ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת

Radeon38

Recommended Posts

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קראתי את המצע שלו וריאיון שהוא נתן לעיתון הארץ

האדם הזה צריך להיות ראש ממשלה ושר ביטחון.

http://www.beytenu.org.il/83/2673/article.html

קראתי כל מילה וסוף סוף מצאתי מדינאי ראוי

לא יודע מה איתך, אני לא שמעתי מילה אחת על העבר שלו. אני רוצה לדעת מאיפה הוא בא במה הוא מתמקצע , דרכים לפתרון בעיות קיימות , הצעות לא ביטחוניות... אני לא הייתי נותן לאלמוני להיות שר ביטחון או ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך טענות קונקרטיות נגד התנהלותו כשר בטחון?

אתה שואל ברצינות :s05:

מתוך דו"ח וינוגרד

עמיר פרץ, שר הביטחון האמון על תפקוד הצבא, מואשם בליקויים בהליך קבלת ההחלטות, אי שאילת השאלות הנכונות, קבלת דברי הרמטכ"ל כמקשה אחת.

אולם בנוסף, האשימה הוועדה את שר הביטחון באי ראיית המוכנות הלקויה של הצבא. שר הביטחון הוא זה שהיה אמור להתריע בפני יתר חברי הממשלה על כך שצבא היבשה לא ערוך דיו למתקפה של ממש. שר הביטחון, לא זו בלבד שלא הרבה להתייעץ עם גורמים מחוץ לצבא, אלא אף הפגין זלזול במי שהסתייג מאופי המבצע.

הביקורת נגדו נפתחה בהיעדר הידע הדרוש לניהול המלחמה, ונחתמה במשפט החריף: "כהונתו החלישה את יכולה של הממשלה להתמודד עם אתגרי המלחמה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שאני שואל ברצינות. אתה מבין, ההבדל בינינו הוא שאני אכן קראתי את דו"ח וינוגרד, הן החלקי והן המלא, ולכן אני יודע שכל הפסקה המרשימה הזאת שציטטת - היא דמגוגית להפליט ולא משקפת את רוח הדברים בדו"ח. למעשה, עמיר פרץ יצא הכי "נקי" מהדו"ח הזה, מבין השלישייה - רה"מ, שר הבטחון והרמטכ"ל.

למשל:

בעצם העובדה שהשר לא היה מוכן היטב למערכה בלבנון, זמן כה קצר אחרי כניסתו לתפקידו, לא היה משום כשל, שכן לא היתה סיבה טובה להניח כי חיוני להשלים את הכנתו דווקא בתחום חזית הלבנון. לא ניתן להטיל אחריות בגין חוסר היכרות ומוכנות על אדם שנכנס לתפקידו זמן כה קצר טרם אירוע החטיפה.

כמו כן, הוועדה מתארת את פרץ כאדם ששאל שאלות נוקבות והפגין תפיסה מהירה ושכל ישר, וגילה תובנות שאנשים מנוסים ממנו לא גילו (הכוונה היא לראשי מערכת הבטחון).

ובכל מקרה, אי אפשר להשתמש בדו"ח וינוגרד כדי לטעון שפרץ היה שר בטחון גרוע - משום שאף שר בטחון אחר, מאז שנת 1973, לא הועמד בפני מבחן שכזה.

מה שכן, אם הייתה מוקמת ועדה לבחינת התנהלותו של, נגיד, אהוד ברק, במהלך כהונתו כשר בטחון - אין לי ספק שמסקנותיה היו קשות הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, אני לא שמעתי מילה אחת על העבר שלו.

איך שכחת את הבחור הזה? תפתח את המילון, הגדרת המילה "אופורטוניסט" - תמצא תמונה שלו.

ישראל ביתנו הייתה מפלגת עולים כשהוקמה על ידו (כדי להביא את קולות העולים קרוב לנתניהו) - זה לא מפריע לו לרוץ היום תחת סיסמא של חיזוק הזהות היהודית. מעניין אם הוא עדיין בעד מכירת חזיר או עבודה בשבת, גיור, נישואים אזרחיים ותושבים גויים במדינה.

בחירות קודמות הוא גילה שאם הוא יגיד שהוא ימגר את הפשע, יבחרו בו - אז הוא אמר. אתה זוכר הצעת חוק אחת שלו בנושא הפשע המאורגן?

אחרי זה הוא גילה את רעיון "שינוי שיטת הממשל לממשל נשיאותי עם שרים מקצועיים". הוא ממש היה צריך הרבה זמן לחשוב אם הוא שר מקצועי בענייני האיום האסטרטגי על מדינת כשהציעו לו להיות שר. בהחלט אדם שעומד מאחורי העקרונות שלו.

