i7 920 Vs Q9550 Vs E8400 צריך עזרה בהחלטה להרכבת מעבד למחשב חדש. - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i7 920 Vs Q9550 Vs E8400 צריך עזרה בהחלטה להרכבת מעבד למחשב חדש.

RazRoNvidia

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנשים פה אומרים תקנה עכשיו E8400 ותשדרג אח"כ, השאלה היא למה הוא ישדרג ?

לא חבל לקנות E8400 היום ועוד שנה לשדרג לQ9550 ? אז תחסוך את ה800 שקל האלה ותקנה כבר עכשיו Q9550.

אבל, גם סוקט 775 לא יישאר כאן לנצח, בסופו של דבר אם הוא קונה עכשיו Q9550 לא יהיה לו לאן לשדרג כעבור שנה שנתיים מבחינת המעבד.

בקיצור אם אתה בונה על שדרוג המעבד אל תיקח לא Q9550 ולא E8400.

בקשר לויכוח אם מרובע ליבה או כפול ליבה, תשים לב שסדרת E8XXX היא האחרונה מכפולי הליבה, בעוד אחרי הQ9550 יש עוד שתי סדרות של שהמעבדים שלהן עם 4 ליבות.

אם אתה רוצה השוואה טובה לטכנולוגיה אחרת, לפני כמה שנים החלו לצוץ טלוויזיות HD READY או FHD, אנשים אמרו למה צריך את זה, לא יהיה בארץ שידורי HD, אין סרטים תומכים בינתיים וכו' וכו'.

אז היה את האיש שקנה FHD והיה את האיש שקנה פלזמה רגילה. נחש מי נשאר עם הטכנולוגיה החדשה שלו ובדיעבד חסך כסף, ומי שדרג כעבור שנתיים ובזבז יותר (או שבכלל בכלל לא קנה והיום כשאחרים רואים בהפרדה גבוהה הוא לא יכול כי הוא לא ניהל את הכסף שלו בחוכמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר ל-FPS יש עוד יתרון מובהק למעבדי CI7, המולטי-טסקינג שלו הוא בכמה רמות מעל E8400 וגם Q9XXX מעצם היותו מעבד שלא תלוי יותר ב-FSB.

זה מתבטא במיוחד במשחקים כאשר אתה רוצה לצאת ל-WIN ולחזור למשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך שיקול נוסף - במקום להשקיע על המעבד תשקיע במערכת האכסון

בכסף שחסכתי על המעבד (רציתי לקנות Q9 ובסוף קניתי e8400 ) הוספתי ל-8 ג"ב (מ-4 במפרט ההתחלתי) ושמתי RAID0 (שני דיסקים 500 )

בזמנו זה היה בדיוק ההפרש הכספי בין המעבדים.

אני די משוכנע שהביצועים של המערכת שלי בצורה כוללת ובשימוש אמיתי הם הרבה יותר טובים מאשר עם מערכת עם 4 ג"ב ועם דיסק יחיד.

בשנים האחרונות אני די משוכנע שהמעבד בד:כ אינו מהווה את צוואר הבקבוק אלא האכסון וכמות הזיכרון. לוותר קצת במעבד ולהשקיע בחלקים אלו הרבה יותר חכם לטעמי.

כל טוב ובהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה לי שבשבילו דווקא Q9550 זה כן בחירה מתאימה.זה נכנס לתקציב שלו, והתוספת במחיר כן תורמת בביצועים כבר עכשיו, ותתרום יותר ויותר בהמשך.

