פיירפוקס או מקסטון - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיירפוקס או מקסטון

וינצי

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדקתי את הגרסאות של מקסטון והבנתי שיש אחת אחרונה מ2009[גרסה 2.5]ואחת קלסית.אולי אני טועה אבל המאוחרת היא בעברית והקודמת לא.ראיתי גם

שהקודמת פופולרית יותר.מדוע?

הסרטונים של ואללה עובדים במקסטון אבל כשהוא התחיל לעלות קבלתי התראה שחומת האש של וינדוס חסמה חלק מהתוכנה ובקשת רשות בעוד שבאקספלורר לא.מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את הגרסאות של מקסטון והבנתי שיש אחת אחרונה מ2009[גרסה 2.5]ואחת קלסית.אולי אני טועה אבל המאוחרת היא בעברית והקודמת לא.ראיתי גם

שהקודמת פופולרית יותר.מדוע?

הסרטונים של ואללה עובדים במקסטון אבל כשהוא התחיל לעלות קבלתי התראה שחומת האש של וינדוס חסמה חלק מהתוכנה ובקשת רשות בעוד שבאקספלורר לא.מה הבעיה?

הגרסה החדשה יצאה רק לפני 4 ימים, ועד שקראתי את זה פה לא ידעתי על זה בכלל. :lol:

גם בגרסאות קודמות היתה אפשרות לממשק בעברית.

יכול להיות שבחדש הוא מכוון עברית אוטומטית בזמן ההתקנה לפי הגדרות האיזור בוינדוס, וזה מה שגרם לך לשים לב.

דרך אגב זאת הזדמנות טובה להצביע על עוד יתרון של הMAXTHON, שאפשר לשנות את הממשק לכל שפה שרק תרצה בלחיצת כפתור פשוטה בלי התקנות שונות וסיבוכים.

בעוד שבFF צריך להוריד גרסה לכל שפה, נורא מעצבן.

בקשר לFIREWALL זה לא בעיה, אם הFIREWALL נתקל בישום שלא קיבל הרשאה אז הוא מבקש אישור ואז מכניס אותו לרשימה.

למה זה צריך הרשאה והשני לא, לך תדע.

אולי אתה לא זוכר, אולי יש הבדל באיך שהתוכנות מריצות את הPLUGIN איכשהו.

בכל מקרה תן הרשאה ונגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה חלק קטן מהדברים שאני אוהב בMAXTHON:

שילוב ה FILE VIEW FAVOURITE etc.. etc.. עם מסגרת החלון כדי לחסוך מקום. יכול להיות שיש, לא חיפשתי יותר מדי את זה, אני פשוט מקצץ את הMenu כדי שיהיה קטן יותר

שמירה/פתיחה ועריכה של קבוצות אתרים (GROUPS).יש מובנה, תשמור את הסמניות שאתה רוצה כקבוצה בתוך ספריה בלחצן אמצעי על התקייה יפתח את כולם

סינון פרסומות, חסימת POPUPS, חסימת תכנים נוספים. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

זוכר לי את כל הדפים שהיו פתוחים בפעם הקודמת גם אם הדפדפן קרס.יש מובנה שהוא הרבה יותר טוב - הוא שומר לך גם את ההיסטוריה של כול דף (כלומר אתה יכול ללכת אחורה וקדימה כמו מקודם) וגם את כול הטקסט שרשמת!

אופציות למחיקת היסטורות וקבצים זמניים אוטומטית בזמן סגירה.יש מובנה

אפשר לעשות פעולות בעזרת תנועות עם העכבר בלבד.יש המון רק תבחר https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search?q=Mouse+gestures&cat=all

DOUBLE CLICK על שטח ריק בשורת הTABS פותח TAB ריק חדש, DOUBLE CLICK על TAB סוגר אותו (בנוסף לX כמובן).יש - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122

SPLIT VIEW: אפשרות פיצול הדפדפן לשני דפים נפרדים בשביל גלישה מקבילה בשני דפים שונים.יש רק תבחר - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search?q=split&cat=all

אפשרות להכריח את הדפדפן לא לעבור אף פעם לTAB חדש שנפתח, כמו גם להגדיר באיזה מצב הוא כן יעבור אוטומטי. (מה לעשות אני POWER SURFER :lol:)יש - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122

אפשרות להגדיר שלעולם לא יפתח דפים בחלון חדש (רק TABS) כך שתמיד יהיה רק MAXTHON אחד פתוח לא משנה מה ואיך.יש מובנה

יש עוד המון אפשרויות שאני לא יכנס אליהם בגלל שזה יקח שעה רק לרשום אותם.יש הכול :)

אני די בטוח שחלק מהדברים אפשר לכוון/להשיג לFF אבל קשה לי להאמין שאפשר את כולם.יש הכול והרבה יותר תיהיה בטוח בזה

סך הכול הFF די באפשרויות.FF מגיע ערום לא רק בלי בגדים אלא גם בלי עור שרירים ובקושי עצמות, כול העניין פה זה התוספים ש_אתה_ בוחר מה ש_אתה_ רוצה

אני מקווה שזה ענה על הכול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שזה ענה על הכול :)

כל תוכנה מפותחת ע"י צוות של אנשים עם כוונה מסויימת.

