מחפש את המסך המושלם לשימושי בתקציב של 2,200 ש"ח - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש את המסך המושלם לשימושי בתקציב של 2,200 ש"ח

Omry

Recommended Posts

מה הקשר ל"הזדמנות וקפץ עליה"? באמת שאני לא מבין.

ראיתי ביקורת מדהימה ב-PRAD והחלטתי ללכת על המסך, אם הוא באמת לא היה מוצלח אז בטח שלא הייתי הולך עליו

אבל הוא גם עדיף על כל ההצעות פה וגם רבע מחיר, אז מה איכפת לי?

העניין הוא, שהכל יחסי, המסך הזה טוב יחסי לשאר מסכי NT זה לא אומר שהוא יותר טוב או מתקרב לרמה של מהמסכים שהציעו לך. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

העניין הוא, שהכל יחסי, המסך הזה טוב יחסי לשאר מסכי NT זה לא אומר שהוא יותר טוב או מתקרב לרמה של מהמסכים שהציעו לך. :kopfpatsch:

דווקא כן.

אלכס - סליחה על האגרסיביות, ה"טון" המדומה של השאלות שלך נשמע לי ציני למדי.

בכל מקרה, עד כמה שידוע לי, כיול מתחיל ממדידה עם מכשיר ייעודי שבודק את דיוק הצבעים של המסך ובעזרת תוצאות הבדיקה "מכיילים" את המסך (בעזרת תפריט ההגדרות של המסך) ומגיעים לרמת דיוק צבעים מקסימלית. שמעתי בלא מעט מקומות שזה מאוד חשוב למשחקים ואין לי שום בעיה להוציא עוד 200 ש"ח על כזה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא שוב את הביקורת של PRAD, והפעם לעומק. אין שום דבר שמעיד על כך שמדובר במסך "מדהים", זאת עוד ביקורת על עוד מסך TN, כשמשום מה בסוף הוא קיבל את הציון very good אך ורק בזכות יחס מחיר/ביצועים.

שים לב לציונים הבינוניים בתחילת הביקורת ולתוצאות המדידה הבינוניות, כיאה למסך TN טוב מהממוצע, אך שעדיין סובל מהמגבלות של סוג הפאנל הזה.

רוצה שאכוון אותך לנקודות ספציפיות?

- ניגודיות נחותה אפילו יחסית למסכי TN מודרניים, בקושי 1:700

- כיול בינוני מהמפעל, כיול מקצועי בעייתי מ-א-ו-ד מאחר ומדובר במסך עם משטח משקף (אתה מוזמן לומר שאני "חובבן", אבל אחרי שתכייל את המסך במעבדה, שיהיה לך בהצלחה עם התהייה מה קרה לכיול כשתמקם את המסך בבית ::))

- הכיול המקצועי בביקורת מראה תוצאות בינוניות- (תגיד, אתה צוחק עלינו?)

- עקומת גאמא אופיינית למסכי TN

- יכולת הצגת 8-ביט צבע רק בזכות FRC ולא באופן טבעי, עוד מגבלה על יכולת כיול

- אחידות תאורה בינונית-

- זויות צפייה בקאנטים

-תנאי התאורה והמיקום של המסך יחסית למקורות האור בחדר עם קריטיים לאיכות תצוגה נורמלית

- reflective מוסיף לרוויית הצבעים למראית עין (נראה טוב לעין, אבל לא מייצג כיול מדוייק)

למעשה, הדבר היחיד שצויין בביקורת שהוא באמת "מדהים" הוא יכולת אינטרפולציה של תצוגה ברזולוציה שאינה טבעית. זהו.

אולי תאמר לנו מה כ"כ מדהים כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא שוב את הביקורת של PRAD, והפעם לעומק. אין שום דבר שמעיד על כך שמדובר במסך "מדהים", זאת עוד ביקורת על עוד מסך TN, כשמשום מה בסוף הוא קיבל את הציון very good אך ורק בזכות יחס מחיר/ביצועים.

שים לב לציונים הבינוניים בתחילת הביקורת ולתוצאות המדידה הבינוניות, כיאה למסך TN טוב מהממוצע, אך שעדיין סובל מהמגבלות של סוג הפאנל הזה.

רוצה שאכוון אותך לנקודות ספציפיות?

- ניגודיות נחותה אפילו יחסית למסכי TN מודרניים, בקושי 1:700

- כיול בינוני מהמפעל, כיול מקצועי בעייתי מ-א-ו-ד מאחר ומדובר במסך עם משטח משקף (אתה מוזמן לומר שאני "חובבן", אבל אחרי שתכייל את המסך במעבדה, שיהיה לך בהצלחה עם התהייה מה קרה לכיול כשתמקם את המסך בבית ::))

- הכיול המקצועי בביקורת מראה תוצאות בינוניות- (תגיד, אתה צוחק עלינו?)