שאלה חשובה זה מתי הוא מניח שהוא יחליף את המעבד (או לפחות את השילוש)- אם זה תוך פחות משהציים אז באמת לא שווה להשקיע ביותר מE8400 אם זה יותר אז הקוואד יותר רלוונטי

העדיפות של הQ9550 היא בזה שכמעט בטוח שלא יצאו משחק או אפליקציה שלא ירוצו עליו (בצורה סבירה) וכן ירוץ על האחרים - היתרון בתדר של E8400 או של הבקר זכרון ב920 יכולים לתת יתרונות קטנים אבל זה אף פעם לא יהיה בעשרות אחוזים. לעומת זאת בהחלט יכול להיות שיצא משחק (או אפליקציה אחרת שהוא משתמש בה) שבאמת ינצלו 4 ליבות, ואז ההבדל בין E8400 לQ9550 (או אפילו Q9400 יספיק) לא יהיה רק כמה FPS אלה הבדל של "אי אפשר לשחק" ל "אפשר לשחק"

בשנים האחרונות אני די משוכנע שהמעבד בד:כ אינו מהווה את צוואר הבקבוק אלא האכסון וכמות הזיכרון. לוותר קצת במעבד ולהשקיע בחלקים אלו הרבה יותר חכם לטעמי.

בגדול זה נכון , אבל גם הזכרון כבר לא ממש מגביל- 2G מספיק לרב הדברים, ו4 להכול. אם כבר הדיסק (וכמובן כרטיס מסך במשחקים) זה הצוואר בקבוק האמיתי. השיפור הכי גדול יתקבל אם הוא יקנה SSD( קטן ועוד דיסק רגיל גדול) , הבעיה שזה עדיין יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול זה נכון , אבל גם הזכרון כבר לא ממש מגביל- 2G מספיק לרב הדברים, ו4 להכול. אם כבר הדיסק (וכמובן כרטיס מסך במשחקים) זה הצוואר בקבוק האמיתי. השיפור הכי גדול יתקבל אם הוא יקנה SSD( SSD קטן ועוד דיסק רגיל גדול) , הבעיה שזה עדיין יקר

אני מפעיל על המחשב וירטואליזציה (שני מכונות שכמעט רצות תמיד) - לכון תוספת זיכרון היא קריטית

בנוסף - למרות שלא בדקתי - אני די משוכנע שRAID0 מבצע יותר טוב מאשר כונן SSD יחיד

SSD עדיין יקר מאוד יחסית לנפחים שלו - יקח לפחות עוד שנתיים לדעתי עד שהוא יהפך לאופציה ראויה.

לגבי המעבד - קח בחשבון שרוב האנשים עדיין לא עשו את המעבר ל-64 ביט (מעבר שאני עשיתי לפני יותר משנתיים) - ששם ניצולת המעבד\זיכרון היא שונה לגמרי

מאשר מערכות מבוססות 32 ביט

כל זאת מחוץ ל-SCOPE של הת'ראד הזה אבל בכל מקרה זו נקודה למחשב

אישית אני מתכנן מחשב ש"יספיק" ל-3 שנים - שום UPGRADE שום ושאר ירקות - אין לי זמן להתעסק עם המחשב, אני צריך כלי עבודה.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל אני חולק על כולםםםם

מעבדי I7 יקרים מאוד ואין להם ביצועים מי יודע מה.....

אני יכול להגיד שלא כל כך משתלם להחזיק quad כי הוא לא באמת יותר טוב מה CORE2 DUO

ראיתי ביצועים של q9900 אני חושב והם פשוט ממש מעפנים

מאני עובד עם E8500 מעבד מעולה חזק ביותר

שוב השאלה הנשאלת מה אתה עושה עם המחשב

לעריכת VIDEO ועיבודי מידע כבדים הייתי הולך על הQ עם 12MB לפחות

אם זה למשחקים קח E8500 לא תצטער....זול יותר עם ביצועים מעולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפעיל על המחשב וירטואליזציה (שני מכונות שכמעט רצות תמיד) - לכון תוספת זיכרון היא קריטית

לגבי המעבד - קח בחשבון שרוב האנשים עדיין לא עשו את המעבר ל-64 ביט (מעבר שאני עשיתי לפני יותר משנתיים) - ששם ניצולת המעבד\זיכרון היא שונה לגמרי

מאשר מערכות מבוססות 32 ביט

נכון שלשימושים מאוד ספציפים יש יתרון לזיכרון גדול יותר, אבל 99% מהאנשים כולל פותח הת'רד, לא משמשים במחשב לאותם שימושים שלך

בנוסף - למרות שלא בדקתי - אני די משוכנע שRAID0 מבצע יותר טוב מאשר כונן יחיד

SSD עדיין יקר מאוד יחסית לנפחים שלו - יקח לפחות עוד שנתיים לדעתי עד שהוא יהפך לאופציה ראויה.

