ביקורת ראשונה על ה IPS החדש של דל 2209WA - עמוד 16 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת ראשונה על ה IPS החדש של דל 2209WA

yousux

Recommended Posts

לא, קו מחשבה מוזר שלך.

לא יודע מה איתך (או שעכשיו כן), אני רגיל לעבוד מול מסך רחב / לצפות במסך רחב הרבה יותר נוח וניצול גבוה יותר של שטח.

גם אנחנו כבני האדם רואים תצורה רחבה ולא "מרובע".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 266
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם אנחנו כבני האדם רואים תצורה רחבה ולא "מרובע".

זו שטות.

חשבת פעם למה עיתונים מודפסים בעמודות? כי הרבה יותר קל לקרוא שורות קצרות מאשר ארוכות.

בגדול, זה הרבה עניין של העדפה אישית, וסוג הדברים שעושים, אבל לרוב השימושים של עבודה (תכנות, עבודה עם מסמכים), 4:3 עדיף. כי עדיף לראות יותר שורות מאשר שורות ארוכות יותר.

20" רגיל נותן יותר שטח עבודה מ-20" רחב (וגם מ-22", למעט אותם 22" נדירים עם רזולוציה של 1920X1080/1200

19" רגיל ורחב נותנים בערך אותו שטח כולל (מבחינת מספר פיקסלים), אבל ב-19" רגיל הוא איכשהו מסודר בצורה הגיונית, בעוד ש-19" רחב מספק יותר רוחב ממה שצריך, ולא מספיק גובה.

אם אתה עובד עם תוכנות שפותחות הרבה סרגלי כלים בצדדים, אז רחב זה אולי נוח. אבל על כל מצב כזה יש מצב הפוך של תוכנה עם סרגלי כלים בראש המסך ובתחתיתו, ואז שוב עדיף 4:3.

עוד מצב שבו מסך רחב יכול להיות יותר נוח, זה אם אתה אוהב לפתוח כמה זה לצד זה. אבל באמת להינות מזה אפשר רק כשהרזולוציה לרוחב מספיק גדולה (לדעתי רק ב-1920 פיקסלים, כמו ב-24" או באותם 22" מסוימים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שטות? לך לכל אופטיקאי/תקרא ברשת ותראה את הזוויות והמרחב שהעין ממוצעת רואה.

זה ידוע ששטח במסך "רגיל" גבוה ממסך רחב כאשר מדובר על אותם אינצ'ים (ככל שנתקרב ליתר שיוצר זווית של 45 וכאן ה"רגיל" קרוב יותר מהרחב - נקבל מסך בעל שטח גדול יותר). אם לא הבנת, אני התכוונתי לשטח שמנוצל על ידי העיניים.

אם אני לא טועה, 19'' הם המסכים היחידים שבאים כ5:4. ה20'' (וה17''?) ה"רגילים" הם 4:3, ולכן נוח (לי בכל אופן) איתם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שטות? לך לכל אופטיקאי/תקרא ברשת ותראה את הזוויות והמרחב שהעין ממוצעת רואה.

המרחב שהעין רואה זה לא המרחב שהעין יכולה לנצל. הראיה הצדדית עוזרת לקבל פרספקטיבה, מאפשרת לנו להגיב לכל מיני מכשולים/סכנות שרואים בזווית העין, מעשירה את חוויית הצפייה בסרטים, אבל בשום פנים לא תורמת לעבודה. כשאתה עובד ומתמקד במשהו, אתה חייב אותו במרכז, והשטח שמוגדר כמרכז הוא שטח צר יחסית. הדוגמה שהבאתי עם עמודות הטקסט ממחישה את זה.

אם אני לא טועה, 19'' הם המסכים היחידים שבאים כ5:4. ה20'' (וה17''?) ה"רגילים" הם 4:3, ולכן נוח (לי בכל אופן) איתם יותר.

גם ה-17" הם 5:4 (למעשה יש להם אותה רזולוציה כמו ל-19").

אני מסכים ש-4:3 הוא "מקום טוב באמצע", אבל ההבדל בינו לבין 5:4 קטן יותר מאשר בינו לבין מסך רחב 8:5 או 16:9.

בכלל, לדעתי 20" ב-4:3 הוא הגודל האידאלי עבור מסך רב-שימושי. כי הוא נותן שטח עבודה גדול מאוד ביחס ל-19", יותר מ-20"/22" רחב, אפשר לסובב אותו למצב portrait ולקבל שטח שימושי לקריאת טקסטים (במסך רחב portrait הוא צר מידי וארוך מידי). מצד שני, חוויית הצפייה בסרטים רחבים בו היא עדיין סבירה (לא הרבה פחות מ-20" רחב), ואילו לתכנים בפורמט 4:3 (ויש הרבה כאלה) הוא מתאים בול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אצל מישהו עם סמסונג 22 חדש, הופתעתי לגלות שהוא די נוח לעבודה.

אצלי בדיוק להפך, דוד שלי קנה אחד מהסמסונגים החדשים של ה22 אינצ.

אני פשוט לא מסוגל לשבת מול המסך הזה יותר מכמה דקות!

