ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת

Radeon38

Recommended Posts

מלכודת הנאמנות של כולנו

ליברמן לא מתכוון אלינו, אומרים רוב האזרחים. אבל הוא כן. ליברמן מתכוון לכל מי שלא מסכים עם תפיסתו את המדינה

ליאון דעואל

פורסם: 04.02.09, 10:06

"בלי נאמנות - אין אזרחות", זהו המוטו של החשוכים שבמשטרים. משטרים שבהם בני אדם נעצרים, מעונים, נשלחים למחנות עבודה וחינוך מחדש, או פשוט "נעלמים" מפני שמישהו חשד בהם בחוסר נאמנות. משטרים שבהם אזרחים חיים בפחד, חרדים לדבר פן מישהו יפרש את דבריהם כביקורת, מספרים בדיחות במחתרת (תשכחו מ"ארץ נהדרת"), חוששים מהלשנה על ידי שכנים וחברים.

"בלי נאמנות אין אזרחות" . לכאורה כל כך הגיוני. מדבר אל תחושת הצדק הטבעי. זו הסיבה שהסיסמא נראית לגיטימית כנראה. מדוע שהמדינה תעניק מטובה למי שאינו נאמן, שאינו דורש את טובתה? אבל זוהי מלכודת שתוביל לחיים של פחד. שהרי מי יקבע את סף הנאמנות? וכיצד נבדיל בין חוסר נאמנות למדינה, ובין חוסר הסכמה לעמדת השלטונות? ברגע שהנאמנות נבחנת על ידי רשויות המדינה, כל ביקורת מתפרשת כחוסר נאמנות.

ליברמן לא מתכוון אלינו, אומרים רוב האזרחים. אבל הוא כן. ליברמן מתכוון לכל מי שלא מסכים עם תפיסתו שלו את המדינה ודרכה. קראו נא את המצע של "ישראל ביתנו". המצע אינו מסתיר דבר. בסעיף "אזרחות ושיוויון", תחת הכותרת "החמרה נגד חתרנות" כתוב: "נפעל להוצאתם אל מחוץ לחוק של מפלגות או גופים, שדבריהם ו/או מעשיהם מהווים הסתה נגד מדינת , כמדינה יהודית וציונית, וחתירה תחת קיומה".

כעת, צפו בתשדיר הבחירות של "ישראל ביתנו". בזו אחר זו מובאות דוגמאות לחוסר נאמנות ואחריהם משמיע הקריין בקול רועם: "אין אזרחות בלי נאמנות". ומהי הדוגמא? מפגינים כנגד המבצע בעזה עומדים עם שלטים בסמוך לגדר האוניברסיטה העברית בירושלים. מסקנה: המפגינים נגד החלטות הממשלה אינם נאמנים. צלול וברור. ואיפה שמים את סף הנאמנות? בבל"ד? בחד"ש? במרצ? אולי ב"קדימה" שמנהלת משא ומתן על החזרת הגולן?

וברמה האישית - תרמת ל"שלום עכשיו"? היית בהפגנה אחרי הטבח בסברה ושתילה? (הכפשת את שם המדינה ברבים). הבעת הזדהות עם "ארבע אמהות"? (החלשת את חיילי צה"ל בלבנון). תמכת בהסכמי אוסלו בעצרת למען השלום ב 4 בנובמבר 1995? תמכת אולי בפינוי ההתנחלויות בעזה? (קידמת מסירת שטחים לידי האויב, ותרמת לשגשוג הטרור).

נשמע מוגזם? בראיון לגלי צה"ל באוקטובר 2007 שצוטט ב-ynet, תקף ליברמן, אז השר לעניינים אסטרטגיים, את אנשי השמאל שקראו להחרים אמנים התומכים בהתנחלות: "כל הצרות שלנו, כל הבעיות שלנו, כל הקורבנות שלנו זה בגלל האנשים האלו", אמר. "בגדול, כל הבעיות שלנו הן לא בגלל העולם החיצוני, לא בגלל הקהילה הבינלאומית - זה בגלל אותם אנשים". על פי תשדיר הבחירות שלהם, אביגדור ליברמן ועוזי לנדאו מתכוונים לכל מילה שהם אומרים.

המדרון חלקלק מאוד והטיפוס חזרה כואב. בתחילה החוק יופעל נגד מיעוטים תחת מחאה רפה. אבל המחאה תלך ותדעך כשסף הנאמנות ילך ויתקרב. ברגע מסוים כל אזרח ישאל את עצמו אם אינו מסכן את פרנסתו, את עצמו ואת משפחתו. משלב זה רק יחידי סגולה ימשיכו למחות.

