מתלבט לגבי סוג מסך - האם עדיף מסך גדול עם פאנל TN או מסך קטן יותר עם פאנל איכותי - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט לגבי סוג מסך - האם עדיף מסך גדול עם פאנל TN או מסך קטן יותר עם פאנל איכותי

NI4NI

Recommended Posts

שלום לכולם

אני צריך לקנות מסך מחשב ומתלבט מה הכי טוב לי (כן, כרגע אני עדיין עם CRT).

אופי העבודה:

50% תיכנות

30% משחקים (בעיקר ספורט ו FPS

20% עבודה משרדית ואינטרנט.

תקציב: עד 2000 שקל (אם חייבים אז אפשר לחרוג ב 200-300).

האם כדאי לי ללכת על L2000CP בגלל הפאנל ? או שאולי כדאי לי ללכת עם העדר ולקחת אחד ממסכי ה 22" הרבים שבשוק, למרות פנל TN (בכל זאת מסך גדול יותר זה גם יתרון) ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מסך איכותי 20" במחיר לא רע:

http://www.nextop.co.il/Product.asp?Pid=lcd-02&Cat2Cat1ID=9&Cat2ID=21

יש לו רזולוציה של 1600 X 1200 ואני מאד מרוצה ממנו.

באותו מחיר (תוספת של 50 שח) אתה יכול לקבל T240 שהוא 24" מבוסס TN.

אם יש לך אפשרות, תנסה להשתמש בכל אחד מהצגים במשך שעה רצוף.

אני אישית הייתי הולך על הDELL. היתרון המשמעותי של הT240 הוא בסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש פאנל TN ואני מאוד מרוצה מהמסך, (ראה מפרט).

קודם כל תן תקציב שנדע איפה אתה עומד.

ולגבי הגודל לדעתי זה מאוד משמעותי, אני מעדיף 24 TN מאשר 20 "איכותי" ,אחרי הכל השימושים שלך דומים לשלי ואנחנו צריכים ללכת יותר לכיוון המסך הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר נדרשתי לסוגיה הזו עשרות אם לא מאות פעמים ובמקרה שלך עדיף לדעתי מסך עם פאנל איכותי ללא צל של ספק. קרא פה למה ופה את המיני-סקירה שלי על ה-DELL 2007FP המעולה שאמור להיות דומה מאוד ל- שציינת בכל פרמטר משמעותי.

אני עובד עם 24' מעולה (2407WFP) יחד עם ה-2007FP ועדיין ה-2007FP עדיף לשימושי טקסט/תכנות/משרדי בעיקר בשל יכול ה-PIVOT השימושית מאוד (בעיקר בתכנות) ואיכות הטקסט העדיפה (גם כן - בעיקר ב-PIVOT). עם מסך 24' מבוסס TN הנחיתות רק תהיה בולטת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא להכניס את התקציב לכותרת.

בוא נאמר ככה:

כל עוד לא מתוכנן שימוש במסך כטלוויזיה וכל עוד אין בעיות ראיה שמקשות עבודה עם גופנים קטנים - אין שום סיבה הגיונית ללכת על מסך 22" על פני מסך 20" לא רחב איכותי כמו ה-2007FP (או ה- LP2065, L2000CP). אתה מקבל מסך גדול יותר עם פחות שטח עבודה (1680X1050 לעומת 1600X1200) - מה ההגיון?

אם אתה צריך שטח עבודה ממש גדול, אז יש טעם לחשוב על מסך 22-24" ברזולוציה של 1920X1200, ובתקציב שלך לא תמצא שום דבר כזה שאינו TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר נדרשתי לסוגיה הזו עשרות אם לא מאות פעמים ובמקרה שלך עדיף לדעתי מסך עם פאנל איכותי ללא צל של ספק. קרא פה למה ופה את המיני-סקירה שלי על ה-DELL 2007FP המעולה שאמור להיות דומה מאוד ל-LG שציינת בכל פרמטר משמעותי.

אני עובד עם 24' מעולה (2407WFP) יחד עם ה-2007FP ועדיין ה-2007FP עדיף לשימושי טקסט/תכנות/משרדי בעיקר בשל יכול ה-PIVOT השימושית מאוד (בעיקר בתכנות) ואיכות הטקסט העדיפה (גם כן - בעיקר ב-PIVOT). עם מסך 24' מבוסס TN הנחיתות רק תהיה בולטת יותר.

הפניתי ל-2007fp של . הוא עולה מעל 2000 שח לחדש ולדעתי לקבל אותו "מחודש" ב1500 זו עסקה לא רעה. כמובן שצריך לבדוק בדיוק מה חידשו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי לך ללכת על ה-20 אינץ עם איכות הרבה יותר טובה 22 אינץ זה לא הרבה יותר גדול וגם אני חושב ש20 אינץ זה מספיק גדול אם אתה יושב קרוב למסך.

אה ותשים לב שגודל הנקודה ב-20 אינץ הרבה יותר קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד עדיף פאנל איכותי יותר - אין כאן שום ספק, השאלה כמובן היא אם צריך לשלם עליו יותר.

יש מושג שנקרא real estate שמשום מה משתמשים בו גם בשביל לתאר שטח עבודה של מסך (כמובן זה לא הפירוש של המילה). שולחן העבודה שלך הוא "נכס" כמעט בכל סוג של עבודה מקצועית (ולא רק) - יותר שטח יביא לפרודוקטיביות טובה יותר. לדעתי אתה תדע להפיק יותר תועלת משטח העבודה הגדול (רזולוצייה ושטח פיזי) מאשר היתרונות של פאנל טוב ביישומיי טקסט וכו'. מה שכן - חשוב לקנות מסך מוכר שעבר ביקורות והוא מומלץ.

כמובן עדיף להנות משתי העולמות (גם שטח עבודה וגם פאנל איכותי) אבל אתה תצתרך לשאול את עצמך אם שווה לך להשקיע פי 2.

וטיפ קטן - אם חשובה לך (והיא צריכה להיות חשובה לך) ואתה לא עשיר אז עוד 1500 שקל (אם מסתכלים על שיקולי בריאות) עדיף להוציא על בדיקות תקופתיות (חצי שנה עד שנה) אצל רופא כללי ומקצועי (עיניים שיניים וכו') מאשר על תוספת למסך שיוצר בימינו אנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...