הורדתי את הבהירות ל-0 והמסך עדיין מסנוור אותי ודרוש מאמץ עילאי לקרוא

עליו!! במסכי זה לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או . עכשיו זה נשמע ברור וחד יותר :).

פרוייקט מסכים? מה זה?

למה לקנות מסך כזה שיש 22'' של בתוספת קטנה יחסית ולא בעל יחס 5:4? (איך אתה יכול לחזור לעבוד מול מסך "מרובע"?).

ואיך אתה שהיה לך את ה24'' וה27'' של נשארת בלי כלום? "הסנדלר הולך יחף".

הכל מתוכנן בגלל המיתון והרצון שלי להחזיק כסף נזיל למקרה הצורך. אני לא נותן לטכנולוגיה לשעבד אותי. צריך כסף, מעיף הכל. יש כסף, בונים DESKTOP חדש.

עכשיו מכרתי מחשב והחלפתי ל I7 , מכרתי ומסך ואני בונה את זה לאט לאט מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שעם כל המכירות יד2 והקניות החדשות אתה מפסיד כסף?

מי שיכול להרשות לעצמו ולמי שיש את הכיף והשריטה הזו - שיבושם לו.

אבל קח בחשבון שזה עולה לך יותר כסף מאשר אם היית משאיר.

לכאן ולכאן לי בתור משתמש זה טוב שאתה מחליף טכנולוגיות, מעלה לנו ביקורות על מוצרים חדשים ונותן חוות דעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QTTP, איזה מסך רחב נוח לפתיחת שני עמודי טקסט במקביל?

לדוגמא אם ניקח 19" לא רחב, ונרצה את אותו גובה על מסך אחד, איזה מסך נצטרך?

כי אישית, כשאני עובד עם קבצי WORD, וADOBE, הרבה פעמים אני צריך יותר מדף אחד פתוח בו זמנית...

ומה הגובה של מסך 22" רחב? מקביל לאיזה מסך לא רחב הוא?

tmpusr לפחות הכל מרוכז, ולא פותחים אלפי דיונים...

בטח זה יימשך ככה עד שהמסך באמת יגיע לארץ :)

דרך אגב, המסך כבר אמור להמכר בחו"ל לא??? למה אין ביקורות עדיין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QTTP, איזה מסך רחב נוח לפתיחת שני עמודי טקסט במקביל?

לדוגמא אם ניקח 19" לא רחב, ונרצה את אותו גובה על מסך אחד, איזה מסך נצטרך?

כי אישית, כשאני עובד עם קבצי WORD, וADOBE, הרבה פעמים אני צריך יותר מדף אחד פתוח בו זמנית...

ומה הגובה של מסך 22" רחב? מקביל לאיזה מסך לא רחב הוא?

קח את הרזולוציה של כל מסך ותעשה את החשבון בעצמך.

זה אתר חביב להשוואת רזולוציות, גודל נקודה, וגודל פיזי של פאנלים שונים:

http://members.ping.de/~sven/dpi.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת בפורומים בחו"ל, ושם הם כבר מתחילים לקבל את המסך, אז יש קצת ביקורות של משתמשים רגילים ולא של cnet. בינתיים הכל נראה טוב, ממה שקראתי הצבעים נראים טוב ולא מורגש input lag כמעט בכלל.

דיון ארוך בהארד פורום: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1387587

דיון בפורום צילום דיגטלי: http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1004&message=30685845&changemode=1

סרטון מיוטיוב שמדגים את הסטנד של המסך:

סרטון שמראה זוויות צפיה:

סרטון שמראה את תפריטי המסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת עניינית שבוצעה עם מכשיר כיול Eye One D2 - בפרום HARDFORUM ע"מ 22 באמצע ומטה:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1387587&page=22

מסתבר שכיול הצבעים מהמפעל אינו מזהיר עם DELTA E ממוצע של 3.8 ומקסימלית של 7.3, GAMMA של 2 ו 6343 מעלות ו בהירות של 250 CDM.

אך החדשות הטובות שרק עם ההורדה של בהירות המסך ל 50, ללא כיול נוסף, יש תוצאות מצוינות למסך הזה:

DE ממוצע יורד ל 1.8 עם ערך מקסימלי של 4, גמא עולה ל 2.1 ובהירות של 160 CDM.

וכן - מדובר ב SRGB GAMUT סטנדרטי.

:)

הביקורת מאוד מקצועית ומאדם ידוע ב HARDFORUM - מבחינתי זה אישור מספיק טוב למסך הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שעם הגדרות יצרן המסך מגיע לא משהו...משתווה ואפילו יותר גרוע ממסכי TN נורמלים(לא מדבר על ה2253BW וכאלה)

ואחרי הורדת בהירות ל50 שאפשר לומר שכולם עושים את זה אז הצבעים נראים מעולה, בהרבה יותר טובים מפאנלים של TN. זה אומר שלמשתמש הביתי זה מצויין ולא צריך בכלל לכייל את המסך.

כמובן שאני לא מדבר פה על 6/8ביט שזה יתרון ברור לDELL

רק שאלת מליון הדולר, האם גם במסכים אחרים שהם TN אם מורידים בהירות הצבעים משתפרים? כי בכל הביקורות מראים רק על הגדרות יצרן! מה שאולי מביא להטעיה בקשר לאיכות הצבעים של המסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...