במרבית המקרים הם לא יאריכו ימים (לפחות לא כאנשים חופשיים), והסף ימשיך לעלות. במקרים רבים לא נדע מי קובע את סף הנאמנות או למעשה מהו בדיוק. אחר-כך שאלת הנאמנות תהפוך לכלי בידי השלטון לפגיעה במי שמפריעים לאינטרסים של בעלי שררה. לא המצאתי את הסיפור הזה. הוא קרה למרבה הצער בכל כך הרבה מדינות בתקופות שונות ארגנטינה, ספרד, סין, איראן, ברה"מ וכן, גם בגרמניה.

ליברמן לא יזכה בראשות הממשלה בבחירות הקרובות, אך אם לא נתעשת, מפלגתו תהיה מאושיות הקואליציה. גם אם יהיה ראש האופוזיציה, עם קרוב ל-20 מנדטים (כן כן), בבחירות הבאות הוא יהיה בעמדה טובה לזכות בראשות הממשלה. חוקי הנאמנות שלו יקודמו בדרך זו או אחרת. אם בג"ץ ימנע זאת הוא יפעל לצמצום סמכויותיו. זהו תהליך שהחל בכנסת הנוכחית.

ישראל ביתנו קוראת בגלוי לפגיעה בזכויות הבסיסיות ביותר בחברה דמוקרטית, כולל הזכות להביע את עמדתך ולעשות לה נפשות. בלי זכויות אלו אין דמוקרטיה. זו סכנה ברורה ומוחשית שאסור לאף מצביע להתעלם ממנה.

ליאון דעואל, פרופ' חבר במחלקה לפסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית בירושלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי באמת לא , אתה מפחד שמה אתה או מי מאוהבייך ו / או מכרייך תוגדרו לא נאמן ואזרחותך תשלל , או שאתה דואג להרחבות ( הדיקטטוריות) שעלולות להיות , כי יש את חוק האזרחות ואת האפשרויות של שלילת אזרחות , אממה מה - החוק לא נאכף ע"י בית המשפט , אז אולי מה שליברמן מתכוון ו / או הישום של המנטרה הזו יהיה על בסיס החוק הקיים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוראים לזה "פראנוייה", והאמת, הייתי מצפה שפרופסור לפסיכולוגיה ידע את זה...

עוד בולשיט משמאלני מפוחד שהוזה דברים שאין להם שום קשר למציאות...

אני רוצה לראות עדות אחת לזה שליברמן רוצה דיקטטורה או להרחיב את החוק מעבר להצהרה שהחתום לא יפעל נגד המדינה. אפילו את הזכות להפגין נגד הממשלה הוא אף פעם לא הכליל...

בקיצור, השמאל בלחץ כי כמות המנדטים של כל המפלגות השמאליניות תהייה בערך כמו כמות המנדטים של ביתיינו לבד אז הם מנסים להכפיש ולעשות דמוניזציה לליברמן- כי הם לא מכירים שיטת תעמולה אחרת.

ליברמן, אגב, לא מצייץ אפילו על מפלגות אחרות (חוץ מהערביות שהנציגים שלהם תומכים בטרור)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נקרא לראות את המציאות, לא פרנויה. זה מה שאנשים שתומכים בחוק הזה לא רואים.

רוצה דוגמה לתמיכה של ליברמן בדיקטטורה?

אני מצטט מהמצע שלו:

ה. יוגבלו מספר הצעות אי האמון שסיעות אופוזיציה יוכלו להגיש לכנסת במושב.

אתה חושב שזה טוב? זה טוב למי שלא רוצה שינסו לפגוע בו כראש הממשלה, לא למי שפועל למען הדמוקרטיה.

ב. בתי המשפט בישראל לא יעסקו בניהול המדינה. תשמר הפרדת הרשויות, ואזרחי המדינה יזכו למערכת משפט יעילה ומהירה.

במילים אחרות, בואו נבטל, או לכל הפחות נפחית מסמכויותיו של בג"ץ בצורה משמעותית. בג"ץ הוא הכי היחידי שעומד לרשות האזרח כנג המדינה, והוא זה ששומר על כך שהמדינה תפעל על פי החוקים. שהוא כותב "תשמר הפרדת רשויות", הוא רק מחזק את מה שאני טוען. בתי המשפט כיום לא עוסקים בניהול המדינה, והיעול של המערכת לא צריך להעשות ע"י הגברת הפרדת הרשויות.

אגב, הוא תומך בשיטת סמי-נשיאותית (די מוזרה, אין בחירות ישירות, אבל ראש המפלגה הגדולה ביותר יהיה ראש הממשלה וסמכויותו המעשיות יהיו יותר קרובות לסמכויות של נשא ארה"ב מאשר של ראש ממשלה במדינה פרלמנטרית כמו בישראל), שכבר כשלה כישלון חרוץ בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למספר הצעות האי האמון יכול להיות שצריך להוריד את המינון שלהן

כי הרי הצעות כאלה סתם מסנדלות את הכנסת

בנוגע לבתי המשפט הוא צודק שצריך לצמצם את סמכויותיהם

נמאס כבר מבג''ץ שנשלט ע''י השמאל באופן טוטאלי ומסנדל את הכנסת והממשלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד בולשיט משמאלני מפוחד שהוזה דברים שאין להם שום קשר למציאות...