אני דווקא לא בטוח בכלל, ראיתי review אחד או שניים (נדמה חי שבאננדטק ולא זוכר מה השני) שדווקה הראו שיפורים מאוד גדולים עם .

לגבי המחיר אתה צודק, גם כתבתי את זה, אבל המחיר לא צריך להימדד "ביחס לנפח" אלא ביחס לביצועים.

כונן של 80G מספיק בשביל המערכת ההפעלה ורב התכנות החשובות. בשביל לשמור סרטים, או רב הדברים האחרים שבאמת צריכים נפח גדול (ובהם בד"כ ואין למהירות של הדיסק השפעה על הביצועים) אפשר לקחת דיסק רגיל נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תודה רבה על כל ההמלצות שלכם , אני לא יכול להודות לכל אחד אז לכן אני מודה כאן לכולם!!

אתם באמת עוזרים לי להחליט וזאת די החלטה קשה..

בקשר למעבד ה E8400 , ראיתי בכמה מבחני ביצועים שהוא מפגר קצת אחרי ה i7 920 ואני מניח שבעתיד הוא יפגר בהרבה.

אז לכן אני רוצה למנוע זאת כבר מעכשיו וללכת עם הדור החדש , אותו דבר גם עם המעבד Q9550 , גם בבדיקות ראיתי שהוא בערך שווה בתוצאות במשחקים לi7

אבל גם הוא מהדור הישן ואני ישאר תקוע עד להחלפת מחדש חדש שוב...

אז אלו השיקולים שלי!! כי אני לא קונה מחשב עכשיו חדש ב 6 7 אלף בשביל שאני אשדרג את המעבד בעוד כשנה-+!!

אם כבר אני אשדרג למעבד i7 משודרג יותר כשייצא בעתיד בפלטפורמת 1366!!

אז תודה ואם יש לכם עוד להוסיף אני אשמח אתם רק עוזרים.

רז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את 2 השורות האחרונות.

אתה תשדרג בעתיד כשיצא i7? יצא כבר מזמן.

לגבי השורה הראשונה- גם עם E8400 אתה לא תשדרג בעוד שנה. ואם כן, אז יהיה לך שארית מהתקציב בשביל זה. במקרה של i7, במוקדם או במאוחר גם אותו אתה תרצה לשדרג אך תצטרך לבזבז עוד כסף.

כרגע ובשנה הקרובה E8400 יספיק לך, אז שווה לך לקחת אותו ובעתיד כשהמחירים של i7 וחבריו ירדו אז תשדרג את המערכת. כשאני אומר תשדרג, כמובן שאני מתכוון ללוח וזיכרון חדשים בנוסף למעבד, שכן זו פלטפורמה אחרת. לגבי Q9550- זה בזבוז כסף, ואפילו אם אתה לא מתכנן - E8400 יספיק לך למשחקים. תשקיע יותר בכרטיס מסך אם תרצה, אבל להשקיע כמעט פי שניים במעבד לא יתן לך פי שניים ביצועים (וזה רחוק מזה). בהמשך המחירים ירדו ואולי אפילו לא תרצה i7 ותחליף לQ9550 כשהמחיר שלו יהיה סביר. (וכמובן תמכור את ה-E8400) ואתה תראה שאתה לא תפסיד את אותה כמות של כסף כמו שתפסיד בקניית i7 או Q9550 כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את 2 השורות האחרונות.