- עקומת גאמא אופיינית למסכי TN

- יכולת הצגת 8-ביט צבע רק בזכות FRC ולא באופן טבעי, עוד מגבלה על יכולת כיול

- אחידות תאורה בינונית

- זויות צפייה בקאנטים

אולי תאמר לנו מה כ"כ מדהים כאן?

דווקא קראתי אותה לעומק וראיתי שהציונים שהמסך קיבל דווקא מעולים.

למען האמת, הכי התרשמתי מהעובדה שב"מדריך לקונה" שלהם הם ציינו את ה- המדובר ונתנו לו ציון של 6/6 בגיימינג ו-5/6 בעבודה משרדית.

ראיתי שמוכרים ב-NEXTOP את ה-2408WFP רק מחודש ב-2,800 ש"ח. מה דעתכם, שאקנה את המסך ואתם תכוונו אותי פה אילו הגדרות לשים לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על אילו ציונים מעולים אתה מדבר בדיוק, כי אין כאלה בביקורת בכלל מלבד אינטרפולציה של רזולוציות לא טבעיות.

חלק מסויים מהתוצאות אמנם טובות יחסית ל TN (במיוחד אחידות התאורה שהיא רק בינונית ולא גרועה), אבל לא מעבר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה מתבלבל עם הדיאגרמות של כיסוי מרחבי הצבע של sRGB ושל AdobeRGB. כיסוי מרחב צבע לא אומר דבר וחצי דבר על איכות התצוגה של המסך לגבי יכולת הצגת צבעים, והמקרה כאן זהה.

את איכות התצוגה מבחינת צבע מסיקים מפרמטרים אחרים, כמו ניגודיות, קיום או אי קיום banding, דיוק עקומת גאמא מהמפעל, קיום או אי קיום של רוויית יתר של צבע/ים מסויימים, הצגת סקאלות הצבעים בכל הרמות ללא היבלעות גוונים, כיול מהמפעל ויכולות כיול מקצועי (כש PRAD מוסיפים גם את עמידה בקריטריון UGRA). הביקורת של prad מכסה חלק מההיבטים הללו ומראה תוצאות בינוניות:

- כיול מהמפעל בינוני וכיול מקצועי לא משהו בכלל יחסית למסכי TN שנחשבים טובים, במיוחד בגדלי 22 אינץ' (ואני לא מבין למה המבקר סלחני כ"כ בסטנדרטים שלו. לרוב משווים מול DeltaE של 3 או 4, הוא הוריד את הסטנדרטים ומשווה מול DeltaE 6...)

- ניגודיות בינונית-

- רוויית יתר של צבע כחול כתוצאה מעקומת גאמא לא מדוייקת מהמפעל

- אי עמידה מחפירה בקריטריון UGRA (אבל זה לא צריך לעניין אותך)

כאן בעצם מסתכמת ההתייחסות של PRAD לגבי איכות הצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בסדר, אז הייתי צריך להגיע "חמוש בידע" לפני קריאת הביקורת של PRAD.

מה אתה אומר על ה-2408WFP ה"מחודש" מנקסטופ? כדאי לרכוש אותו ואח"כ לבקש פה הגדרות מומלצות למסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה טובה. כבר יצא לי לשמוע על אנשים שנתקלו בבעיות מהבחינה של רכישת מסך מחודש משם, אבל לא ממש עקבתי. אני מציע שתמתין שיענה מישהו מעודכן יותר ממני לגבי המסכים המחודשים של nextop.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על אילו ציונים מעולים אתה מדבר בדיוק, כי אין כאלה בביקורת בכלל מלבד אינטרפולציה של רזולוציות לא טבעיות.

וגם זה לא שווה כלום, כי אם תשים לב, את הציונים לאינטרפולציה הם נתנו (כך נראה) אך ורק על-פי תמונה של משחק. מה הפלא? אינטרפולציה ברזולוציות לא טבעיות בעייתית במיוחד בטקסט. ברוב הביקורות ב-PRAD אכן בודקים איכות אינטרפולציה של טקסט ולפי זה נותנים ציון. פה לא עשו כך, ולכם ההשוואה בכלל לא הוגנת. זה אחד הדברים הראשונים שהכה בי כשקראתי את הביקורת (ה-FRC היה השני). בהחלט ביקורת תמוהה למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...