל- CARLTON BALE (כנראה יוצר הגרף) - זה לא משקף אותי ספציפית לחלוטין...

וההמלצה שלי היא אישית... אני לא אתווכח לא איתך ולא עם אף אחד פה - כי זה מה שאני רואה !

פותח הדיון - מזמין אותך לתה ועוגיות ולהתרשמות מהטלוויזיה (לא ספציפית - אלא מהגודל, LCD, ותצורת READY) :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אדון ליאור דוד, שחושב שהוא מומחה בתחום..

פותח הת'ראד, לחפש תשובות בפורום הנ"ל (פורום מחשבים) לטלויזיה זה כנראה לא המקום הכי טוב,

לך תשאל בפורום מתמחה כמו hometheater.co.il מה הפיתרון העדיף ביותר.

והכי טוב, אם תוכל לתת את ההמלצה המועדפת פה בפורום כדי האנשים שחושבים שהם מבינים משהו, יראו ויפנימו.

הגרף מאוד יפה - על הנייר

בפועל בבית אני רואה ממרחק של כמעט 3 מטר וההתרשמות שלי - הייתי רוצה יותר גדול ואני כן מבחין בין HD FULL ל- READY

עם כל הכבוד ל- CARLTON BALE (כנראה יוצר הגרף) - זה לא משקף אותי ספציפית לחלוטין...

וההמלצה שלי היא אישית... אני לא אתווכח לא איתך ולא עם אף אחד פה - כי זה מה שאני רואה !

פותח הדיון - מזמין אותך לתה ועוגיות ולהתרשמות מהטלוויזיה (לא ספציפית - אלא מהגודל' date=' LCD, ותצורת READY) :cool2:

[/quote']

תסביר לי איך בדיוק אתה מבדיל בין HDREADY ל-FULLHD על אותה טלוויזיה? איזה מקור בדיוק משדר היום ב-HDREADY בלבד?

אתה שם לב לשטויות שאתה פולט בדקה?

טובים וגדולים ממני בתחום עשו את החיתוך של מרחק צפייה מול כמות המידע שהעין מסוגלת להבחין בו. קשה לי להאמין שאתה משהו יוצא מכלל זה, תנחית את הצלחת המעופפת שאתה חי עליה ומהר.. זה לא גרף של בחור אחד, אתה מוזמן לבדוק ברשת בכל המקומות שמבינים טיפה יותר ממך ולקבל תשובה.

ואם תזמין משהו, זה לחנות מתמחה כדי לראות אחת ליד השנייה, לא בבית לראות אחת ולהחליט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Access denied, כדאי מאוד שתרגע, ותתיחס קצת יותר בכבוד - גם כלפי משתמשים אחרים, וגם כלפי הפורום.

אני לא שולל לגמרי את הגרף הזה, אבל גם לדעתי הוא בעיתי ולא מומלץ להסתמך עליו במאה אחוז.

אין ספק, הדבר הכי נכון לעשות הוא לגשת לחנות ולהתרשם מגדלים ורזולוציות שונות, זאת הדרך היחידה לדעת מה מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שהחנות זה דבר מטעה ומבלבל

עדיף ללכת לחנות היבואן ולהתמקד רק ביצרן שמעניין אותך.

קח בחשבון שאם החדר שלך לא נראה כמו החנות אז זה לא יהיה אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולכם על התגובות וההתייחסות.

ממה ששמעתי מאנשים שעובדים בתחום, באמת המסכים של פנאסוניק טובים יותר מהטושיבה, שזה רק מחזק את ההצעה השניה שקיבלתי כאן, רק שהייתי רוצה שתתייחסו יותר לעניין שהשימושים שלי במסך הם בערך 70% לצפיה דרך המחשב (סרטי DIVX [כניראה שבעתיד גם HD] וגלישה באינטרנט...) ו30% צפיה דרך הממיר של יס... אז, מה אתם מציעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...