עכשיו הוא מצהיר שהוא אולטרה ימני קיצוני ומושך כמה קולות שהוא יכול מהצד הזה של המפה עם התדמית שהוא מייצר לעצמו. זה בהחלט לא מפריע לו להיות בעד הקמת מדינה פלסטינית באיו"ש או מנע ממנו להחזיק את ממשלת אולמרט בחיים במשך שנה וחצי.

זה אולי הדבר היחידי שמנחם אותי - שהוא מנצל את הבוחרים שלו כדי להיבחר - וכולי תקווה שכולו דיבורים ואחרי הבחירות הוא שוב לא יזוז בכלל לכיוון מה שהוא דיבר לפני הבחירות.

הרי למה הוא התחיל לדבר על חוק האזרחות שלו רק עכשיו? כי זה מה שהיועץ אמר לו שיביא בחירות וזה הנושא החם.

אם זה היה חשוב לו, הוא היה מעלה את החוק להצבעה לפני 10 שנים או 4 או שנה וחצי - מה מנע ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מפריע לו לרוץ היום תחת סיסמא של חיזוק הזהות היהודית. מעניין אם הוא עדיין בעד מכירת חזיר או עבודה בשבת, גיור, נישואים אזרחיים ותושבים גויים במדינה.

ברור שכן, זה חלק המצע הברור והמוכר שלו.

לא מבין איך זה קשור.

יש יהודי, ויש דתי. אלו לא שתי מילים דומות. להזכירך קיים מושג שנקרא "חילוני".

אני יהודי, ובהחלט רוצה לחזק את הזהות היהודית במדינה. אני רוצה שישראל תישאר מדינה יהודית, אני לא רוצה רוב ערבי בישראל כי אני יודע שברגע שזה יקרה אני בצרות צרורות ובסכנה קיומית אמיתית.

אבל אני גם חילוני שרוצה שתהיה בשבת, וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכן, זה חלק המצע הברור והמוכר שלו.

לא מבין איך זה קשור.

יש יהודי, ויש דתי. אלו לא שתי מילים דומות. להזכירך קיים מושג שנקרא "חילוני".

אני יהודי, ובהחלט רוצה לחזק את הזהות היהודית במדינה. אני רוצה שישראל תישאר מדינה יהודית, אני לא רוצה רוב ערבי בישראל כי אני יודע שברגע שזה יקרה אני בצרות צרורות ובסכנה קיומית אמיתית.

אבל אני גם חילוני שרוצה שתהיה בשבת, וכו' וכו'.

+1

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והוא גם לא מציג את עצמו כאולטרא ימני... זה שהשמאל המתון (כביכול) התחיל להצביע מר"צ ורע"מ- תע"ל לא אומר שהעמדות של כולם נהיו קיצוניות לחלוטין... אם כבר, "כח" היא ימנית קיצונית כמו שמרצ היא שמאלנית קיצונית, רק של"כח" לא נותנים לרוץ לכנסת...

ליברמן מיצג את הימין- אומנם לא הימין ההכי מתון, אבל ממש לא קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחירות קודמות הוא גילה שאם הוא יגיד שהוא ימגר את הפשע, יבחרו בו - אז הוא אמר. אתה זוכר הצעת חוק אחת שלו בנושא הפשע המאורגן?

איך שכחת את זה שהוא רצה לקבל את תיק ביטחון הפנים כתנאי לכניסה לממשלת אולמרט? זה שהייתה נגדו חקירה במקביל זה פרט שולי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שכחת את זה שהוא רצה לקבל את תיק ביטחון הפנים כתנאי לכניסה לממשלת אולמרט? זה שהייתה נגדו חקירה במקביל זה פרט שולי...

ולאיזה שר אין תיק?

אולמרט = יש

ליברמן = יש

קצב (לא שר אבל עדיין = יש

אפשר להמשיך את הרשימה הזאת עד מחר.

כמו שהוכח זה שיש נגדך תיק לא אומר כלום אחרי הכל אדם חף מפשע עד שהוכחה אשמתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה ניגוד אינטרסים הרבה יותר בוטה,

כאשר מישהו שמתנהלת נגדו חקירה "במקרה"

מעוניין לקבל את תיק הפנים על עצמו.

גם בכל המקרים שציינת, האנשים קיבלו את התפקידים שלהם

לפני החקירה, לעומת המקרה של ליברמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הופך אותו לפחות פושע, זה רק אומר שעדיין לא עלו על זה (או שסתם המערכת מושחתת יותר מידי).

יהדות היא גם לאום ולא רק דת .

ליברמן הוא רגיש יותר לרחשיי הציבור וטוב שכך , ממתי פוליטיקאי ששומע ופועלמדבר לפי רחשי הציבור הוא גרוע :nixweiss:

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...