ואיך נקרא לתגובה הזאות? שאין לך משהו חכם לומר או לעלות טענה נגדית אז אתה אומר שהוא שמאלני? חתיכת תשובה.

להצהרה שהחתום לא יפעל נגד המדינה.

לפעול נגד המדינה זה הרבה דברים. שאלה לי אלייך: מי זה המדינה?

נמאס כבר מבג''ץ שנשלט ע''י השמאל באופן טוטאלי ומסנדל את הכנסת והממשלה

השמאלנים אומרים שבג''ץ ימני מדי הימנים אומרים שבג''ץ שמאלני מדי

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואביל'ה

עד כמה שידוע לי המפלגות הערביות ימח שמם זכרם ואמן שימותו חברם וישרפו.

לא מאמינות במדינת כמדינה יהודית אבל

א.הם מנצלים יפה מאד את הדמוקרטיה כדי להשתלח להסיט להמריד ולקלל ולקלס את מדינת היהודים

ב.בשר- רע הכלב ברח לדמשק ועדיין כלב מקבל פנסיה מכיסי ומכיסך

ג.לא היתה הפגנה שמאל שהם לא היו שם והסיטו והזדהו עם החמאס והחיזבאללה.

ד.מטרתם ידועה מראש להשתלט על המדינה מבפנים ככח שלטוני בכח הדמוקרטיה שיש פה (במדינה אחרת כבר מזמן היו תולים אותם בחוצות העיר :pissed: :pissed:)

אז בבקשה ממך שמאלן יקר שלי תתפכח כבר.

כרגע רק אדם אחד יכול להוות "חומת אש" מול כל השמאל

אם לא שמת לב אודי שמאלמרט העביר לחמאס 175 מיליון שקל ואנחנו מדינה בגרעון.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נקרא לראות את המציאות, לא פרנויה. זה מה שאנשים שתומכים בחוק הזה לא רואים.

רוצה דוגמה לתמיכה של ליברמן בדיקטטורה?

אני מצטט מהמצע שלו:אתה חושב שזה טוב? זה טוב למי שלא רוצה שינסו לפגוע בו כראש הממשלה, לא למי שפועל למען הדמוקרטיה.במילים אחרות, בואו נבטל, או לכל הפחות נפחית מסמכויותיו של בג"ץ בצורה משמעותית. בג"ץ הוא הכי היחידי שעומד לרשות האזרח כנג המדינה, והוא זה ששומר על כך שהמדינה תפעל על פי החוקים. שהוא כותב "תשמר הפרדת רשויות", הוא רק מחזק את מה שאני טוען. בתי המשפט כיום לא עוסקים בניהול המדינה, והיעול של המערכת לא צריך להעשות ע"י הגברת הפרדת הרשויות.

אגב, הוא תומך בשיטת סמי-נשיאותית (די מוזרה, אין בחירות ישירות, אבל ראש המפלגה הגדולה ביותר יהיה ראש הממשלה וסמכויותו המעשיות יהיו יותר קרובות לסמכויות של נשא ארה"ב מאשר של ראש ממשלה במדינה פרלמנטרית כמו בישראל), שכבר כשלה כישלון חרוץ בעבר.

זה נראה לך הגיוני שיש ימים שיש בהם 3 הצעות אי אמון?

לגבי בתי המשפט- לפי דעתי באמת צריך קצת להגביל אותם. הם מתערבים בהחלטות ממשלתיות גם כשאין פגיעה בחוקים (ואני לא מתכוון לחפש עכשו הוכחות לזה- אולי איסטרא בלגינא ימצא משהו, לי אין כוח לחיפושים :P)

ואיך נקרא לתגובה הזאות? שאין לך משהו חכם לומר או לעלות טענה נגדית אז אתה אומר שהוא שמאלני? חתיכת תשובה.

מה שהייה לי לטעון נגד כל השטויות האלה כבר כתבתי קודם. זה שאתה מתעלם מזה זה כבר בעייה שלך.

לפעול נגד המדינה זה הרבה דברים. שאלה לי אלייך: מי זה המדינה?

מהדינה זה "מה", דבר ראשון, וזה אוסף החוקים שאושרו בכנסת+ הבסיס של הכרזת העצמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא שמת לב אודי שמאלמרט העביר לחמאס 175 מיליון שקל ואנחנו מדינה בגרעון.....

