בעיה מכנית בכונן CD - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מכנית בכונן CD

zag_zag

Recommended Posts

התגלגל לידי מחשב ישן שיש לו בעיה מכנית בכונן ה-CD: מגש הדיסקים מסרב להיסגר. בכל פעם שאני מפעיל את המחשב, ה-CD נפתח. כשאני מחזיר את המגש של הדיסקים למקום (ע"י דחיפה עם היד או לחיצה על כפתור הסגירה), הוא נפתח בחזרה. בגלל שזה מחשב ישן, אני לא מתכוון להוציא 130 ש"ח על כונן חדש. אילו גורמים יכולים לגרום לבעיה הזו? מה אני צריך לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה מה לעשות בקשר לתקלה הזו ... יש בכונן מעין "בקר" שאמור לבדוק אם המגש נכנס בצורה נכונה (כדי למנוע את שבירת הדיסק במקרים שהוא לא).

בגלל הצטברות לכלוך או גוף זר ש"מטייל" לך בכונן או בגלל בעיה מכנית/לכלוך ע"ג השיניים של המסילה בצידי המגש המגש אינו מצליח להכנס עד הסוף דבר שגורם לבקר לחשוב שיש לך ע"ג המגש דיסק שלא "יושב" נכון ולכן הוא לא "נועל" את המגש (אם שמת לב יש 2 טבעות מעל ומתחת למגש שאמורים לנעול את הדיסק).

במקרים מאד מאד נדירים ניתן לנקות את הכונן (פותחים את המעטפת של הכונן בזהירות ובעזרת פחית לחץ אויר מנקים את הכל).

אבל, כאמור, בד"כ אין מה לעשות ומחליפים את הכונן.

בהצלחה,

אביחי ארביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק משהו יותר פשוט

אוליי משהו מקצר שם בין 2 הרגליים של הכפתור סגירה

שזה קורה הוא משתגע

קרה לי פעם שהפח של הסידירום היה עקום עד לרגליים

וזה שיגע אותו!!

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, אני לא מתכוון להוציא כסף על כונן חדש. יש לי כונן במהירות x4, אז אולי אני אנצל אותו :P (למרות שזה פשוט סיוט לעבוד עם כונן כל כך איטי)

אני אבדוק את כל מה שהציעו לי, אולי זה יעבוד.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...