עזרה בבחירת מצלמה מ B&H - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מצלמה מ B&H

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

מה לגבי כרטיסי מהירים? - יש צורך?

SanDisk 4GB Extreme III הוא כרטיס טוב, מהיר ואמין. המחיר שלו ($38) סביר מאוד לדעתי. אל תקנה כרטיס xD.

אז פילטרים ל UV אני מניח שאין צורך מה לגבי הפילטר מקרו שהמלצת לי לי עליו קודם לכן?

לא חסרים קיטים שכוללים מספר עדשות קלוז-אפ בעוצמות שונות. הנה שני קיטים שמתאימים ל-14-42 (קוטר פילטר 58 מ"מ):‏

http://www.bhphotovideo.com/c/product/56781-REG/Tiffen_58CUS_58mm_Close_up_Kit_1_2_4_.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/22756-REG/Hoya_002334_58mm_Close_up_Kit_HMC_.html

הקיט הראשון לא מצופה ולכן במצבים מסויימים אתה עלול להתקל בבעיות של פלייר שיכולות להמנע ע"י הציפויים שקיימים בקיט השני. מצד שני, בשביל הסכום שהוא עולה אין לך יותר מדי מה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כול מה שאתה אומר בקשר לאולימפוס אתה צודק גם אני שקניתי אותה אלו היו הדברים שהשפיעו עלי.

אבל וזה אבל גדול נכון שאף פעם לא צילמת איתה ואן לך מושג אך היא מפקססת בתנאי תאורה נמוכים.

מיצב תמונה זה אחלה ולייב ויו זה מציון כול הפיצרים האלה הם סבבה אבל מה זה שווה אם המצלמה לא מצליחה לפקסס כמו שצריך בגלל

שהמערכת פוקוס שלה שווה לתחת.

המערכת פוקוס של אולימפוס לא מגיעה לקרסולים של המתחרים ופו הבעיה הגדולה שליהם.

בנוסף גם אני יודע לקרוא ביקורת באינטרט ולקבל ציונים על איכות תמונה וכו אבל אף אחד לא יגיד לך שם שהמצלמות של אולימפוס לא מתפקססות באור נמוך.

שתבין משהוא המערכת פוקוס של האולימפוס כול כך גרועה .שאם תיקח קנון 300d לצורך הענין אם עדשת קיט ותיקח אולימפוס e-510 אם עדשת 14-54 מ"מ

אם צמצם 2.8 ופלש חיצוני אני מסופק אם תקבל תוצאה טובה יותר באולימפוס.ואני מדבר על מהירות פוקוס בלבד ולא איכות תמונה.

עכשיו אני בטוח שאתה לא מאמין לי אבל תיכנס לפורוס לינק לדוגמא

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1022&message=30434584

עכשיו אם תנבור קצת בפורום אתה תמצא המון לינקים אם אותה בעיה ותסיק מיזה מסקנה.

ואם כבר מדברים על אולימפוס לאולימפוס יש את העדשות הכי טובות בשוק 12-60 14-55 55-200 אלו עדשות פנטסטיות במבחנים הם משארים את כולם מאחור בהפרש ענק.

אך אם אולימפוס ידעו לבנות מערכת פוקוס נורמלית היו להם את המצלמות אם העדשות הכי טובות בעולם.

בנוסף אני לא יודע אם אתה מצלם ב slr או לא אבל אי אפשר להשוות בן קופקטית אם זום גבוה ופלש חיצוני למצלמת slr איכות תמונה שונה לגמרי.

פשוט בגלל שאופטיקה יותר טובה והחיישן יותר גדול. אן מה לעשות מצלמות דמי slr לא יכולות לשלוט על עומק שדה כמו slr וזה בגלל מגבלות טכניות.

הלואי והם היו יכולות אני הראשון שהיה קונה אותן.[br]פורסם בתאריך: 6.02.2009 בשעה 00:41:12

אל תיקנה אולמפוס אתה תתחרט על זה ובגדול.