הFF מכוון לאדם הפשוט.

גם אם יש PLUGINS שמפצים על החסרונות של הFF, זה לא סביר שמיליון POWER USERS בעולם יצטרכו כל אחד בנפרד לתפור במשך שעות חבילת התקנות.

אם את מפתחי FF זה לא מעניין, ועד עכשיו שום קבוצה אחרת לא התארגנה בשביל לענות על הצרכים של POWER USERS בצורה מסודרת, אז למשתמשים כמוני עדיף לבחור בחבילה כמו MAXTHON שקיימת איזה 15 שנה עם קהילה גדולה של אנשים שעוזרים לשפר ולבנות מוצר שעונה על הצרכים של משתמשים כמונו.

עד שלא תהיה חבילה אחת גדולה שתכיל כל מה שPOWER USER צריך בתור בסיס, הFF ואני לא מסונכרנים.

כבר בהתקנה הראשונה מיד על ההתחלה קלטתי שהמפתחים של FF ואני לא על אותו גל.

אני מוריד FF ומתקין וזה בעברית קיבינימט.

אני מחפש שעתיים איך להפוך את זה לאנגלית רק בשביל לגלות שצריך להתקין גרסה אחרת בשביל כל שפה.

וכל זה למרות שלחצתי מלכתחילה על DOWNLOAD (באנגלית) באתר שלהם, והקובץ (כמה מטומטם) כמו כל הגרסאות האחרות (מסתבר בדיעבד) נקרא באותו שם ללא שום אינדיקציה לתוכן.

בעוד שבMAXTHON אין כאלה חרטות, מה זה 20KB של טקסט, בשביל זה לגרום לאנשים בלגאן ?

יש התקנה אחת ושכל אחד יבחר איזה שפה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה.

אם יש דבר שאני לא סובל זה מתכנתים שבמקום לעשות דברים כמו שצריך מלכתחילה לוקח להם 5 שנים להבין איפה הם "טעו" ואז לעשות טובה ו"לשפר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול העניין של power user זה בדיוק מתאים לFF

למה שאתה תקבל משהו בתוכנה שלך שאתה לא צריך ולא משתמש?

לא עדיף שיהיה לך בחירה כמעט אין סופית של איך להתאים את הדפדפן בדיוק בשבילך?

אין שום צורך בחבילות התקנה, כול אחד בוחר מה שמתאים לו בדיוק - זה הצורה הכי נוחה לדעתי

לגבי השפה - כן אפשר היה לעשות את זה טוב יותר

(במיוחד הקטע של ההורדה שבקטן נורא אומרת שזה עברית ולא אנגלית, וכדי להוריד את מה שאתה רוצה צריך לשים לב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי FF כמה פעמים, יש כמה דברים שהFF לא יכול לעשות שיש בMAXTHON ואני לא מוכן לוותר עליהם.

אין שום דבר שאתה יכול לעשות במקסת'ון ולא יכול בפיירפוקס

אומנם הMAXTHON מבוסס על IE, ולמרות שיש מה לשפר במנוע של IE, לפחות הוא משתפר עם הזמן.

שלעצמו הMAXTHON הוא חבילה מאוד גדולה וותיקה ומלוטשת של כלים ואפשרויות שנוספו ונאספו במשך דורות רבים של דפדפנים.

קשה לי לראות איך אני משיג את כל זה עם הFF, אולי אפשר חלק מהדברים בעזרת תוספות אבל בטח לא את הכל, ומי בכלל רוצה להתעסק עם התקנה של מיליון תוספות בשרשרת.

אפשר הכל, ו power user לפי ההגדרה הוא אחד שכן יאהב לעשות לעצמו customize

תאמין או לא, גם אני פעם (ממש מזמן, לפני כמה שנים טובות) הייתי פנאט של מקסת'ון,

אם תחטט בת'רדים ישנים שלי, למבוכתי תמצא כאלה פוסטים שכתבתי כמו שאתה כותב עכשיו :P

ואחרי כל זה חשוב לציין שלFF יש יתרונות מסוימים על הIE כמנוע ובהחלט יש שם פוטנציאל.

אבל פוטנציאל צריך לממש וזה תלוי כנראה בקהילה עצמה ולא במפתחי המנוע, כמו שאפשר לראות במקרה של IE ו MAXTHON.

