עזרה בבחירת מצלמה מ B&H - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מצלמה מ B&H

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

אני מעוניין להכנס לתחום הצילום היותר מקצועי (SLR) ותהיה לי הזדמנות להיות ב- B&H בסוף פברואר.

הייתי רוצה לשמו המלצות למצלמות טובות למי שמתחיל בתחום ומעוניין במצלמה טובה להתחלה או בקיט של ועדשות - עד מחיר של 500-600 דולר.

באופן כללי אני מעדיף CANON מתוך נסיון מצויין עם המצלמה הקומפקטית שלהם אבל אם יש יותר טובות בתחום אני כמובן אלך עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קשה מאוד להמליץ על משהו ספיציפי, פשוט לה הגדרת את הצרכים שלך, הנסיון, הידע, והרצונות, אם תוכל יותר לפרט , אז אפשר להמליץ לך דברים ספיציפים

בדרך כלל נותנים פה איזה לינק, תחפש אותו, לגבי השימושים שלך, ואז בפירוט אפשר להגיד לך יותר בבירור, אבל מבחינתי, 600 דולר לbody, זה רק יד שתיים, או body ברמת כניסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי יש לי ניסיון רק עם מצלמות פשוטות יותר דוגמת ה canon A610 והייתי רוצה להתקדם ל SLR.

ניסיון יש לי רק עם המצלמה הזו ואני מחפש בשביל ללמוד צילום קצת יותר מקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה הנה מילוי השאלון:

* מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? - טופ שבטופ 2500 שח

* האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? אני צריך עדשת מקרו ותיק

* האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? - לא

* האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? -לא

* האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט. - אין

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? - כל סוגי הצילום מקרו\בתוך הבית - אנשים \ נוף - טבע

* האם אתה מתכוון לצלם בעלי חיים מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? - לא

* האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? - לא

* האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? - לא

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ). - כן

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. - כן ויש לי חצובה

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 ויותר לפלאש חדש. - אם צריך אז כן

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? - כן

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? - איכות תמונה , זמן סוללה וזום

* האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? - אין צורך להדפיס

* מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. - נובע מתוך הצרכים שלי

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? - עדיף לי קנון כי אני אוהב את הנוחות ותפקוד שלהם

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות בשניה (בד"כ 3 עד 5) - חשוב 3 לפחות

o צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס - לא חשוב

o מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית) - חשוב מאוד

o עינית גדולה מהממוצע - לא חשוב

o תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום) - לא חשוב

o נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית - לא חשוב

o פנס עזר לפוקוס באור חלש ( AF assist) - לא חשוב

o עדשות עם מנוע פוקוס שקט - לא חשוב

o אפשרות לגריפ - חשוב

o מסך מסתובב - חשוב

o מצב צילום ווידאו - טוב שיהיה \ לא חובה

o כמות פיקסלים - יותר מ -8

o יצרן - יש עדיפות ל קנון אבל לא חובה

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור - קונה בארהב

o תכונות אחרות - אין

אגב,

אני חשבתי על זאת - מה דעתכם:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/542180-REG/Canon_2756B003_EOS_Rebel_XSi_a_k_a_.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-450D היא טובה מאוד, אבל היא עולה $660 עם עדשת קיט, וזה כבר מעל התקציב שלך. ואם אתה רוצה גם לקנות גם עדשת מקרו, אז תצטרך להוסיף עוד $250 (לעדשת מקרו 50 מ"מ של סיגמה), דבר שירחיק אותך עוד יותר מהתקציב.

אופציות נוספות:

- $540 לאולימפוס E520 עם עדשת קיט 14-42, או $410 לאולימפוס E420 עם אותה עדשה, ועוד $190 לעדשת מקרו 35 של אולימפוס

- $600 לסוני A300 (שכוללת מסך מסתובב) עם עדשת קיט 18-70, ועוד $250 לעדשת מקרו 50 של סיגמה.

לפנטקס K200D ולניקון D60 אין תצוגה חיה, ולכן לצילום מוצרים הן יהיו פחות נוחות.

אם האיכות לא קריטית לך תוכל לוותר על עדשת המקרו ולהשתמש בפילטר קלוז-אפ ביחד עם עדשת הקיט. האיכות לא מדהימה, אבל לתמונות בגודל מסך היא עשויה להספיק, במיוחד בצמצמים סגורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא דחוף לך מאוד לקנות בחודשיים הקרובים, חכה ל-PMA, רוב המצלמות הטובות שהציאו פה - ה-K200 וה-450D יוחלפו כנראה בדגמים חדשים יותר.

ואז או שתלך על דגם מתקדם יותר מסדרה פחות מקצועית (לדוגמה שדרוג של K2000 אם יהיה.. מה שסביר שלא)

או שתלך על ה-450D שאורן הציע, אחרי שתהיה לה ירידת מחיר עקב שחרור הדגם החדש שלה - כמו שקרה עם ה-1000D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת המחירים של המצלמות שם ההרפש הוא לא ממש גדול עד לא קיים בכלל.

אתה יכל למצוא את אותו הקיט בארץ במחיר ממש דומה:

http://www.buycamera.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=691

קח בחשבון שאתה צריך להוסיף לה עוד אחריות MACK שתרכוש בארץ שזה עוד 250-300 ש"ח

מצלמות וידיאו באמת שווה לרכוש שם כי ההבדל עצום (3000~ ש"ח אחרי מיסים ומשלוח) במיוחד אם אתה שם בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב 2,500ש"ח מקס' לא הייתי נכנס לתחום ה- DSLR, שזה תקציב בקושי למצלמת DSLR ברמת פתיחה, ועם עדשה שבטח לא תספק אותך (אתה תקבל עדשת קיט, עדשת מקרו טובה עולה הרבה מעבר ל- 1000ש"ח).

אם אתה אומר שהניסיון שלך הוא עם קנון A610 אז הייתי ממליץ לך לקנות דמוית SLR איכותית, כך תזכה למצלמה קומפקטית (יחסית ל- DSLR), גמישה (עדשה עם טווח זום גדול) ואיכותית (יותר מה- A610). אני יותר מבטוח שהיא תספק אותך, חבל לך להוציא הרבה כסף על מה שאתה עלול לקבור בארון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינתי זאת קודם, אבל גם דעתי דומה (לזו של adiz). אם המצלמה מיועדת לשימושים כלליים, אז בתקציב של 2500 ש"ח וללא כוונות לשדרג בעתיד, עדיף לדעתי לרכוש שילוב כגון קנון SX10 + פלאש 430EX או אולימפוס SP570 + פלאש FL36. שילוב כזה ייתן תמורה גבוהה בהרבה מכל דבר שאפשר להשיג ב-DSLR. ל-DSLR יש לכאורה יתרון מובהק בצילום בתאורת חדר, אבל בפועל המצב קצת יותר מורכב. בתקציב הנ"ל אפשר לקנות DSLR ללא פלאש חיצוני, או דמויית-SLR עם פלאש כזה. האופציה השנייה תספק תוצאות טובות יותר.

אם המטרה היא בעיקר צילום מקרו ומוצרים, אז בתקציב כזה עדיף בכל זאת ללכת על DSLR עם עדשת קיט ועדשת מקרו. הבעיה היא שבתקציב הזה אין הרבה אפשרויות מלבד האולימפוס E420 + ‏14-42 + 35/3.5, או לחלופין לוותר על עדשת הקיט ולהשקיע את שאר הכסף בתאורה כלשהי (מינימלית מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...