ואת זה אומר בעל אולימפוס גאה. :jump: :jump:

אבל מבועס מהמצלמה. :nixweiss: :nixweiss:

אמרתי לך מה שזול עולה יקר ולנו אן כסף לקנות בזול.

אבל אם החלטתה ללכת על אולימפוס בכול זאת שיהיה לך מברוק ותהנה.

ותגיד לנו אחרי זה אם אתה מרוצה.

יאללה פנק אותה. :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap:[br]פורסם בתאריך: 6.02.2009 בשעה 00:50:21

אם אתה הולך רק על בודי תקנה את העדשה 14-54 אם צמצם 2.8 במחיר שלה היום זאת עדשה סופר משתלמת.

שאני חושב על זה אולי תיקנה לי אחת כזו ואני ישלם לך אם אתה כבר שם :lol: :lol:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/301929-REG/Olympus_261001_14_54mm_f_2_8_3_5_Zuiko_Digital.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל וזה אבל גדול נכון שאף פעם לא צילמת איתה ואן לך מושג אך היא מפקססת בתנאי תאורה נמוכים.

לא רק שצילמתי, אלא שיש לי גם DSLR של אולימפוס (אני משתמש ביותר ממערכת אחת). האולימפוס שלי (E330) משתמשת באותה מערכת פוקוס כמו זו שקיימת ב-E510, ואין לה שום בעיה לפקס באור חלש. אבל אל תקח את המילה שלי, popphoto.com בדקו את זה במעבדה. הנה התוצאות, E520 מימין מול ניקון D60 משמאל:

6287412.jpg

עד EV 1.0 ההבדלים זניחים לגמרי. רק ב-EV 0.0 יש מה לדבר על הבדל, אבל רמת תאורה כזו נמוכה בחמישה סטופים מתאורת חדר טיפוסית. אתה מצלם הרבה לאור נר? ;)

מיצב תמונה זה אחלה ולייב ויו זה מציון כול הפיצרים האלה הם סבבה אבל מה זה שווה אם המצלמה לא מצליחה לפקסס כמו שצריך בגלל

שהמערכת פוקוס שלה שווה לתחת.

לאור הנתונים שלמעלה והניסיון האישי שלי יש שתי אפשרויות - או שהמצלמה שלך לא תקינה, או שאתה לא יודע להשתמש בה.

בנוסף גם אני יודע לקרוא ביקורת באינטרט ולקבל ציונים על איכות תמונה וכו אבל אף אחד לא יגיד לך שם שהמצלמות של אולימפוס לא מתפקססות באור נמוך.

חשבת למה לא אומרים את זה? כי ביחס למצלמות אחרות אין בעיה. לכל המצלמות קשה יותר לפקס באור מאוד חלש (לא סתם חלש), ואולימפוס לא יוצאת דופן בנושא הזה.

עכשיו אני בטוח שאתה לא מאמין לי אבל תיכנס לפורוס לינק לדוגמא

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1022&message=30434584

עכשיו אם תנבור קצת בפורום אתה תמצא המון לינקים אם אותה בעיה ותסיק מיזה מסקנה.

קראת את שאר התגובות? אני מציע שתעשה זאת. במיוחד את זו עם הכותרת "Concentrate on skills, not equipment". לא בעיה למצוא תלונות על AF מצד משתמשי קנון, ניקון ושאר החברות. כפי שאתה יכול להבין מהגראפים שלמעלה מהירות הפוקוס הולכת ויורדת ככל שהאור נחלש, ומרמת תאורה מסויימת הפוקוס נכשל ומחייב שימוש ב-AF Assist. זה נכון לכל המצלמות, ויש דרכים להתמודד עם זה. אתה מוזמן לפתוח דיון בנושא.

ואם כבר מדברים על אולימפוס לאולימפוס יש את העדשות הכי טובות בשוק 12-60 14-55 55-200 אלו עדשות פנטסטיות במבחנים הם משארים את כולם מאחור בהפרש ענק.

האמירות הקיצוניות האלה נועדו להוסיף לך אמינות? כי הן משיגות את ההיפך ::)

בנוסף אני לא יודע אם אתה מצלם ב slr או לא אבל אי אפשר להשוות בן קופקטית אם זום גבוה ופלש חיצוני למצלמת slr איכות תמונה שונה לגמרי.