לא בנו את רומא ביום והFF הוא תינוק בהשוואה לMAXTHON הוותיק מאוד!

ואוו, אתה כנראה לא מבין את ההבדל בגודל הקהילות, ואת המהירות העצומה שפיירפוקס מתפתח בה,

את כמות הפלאגינים העצומה שקיימת, אם כבר תינוק מי שנשאר בעריסה, ומפחד קצת להתעסק בקרביים של הדפדפן שלו, בשביל שיהיה לו הכי נוח שאפשר.

אתה נשאר בחבילה שתפרו לך, אבל אתה לא רוצה ללמוד לתפור בעצמך, ואתה קורא לעצמך power user?

הFF לא הוכיח את עצמו כתחליף ראוי לMAXTHON (אולי לא אישית לך, אבל להמון משתמשים אחרים כולל אותי, הוכיח מעל ומעבר)

וכשיגיע היום בו הFF יהיה כל מה שטוב בMAXTHON ועוד, אני יהיה הראשון (או השני ליתר דיוק ;D) שיקפוץ על המציאה.

בינתיים נראה שאתה בין האחרונים..

תן לי דבר אחד שאתה עושה במקסת'ון שבלתי אפשרי לעשות בפיירפוקס בצורה דומה או טובה יותר, ואני אוכל את הכובע שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרסה החדשה יצאה רק לפני 4 ימים, ועד שקראתי את זה פה לא ידעתי על זה בכלל. :lol:

גם בגרסאות קודמות היתה אפשרות לממשק בעברית.

יכול להיות שבחדש הוא מכוון עברית אוטומטית בזמן ההתקנה לפי הגדרות האיזור בוינדוס, וזה מה שגרם לך לשים לב.

דרך אגב זאת הזדמנות טובה להצביע על עוד יתרון של הMAXTHON, שאפשר לשנות את הממשק לכל שפה שרק תרצה בלחיצת כפתור פשוטה בלי התקנות שונות וסיבוכים.

בעוד שבFF צריך להוריד גרסה לכל שפה, נורא מעצבן.

בקשר לFIREWALL זה לא בעיה, אם הFIREWALL נתקל בישום שלא קיבל הרשאה אז הוא מבקש אישור ואז מכניס אותו לרשימה.

למה זה צריך הרשאה והשני לא, לך תדע.

אולי אתה לא זוכר, אולי יש הבדל באיך שהתוכנות מריצות את הPLUGIN איכשהו.

בכל מקרה תן הרשאה ונגמר הסיפור.

אני בטוח שלא היה בעברית.הורדתי מאיזשהו אתר את הגרסה הקלסית והוא הוריד לי רק עם אפשרות לאנגלית.כרגע יש לי את הקלסית כשהממשק למעלה הוא אנגלי: file, favorites וכיוצא בזה .אבל עכשו אני נזכר שגם בגרסה החדשה המועדפים,הקבצים ושאר הכיתוב למעלה היו באנגלית.אז מה בכל זאת ההבדל?

. חוץ מחסימת פרסומות בכל הדברים המתקדמים שדובר עליהם פה אני לא מתמצא ולא יודע איך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי דבר אחד שאתה עושה במקסת'ון שבלתי אפשרי לעשות בפיירפוקס בצורה דומה או טובה יותר, ואני אוכל את הכובע שלי.

עם כל הכבוד חיפשתי לא מעט איך לשפר את הFF ולא מצאתי חצי מהאפשרויות של הMAXTHON.

קטנות ככל שיהיו, ואולי דווקא בגלל שזה דברים קטנים, לא קיים (או קשה למצוא) תוסף שמרחיב את האפשרויות עד לפרטים הקטנים כמו שיש בMAXTHON.

זה מטורף שבכלל צריך למצוא שלל תוספים בשביל אופציות טריוויאליות שלא היו תופסות יותר מכמה KB בתוכנה.

בינתיים נראה שאתה בין האחרונים..

יש לי אותו מותקן לא מאתמול וגם בדקתי בהתחלה אחרי שהוא יצא.

אני משתמש בו רק לדבר אחד, ל ONLINE POKER, כי אני עובד עם שני מסכים ואני לפעמים משחק פוקר בזמן שאני גולש במסך השני.

תסתכל בחלון האפשרויות לTABS בFF ואחרי זה בMAXTHON ותגיד לי איך לעזאזל אני מוסיף את כל האופציות האלה לFF.

אני מקווה שהכובע שלך אכיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה חלון האפשרויות של TABS בMAXTHON:

http://img103.imageshack.us/img103/5632/maxthontaboptionszv1.jpg

יש אפילו עוד כמה אפשרויות שלא נכנסו בחלון בגלל הSCROLL.