אני לא אגיב להודעה שלך כי היא פשוט לא שווה תגובה, אני רק אומר משו לכל בכייני "בג"ץ השמאלני" - כרגע מי שמעקב את העברת 175 מיליון השקלים הוא, מי אם לא, בג"ץ. אגב, עוד פרט קטן, השופט שהחליט על זה הוא ערבי והוא שופט בית המשפט העליון הערבי הראשון במינוי קבע.

זה נראה לך הגיוני שיש ימים שיש בהם 3 הצעות אי אמון?

כן. יודע מה, אפילו אם זה לא הגיוני, למה שתגביל אותם? אי אמון זה אחד מהכלים הכי חשובים במדינה דמוקרטית. יש ימים גם עם יותר מ-3 הצעות, ויש לכך סיבה, בדיוק כמו שיש סיבה שבגללה הצעת אי האמון מקבלת את העדיפות הגבוהה ביותר (אחרי הצעות אמון).

לגבי בתי המשפט- לפי דעתי באמת צריך קצת להגביל אותם. הם מתערבים בהחלטות ממשלתיות גם כשאין פגיעה בחוקים (ואני לא מתכוון לחפש עכשו הוכחות לזה- אולי איסטרא בלגינא ימצא משהו, לי אין כוח לחיפושים :P)

לבג"ץ אין סמכותבמקומות האלה. הרבה פעמים זה נראה כאילו אין פגיעה, אבל אם השופט מפרש את חוקי היסוד טיפה אחרת ממה שאתה מפרש אותם (וזה בולט בחוק יסוד כבוד האדם וכו', בעיקר), אז לך זה נראה כאילו הוא חורג מסמכותו. אני לא צריך לספר לך שבמקרה כזה אתה מקבל משהו שנקרא תקדים משפטי, או במינוח טיפה יותר מדויק חקיקה משפטית. זהו הלכה למעשה חוק שרק חוק כנסת יכול לבטל (גם ערכאה יותר גבוה בבית משפט אבל אני מניח שמדובר על בג"ץ כרגע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ??

ערבי בבגץ????

זהו - אפשר כבר לומר קדיש על מדינת .אם עד לשם הם הגיעו לא רחוק היום שהם ירדפו אותנו ברחובות בחסות החוק !!!.

שופט ערבי בבגצ גם הכשיר את המפלגות הערביות שעוינות את מדינת היהודית.חייבים לשנות את הממשל הרקוב שלנו :pissed::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהדינה זה "מה", דבר ראשון, וזה אוסף החוקים שאושרו בכנסת+ הבסיס של הכרזת העצמאות.

ואיפו בדיוק בהכרזת העצמאות מופיעה "בלי נאמנות אין אזרחות"? זה סותר את הכרזת העצמאות

לפי ההגדרה שלך ליברמן הוא אזרח לא נאמן של מדינת :kopfpatsch: :kopfpatsch:

בנוסף לזה החוק שהוא מנסה להעביר פוגע ומסכן את מדינת באופיה היהודי והדמוקרטי (כפי שמוגדר בהכרזת העצמאות) :kopfpatsch::bash:

כתבה מענינת שקשורה לנאמנות:

http://www.politico.co.il/article.asp?rId=1255

י

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רפי הנה כמה תשובות בשבילך

שנוסחא מגילת העצמאות לא היה איום בטחוני דמוגרפי כמו היום.הערבים חיו פה בשלום יחסי ולא הזדהו עם מדינות האויב שלנו.ערביי קיבלו

את מדינת כעובדה מוגמרת ולא ניסו למחוק אותה אז (כמו מלחמת העצמאות)

היום חברי הכנסת תושבי הערבים רואים את רפיסות השלטון ומנצלים זאת לטובתם ולטובת אויבנו הגדולים - הסורים והפלסטינים.

מן הראוי שיצא חוק שיפריד אזרחים נאמנים ואזרחים לא נאמנים שגם תישלל מהם זכות הבחירה.

הנה כמה ציטוטים של ח"כים ערבים (יואב באהבה בשבילך )

ג'מאל זחלקה : "מי שיתנדב לשירות לאומי יחשב מצורע"

ראש עירית סכנין מאזן גהאים : "תחי פלסטין שבירתה ירושלים יחי השהידים"

עבד אלמאלכ דהמשה : "אני מוכן להיות שהיד"

עבאס זכור : "אני גאים בחמאס ובכל מי שתומך בו"

מגילת העצמאות עם כל בכבוד לה לא רלוונטית במצב של היום.מקומה במוזיאון ולא להיות קרש עקרונות להשען עליה.כי היום

היא רק תהווה לנו סכין בגב עקב אויבים מבפנים.

אני שב ואומר שהצעת החוק של ליברמן היא הדבר הכי חשוב שצריך להיות בכנסת הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...