המאמר שהעליתי מראה שבהחלט אפשר להשוות בין השניים. אם דעתך שונה, אני חוזר ומבקש - תעלה השוואה חלופית שמפריכה את הטענה.

פשוט בגלל שאופטיקה יותר טובה והחיישן יותר גדול.

נו, אז אם הכל כל כך פשוט, מדוע שלא תדגים לנו את הטענה?

אן מה לעשות מצלמות דמי slr לא יכולות לשלוט על עומק שדה כמו slr וזה בגלל מגבלות טכניות.

אם כבר, אז בגלל מגבלות פיזיקליות. אבל זה לא ממש חשוב. מה שחשוב זה שהשליטה המאוד מוגבלת של מצלמות חיישן-קטן על עומק שדה עשויה להיות תכונה חשובה ביותר לצלם אחד, תכונה זניחה לחלוטין לצלם אחר, ותכונה שהיא nice-to-have לצלם שלישי, אבל לא משהו שמצדיק הוצאה של 7500 ש"ח במקום 2700 ש"ח לציוד עם פונקציונליות בסיסית מקבילה (כלומר , עדשת אולטרה-זום, חיצוני, ופתרון כלשהו לווידאו).

אל תיקנה אולמפוס אתה תתחרט על זה ובגדול.

ואת זה אומר בעל אולימפוס גאה אבל מבועס מהמצלמה. אמרתי לך מה שזול עולה יקר ולנו אן כסף לקנות בזול.

אבל אם החלטתה ללכת על אולימפוס בכול זאת שיהיה לך מברוק ותהנה.

ותגיד לנו אחרי זה אם אתה מרוצה.

עלה בדעתך שאולי הרצפה עקומה? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהוא עלית עלי אני שתול של קנון וניקון לכן אני אומר את זה.

ויש מצב שהרצפה עקומה גבר אבל לא אצילי.

אני יודע מה יש לי ביד ואני יודע שהמוצר לא טוב בהשוואה לקנון 350d שיש לי.

המערכת פוקוס של הקנון עובדת יותר טוב בהרבה.

וזאת לפני 3 שנים.

בקיצור מאמר זה טוב ויפה ואחלה אבל תחזיק ביד תצלם ואז תגיב.

בגלל המאמרים המחורבנים האלו נפלתי אם האולימפוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מה יש לי ביד ואני יודע שהמוצר לא טוב בהשוואה לקנון 350d שיש לי.

אני חוזר ואומר - או שהמצלמה שלך לא תקינה, או שאתה לא יודע להשתמש בה.

וספציפית לגבי הקנון 350D כ"מוצר טוב יותר" מה-E510:‏

7893476.png

הבעיה אצלך, לא במצלמה. בניגוד אליך, כמעט כל משתמשי ה-E510 מתמוגגים מהמצלמה ומרוצים ממנה לא פחות, ואפילו מעט יותר, ממשתמשי ה-350D מהמצלמה שלהם. אם ה-E510 לא הייתה טובה הציונים שלה היו נראים אחרת.

בקיצור, גם המשתמשים, גם ביקורות באתרים הגדולים, גם מבחני מעבדה (כמו אלה שהעליתי קודם, בנושא ה-AF) מראים שהתלונות שלך לא מוצדקות. לגבי ה-AF, הניסיון האישי שלי עם אותה מערכת AF מראה שמדובר בקשקוש מוחלט. ועם כל אלה אתה רוצה לשכנע אותנו שלא מדובר במקרה של "הרצפה עקומה"? בהצלחה.

בקיצור מאמר זה טוב ויפה ואחלה אבל תחזיק ביד תצלם ואז תגיב.

אני לא הולך לקנות E510 רק בשביל לספק את הסקרנות שלך. ה-E330 שלי כוללת מספיק מערכות משותפות (כולל מערכת AF שכל כך מטרידה אותך), קראתי מספיק ביקורות על ה-E510, וראיתי הרבה מאוד צילומים ממנה. הבעיה לא במצלמה. היא בך.