והנה חלון האפשרויות של TABS בFF:

http://img103.imageshack.us/img103/5672/fftabsoptionsej9.jpg

וזאת רק דוגמא קטנה כי כשמשווים את כל האופציות הקיימות בין התוכנות יש אפילו חוסר פרופורציה גדול יותר.

כל איזה חצי שנה אני נכנע ללחץ שאנשים מפעילים עלי לעבור לFF ואני מבזבז 10 שעות בחיפושים אבל אין מענה לחצי מהדברים הקטנים שהתרגלתי אליהם, ושחסרונם מחזיר אותי שוב ושוב ל GOOD OLD MAXTHON.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבר דיברנו על התאמה אישית ותוספים

(נראה לי שכל מה שחסר לך בחיים בפיירפוקס זה tab mix plus שנותן בערך פי 50 יותר אפשרויות ממה שהראית עכשיו במקסת'ון,

אולי זה מה שיגרום לך לעבור?)

אני לא הולך לפרט אחד אחד כי זה מיותר - אבל סמוך עלי: כל מה שיש בחלון האפשרויות הפצפון הזה,

אפשר לעשות (והרבה יותר) עם TMP לפיירפוקס.

שים לב, שחלון ההגדרות שלו מכיל כמה וכמה קטגוריות, שמכילות בעצמן כל אחת - כמה וכמה תת-קטגוריות:

tmp.jpg

אתה מתחיל להבין כמה אפשרויות להתאמה אישית יש לך? (נראה לי לפי הפוסט הקודם שלך שתעריך כמות מספרית גדולה של אפשרויות, לא?)

בכלל, ביקרת פעם כאן:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/

?

אתה מודע לריכוז העצום הזה של הרחבות? (שגדול במידה לא פרופורציונלית מכל מה שיש לך למקסת'ון מבחינת תוספות צד שלישי)

אם אתה רוצה ומנסה לעבור לפיירפוקס ומפריע לך שאתה לא מוצא את כל הדברים הקטנים-

פתח פוסט ותבקש עזרה לגבי פיצ'רים שחסרים לך, תאמין לי שלא יעבור הרבה זמן עד שיענו לך לגבי הכל כאן.

כבר היו פוסטים כאלה בעבר (של "תעזרו לי לעבור ממקסת'ון \ אבנט לפיירפוקס") וכולם קיבלו מענה מספק.

אני עברתי ממקסת'ון לפיירפוקס בעצמי לפני כמה שנים טובות

וזה אחרי שהכרחתי את עצמי לשבת מול הת'רד האגדי הישן של התוספות לפיירפוקס בפורום תוכנה, וטיפה לעבוד.

מאותו יום לא פתחתי את מקסת'ון אפילו פעם אחת נוספת.

(זה הת'רד העדכני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אין לי בעיה שתשאר במקסתון, גם אני הייתי שם, גם חברים שלי היו שם. זה בסדר

רק מפריע לי העובדה שאתה קורא לעצמך power user בזמן שהכלי הכי טוב כרגע בשוק לpower user זה FF ואתה פוסל אותו

כמו שנאמר "power user לפי ההגדרה הוא אחד שכן יאהב לעשות לעצמו customize " וזה מאוד נכון

המטרה פה זה לא להגיד שFF טוב יותר (הוא כן ;D), המטרה זה להציג אותו שכול אחד יעשה מה שנעים לו במקומות המוצנעים

אישית קשה לי מאוד לגלוש בדפדפן אחר (כולל FF) שהוא לא שלי. הוא פשוט מותאם בדיוק כמו שאני אוהב עם 1.75 כפיות סוכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית קשה לי מאוד לגלוש בדפדפן אחר (כולל FF) שהוא לא שלי. הוא פשוט מותאם בדיוק כמו שאני אוהב עם 1.75 כפיות סוכר

:xyxthumbs:

זה בדיוק מה שמסביר את זה הכי טוב לדעתי.

גם לי מאוד קשה לגלוש בפיירפוקסים של אחרים.

או בפיירפוקס במחשבים של האוניברסיטה (שאי אפשר לעשות להם התאמה אישית כי אין הרשאות אדמיניסטרטיביות).

ההתאמה האישית עושה את זה כ"כ הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפשרויות בTAB MIX PLUS נראות טוב בנתיים.

נראה לי שאני יחפור עוד קצת על הFF.

התרגלתי לכל כך הרבה אופציות קטנות בMAXTHON שזה לא יהיה עבודה קלה לשחזר את הכל בFF.

מה עם AD-BLOCKERS וכו... ?

והכי חשוב אפשר לבטל את הפרסומות בצידי הדף של HWZONE ? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...