אתה תשדרג בעתיד כשיצא i7? יצא כבר מזמן.

לגבי השורה הראשונה- גם עם E8400 אתה לא תשדרג בעוד שנה. ואם כן, אז יהיה לך שארית מהתקציב בשביל זה. במקרה של i7, במוקדם או במאוחר גם אותו אתה תרצה לשדרג אך תצטרך לבזבז עוד כסף.

כרגע ובשנה הקרובה E8400 יספיק לך, אז שווה לך לקחת אותו ובעתיד כשהמחירים של i7 וחבריו ירדו אז תשדרג את המערכת. כשאני אומר תשדרג, כמובן שאני מתכוון ללוח וזיכרון חדשים בנוסף למעבד, שכן זו פלטפורמה אחרת. לגבי Q9550- זה בזבוז כסף, ואפילו אם אתה לא מתכנן - E8400 יספיק לך למשחקים. תשקיע יותר בכרטיס מסך אם תרצה, אבל להשקיע כמעט פי שניים במעבד לא יתן לך פי שניים ביצועים (וזה רחוק מזה). בהמשך המחירים ירדו ואולי אפילו לא תרצה i7 ותחליף לQ9550 כשהמחיר שלו יהיה סביר. (וכמובן תמכור את ה-E8400) ואתה תראה שאתה לא תפסיד את אותה כמות של כסף כמו שתפסיד בקניית i7 או Q9550 כרגע.

בקשר לשני שורות אחרונות התכוונתי שכשיצאו בעתיד מעבדים מסדרת ה i7 יותר משוכללים ממעבדי ה i7 כיום אז אני אוכל לשדרג.

אני דווקא חושב שקודם כל צריך לבחור את המעבד ואחר כך כרטיס מסך מכיוון שאת הכרטיס מסך ניתן לשדרג בכל עת כשיש לך מעבד חזק ואתה שקט לגביו.

אז ה 260GTX אני בטוח שהוא יספיק לי למשחקים כיום עד שנה ואז אני אוכל להחליף רק אותו מאשר להחליף גם אותו גם מעבד גם לוח אם וגם אם אני לא ייקנה את ה

i7 920 היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי באיזה משחק.

ב\GTA4\UT3\DMC4 אתה למשל תראה ייתרון כי הם תומכים מרובעי ליבה

אבל ייתרון לE8400 אתה תראה ב... crysis, cod4, cod-waw, mirrors edge, , mass effect, grid, fallout3, ra3, assassin's creed ועוד רבים אחרים.

החלטה שלך ;)

איך אתה יכול לייעץ לו עצה שכזאת? ועוד להגיד דבר שכזה? שהוא מטעה לגמריי.

ה- 9550 מרובע ליבות בתדר 2.83 וה- E8400 בתדר 3.0, אז איך למען השם אתה אומר לו שהוא יראה ייתרון ממשי אצל ה- E8400? אולי הוא יראה הבדל של 2-3 FPד לטובת ה- E8400 עקב כך שיש לו 200 מגה הרץ יותר.

אז אתה תגיד אפשר לעשות OC, אוקיי, תעשה OC תגיע ל 3.6, בכל מקרה אתה תשאר בעוד שנה עם 2 ליבות, הבחור שלנו, יעשה OC למעבד מרובע ליבות ל 3.6 ובעוד שנה ישאר עם 4 ליבות, אתה יודע כמה ביצועים ייתנו לך עוד 2 ליבות? גם אם תעלה את ה- E8400 שלך ל 5.0 לא תוכל להתמודד מול שפשוט תנצל עוד או שתיים.

בכל מקרה, לפי דעתי, כל האימרות "תקנה עכשיו בזול תשרד בעוד שנה שנתיים", אז למה לא להשקיע עכשיו את הסכום הזה ולשהאר בעוד שנתיים בהובלה וללא כל סיבהל שדרוג.

9550 בתדרים גבוהים עם OC יהיה מעבד מאוד טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...