בגלל המאמרים המחורבנים האלו נפלתי אם האולימפוס.

במקום לקטר ולהתלונן על הרצפה, שלח את המצלמה לתיקון או שתלמד להשתמש בה. אלא הדברים היחידים שיכולים לעזור לך.

אגב, אני מחכה לתגובה על שאר הדברים שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני מצטער שאני מעלה מהאוב את הת'רד שלי אבל קיבלתי כמה דעות ממש לא מרנינות לגבי האולימפוס. שני צלמים מקצועיים האחד חובב Canon והשני חובב Nikon ניסו להניע אותי מלקנות את האולימפוס ושניהם בשל הסיבה שהעדשות שאני קונה לא יהיו שימושיות אם ארצה לשדרג את הגוף בהמשך בשל גודל החישן.

אחד אף טען שאיכות התמונות של האולימפוס בעייתיות והתמונות תצאנה רועשות, במקרה הזה יכולתי כמובן להפנות אותו לביקורות ולהראות לו שלא כך הדבר.

אך עניין העדשות שוב מחזיר אותי לדילמה מה לקנות וכרגע זה מחזיר אותי שוב ל 1000D ועדשה כלשהי (לא קיט). אני אהיה בחנות ביום שלישי או רביעי בשבוע הבא ולכן אני חייב להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שאני מעלה מהאוב את הת'רד שלי אבל קיבלתי כמה דעות ממש לא מרנינות לגבי האולימפוס. שני צלמים מקצועיים האחד חובב Canon והשני חובב Nikon ניסו להניע אותי מלקנות את האולימפוס ושניהם בשל הסיבה שהעדשות שאני קונה לא יהיו שימושיות אם ארצה לשדרג את הגוף בהמשך בשל גודל החישן.

ואיך המצב יהיה שונה בניקון ובקנון? עדשות APS-C שתקנה ממילא לא יוכלו לשמש אותך עם גוף FF, במיוחד בקנון שבה לא ניתן אפילו לחבר אותן למצלמה. מעבר לכך, אתה רואה את עצמך מוציא $3000 עבור גוף FF? אם כן, אז באמת אין לך מה לחפש באולימפוס.

אחד אף טען שאיכות התמונות של האולימפוס בעייתיות והתמונות תצאנה רועשות, במקרה הזה יכולתי כמובן להפנות אותו לביקורות ולהראות לו שלא כך הדבר.

אכן, וזה ממחיש לך כמה אותו צלם מעודכן בהבדלים במציאות. הרבה מאוד אנשים (כולל צלמים מקצועיים) ניזונים מאגדות אורבניות ולא מעובדות. אני מציע שתקרא את המאמר הזה ליותר פרטים על ההבדלים בגודל החיישן בפועל:

http://www.wrotniak.net/photo/43/sensor-size.html

מהשוואות שערכתי ההבדלים בעומק השדה וברעש בין FourThirds לבין APS-C מסתכמים ב-2/3 סטופ. המייצב נותן יותר.

אך עניין העדשות שוב מחזיר אותי לדילמה מה לקנות וכרגע זה מחזיר אותי שוב ל 1000D ועדשה כלשהי (לא קיט). אני אהיה בחנות ביום שלישי או רביעי בשבוע הבא ולכן אני חייב להחליט.

כדאי שתקרא את הדיון הזה שוב. למיטב זכרוני דיברנו על היתרונות והחסרונות של ה-1000D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסעותי בעולם הביאו אותי ללונדון ובו מצאתי את הדילים הבאים. רק כדי להראות לכם שכן ניתן למצוא מחירים טובים בדיוטי פרי (של הית'רו).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל מהותי אחד הוא שה-500D היא כרגע בגדר שמועה, בעוד ה-E620 הוכרזה רשמית. הבדל מהותי אחר הוא שה-E620 כוללת סט תכונות חסר תקדים למצלמה ברמת המחיר שלה, בעוד בשמועה על ה-500D לא מופיע משהו שמעיד על שינוי מהותי, מלבד התוספת של הווידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...